Şimdi Ara

Oppo a52-realme 6/5i/6i-mi a3

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
16
Cevap
0
Favori
1.180
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    Anneme telefon almak istiyorum ve bütçemde taksitli olacak şekilde 3000tl. Şuanlik öyle göz gezdirirken bunları gördüm hangisini tavsiye edersiniz yada bunlardan daha iyi başka model varmıdır (birde p30 litede var aklimda)

Öncelikler
    kamera
    batarya
    zaten günlük kullanım olacak face YouTube felan heralde yeni nesiller artik takilmaz diye düşünüyorum. Teşekkürler

• Oppo A52 işlemcisi zayıf (SD665).

Realme 5i işlemcisi zayıf (SD665).

Huawei P30 Lite işlemcisi zayıf (Kirin 710).

Önerim 2900 TL fiyatıyla Realme 7:

https://www.epey.com/akilli-telefonlar/realme-7.html

Hem işlemcisi güçlü (Mediatek Helio G95), hem kamera sensörü iyi (Sony IMX682), hem de bataryası iyi (5000 mAh).

Amazon'dan faizsiz 3 taksitle alabilenler vardı. Hâlâ alınıyorsa bir bakın derim.

Ekran AMOLED olsun ama işlemci daha güçsüz olsa da olur diyorsanız 2700 TL'ye Samsung M31 öneririm. 6000 mAh batarya, Samsung Isocell GW1 kamera sensörü var onda da.

• Öncellikle tesekkurler zaten annem için alacağım için günlük kullanimlarda sıkıntı çıkarmasın yeter fiyati en aza indirmeye çalışıyorum. peki realme 7 3000lirayi hakedecek cihazmi daha iyileri varmidir.
  • Açıkçası pandemi nedeniyle gidip bir mağazada denemişliğim yok ama kağıt üzerinde 2900 TL’ye toplam paket olarak ondan daha iyi bir cihaz göremedim.

Realme biliyorsunuzdur Oppo’nun alt markası. Yine de marka ismiyle ilgili önyargınız varsa önerdiğim Samsung’a da bakabilirsiniz.

Xiaomi’ler de var aslında o bütçeye ama kamerasına toz kaçma vb. değişik kronik sorunları var, yazılımı da sıkıntılı, o yüzden önermedim.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • peki teşekkür ederim.
  • onur7568 O kullanıcısına yanıt
    Daha uygun fiyatlı olarak buna da bakabilirsiniz, annenizin ihtiyaçlarını karşılar muhtemelen:

https://www.epey.com/akilli-telefonlar/samsung-galaxy-m21.html

• peki 4000 4200 bandinda hangi telefonlari tavsiye edersiniz ben mi 10 lite baktimda bide işte mi 10t liteyi bekleyin diyolar birde size sormak istiyorum.
    Baktığınız Mi 10 Lite mıydı Mi Note 10 Lite mı?

Eğer Mi Note 10 Lite ise onda kronik sensör sorunu var. En son baktığımda hâlâ çözülememişti. O yüzden soranlara genelde uzak durun diyorum ama siz bilirsiniz.

Xiaomi'ler haricinde önerebileceklerim 3750 TL'yi geçmeyen modeller olacak. (Çünkü 3750-4500 aralığında fiyatının hakkı olan pek model bulamadım.)

1) Samsung M51 (3575 TL)
    2) Realme 7 Pro (3599 TL)
    3) Oppo Reno 4 (3750 TL)

• baktığım mi 10 liteydi bunu kendim için sordum yani benim için performans önemli peki şu kadar bekleyin bu model gelecek dediginiz varmı (mi 10t liteyi bekleyin diyolarda).
    Mi 10T Lite'ın ekranının IPS olduğunu görünce diğer özelliklere bakmadım açıkçası. Gereksiz bir takıntı olabilir belki ama AMOLED ekran bence olmazsa olmaz bir faktör.

Mi 10 Lite kağıt üstünde gayet güzel görünüyor. Herhangi bir kronik sorunu yoksa alınabilir.

Yurtdışı IMEI kayıtlı cihazlara soğuk bakmıyorsanız OnePlus Nord tercih edilebilir 3.500 TL civarı fiyatıyla.

Yakında Oppo Reno 5 çıkacak o beklenebilir. Gerçi tanıtıldı Türkiye'ye geldi fiyatı oturdu diyene kadar çok zaman geçer. O günkü dolar kuru ne olur kim bilir. Beklemeye değecek bir model olacağını sanmıyorum, SD765G kullanacak diyorlar. Zaten Mi 10 Lite ve OnePlus Nord'da kullanılan işlemci.

IPS ekran problem değil derseniz Xiaomi Redmi Note 9 Pro 5G beklenebilir. SD750G işlemci, stereo hoparlör, Samsung HM2 ana kamera sensörü gibi segmentinde öne çıkan özelliklere sahip.

• peki teşekkür ederim ekran takıntım yoktur sanırım redmi note 9 proyu bekleyeceğim teşekkür ederim onerileriniz için.

Rica ederim iyi akşamlar

• Mi note 10 lite kullanıcısıyım ve proximity sensor arızası bende hiç olmadı. Cihaz xiaomi Türkiye garantili.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Annenize Samsung alın bence. Arkadaşları ona telefonunu sorduğunda “Oğlum Samsung almış bana” der. Realme kulağa daha kötü geliyor :)
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.