Şimdi Ara

opel omega hakkında bilgi (3. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
169
Cevap
2
Favori
95.767
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • birde ben sahibinden.com da bakıyorum hepsinide inceledim bazıları tek egzoz görünüyor bunun sebebi orjinal olnayışımı ? acaba
  • 3000 cc motor tavsiye etmem. parça problemi yaşarsın.
  • Arkadaşlar 3000 motor bence gereksiz.Motor dışında bütün her şey aynı,motor dışında parça problemi çok olmaz sanırım.Ama ne gerek var.En azından her bakımda daha fazla motor yağı ödersin,muhtemelen şanzumanıda farklıdır, tam bilmiyorum.Egzost çıkışlarını inan bende bilmiyorum benimki orjinal ve de tek çıkış.Zaten hepsinde son susturucu tek, çıkışı kimi çift kimi tek...
  • 2500cc motor ile 3000cc motor arasındaki farklar egzantrikler, piston ve piston kolları onun harici üst kapakları bile aynıdır bu araçların. Parça sorunu çekilmez 3000cc'de yurt dışında 3000cc daha yaygın hatta.
  • doğru aslında gerek yok ama ben güçlü bir araba arıyorum büyük konforlu sessiz ve sağlam bir araba bakıyorum tabiki vergil ve yakıtıda önemli ama ben güvünmek istiyorum aldığım arabaya mesela ben 86 taunus var beni hiç şaşırtmadı bu güne kadar tabiki ilgileniyorum ama güvendiğim bir araba yakıt konusunda omegelarla aynı dır benzinde 450 500 arası yakıyor kilometrede şehirler arasıda ise 50 ytl lil gazla 250 km gidiyor bu yüzden beni omeganın şaşırtmayacağını düşünüyorum 3000 motorlu olanlarını fiyatları daha uygun intenetteki fiyatlara göre mesela 86000 de 96 moder 3000 v6 vardı isterseniz bir bakın sahibinden.com da gayet temiz gözüküyor burdan ama tabiki bir kontrol etmek baktırmak lazım 14000 ytll de fiyat vermiş ancak pazarlık var diyor bu yüzden 3000 bu kasaya yakışır diye düşünüyorum 2500 v6 ile arasın da ki motor gücü birtek beni çekiyor bilmiyorum tabi acele etmeden 2 ay içinde bir omega almayı düşünüyorum bilgilendirdiğiniz için teşekkürler

• arkadaşlar birde ben vectre düşünüyoru yazmıştım daha önce ama vectralara güvenim pek yok sizin vectra larla ilgili yorumlarını zı bekliyorum teşekkürler
  • Merhaba,
    yaklasik 4 aydir 2000 model opel omega 2.5 TD elegance otomatik viteslisini kullaniyorum ve 6 bin kilometre yaptim aldigimdan beri, yakit olarak (otomatikler daha fazla yakar bilirsiniz) hiç de fazla yakmiyor ( 100 km ye 8,3 litre) 6 bin kilometre uzerinden hesapladigimda ise 100 kilometreye 7,6 litre yakmis oluyor. Ancak araba 2000 turun altinda çok yavas herhangi bir model araba beni rahatlikla gecebiliyor ancak 2000 turdan sonra araba ancak kendini toplayabiliyor yani agir bir araba ancak rahat,sessiz ve kesinlikle mukemmel bir yol arabasi.Bu sene turkiyeye omega ile gelecegim ve yakit alma ve bir kahve molasi disinda yolda pek duracagimi sanmiyorum bu arabayla.Almak isteyenlere tavsiye ederim pisman olmazsiniz ancak hiz ve biraz seri araba olsun diyorsaniz pek size gore bir araba diyemem (lotus ve 3.0 V6 disinda)
    saygilar
  • Selam arkadaşlar aslında bir omega almanın eşiğindeyim yanlız araçta sorunlar var öncelikle şanzuman sorunlu ve yaptırmam gerekiyor fiyatıda şanzumana göre alıyorum zaten ayrıca yol bilgisayarında coolent level check ibaresi var sogutma suyu eksik değil arabada sensör arızası olabilir şanzuman revizyon istiyor bide direksiyonunda boşluk var bunlar ne kadar tutabilir yardımcı olursanız sevinirim teşekkürler
  • valla ustam bizde opel omega 2.5 v6 var 1998(full cd model) model,açıkcası çok pahalı parçaları motor salıncaklarını falan herşeyini değiştirdik,motor salıncakları tanesi 1 milyar küsür yan sanayi taktırınca bir hafta sonra haşat oluyo ve şehir içinde benzinde 0,50 ykr yakıyo ama açıkcası arabanın tadına denicek yok arabamızda spor şanzuman var ve otomatik vites,vites topuzunun ortasında spor şanzumanı devreye geçiren düğme var aynı nos tuşu gibi.Araba spor şanzuma geçtiği zaman sesi,gidişi falan değişiyo bir burun kaldırıyo ses falan dağıtıyo ortalığı...
  • quote:

