Şimdi Ara

Örnek Klima Montajları(Klima Alacakların Dikkatine) (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
770
Cevap
17
Favori
218.206
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: mihl

Bu boruların uzun veya kısa olması birşey farkettiriyor mu yada uzun mu iyi kısa mı ?
    bazen görüyorum gerek olmadığı halde beş altı metre gereksiz boru sarkıyor
    İşte yurdum servisinin kalitesi.Çok güzel bir konu,tuttum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: candogan62

İşte yurdum servisinin kalitesi.Çok güzel bir konu,tuttum.

Alıntıları Göster
    arkadaşlar mala dikkat edin,servisi sallayın,iyi malı bir kere baglatıpta kullandınızmı,gerisine %99 bir şey olmaz ama siz servise güvenirseniz,ayvayı yediniz,genel servis hali budur türkiyede,salla usulü çalışırlar.

• quote:

Orijinalden alıntı: mbirol

Elinde klima montaj örnek resimleri olan arkadaşlarda resim göndererek katkıda bulunurlarsa gündemi sıcak tutarız.Bekliyoruz.

Alıntıları Göster
    Ben de evimdeki montajın resimlerini ekleyeyim hem dış hem de iç ünitenin.Bakalım nasıl yorumlar olacak.Klima montajında kiriş delinebilir mi?Servis delemeyeceğini söyledi.Şimdi klima(iç ünite) kirişten aşağı 5cm sarkıyor resmi koyunca daha iyi görülecek.Arçelik Neoplasma 25000.

• quote:

Orijinalden alıntı: cantuğ-20

Ben de evimdeki montajın resimlerini ekleyeyim hem dış hem de iç ünitenin.Bakalım nasıl yorumlar olacak.Klima montajında kiriş delinebilir mi?Servis delemeyeceğini söyledi.Şimdi klima(iç ünite) kirişten aşağı 5cm sarkıyor resmi koyunca daha iyi görülecek.Arçelik Neoplasma 25000.

Alıntıları Göster
    quote:

Orjinalden alıntı: yesilsiyah20

Delinmemesi gerekir.Bence doğru yapılmış.Ülkemizin bir deprem bölgesi olduğunu düşünürsek ,20 daireli bir binada herkes delse kirişi veya kolonu delse düşünün binanın halini.Ben de olsam delmem,dikkat edin delemem demiyorum ,elimizdeki ekipmanla istesek 1 saatte kirişi kople kaldırırız ama bu doğru değil.

Tüm klima servisi arkadaşlarada delmemelerini rica ederim.!!

• quote:

quote:

Delinmemesi gerekir.Bence doğru yapılmış.Ülkemizin bir deprem bölgesi olduğunu düşünürsek ,20 daireli bir binada herkes delse kirişi veya kolonu delse düşünün binanın halini.Ben de olsam delmem,dikkat edin delemem demiyorum ,elimizdeki ekipmanla istesek 1 saatte kirişi kople kaldırırız ama bu doğru değil.

Alıntıları Göster
    benim evde arçelik 2 klimanın montajındada krişi deldi hatta baya iyi oldu tek vida ile işi yırttık dediler

• quote:

Orijinalden alıntı: galieogalile

benim evde arçelik 2 klimanın montajındada krişi deldi hatta baya iyi oldu tek vida ile işi yırttık dediler

Alıntıları Göster
    Resimler için çok teşekkürler, harikaymış çok güldüm. Özellikle ilk resimdeki gibi montaj İzmir'de Konak ve Çankaya civarındaki resmi dairelerde çok yaygın. Bir de Karşıyaka çarşısına girdikten sonra 2. sokaktan sağa döndüğünüzde hemen sağ taraftaki binaların klimaları o kadar kötü duruyor ki, sanki insanların üzerine düşecek sanırsınız, çok korkunç. Bizim klima balkonda yerde duruyor montajsız Bence böyle olması gayet güzel. Yeri müsait olanlar klimayı duvara astırmasın, titreşim yapıp sese yol açıyor. (özellikle 18.000 btu ve üzeri modellerde)

• quote:

