Şimdi Ara

Orta Halli Sistem Önerisi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
6
Cevap
0
Favori
337
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    Aracıma orta halli bi ses sistemi yapmak istiyorum. Çok fazla anlamam bu işlerden son 1 2 haftadır araştırdığım kadar biliyorum.
    İhtiyacım olan 1 çift midrange 1 amfi ve 1 subwoofer.
    Teybi yeni aldım sıfır Kenwood Kmm bt306
    Başta da yazdığım gibi orta halli bir sistem istiyorum bu yüzden de orta halli bir bütçem var 1300 tl civarı. Duruma göre bütçeyi artırabilirim.
    Aracım fiorino midrangeleri ön kapılara takıcam bildiğim kadarıyla kapılar 16 cm. Daha sonra bir çift de arka tarafa 10 cm midrange bağlayabilirim bu yüzden amfinin buna uygun olması lazım. Subwoofer da 30 cm düşünüyorum. Çok fazla yer kaplamasa iyi olur.

Ya da bütün bunları es geçip amfi ve subwoofer kullanmadan 1 çift 16 cm kapılara 1 çift 10 cm arkaya takıp direk teyibe bağlayabileceğim genel olarak dinlediğim rap müziğe uygun temiz ses alabileceğim hoparlör mü almalıyım. Eğer böyle de olur diyosanız bunun için önerilerinize açığım.

Yardımcı olucak arkadaşlara şimdiden teşekkürler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Musfel -- 24 Mayıs 2020; 1:8:43 >

• Merhabalar öncelikle midrangeler alt frekanslarda erken ses bozulmaları yaşıyor bu sebeple 200hz frekans üstü çalmasını öneriyoruz. Sistemde sadece midrange kullandığınızda ses aşırı tiz olacak hem kulak yorarken hemde ses kalitesinden mahrum kalacaksınız. Dinlediğiniz müzik tarzı rap müzik olduğu için ve bu tarz müziklerde alt frekans yoğunlukta olduğu için benim size önerim component takımı kullanmanız yönünde olacaktır. Önler için 16cm component takımı arkalar için gerekirse 10cm coaxial, midrange yada fullrange üçünden birini kullanabilirsiniz. Rap müzikte subwoofer vazgeçilmezdir bu sebeple subwoofer kullanmanızı öneririm. Bütçeniz yüksek kalite cihazlar için kısıtlı olduğu için orta kalite olarak bir kaç öneride bulunacağım tercih sizin.

JBL CS760C 16 CM component (350-400TL) orta halli bütçeler için alınabilecek en iyi cihazdır.

ALPİNE S-S65C 16cm component (800TL) üst seviye bir cihazdır ses kalitesi ve gücü çok iyidir.

Hertz Dieci DSK 165.3 16cm component (750TL) üst seviye bir cihazdır ses kalitesi ve gücü çok iyidir.

Sony XS-XB1621C 16cm component (650TL) ortanın bir tık üstü seviye bir cihazdır ses kalitesi ve gücü iyidir.

MOBASS MB-800.4 4 kanal amfi (500-550TL) 4 ohmda kanal başı 80rms güç veren köprülü 240rms güç verebilen bir amfidir orta bütçe için ideal bir amfi diyebilirim.

Soundmagus SM12S 30 Cm subwoofer kabinli (500-550TL) Çift bobin 300rms gücü olan bir subwooferdır işinizi çok rahat görecektir.

Mobass MB-310N 10 Cm midrange (400TL) Boyutu küçük ama işlevi büyük bir hoparlördür tercih edebilirsiniz

ALPİNE S-S40 10cm coaxial (400TL) Kaliteli ses veren bir cihazdır component takımlarını aratmaz.

Pioneer Ts-g1015r 10cm fullrange (150TL) ses kalitesi olarak çok birşey beklenmez ama iş görür.

Aklıma gelen bir kaç marka model önerisinde bulundum biraz araştırma yapıp uygun fiyatlara bulabilirsiniz. İlk etapta ön kapılara 1 takım component 1 amfi 1 subwoofer işinizi görecektir daha sonra bütçeniz olduğunda arka kapılara 1 takım midrange yada coaxial alıp sisteminizi tamamlayabilirsiniz.

