Şimdi Ara

Orjinal mi acaba Asus GTX 560 TI DC2 ? (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
151
Cevap
3
Favori
5.982
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: FyCum

kartı alıp bu söylenenlerden sonra içi rahat etmeyen varsa gidip kartı değiştirsin, zaten distribütör'ü arayıp seri nodan kartın asus'dan alındığını onaylatıp ve vatan bilgisayar & mersa(penta)'nın bu tarz bir olaya girebileceğini düşünen varsa oda kartı değiştirsin, sonuç olarak bu iş ikna olup olmamakla alakalı + gpuz + nvidia offical driver + diğer benchmark vs performans programlarında yazan özelliklere inanmayanlarda kartı değiştirebilir :) herkezin kendi kararıdır yani işin garibi şudur; güncel olmayan gpuz ss'ni koyup bu kart sahtedir duyurusudur :)

Haklısın sonuna kadar arkandayım.
    Kutusu , içindeki ekran kartından farklı bir ürün hiç garip değil, ben salakmışım bildiğin. Ah be, niye sahte dedim ki, şimdi iş buralara gelmezdi. çok üzgünüm çok.
    Sahte değil, sahte değil, sahte değil

Konunun başlığındaki "Sahte" yi orjinal diye değiştirdim, şimdi orjinal bir kart oldu çünki.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Yeosol -- 23 Ocak 2013; 17:30:41 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Yeosol

quote:

kartı alıp bu söylenenlerden sonra içi rahat etmeyen varsa gidip kartı değiştirsin, zaten distribütör'ü arayıp seri nodan kartın asus'dan alındığını onaylatıp ve vatan bilgisayar & mersa(penta)'nın bu tarz bir olaya girebileceğini düşünen varsa oda kartı değiştirsin, sonuç olarak bu iş ikna olup olmamakla alakalı + gpuz + nvidia offical driver + diğer benchmark vs performans programlarında yazan özelliklere inanmayanlarda kartı değiştirebilir :) herkezin kendi kararıdır yani işin garibi şudur; güncel olmayan gpuz ss'ni koyup bu kart sahtedir duyurusudur :)

Kutusu , içindeki ekran kartından farklı bir ürün hiç garip değil, ben salakmışım bildiğin. Ah be, niye sahte dedim ki, şimdi iş buralara gelmezdi. çok üzgünüm çok.

Sahteyi orjinal diye değiştirdim, şimdi orjinal oldu çünki.

Politikacı gibisin :) ben seninle laf yarıştıracak kadar zeki değilim :)

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Knisath

Kartın sahte olup olmaması sorun değil siz Karpuz için manava gidiyorsunuz alıyorsunuz kesiyorsunuz boş kabuk içinden domates çıkıyor.Evde domatesim yoktu iyi oldu diyerek domatesi yer misiniz ?

Şahsen çoklu dvi çıkışına ihtiyaç duymayan birisiyim, kartın performansından şu an için memnunum, kartı distribütör'den sorgulattığımdada orjinal onayını almaktayım bu saydıklarım benim tatmin olmam açısından yeterli tatmin olamayan arkadaşlar için yol açık zaten vatanbilgisayar iade alıyor her türlü bir sıkıntı yaşamazlar gidip değiştirsinler.

Sorun çoklu dvi da değil ddr 3 ile ddr 5 performans farkı enerji farkı ve shader ünitesi fazlalığında. .Şu konuyu okumadan konuyu açanın ilk eklediği gpu-z görüntüsüne bakmadan neden yorum yapılır ki

• quote:

quote:

quote:

Kartın sahte olup olmaması sorun değil siz Karpuz için manava gidiyorsunuz alıyorsunuz kesiyorsunuz boş kabuk içinden domates çıkıyor.Evde domatesim yoktu iyi oldu diyerek domatesi yer misiniz ?

