Şimdi Ara

Openttd

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
39
Cevap
1
Favori
3.944
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Openttd tamamen Türkçe ve ücretsiz açık kaynak kodlu bir taşıma şirketi oyunudur.Uçak,kamyon,otobüs,helikopter,gemi,tren gibi taşıtların kullanıldığı ve diğer şirketlerle yarış halinde olduğunuz bu oyunda sizleri online kapışmaya davet ediyorum serverlarda yabancı oyuncular var Türk oyuncuya rast gelmedim.
    Oyun fazla bir boyuta sahip değil ama oyun sürekli geliştiriliyor açık kaynak kodlu olması avantaj bence.

İndirme Linki:http://www.openttd.org/en/download-stable

Openttd

Openttd

Openttd

Openttd

Openttd

Openttd

Openttd

Openttd

Openttd

Openttd

Openttd

Openttd

• transport giant vardı buna benzer bi oyun, yıllar önce win98'li pc'de az oynamadım, ama onun grafikleri bundan baya bi üstündür
  • Yorumlar için teşekkürler arkadaşlar bu oyunu online oynamak isteyenler bana ulaşabilir
  • Katılıyorum Transport giant grafikleri bundan daha iyi bundan bende 2 oyun var zaten openttd ve giant :d
  • Eski simcitylere cok benziyor. Ozellikle 4 e

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • selcuk4335 S kullanıcısına yanıt
    sevmedim
  • canın sağolsun :) @KimmisKral
  • selcuk4335 S kullanıcısına yanıt
    :D eyvallah
  • evet bende 32 bit grafiklerin tamamlanmasını bekliyorum giant'a gelince oynanış olarak openttd den zevkli değil grafikleri güzel ama bu arada oyunu online olarak oynayan var mı ?
  • sinyaller konusunda eğitici bir kaynak var mı?
  • sevgili selçuk,

Güzel bir paylaşım olmuş, bende bu oyuna 2 hafta önce başladım. Oyun tamamen türkçe olmasına karşın, oyun hakkında hiç tutorial ve türkçe kaynak (wiki yetersiz) olmadığı için malesef çok zorlandım ama azmin zaferi diyelim, şuan oyundan kopamıyorum "hala daha %100 anlamamış olsam da :)"

youtube dan oyun ile ilgili baştan aşağı anlatımlar mevcut onları izleyerek-dinleyerek anlamaya çalışıyorum ama senden de destek alabilirsem mükemmel olur.

1-) Yukarıdaki fotoğraf senin oyunundan görseller mi? eğer öyleyse grafik olarak ne kulllanıyorsun? ZBase dedikleri birşey var, bunu nasıl kurarım?
    2-) tren sinyaliazsonlarını lanet olsun bir türlü çözemedim, en çok da bu vaktimi alıyor.
    3-) madenler üzeinde (örnek veriyorum; 128ton kömür) yazılar mevcut, bu madenin 128ton sonra biteceğini mi ifade ediyor?

cevap alabilirsem senden çok memnun olurum, teşekkürler.
  • Selam,

1-)Zbase i dün çözdüm, izlediğim "let's play" serisi çok yardımcı oluyor, indirdim ve kurdum, dün de kullandım. fark ettiğim şey, harita yüklemeleri yavaşladı ve detay (bahsettiğin gibi) göremedim. Mesela en basit olarak yeşil zemin harita üzerinde eğimleri görmek için zorlandım. :(

2-) her trene ayrı ayrı hat çekmek mümkün tabiki de ve bu zamana kadar da öyle yapıyordum. Biraz değiştirmek istiyorum, örnek veriyorum, 2048x2048 lik haritada, çekeceğim ana hat (2gidiş-2geliş) ve madenlere bağlantı ara hatları ile, bütün kaynakları haritanın ortasında kuracağım merkez fabrikalarına ve şehirlerine yönlendirmek istiyorum. bu yüzden sinyalizasyonları bir şekil çözmem lazım.

3-) hım anladım, yani taşıma oranı sürekli %100 de olursa en verimli kullanım söz konusu. Ben bu zamana kadar, 7 vagonluk trenler yapıp tam dolmasını bekletiyordum yani 30x7=210ton kömür dolmadan tren hareket etmiyordu, e tabi buda 1 aylık üretim 128ton olan bir maden de 1ay fazladan beklemesine sebep oluyordu ve rating düşüyordu. Demekki madenin üretim kapasittesine göre tren vagonları eklemek doğru olan olacak sanırım? süper oldu bu bilgi.

cevaplar için teşekkürler, bunların dışında bana önerebileceğin başka birşeyler var mı? zevkle dinlerim.
  • Arkadaşlar,

Belediye benden nefret ediyor, "Berbat" yazıyor.
    Ne yaptıysam ne ettiysem bu durumu arttıramadım. Ağaç yaptım, otobüs durağı yaptım, postasını-yolcusunu herbişisini taşıdım, yeni bina yapması için milyonlar verdim en son rüşvet bile verdim, Ama yok olmuyor, bir türlü "berbat" dan yukarı cıkamadım.

400 nüfustan aldım 22.000 nüfusa çıkarttım ama yine de yaranamadım :(

ne yapmam lazım?
  • Openttd benim de sevdiğim oyunlardandır, arada açar bakarım.
    Bu tarz oyunları sevenlere Simutrans'ı da tavsiye ederim. Openttd benzeri açık kodlu ücretsiz oyundur.
  • OpenTTD için Facebook ta, Türkiye grubu oluşturduk. gelişmeleri takip edebilirsiniz.

https://www.facebook.com/groups/openttdturkiye/
  • SuSpect_tr kullanıcısına yanıt
    Gruptayım ;)

Her zaman kuruludur bilgisayarımda , tekrar bi heves ettirdiniz bak şimdi :)
  • gel gel, toplaşıp yardıralım biraz.
  • Selam arkadaşlar,

Diyorum ki, fecabookta grup kurduk, buluşup yardıralım ne dersiniz?
  • Bu arada dün akşam server kurmayı başardım.

internetten oynama bölümüne gelince direk ana listede serveri görebilirsiniz.

Pazar günü oynayalım mı ne dersiniz?
  • Oyunun android versiyonuna denk geldim. Deneyen varmi ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.