Şimdi Ara

Opteron 170 @ 3103 MHz Updated Ver 2.. (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
54
Cevap
0
Favori
2.124
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • piyasada bulabiliyorsan dfi lan party serisi herhangi biri olabilir

not:mavi bilgisayar demirtepe şubesinde var sıfırları
  • Ama ben çift işlemci destekli anakart arıyorum. Piyasada ki DFI ların tamamı tek işlemci destekliyor.
    İstanbul' da bulamaz mıyım?

Bir de Opteron için en uygun ram marka ve modeli nedir?
    Para bol...
  • http://www.asus.com/products4.aspx?modelmenu=1&model=456&l1=9&l2=39&l3=0

Bu anakart Eksen' in stoğunda var. Ne dersiniz?
  • quote:

Orjinalden alıntı: TuVNeRa

Ama ben çift işlemci destekli anakart arıyorum. Piyasada ki DFI ların tamamı tek işlemci destekliyor.

Para bol...

İkinci Elden 2x1024 mb Mushkine Redline bakabilirsin
    veya Patriot bir ara interceptor satıyordu bi sor istersen
  • quote:

Orjinalden alıntı: by_zyxel

quote:

Orjinalden alıntı: TuVNeRa

Ama ben çift işlemci destekli anakart arıyorum. Piyasada ki DFI ların tamamı tek işlemci destekliyor.

Para bol...

İkinci Elden 2x1024 mb Mushkine Redline bakabilirsin
    veya Patriot bir ara interceptor satıyordu bi sor istersen

OCZ , g.skill ve samsung uccc gibi ramlarida dusunebilirsiniz.
  • LCB9E 0651 rpmw kodlu opteron 170 , htt 4x , fsb 293 , 1.312 v , ddr333 , dandik psum ile cikabildigim en ust deger stabiliteyi test etmedim sadece SPI 1m testi yapdim.Iyi bir PSU ve iyi bir sogutma ile 1.5v de 3+ yi stabil tutabilecegini saniyorum.

http://img184.imageshack.us/my.php?image=opteron170jr8.jpg

Opteron 170 @ 3103 MHz Updated Ver 2..

• 1.45v ve dandik bir psu ile cikabildigim son nokta bu. 500 luk ve ustu duzgun bir psu alinca bakalim yuksek v ile nerelere kadar cikabilecek.

http://valid.x86-secret.com/show_oc?id=175866

• killnod güzel çıkmış işlemci

seni tıkayan şey sıcaklık olabilir ona da dikkat et çok ısınıyor bu keratalar

işlemci 1.55V ile 3ghz de yaklaşık 210 watt çekiyor, hem anakartı hem de güç kaynağı cidden sıkıntıya sokan bir durum
  • Sicaklik 35 i gecmedi daha TT Big Water 735 var aslinda PSU haric birde radyator ve igne sogutmali bir block alsam 1.7 ile bayagi bir cikacagina eminim.
  • birde speedfanın son versiyonuyla core sıcaklığına bakarmısın rica etsem?

bende 1.5 ile 2.9 ghz de 30~35 arası görünüyor sıcaklık smart guardian da ama çekirdek 50 lere kadar çıkabiliyor.
  • Dedigim gibi PSU aldigim zaman speed fan ilede bakarim ama yanilmasi cok zor gercek degere bakiyorum ve ABIT in kendi programi everest ile de ayni degerleri veriyorlar.Yani gercek cpu-diyot degerini gosteriyor.
  • everest de zaten anakartın ölçtüğü değerleri gösterir

ama speedfanın core temp değeri, direkt İŞLEMCİ tarafından alınan sıcaklık değerlerini verir, yani anakartın kendisinden değil direkt işlemciden okur sıcaklıkları.

mesela şu an anakart 17 derece gösterirken , işlemci çekirdeğim 15 derece sıcaklıkta, waterboz kullanıyorum o yüzden bu fark..

ama load durumuda anakart 23 derece gösterirken çekirdek 26 derece oluyor, aradaki ihs dolayısıyla..

ki bizi ilgilendiren de zaten çekirdek değeri , anakartlar arasında fark etmez bu değer. örneğin farklı bir anakartla 30 derece okunuyorken sıcaklık, benim anakartımda 25 derece olabiliyor

• ya arkadaşlar 3000-3100 lerde sürekli stabil kullanabiliyomusunuz peki bu işlemcileri....anlamadım gitti, ben venice 3200 stock fanla sadece fsb den artırarak 2500 mhz e çıkabiliyom ondada makine garipleşiyo...sıcaklık artmadığı halde....

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi righteous@ -- 10 Mart 2007; 15:46:25 >
  • islemciye bagli iyi bir koda sahipse 3000 stabil olarak kullanabilirsiniz.Sogutmanizda iyiyse ozellikle su sogutma ile problem cikaracagini sanmiyorum tabi ramlarda onemli burada.
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.