Şahsen çoklu dvi çıkışına ihtiyaç duymayan birisiyim, kartın performansından şu an için memnunum, kartı distribütör'den sorgulattığımdada orjinal onayını almaktayım bu saydıklarım benim tatmin olmam açısından yeterli tatmin olamayan arkadaşlar için yol açık zaten vatanbilgisayar iade alıyor her türlü bir sıkıntı yaşamazlar gidip değiştirsinler.

Sorun çoklu dvi da değil ddr 3 ile ddr 5 performans farkı enerji farkı ve shader ünitesi fazlalığında. .Şu konuyu okumadan konuyu açanın ilk eklediği gpu-z görüntüsüne bakmadan neden yorum yapılır ki

sen benim koyduğum gpuz resmine bakabilirsin, o resmi kendim upload ettim. kutusundaki özellik neyse gpuz'de gösterdiği özellik o, kutusundaki tek farkı vga çıkışlı olması, konuyu açan arkadaş güncel bir gpuz ile o ss i almamış en büyük sıkıntı zaten bu.

• quote:

quote:

quote:

Sahteyi orjinal diye değiştirdim, şimdi orjinal oldu çünki.

Politikacı gibisin :) ben seninle laf yarıştıracak kadar zeki değilim :)

mübarek günde kalp kırmayın

• quote:

quote:

quote:

quote:

DDR5 miş hacım. politika yapmıyorum, eminim ddr5 olduğundan, ama k*çı kırık ddr5 i ne yapayım ben :)

DDR 3 bilgisinin senin çektiğinde fotoğrafta ne işi var o zaman fotoşop ile düzeltip milleti tartışmaya mı sokuyorsun yoksa ?

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: cobi

sahte asus olduğunu sanmıyorum revizyonu değişik olabilir.

Ekran kartını revize eden, kutusunu mu revize edememiş acaba?

kart şu linkten alındı

http://www.vatanbilgisayar.com/asus-engtx560tdci2di1gd5-gtx560-ti-directcu-ii-gddr5-1gb-256bit-nvidia-geforce-dx11-ekran-karti/productdetails.aspx?I_ID=63686

Böyle revize olmaz olsun
    DDR5 yerine DDR3
    384 Shader yerine 128 Shader var
    384 bit gözüküyor, belki buna sevinmeliydim :D

Orjinal mi acaba Asus GTX 560 TI DC2 ?

Belki sonradan editlersin diye alıntı da yapayım da ortada mağdur olan biz olmayalım ne olur ne olmaz.

• hahahahahha konu çok entresan olmaya başladı.
  • quote:

sen benim koyduğum gpuz resmine bakabilirsin, o resmi kendim upload ettim. kutusundaki özellik neyse gpuz'de gösterdiği özellik o, kutusundaki tek farkı vga çıkışlı olması, konuyu açan arkadaş güncel bir gpuz ile o ss i almamış en büyük sıkıntı zaten bu.

Ksuura bakmayın kendi gpu -z sinde 24 shader ünitesi ve ddr3 gözüktüğünden ben o durumu biliyor ona göre yorum yapıyordum arkadaş ağız değiştirmiş

Gerek kalmadı artık ,tartışmaya

• quote:

Orijinalden alıntı: tripledes

Kartin uzerinde rev 1.0 yaziyordu nasil yeni revizyonmus? İlk revizyon olmasin? Ayrica benim kullandigim tum Asus ekran kartlari made in Taiwan ken bunda Made in China yaziyor, belki artik hepten cin mali geliyodur ama ilk defa bi Asus boardda Made in China gordum.

Ben hala bu urunun normal olmadigini dusunuyorum.

kardeşimin ekran kartı da asus ve made in china :)
    demek olabiliyor. maliyeti düşürmek için herkes herşeyi yapabilir.

bu arada bir arkadasım da bu "sahte" karttan almış, ondan da ekran görüntülerini istedim, eve geçince bakacak :)

• bıraz daha karıstırayım ortalıgı
    sonucta bu çinlılerın yapmayacagı kart yok

http://www.aliexpress.com/item/Original-100-new-A-sus-Nvidia-Geforce-GTX-550-TI-1GB-DDR3-256Bits-PCI-Express-16X/653466317.html

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi pegasus1881 -- 23 Ocak 2013; 17:46:49 >

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

DDR5 miş hacım. politika yapmıyorum, eminim ddr5 olduğundan, ama k*çı kırık ddr5 i ne yapayım ben :)

DDR 3 bilgisinin senin çektiğinde fotoğrafta ne işi var o zaman fotoşop ile düzeltip milleti tartışmaya mı sokuyorsun yoksa ?

