Şimdi Ara

Opencart bir üründe fiyatlandırma farkı?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
0
Favori
1.830
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhabalar, mesela bir ürün oluşturdum diyelim ki fiyatı 10 tl, o ürünün bir büyüğünü aynı ürün sayfasına yerleştirmek istiyorum seçenek şeklinde, müşteri 10 tllik ürünü değilde bir büyüğü olan ürünü aynı safyada seçebilir mi?

Resimdeki örnek mesela, diğer seçeneği seçip farklı bir fiyatlandırma mümkün mü?

• mümkün, fakat opencart yapısından aradığın yok maalesef. bunun için kod yapısına inmen ve eklemeler yapman gerekiyor.

Açılır kutucuktan ürün ya da renk seçimi yaptığın resimi ve fiyatları değiştirip o ürünü göstermelisin. Bilmeyene uzun ve zor iş ve opencart mvc mimarisiyle çalışır.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Yélda

Merhabalar, mesela bir ürün oluşturdum diyelim ki fiyatı 10 tl, o ürünün bir büyüğünü aynı ürün sayfasına yerleştirmek istiyorum seçenek şeklinde, müşteri 10 tllik ürünü değilde bir büyüğü olan ürünü aynı safyada seçebilir mi?

Resimdeki örnek mesela, diğer seçeneği seçip farklı bir fiyatlandırma mümkün mü?

/>

tüm sürümlerde varmı bilmiyorum fakat
    Ürün Yönetimi > Secenek Ekle
    menüsünden ekleye bilisiniz
    Secenek Değeri > Mavi
    Miktarı > ( elinizde bulunan mavilerin stok adedi )
    Stoktan Düş > ( düş derseniz yazıdıgınız stok adedı her sıparıste dusecektir )
    Fiyatı > +/- ( atrı yazarsanız normal fiyata yazdıgınız kadar ekleyecektır ) ( - secer yaparsanız normal fiyattan yazdıgınız miktarı düsecektir )

bu sekilde eklerseniz olur arkadaşım

• quote:

Orijinalden alıntı: bilgisayarji

quote:

Merhabalar, mesela bir ürün oluşturdum diyelim ki fiyatı 10 tl, o ürünün bir büyüğünü aynı ürün sayfasına yerleştirmek istiyorum seçenek şeklinde, müşteri 10 tllik ürünü değilde bir büyüğü olan ürünü aynı safyada seçebilir mi?

/>

Secenek Değeri > Mavi
    Fiyatı > +/- ( atrı yazarsanız normal fiyata yazdıgınız kadar ekleyecektır ) ( - secer yaparsanız normal fiyattan yazdıgınız miktarı düsecektir )

1.5.x.x sürümlerinin tümünde var. önceki sürümleri bilmiyorum.

Ürün sayfasında ki aynı ürünün özellikleri, ürün sayfasında resim, stok, fiyat, açıklama gibi değişiklikler yapmıyor.

Örneğin iphone 5 ürünün renk değerlerini verebilirsin. ilave fiyat yada eksiltme de yapılabiliyor. O değerleri ürün sayfasında gösterebilmek için kodlaman gerekir. Ya da ben resimin etkisinde kaldım soruyu uçuk düşündüm :D

• quote:

Orijinalden alıntı: ozkiremitci

quote:

Orijinalden alıntı: bilgisayarji

quote:

/>

Secenek Değeri > Mavi

1.5.x.x sürümlerinin tümünde var. önceki sürümleri bilmiyorum.

Ürün sayfasında ki aynı ürünün özellikleri, ürün sayfasında resim, stok, fiyat, açıklama gibi değişiklikler yapmıyor.

Örneğin iphone 5 ürünün renk değerlerini verebilirsin. ilave fiyat yada eksiltme de yapılabiliyor. O değerleri ürün sayfasında gösterebilmek için kodlaman gerekir. Ya da ben resimin etkisinde kaldım soruyu uçuk düşündüm :D

bence aynı sistemde yapıla bilir tabi özellikleri eklenemez ama aynı ürün aynı özellikteyse
    Secenek Sekmesinden :) renk degilde model sec diye bir şey yapa bilirsin olmazmı ?

Mesela Ürünü Eklersin Samsung S3

Model Seç Samsung S3 Mini ( minin fiyatını girersin ) secenegede Samsung S3 u girersin fiyat bölümünede + 500 dersin olur sanki ?

•  Opencart bir üründe fiyatlandırma farkı?

Opencart bir üründe fiyatlandırma farkı?
  • :)

benzer ürünler kafi :)

bilmiyorum bana bu özellik anlamsız geliyor. Şöyle olmalı Samsung S3(ürün) Seçenekte; Samsun S3 için Kılıf (Opsiyonel Seçenek) gibi olursa müşteri için daha çok cazip gelebilir. Öte yandan bir ürünün modelleri için benzer ürünler sekmesinden, O ürün linkine çekmeli.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ozkiremitci

:)

benzer ürünler kafi :)

bilmiyorum bana bu özellik anlamsız geliyor. Şöyle olmalı Samsung S3(ürün) Seçenekte; Samsun S3 için Kılıf (Opsiyonel Seçenek) gibi olursa müşteri için daha çok cazip gelebilir. Öte yandan bir ürünün modelleri için benzer ürünler sekmesinden, O ürün linkine çekmeli.

evet aslında bu özellik genelde kilo yada adet icin kullanılyor
    mesela bir malzeme aldınız oda kilo ile satılıyor 2 kilo - 3 kilo gibi secenek sunmak icin ideal
    yada bir alana ıkıncısı %50 indirim gibi olabilir ordan ıkıncı adedi secer ver sepetine %50 indirimli aynı ürünü atabilir
    yada dediginiz gibi kılıf - kulaklık gibi aksesuarlarda konulabilir

• Evet, katılıyorum.
  • Merhaba konu eski olmasına rağmen diğer kullanıcılara faydalı olacağını düşünerek paylaşıyorum.

Seçenek fiyatını ana fiyat olarak ayarlama ve seçenek fiyatına göre fiyatı otomatik güncelleme eklentisi.

Test edilen sistem OC 1.5.6.4 ve Vqmod 2.4.1
    Eklenti neler yapar : Seçeneklerdeki +- işretlerini siler, seçilen seçeneğin fiyatını otomatik olarak günceller.

Eklanti adresi :http://www.egebilnet.net/opencart/opencart-anafiyat-secenek-fiyati.zip

Örnek : Ürün adı Tulum Peyniri ==> Ana fiyatı 40 TL olsun.

Seçenek fiyatı :
    1000 gr ==> 40 TL
    500 gr ==> 20 TL
    250 gr ==> 10 TL

Eklenti dosyalarını sisteminize yükledikten sonra seçtiğiniz seçeneğin fiyatı, ana fiyat olarak güncellenecek fakat sepete atarken Ana fiyat + Seçenek fiyatı toplamı olarak eklenecek.Biz böyle olmasını istemiyoruz seçtiğimiz seçeneğin fiyatını sepete eklenmesini istiyoruz, onun için;

\system\library\cart.php dosyasını açın ve 273 numaralı satına kontrol edin;

Bu kodu bulun:
    'price' => ($price + $option_price),
    'total' => ($price + $option_price) * $quantity,

ve değiştirin :
    'price' => ($option_price ? ($option_price) : ($price + $option_price)),
    'total' => ($option_price ? ($option_price * $quantity) : ($price + $option_price) * $quantity),

seçenek fiyatınız ana fiyat olmuştur.
    Güle güle kullanın.

Kaynak :http://www.egebilnet.net

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.