• Ayrıntılı cevabınız ve ilginiz için çok teşekkürler.
    Önerileriniz doğrultusunda bütçemi biraz yukarı çekmeye karar verdim.
    Öncelikle sizin önerdiğiniz amfiyi sıfır 450 tl ye buldum. Biraz daha güçlü bir amfi olursa besleme daha iyi olur diye düşünüp daha üst model olduğunu zannettiğim bir amfi buldum. Mobass mb-3000.5
    Fiyatı 700 tl bunun hakkında yorumunuz önemli.

Komponent olarak önerdiğiniz sony ve hertz arasında kaldım. Fiyat farkının da çok olmaması beni hertz e yönlendirdi. Fiyatı 730tl.

Subwoofer olarak linkini aşağı bırakacağım sony modeli hoşuma gitti. Bu 2.el 650 tl

https://www.sahibinden.com/ilan/yedek-parca-aksesuar-donanim-tuning-otomotiv-ekipmanlari-ses-goruntu-sistemleri-sony-xplod-30cm-1800w-420-rms-815780611/detay

Sonuç olarak bu üçlü hakkında yorumunuza göre siparişleri vermeye başlıcam. Yeni tavsiyelerinize tabiki açığım özellikle subwoofer ve amfi konusunda. Komponent zaten sizin önerdiğiniz model.

Edit: Biraz araştırma yaparken soundmagus sm-5c5 amfiyi farkettim fiyatı gittigidiyorda 755 e düşmüş ve sizinde başka konularda bu fiyat aralığı için bunu önerdiğinizi gördüm. Sanırım birazdan siparişini vericem.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Musfel -- 24 Mayıs 2020; 21:39:28 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Musfel

Ayrıntılı cevabınız ve ilginiz için çok teşekkürler.
    Öncelikle sizin önerdiğiniz amfiyi sıfır 450 tl ye buldum. Biraz daha güçlü bir amfi olursa besleme daha iyi olur diye düşünüp daha üst model olduğunu zannettiğim bir amfi buldum. Mobass mb-3000.5

Komponent olarak önerdiğiniz sony ve hertz arasında kaldım. Fiyat farkının da çok olmaması beni hertz e yönlendirdi. Fiyatı 730tl.

Subwoofer olarak linkini aşağı bırakacağım sony modeli hoşuma gitti. Bu 2.el 650 tl

https://www.sahibinden.com/ilan/yedek-parca-aksesuar-donanim-tuning-otomotiv-ekipmanlari-ses-goruntu-sistemleri-sony-xplod-30cm-1800w-420-rms-815780611/detay

Sonuç olarak bu üçlü hakkında yorumunuza göre siparişleri vermeye başlıcam. Yeni tavsiyelerinize tabiki açığım özellikle subwoofer ve amfi konusunda. Komponent zaten sizin önerdiğiniz model.

Edit: Biraz araştırma yaparken soundmagus sm-5c5 amfiyi farkettim fiyatı gittigidiyorda 755 e düşmüş ve sizinde başka konularda bu fiyat aralığı için bunu önerdiğinizi gördüm. Sanırım birazdan siparişini vericem.
    Sounmagus sm 5c5 modeli 5 kanal güçlü bir amfidir uygun fiyata bulabildiyseniz öneririm. Hertz dieci dsk 165.3 modeli iyidir işinizi çok rahat görür. Subwoofer olarak ben sony xs nw1202e orjinal slim kabin kullanıyorum ve çok memnunum fakat bu subwoofer portsuz kabin için üretilmiş bir subwoofer portsuz ve orjinal kabin ile iş yapıyor. Linkteki ürünün kabini orjinal değil bilginiz olsun. Orjinal kabin fotoğrafını ekliyorum. Orta Halli Sistem Önerisi

• quote:

Orijinalden alıntı: Musfel

Ayrıntılı cevabınız ve ilginiz için çok teşekkürler.

Sormak istediğiniz başka bir şey olursa yine çekinmeden sorabilirsiniz elimden geldiğince yardımcı olurum.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.