DonanımHaber'de AraYENİ GELİŞMİŞ ARAMA
ForumBu Bölümde Ara
Yeni DH Mobil Uygulama herkese açık beta sürümü kullanıma açıldı. Gizle Şimdi Dene
Örnek Klima Montajları(Klima Alacakların Dikkatine)
Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir Kullanıcı
768
Cevap
18
Favori
166.160
Tıklama
Konudaki Resimler
Mesaj Tarihine Göre En Beğenilen Son Ekleneneler
Seçimimi Hatırla
Tüm Forumlar >> Ev Elektroniği ve Elektrikli Ev Aletleri >> Klimalar >> Örnek Klima Montajları(Klima Alacakların Dikkatine)
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
      7 Mesaj
      01 Nisan 2011 12:26:45
      Merhabalar;

Bizim şöyle bir sıkıntımız var yardımcı olabilirseniz sevinirim. Benim de aralarında evimin olduğu 50'şer dairelik iki ayrı bina geçen sene oturuma açıldı.
      İnşaat firması dairelere klima bağlanması için yanlızca elektrik hattı çekmiş borulama yapmamış, ve binalarlarda dış cephe izalasyonu mevcut; fakat
      klima dış ünite ayakları için bir ön hazırlıkta yapılmamış malesef.

Dış cephede her daire için standart klima montaj yeri belirleyerek ayak bağlantıları için saplama montajlarını yaptırmayı düşünüyoruz (9 katlı binada ancak asma iskele ile olabilecek). Ancak aklımıza şu soru takıldı (oda boyları her hat için standart yani atıyorum bir aksa 9000 Btu yetecekse hepsi aynı olacak) aynı kapasitedeki farklı markaların dış ünite ayak açıklıkları standart bir ölçüye sahipmidir?

Yani biz bir ölçüye göre duvarlara saplamaları hazırlatsak izolasyonlu bir şekilde her marka cihaz sorunsuz oralara takılabilirmi?

Teşekkür ederim.
      |
      |

• Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
      12 Not
      04 Nisan 2011 10:47:11 Konu Sahibi
      Siz alt yapı için 50 lik konsolları kullanın.Fakat ayak bağlantıları için cihazların ayak delik araları 50-54-56 cm gibi değişiklikler gösterebiliyor markaya bağlı olarak.Bu konuda yapacak bir şey yok malesef.siz bu ölçülerden birini standart alacaksınız.Japon serilerin çoğunluğu 50 cm oluyor.Ama yinede kesin diyemem.

• 19 Nisan 2011 16:49:51
      klima aldım (LG-Beko BKE 7580 DD), henüz montajı yapılmadı

servis montaj yaparken acaba vakumlama dışında neye dikkat edilmesi lazım?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi isikayhan -- 20 Nisan 2011; 14:18:05 >
      |
      |

Eğitimli insanlar topluma borçludurlar. Bir işin nasıl yapılabileceğini biliyorken bir başkasının yapamadığını görüp susmaları kendilerini yetiştiren o topluma ihanettir.
      Bilgi paylaştıkça çoğalır.

M.Niyazi Saral
    • Binbaşı
      1672 Mesaj
      12 Mayıs 2011 23:48:01
      quote:

Orijinalden alıntı: isikayhan

klima aldım (LG-Beko BKE 7580 DD), henüz montajı yapılmadı

servis montaj yaparken acaba vakumlama dışında neye dikkat edilmesi lazım?

Aldığınız klima beko'dur artık beko'nun lg ile anlaşması bitmiştir bu arada nerde oturuyordunuz size montaj yapmak istememde :D
      |
      |

YASİN KAYA
    • 13 Mayıs 2011 06:21:37
      quote:

Orijinalden alıntı: n1say

Alıntıları Göster

Aldığınız klima beko'dur artık beko'nun lg ile anlaşması bitmiştir bu arada nerde oturuyordunuz size montaj yapmak istememde :D

evet öyle olduğunu ben de montaj için gelen servis kutuları açıp iç ve dış ünitelerde LG yazısını görmeyince anladım

sanırım siz de vakumlama yapmadan işi kısa sürede bitirmek isteyenlerdensiniz
      |
      |

Eğitimli insanlar topluma borçludurlar. Bir işin nasıl yapılabileceğini biliyorken bir başkasının yapamadığını görüp susmaları kendilerini yetiştiren o topluma ihanettir.
      Bilgi paylaştıkça çoğalır.

M.Niyazi Saral
    • Teğmen
      238 Mesaj
      11 Haziran 2011 10:08:09
      ben de 2 adet babamın isyerinden kalan arcelik klima var ve eve taktırmak istiyorum. biri 18000 biri de sanırım 8000'lik . birini salona birini de oturma odasına taktımak istiyorum. Salonla oturma odası bitisik. planını yukluyorum. Benim aklıma yerlesim olarak cizdigim plan geldi. uzman arkadaslar gorus bildirirse memnun olurum. Bu plan uygun mudur.

