Şimdi Ara

Operatörlere olan güvenimi kaybettim. (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
35
Cevap
1
Favori
1.256
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • Mobil şebekeler elektriksiz çalışıyor arkadaşlar havayı yakarak kendi enerjisini üretiyor, kesin bilgi yayalım ac dc ups generator radyolink fiber hepsi Faso fiso nefes alsın yeter

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • maaart M kullanıcısına yanıt
    Varlık fonunda olan operatör ler , herkese ballı maaşlar ,oturdukları yerden zamlar , kaymak gibi geldi hepsine .Kimin umrunda altyapı .

• Az nüfuslu şehirlerde böylesi yıkım, böylesi çaresizlik ve rezillik olduysa, büyük Marmara Depremi'nde kim bilir neler olur?

Hele ki sadece İstanbul'un nüfusu 16 Milyon olmasına rağmen. Marmara Depremi sadece İstanbul'da da etki yaratmayacak. Tekirdağ, Edirne, Kırklareli, Yalova, Kocaeli, bu illerde de yaşayan baya nüfus var. Belirttiğim şehirlere de yıkım veya etki edecek. Bu illerde şimdiden şebeke güçlendirme çalışmaları yapılmalı. Sadece şebeke de değil, depreme hazırlık çalışmaları da yapılmalı. Kahramanmaraş'taki 7.9M'lik deprem en büyük örneğidir. Tabiatın şakası yok. Kendinize iyi bakın, sağlıkla kalın.  

• Güvenilecek bir durumları yoktu ki zaten

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • bana katilirsiniz yada katılmassiniz benim fikrimce deprem altında yada kısaca doğal afet te gördük ki gsm formaları gecicide olsa servis dışı olabilir bunun için hani 112 acil aradığımız hat olmasa bile ulaşabiliyorsak bunun gibi bir sistem kurmaları gerekli en azından devremde yerini bildirmek için iyi olacaktir

• phasan P kullanıcısına yanıt
    112'yi aradığınız hatlar da GSM şebekeleri üzerinden yapılıyor. Bölgede hiçbir GSM şebekesi yoksa 112'yi arayamazsınız.

• Marmara depreminde ufak bir fark var. Marmara depremi gerçekleştiğinde tek bölgedeki iletişim etkilenmeyecek, tüm Türkiye'deki iletişim etkilenecek. Tüm ülkenin trafiği çoğunlukla İstanbul'dan geçiyor. Hatların yedekleri bile İstanbul'da buluşuyor. Ni veri merkezi SOL'de iken SOL kaynaklı kesinti olmuştu. Çok övünülen İzmir ve Ankara üstünden yedeklilik de patlamıştı. Çünkü sıkıntı iki güzergâhın da İstanbul'da birleştiği noktadan sonra olmuştu. Mobil hizmet mutlaka çökecek ama ülke genelinin etkilenmemesi için çalışmaların yapılması lazım.

• sis651 kullanıcısına yanıt
    Aslında bunu angara ve izmirede yapsalar güzel olur sadece istanbul olmamalı istanbulda deprem olsa bütün alt yapılan gider

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi phasan -- 12 Şubat 2023; 18:48:15 >
    Şimdide deprem bölgesindeki deprem zedelere 1 ay tüm operatör ler ücretsiz konuşma vermiş .Şaka gibi internet neden yok yazıklar olsun .

Yapıyorlardır bir şeyler muhtemelen ama birkaç yıl önceki İstanbul depreminde TT'de olmadığını gördük. O zamandan sonra böyle bir yapı kurdu mu bilmiyorum. Turkcell Temelli veri merkezinde Türkiye'nin Ankara'dan öte kısmını çalıştırabilecek bir yapı kuruyordu bildiğim. O belki tamamlamıştır ama ciddi bir bilgim yok, sonradan ne oldu vs...

• sis651 kullanıcısına yanıt
    Büyük istanbul depremine hazır olmayan Operatörler varsa bu deprwmden dolayı düzelme pek olmayacaktır son istanbul depremini gördük tt dışında diğer operatörler 1 yada 2 gun içinde de olsa hizmet vermeye baslamisti

• Bakan birde çok büyük birşey olmuş gibi anlatıyor paketi olan vatandasın 1 ay paket fiyatını almasınlar paket olmayanlar 1 ay bedava paket tanımlasinlar daha iyi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi phasan -- 12 Şubat 2023; 22:20:21 >

TT'nin ki ayır mevzu. Diğerleri çok sürmedi, bir saat içinde diğerleri tam olarak çalışıyordu sanırım.

İstanbul depremi için hazırlanacak çok nokta var. O kadar kalabalık ve sıkışık tıkışık binalar içinde arama kurtarma nasıl olur bilmiyorum...

• İzmir’de üç operatörün de santrali var, Ankara da da var diye biliyorum, İstanbul depreminde santral olan bölgeler kendi bölgelerinde hizmet verebilir, İstanbul depreminde tt için çok farklı bir sorun yaşandı forumda konuşulmuştu başlığı duruyordur, numara ve sim kart seri nolari eşleştiren veri tabanı ile ilgili bir sorun yaşanmıştı diye hatırlıyorum deprem yoğunluğu ile birlikte olunca nalları dikmis ancak internet hizmeti tel numarasından bağımsız olduğu için etkilenmemişti

• 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.