Şimdi Ara

Operatörler Neden Bol GB Vermeye Başladılar?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
13
Cevap
1
Favori
1.158
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Birkaç yıl önce tek haneli GB'lar için 3 haneli rakamlar isteyen operatörler ne oldu da şuan GB birim fiyatı 1-2 liraya kadar düşürdü?

• Baz istasyonunu kurdu malieyet azaldi 10 gb 1000 dk sms 15 liraya verse neolur turkiyede 80 mily9n insan var

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • yatıp kalkıp türk telekoma dua edelim onların sayesinde diğerleride fiyatları düşürüp gb ları artırıyor

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 250 Mb internet için 14 TL veriyordum yıl 2011

• quote:

Orijinalden alıntı: smart0201

250 Mb internet için 14 TL veriyordum yıl 2011
    O dönemler Opera Mini falan vardı yetiyordu. Youtube, Instagram vs çok kullanılmıyordu. Şuanda tamamiyle internete bağımlı oldu telefonlar.

• Daha çok internete ihtiyaç var. Fiyat düşürmek zorundalar.

Eskiden 4 gb kotalı ev interneti vardı ve yetiyodu. Artık 4 gb mobile bile yetmiyor.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Adsl de çevirmeli internet 64 kbps idi hızlar

Nokia 3120 vardı telefon sağlam idi kayıp etdim evde

• Vodafone kullanıyorum 4gblik paket 27 TL. 30 TL yükleyince ikişer GB toplam 6 gb hediye veriyor, toplam 10 gb oluyor. Ayrıntı da yazmıyor. Hediye GB hesabınıza yüklendi diyor. Ben de anlamadım normalde günahını vermezdi Vodafone.

• quote:

Orijinalden alıntı: smart0201

Adsl de çevirmeli internet 64 kbps idi hızlar

Nokia 3120 vardı telefon sağlam idi kayıp etdim evde
    2011'de o kadar düşük hız yoktu. Adsl'de 8 megabit falan çıkmıştı o dönemler.

• pazarlama taktiği malı yavaş yavaş veriyorlar,böylece iyi para kaldırıyorlar isteseler 4g başladığı an herkese 30GB'ı verirlerdi.şu an en düşük kotanın 50GB olması gerekiyor.
  • Mobil de vardır 64 kbps ile 128 kbps idi galiba 2012 de işe akm sonrası sabit de 1 MBps idi ?

• uzun vadede olan: artik internet servisleri (app, site, oyun vb.) cok daha fazla data yemeye basladilar.

kisa vadede olan: tırt turk telekomun son depremde agir sicisi yuzunden musteri cekme amacli ucuz tarife vermeye baslamasi. bunun uzerine diger operatorlerin de fiyatlarini biraz dusurmeleri.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.