Elektrik cektirmek ve 2 klimanın montajı kac lira tutar? Klima gazları da eksik olabilir net durumu bilmiyorum.

|
      |

12 Not
      13 Haziran 2011 15:57:30 Konu Sahibi
      iç üniteler uygun yer olarak,ama dış ünite büyük olan öyle camın yanına asılamaz.Cam altına asılabilir.Bakır boruları yoksa Cihaz başına 175 TL gibi maliyet çıkar ortalama.Gazları yoksa Cihaz başı 50 TL yazarlar en az...
      |
      |

• Teğmen
      238 Mesaj
      14 Haziran 2011 19:23:58
      mbirol cevabınız icin tesekkur ederim.

klimalar aynı duvara monte edilecegi icin duvaedan tek delik acıp her iki klimanın boruları duvarın bir tarafından cekilebilir mi? goruntu acısında fazla kirlilige nede olmadan takılmasını istiyorum.

bunun icin arcelik servisini mi aramamı onerirsiniz?
      |
      |

12 Not
      15 Haziran 2011 17:39:15 Konu Sahibi
      Dışarıya tek delikten çıkmak için bir cihazın borusunu arkadaki diğer cihazın borusunun yanına taşımak lazım ,yani diğer odaya delik açmak gerekli.Bunun en iyi kararı işin başında vermektir.Yetkili servis olmasında fayda var.nTanıdık klimacınız varsa güvenilirse oda olabilir.
      quote:

Orijinalden alıntı: mng

mbirol cevabınız icin tesekkur ederim.

klimalar aynı duvara monte edilecegi icin duvaedan tek delik acıp her iki klimanın boruları duvarın bir tarafından cekilebilir mi? goruntu acısında fazla kirlilige nede olmadan takılmasını istiyorum.

bunun icin arcelik servisini mi aramamı onerirsiniz?

|
      |

• 22 Haziran 2011 16:10:54
      Beyler benim montajı da yorumlar mısınız ?

|
      |

22 Haziran 2011 20:17:40
      selamlar

buda sharp montajı

müşteri isteği üzerine özel montaj

|
      |

türkiye' nin iklimlendirme merkezi
      22 Haziran 2011 20:27:28
      selamlar

buda her yıl bakım yapıldığını idda eden müşteri

|
      |

22 Haziran 2011 20:32:16
      quote:

Orijinalden alıntı: _EngiN_

selamlar

dekobant sarılmamış, dış ünite piposu yok

görüntü olarak süper özellikle iç ünite

iyi günler
      |
      |

12 Not
      23 Haziran 2011 13:13:07 Konu Sahibi
      Hayırlısı olsun iç ünite boruları direk dışarı çıktığı için görüntü güzel,ama montaj çok acemice ve sıradan yapılmış.kablolar borular salkım saçak,kurumsal br markanın servisine yakışmaz bir montaj.Birde dış ünite oraya nasıl asıldı,1.katmı eviniz.Klima arıza veya bakımda ulaşılabilir bir yerde olması önemli...
      quote:

Orijinalden alıntı: _EngiN_

|
      |

23 Haziran 2011 13:41:17
      görüntü aynen toshiba suzumi.
      |
      |

• 23 Haziran 2011 17:07:22
      quote:

Orijinalden alıntı: mbirol

Hayırlısı olsun iç ünite boruları direk dışarı çıktığı için görüntü güzel,ama montaj çok acemice ve sıradan yapılmış.kablolar borular salkım saçak,kurumsal br markanın servisine yakışmaz bir montaj.Birde dış ünite oraya nasıl asıldı,1.katmı eviniz.Klima arıza veya bakımda ulaşılabilir bir yerde olması önemli...

Alıntıları Göster

Yok hocam 3 katlı bina klima 2. kata takıldı. 1. kat boş garaj kömürlük olarak falan kullanılıyor. Dış ünite de 1. katın duvarına asıldı. Hocam montajın neresini beğenmediniz. Salkım saçak olan neresi ? Drenaj hortumunu bağlatmadım. Aşağısı bahçe olduğundan su direk akabilir bir sorun yok.

|
      |

12 Not
      23 Haziran 2011 17:19:09 Konu Sahibi
      Alt kısım müsait olduğu sürece dış üniteye hortum takmamak iyi olur zaten,cihazın içi çamurlaşmıyor.
      Montajda hoş olmayan dış ünitenin arkasını gösteren resimdeki Bakır boru ve kabloların dağınık gelmesi.Teknik açıdan çalışmaya bir sıkıntı yapmaz.Ama işçilik ve görsellik,tabiki birde yaptığın işe saygı anlamında rahatsız edici.
      |
      |

• 23 Haziran 2011 19:53:07
      quote:

Orijinalden alıntı: mbirol

Alt kısım müsait olduğu sürece dış üniteye hortum takmamak iyi olur zaten,cihazın içi çamurlaşmıyor.
      Montajda hoş olmayan dış ünitenin arkasını gösteren resimdeki Bakır boru ve kabloların dağınık gelmesi.Teknik açıdan çalışmaya bir sıkıntı yapmaz.Ama işçilik ve görsellik,tabiki birde yaptığın işe saygı anlamında rahatsız edici.

Yorum için teşekkürler usta. teknik açıcan bir sıkıntı olmazsa sorun yok benim için. Ama bu işi yapan birisi olarak dediklerinizde haklısınızdır. Evin arkasında olduğu için bir sıkıntı yok görsellik açısından da.

Saygılar ...
      |
      |

• Onbaşı
      22 Mesaj
      05 Temmuz 2011 22:15:42
      bilmiyorum faydası olurmu ama burası tanıdık bi firma Klima Montaj telefon ile irtibata geçerseniz servis merkezinden telefon ile yardımcı olurlar benimde gecenlerde fikir almam gerekti aradım görüstük anlaştık gayette memnunum aklında bulunsun :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Çati34 -- 8 Temmuz 2011; 12:07:34 >

12 Not
      07 Temmuz 2011 14:12:48 Konu Sahibi
      quote:

Orijinalden alıntı: Çati34

bilmiyorum faydası olurmu ama burası tanıdık bi firma Klima Montaj telefon ile irtibata geçerseniz servis merkezinden telefon ile yardımcı olurlar benimde gecenlerde fikir almam gerekti aradım görüstük anlaştık gayette memnunum aklında bulunsun :)

Bu biraz reklam olmuş yanlız.....
      |
      |

Reklamlar
SEO
SEO
modasor
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Tablet sürümü
Mini Sürümü

DHBR1
0,594
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.