Orijinalden alıntı: thr_Y

Resimler için çok teşekkürler, harikaymış çok güldüm. Özellikle ilk resimdeki gibi montaj İzmir'de Konak ve Çankaya civarındaki resmi dairelerde çok yaygın. Bir de Karşıyaka çarşısına girdikten sonra 2. sokaktan sağa döndüğünüzde hemen sağ taraftaki binaların klimaları o kadar kötü duruyor ki, sanki insanların üzerine düşecek sanırsınız, çok korkunç. Bizim klima balkonda yerde duruyor montajsız Bence böyle olması gayet güzel. Yeri müsait olanlar klimayı duvara astırmasın, titreşim yapıp sese yol açıyor. (özellikle 18.000 btu ve üzeri modellerde)

Alıntıları Göster
    Geçen yıl İzmir'de Vestel montajı yaptırdım, eleman "İlla balona takacaz, yakında, dışarıdan görünen klimalar yasaklanacak" dedi.
    Var mı arkadaşlar böyle bişey?

• quote:

Orijinalden alıntı: albati

Geçen yıl İzmir'de Vestel montajı yaptırdım, eleman "İlla balona takacaz, yakında, dışarıdan görünen klimalar yasaklanacak" dedi.
    Var mı arkadaşlar böyle bişey?

Alıntıları Göster
    bir ara bende duymuştum, binanın dış görünümünü bozuyor diye sorun çıkıyormuş.
    ama buradaki serviste balkona takmak istemedi, yerde kötü durur dedi, dış cepheye takmak istedi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: kontrolsuz_guc

bir ara bende duymuştum, binanın dış görünümünü bozuyor diye sorun çıkıyormuş.
    ama buradaki serviste balkona takmak istemedi, yerde kötü durur dedi, dış cepheye takmak istedi.

Alıntıları Göster
    büyük şehirlerde artık bu uygulama başlayacak,ona göre montaj yaptırın sonrada vay ben duymadım vay benim haberim yoktu dimen

• quote:

Orijinalden alıntı: mutlu ve

büyük şehirlerde artık bu uygulama başlayacak,ona göre montaj yaptırın sonrada vay ben duymadım vay benim haberim yoktu dimen

Alıntıları Göster
    Arkadaşlar klima montajını yapanlar klimanın elektirik bağlantısını yapmıyorlar mı?
    Dün aldığım klimanın montajını yaptılar fakat elektirikle alakası yok yani çalışmıyor şuan dediklerine göre elekterekçi çağırıp biy bağlattıracak mışız
    her marka için böyleymiş dediler
    bu doğrumu yoksa onların mı yapması gerekiyordu ?

• quote:

quote:

Alıntıları Göster
    Gelen servis de bize söylediğiniz gibi kirişi delmenin sakıncalı olduğunu söyledi biz de onlar nasıl uygun gördüyse öyle yapmalarını söyledik.Zaten doğru olan da bu.
    quote:

Orjinalden alıntı: mbirol

quote:

• quote:

Arkadaşlar klima montajını yapanlar klimanın elektirik bağlantısını yapmıyorlar mı?
    Dün aldığım klimanın montajını yaptılar fakat elektirikle alakası yok yani çalışmıyor şuan dediklerine göre elekterekçi çağırıp biy bağlattıracak mışız
    her marka için böyleymiş dediler
    bu doğrumu yoksa onların mı yapması gerekiyordu ?

Alıntıları Göster
    elektriğe karışmıyorlar ne yazık ki.
    bir de illa saatten çektiriyorlar, yeni bina, ne gerek var aslında. çekeceği 1kw, prizlere bile 2.4kw soba bağlıyoruz, fırın bağlıyoruz da klima neden saatten?

• quote:

Örnek Klima Montajları(Klima Alacakların Dikkatine)
    quote:

Orjinalden alıntı: mbirol

• quote:

Bu mesaj silindi.

Alıntıları Göster
    oh ne güzel iyi bir klimacı yapınca küçük bir şeye yok öle böle dandik klimacılar montaj yapınca böle oluyo ama kimse bir şey demiyor
  • quote:

Bu mesaj silindi.

Alıntıları Göster
    quote:

Bu iç ünite resmi.

Bu montaj şekli kirişin delinmemesi adına dogru yapılmış bir işlem.Fakat dikkatimi çeken bir şeyide hatırlatmak isterim.Borunun çıktığı deliğe plüretan köpuk sıkılmış,bu işlem deliği izole etmek için iyi gibi görünsede ileride cihazın sökülmesi icap ettimi sorun olacaktır.Kaldıki kesesmezsinizde cihazın kendi borusu dışarıya çıkıyor,bunun yerine alçı yapılsa daha iyi olurdu.Bundan sonraki arkadaşalar dikkat ederse iyi olur.

