Şimdi Ara

OS X java geliştirme programlarını kullanamıyorum

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
11
Cevap
0
Favori
287
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Macbook pro da java geliştirme programlarında yeni proje oluşturamıyorum. Netbean de yeni proje tuşu çalışmıyor android studioda ise proje oluşturulurken gelen yükleme ekranında takılı kalıyor

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >

• Eclipse veya IntellijIDEA deneyebilirsin
  • Mac laptopumda Eclipse 4.4 (Luna) kurulu ve Android projelerinde hiç takılmadı. Whatsapp klonu olan FreshIM projesini derleyip Android cepte çalıştırdım o zaman da hiç takılmadı. Tamam, tabi ki birkaç sorun çıktı fakat Google'dan bakınca düzeldi, sonuçta çalıştı. Android projeleri için AS kesin şart değil.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Java' nın developer sürümünü yükledin mi ?
  • Evet yükledim mac kullanan öbür arkadaşlarımda sorun yok sadece bende oluyor. Yeniden mac os kuracağım bi çözüm bulamadım

• psikolojikSorunlu.insan P kullanıcısına yanıt
    Aynı şekilde eclipse de hata veriyordu mac os yeniden kuracağım artık

• Hocam diğer mac kullanan arkadaşlarımın da sorun yok bende sorun var sadece. Çözüm bulamadım mac os yeniden kurdum programları yükleyeceğim akşam tekrar

• quote:

Orijinalden alıntı: Juejo

Hocam diğer mac kullanan arkadaşlarımın da sorun yok bende sorun var sadece. Çözüm bulamadım mac os yeniden kurdum programları yükleyeceğim akşam tekrar

Dur hemen OSX yeniden yükleme. Windows değil bu :|

/Applications altında İzlenceler / Utilities altında Konsol / Console vardır, onsa sol üstteki 'tüm iletiler' tıklayıp aç. Sonra NetBeans, AS falan aç ve sağdaki iletilerde eklenen satırları gönder (satır seçip CMD+C ile kopyalanabilir)

• Yeniden yüklemiştim ama yine açılmıyor hemen atayım satırları bakıp da

• Juejo kullanıcısına yanıt
    Demiştim, yeniden yüklemeye gerek yok diye. OSX'in huyunu suyunu öğrenmek biraz zaman ister. Bendeki OSX 7 (Lion) Konsol SS. sistemde birşeyler hata verdikçe en altta satırda yazar.NetBeans ve AS pek kullandığım IDE'ler değil. Ancak programları prosedürüne uygun şekilde kurdun mu, prosedür dediğim NetBeans.app ise onu alıp /Applications altına kopyalamak fakat Eclipse kurarken önce Eclipse.zip 'i açıyorsun sonra oluşan Eclipse-4.4 gibi klasörü yine /Applications altına kopyalıyorsun fakat onun altındaki Eclipse.app 'ten arma (alias) yapıp masaüstü veya sık kullandığın bir yere kopyalıyorsun (istege baglı olarak) yani prosedür dediğim şey, bir çeşit gelenek / convention. Konsol çıktısı SS te alabilirsin.

OS X java geliştirme programlarını kullanamıyorum

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.