He öyle yaptım, fotoşipşakta çok iyiyimdir.
    Ben de öyle çıktı o bilgiler. Ama başkasında düzgün, bilmiyorum belki PC de bi sıkıntı var.

Ama şunu tekrar ediyorum
    Ürünün kutusu ve iç koruması , karttan farklı bir ürün var ortada, kimsenin performansı ile ilgili bir sıkıntısı yok anladığım kadarı ile.
    Bu ürün kesinlikle normal değil.

• Daha net olması açısından şöyle yazayım
    KARTIN KUTUSU İLE KARTIN KENDİSİ ARASINDAKİ FARKLILIKLAR:
    1- 2xDVI yerine kartta 1xDvi 1xHdmi 1xVga bulunmakta
    2- Kartın üzerindeki karta monte edilmiş metal aparat bulunmakta.(vidalı sistemle takıldığından çıkarılması mümkün)
    3- Kartın kutusunda 'Made in Taiwan' ibaresi olmasına rağmen, Kartın kendi üzerindeki etikette 'Made in China' ibaresine rastlandı.

Bunlar dışında;
    1- Kart distribütör'le görüşüp orjinalliği onaylandı
    2- Kart'a 'güncel' programlarla bakılıp kutu üzerindeki bellek hızları veri yolları doğrulandı (GDDR5, 1GB 256Bit, 830mhz, vsvs)
    3- Çıkışların revision farkından olabileceği distribütör tarafından onaylandı.

Not:Performans olarak kartta bir soruna rastlanmadı.
    Not:Bu yazdıklarımın hepsi benim kendi anektotlarımdır genelleme yapmıyorum.

Bu arada konuyu açan arkadaşın 'bu kart normal değildir' yorumuna %100 katılmaktayım, kartın sahte olduğunu düşünmüyorum fakat çinlilerin maliyeti ucuzlaştırmak için bazı şeyler yaptıklarını düşünüyorum.

Burdaki asıl mesela bu kart benim için sıkıntısız, fakat diğer alan arkadaşlar rahatsız oldularsa bencede gidip değiştirsinler içleri rahat etsin sonuç olarak herkez parasını vererek alıyor için rahat değilse git başka kart al.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi VisMortis -- 23 Ocak 2013; 17:50:10 >

• beyler arkadasımdan da geldi resimler, işten cıkmadan göndereyim dedim.
    kart üzerinde metal bir plaka oldugu resımlerde de gorunuyor. kutu ıcerıgının de dolu olmadıgını söyledı arkadasım. ama kartı ve fiyatı görünce havada kapmıştı :)
    sonucta 500-600tl yerine 320tl gibi fiyatlara satılmıs bir kart için ben normal karsılayabilirim :)
    ithalatcısı da onay vermiş. vatanı ve asusu da biliyoruz. bence buradaki konu fake

• quote:

Orijinalden alıntı: gerschenkirschen

beyler arkadasımdan da geldi resimler, işten cıkmadan göndereyim dedim.
    kart üzerinde metal bir plaka oldugu resımlerde de gorunuyor. kutu ıcerıgının de dolu olmadıgını söyledı arkadasım. ama kartı ve fiyatı görünce havada kapmıştı :)
    sonucta 500-600tl yerine 320tl gibi fiyatlara satılmıs bir kart için ben normal karsılayabilirim :)
    ithalatcısı da onay vermiş. vatanı ve asusu da biliyoruz. bence buradaki konu fake

abi aynı gpu-z resmini bende dün upload ettim kendi bilgisayarımdan bana neden güvenmiyorsunuz :D