• quote:

quote:

Bu iç ünite resmi.

Bu montaj şekli kirişin delinmemesi adına dogru yapılmış bir işlem.Fakat dikkatimi çeken bir şeyide hatırlatmak isterim.Borunun çıktığı deliğe plüretan köpuk sıkılmış,bu işlem deliği izole etmek için iyi gibi görünsede ileride cihazın sökülmesi icap ettimi sorun olacaktır.Kaldıki kesesmezsinizde cihazın kendi borusu dışarıya çıkıyor,bunun yerine alçı yapılsa daha iyi olurdu.Bundan sonraki arkadaşalar dikkat ederse iyi olur.

Alıntıları Göster
    ayrıca plüretan köğük bembeyaz duvarda çok da kötü görünmüş

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi göktuğ_ölmez -- 20 Mayıs 2008; 19:56:20 >

• quote:

Bu mesaj silindi.

Alıntıları Göster
    quote:

Bu iç ünite resmi.

vestelmi bu

• quote:

bir de illa saatten çektiriyorlar, yeni bina, ne gerek var aslında. çekeceği 1kw, prizlere bile 2.4kw soba bağlıyoruz, fırın bağlıyoruz da klima neden saatten?

Alıntıları Göster
    quote:

Orjinalden alıntı: kontrolsuz_guc

Aslında elektiriğe karışmamaları çok saçma
    benim montajdan anladığım adam bunu taktıktan sonra benim başka bir işlemde bulunmadan o cihazı kullanabilmemdir.
    onun can damarını biz yapmayız dedikten sonra ne anlamı kalıyor anlayabilmiş değilim.

sonrada bir arıza yaptığında elektirikçi yanlış bağlamış garanti kapsamına girmez derler
    bilmiyorum ki haksızmıyım

• quote:

quote:

Orjinalden alıntı: kontrolsuz_guc

Aslında elektiriğe karışmamaları çok saçma
    benim montajdan anladığım adam bunu taktıktan sonra benim başka bir işlemde bulunmadan o cihazı kullanabilmemdir.
    onun can damarını biz yapmayız dedikten sonra ne anlamı kalıyor anlayabilmiş değilim.

sonrada bir arıza yaptığında elektirikçi yanlış bağlamış garanti kapsamına girmez derler
    bilmiyorum ki haksızmıyım

Alıntıları Göster
    haklısın, zaten onların amacı da bu sanırım.
    elektrikten kaynaklanan sorumluluğu almamak.
    ilerde kliman yanar da allah korusun evini yakarsa hiç sorumlulukları yok bu şekilde olunca.
    ben de haftasonu taktıracağım, dedim elektrikçiyi önce çağırayım da önce tesisatı çeksin, siz monte edince çalıştırıp denersiniz, gerek yok beraber geliriz dediler bana. bakalım ne kadar ekstra vereceğiz

• quote:

haklısın, zaten onların amacı da bu sanırım.
    elektrikten kaynaklanan sorumluluğu almamak.
    ilerde kliman yanar da allah korusun evini yakarsa hiç sorumlulukları yok bu şekilde olunca.
    ben de haftasonu taktıracağım, dedim elektrikçiyi önce çağırayım da önce tesisatı çeksin, siz monte edince çalıştırıp denersiniz, gerek yok beraber geliriz dediler bana. bakalım ne kadar ekstra vereceğiz

Alıntıları Göster
    Arkadaşlar 24 lük serisisi klimalara kadar(24 diye sınıflandırılan cihazların çoğunluğu 21000-22000 btü/h veya 6-6,5 kw lıktır) 3 mm kesitinde iç tesisatta olsa yeterlidir.Tabiki toprak hattıda şart,tek dikkat edilmesi gereken husus 18 veya 24 luk cihazların bağlanacagı hatta yüksek güç harcayan 2.bir elektrikli ürün olmamasıdır.Buda bulaşık,çamaşır makinası,elektrikli şohben vb. gibi ürünlerle aynı hatta olmaz.

Birde elektrik işini aslında ehliyetli elektrikçinin yapması daha makul,ama piyasanın rekabet şartlarında mecburen yapıyoruz mecburen.Yapmayanlarıda kınamamak lazım.

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.