• quote:

Daha net olması açısından şöyle yazayım
    KARTIN KUTUSU İLE KARTIN KENDİSİ ARASINDAKİ FARKLILIKLAR:
    1- 2xDVI yerine kartta 1xDvi 1xHdmi 1xVga bulunmakta
    2- Kartın üzerindeki karta monte edilmiş metal aparat bulunmakta.(vidalı sistemle takıldığından çıkarılması mümkün)
    3- Kartın kutusunda 'Made in Taiwan' ibaresi olmasına rağmen, Kartın kendi üzerindeki etikette 'Made in China' ibaresine rastlandı.

Bunlar dışında;
    1- Kart distribütör'le görüşüp orjinalliği onaylandı
    2- Kart'a 'güncel' programlarla bakılıp kutu üzerindeki bellek hızları veri yolları doğrulandı (GDDR5, 1GB 256Bit, 830mhz, vsvs)
    3- Çıkışların revision farkından olabileceği distribütör tarafından onaylandı.

Not:Performans olarak kartta bir soruna rastlanmadı.
    Not:Bu yazdıklarımın hepsi benim kendi anektotlarımdır genelleme yapmıyorum.

hocam ASUS gibi bir firma sitesini update eder ki , hele ki bu kart orta segment kartıysa

Bizim Türkiye ASUS'a bakın daha M5A97 R2.0 ı dahi koymamışlar TIKLA . Herşeyi geçtim . Kutusunda 2 DVI +HDMI yazdığı halde kart nasıl oluyorda 1 vga + 1 hdmi + 1 dvi ile çıkıyor

Bu karta sahip olanlar , tereddütsüz bence değiştirmeliler ki zaten distribütörde buna a demeden değiştirecek . Ama ben halen kartın orijinal olduğuna inanmakta güçlük çekiyorum .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Hirotaro -- 23 Ocak 2013; 17:55:36 >

• quote:

quote:

abi aynı gpu-z resmini bende dün upload ettim kendi bilgisayarımdan bana neden güvenmiyorsunuz :D

sağlamasını yapmış olduk

• quote:

Arkadaşlar sonunda distirbütör'le konuyu telefonda konuşabildim ve kendilerine aynen olayı anlattım ve onlarda ürünün seri numarasını kontrol ettiler ürün ASUS'dan direk olarak getirdildiğini sahte ürün olmasının kesinlikle mümkün olmayacağını belirttiler ürün aracı olmadan direk olarak Mersa(Penta)'nın distribütör'lüğünde ASUS'dan alınan bir ürün ve garantisi devam etmekte üründeki görünüş farklılıkları (çıkışlar ve metal parça) ise söyledikleri ise ürünün farklı bir revision olabileceğini bu tarz şeylerinde sıksık olduğunu(sadece ekran kartında değil diğer oemlerdede olduğunu söylediler).kısacası bir sıkıntı yok keşke konuyu açan arkadaş benim yaptığım bağlantıları yapıp distribütörü arama zahmetine girip ürünü onaylatıp daha sonra böyle bir konu açsaydı :)

NOT: Henüz bu distribütörlerden gelen ASUS marka sahte bir ürün yok :)

onun kartı ile bizim kartımız aynı değil o yüzden açmış konuyu.

• quote:

quote:

quote:

sağlamasını yapmış olduk

bende attım aynısından 3 tane

• quote:

quote:

quote:

sağlamasını yapmış olduk

Eyvallah :) bu arada bende kartı axess veya bonus olmadığından %18 lik indirimle satın aldım 390tl ye falan geldi, fiyat olarak diğer 560ti'nın 600tl olduğunu düşünürsek bahsedilen vga çıkışı ve metal parçanın benim için hiçbir önemi yok, zaten 2 sene garantili bir kart firmalarda belli sorun olursa alırım kutuyu giderim yollarım servisine :)

• 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.