Orjinalden alıntı: diler35

Merhaba,
    yaklasik 4 aydir 2000 model opel omega 2.5 TD elegance otomatik viteslisini kullaniyorum ve 6 bin kilometre yaptim aldigimdan beri, yakit olarak (otomatikler daha fazla yakar bilirsiniz) hiç de fazla yakmiyor ( 100 km ye 8,3 litre) 6 bin kilometre uzerinden hesapladigimda ise 100 kilometreye 7,6 litre yakmis oluyor. Ancak araba 2000 turun altinda çok yavas herhangi bir model araba beni rahatlikla gecebiliyor ancak 2000 turdan sonra araba ancak kendini toplayabiliyor yani agir bir araba ancak rahat,sessiz ve kesinlikle mukemmel bir yol arabasi.Bu sene turkiyeye omega ile gelecegim ve yakit alma ve bir kahve molasi disinda yolda pek duracagimi sanmiyorum bu arabayla.Almak isteyenlere tavsiye ederim pisman olmazsiniz ancak hiz ve biraz seri araba olsun diyorsaniz pek size gore bir araba diyemem (lotus ve 3.0 V6 disinda)
    saygilar

ustam bizdede 98 model 2.5 v6 var sizinki otomatik mi bilmiyorum ama bizimkinde bahsettiğim gibi vites topuzunun ortasında spor şanzumanı devreye geçiren tuş var ona basınca araba 6500 devirde vites atıyo normalde ise 3000-3500 arası atıyor...

dipnot:ayrıca bu sabah kartaldan atatürk havaalanına gittik 15lt benzin yaktı...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ay_erdi -- 1 Haziran 2008; 18:21:00 >

• selamlar konu başlığı eskimiş ama yinede yazmak istedim temiz kmsi az düz vites 2000 model üstü omega arıyorum bana yardımcı olacak birileri var mıdır ve sizce bu 2000-20001 model bu araçların fiyatı ne kadardır en çok kaç lira vereyim bilgisi olan arkadaşlar acil cevap yazarlarsa sevinirim
  • cevap yazacak kimse yok mu:(((
  • Selamın Aleyküm Arkadaşlar...97 si vardı bende bi ara .. sıralı sistem tüple 250 KR geçmedi km .. çekişindede pek farklılık vermedi... satmak zorunda kaldım sattım.. ama rahatlından vazgeçemedim... 3 gün önce tekrar OPEL OMEGA 2001 2.2 conford aldım... aldım gün 300 Km yaptım.. uzun yol.. 40 tl Bi gaz yaktı... sizin pahalı anlayışınız buysa :) evet arabam çok yakıyo.. parçası pahalı diyosunz Siz arabanıza adam gibi bakarsanız o parçalar ucuz gelir merak etmeyin... Araba sizin altınızda NASIL KULLANIRSANIZ ONUN KARŞILIĞINI ALIRSINIZ Kim almak İStiyosa bütün herkese tavsiye ederim son derece güzel bi araba.... özelikleri olsun herşeyi olsun...

95 Modelinde dahi : ) kaset çalar + 5 li Cd çalar kutusu var: ) Ben kullanıcı oldum için : ) söleyim dedim gerisi sizin yorumunuza kalmış...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi J3uLuTBeY -- 2 Haziran 2010; 21:24:23 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: J3uLuTBeY

Selamın Aleyküm Arkadaşlar... Bilip bilmeden Yorum yapmayın.... Yok yakıtı 500 yakıyo falan... yalan öle bişiy yok.. ben Kullandım... 2.0 1 buçuk sene.. yakıtı 250 geçmedi.. sıralı sistem tüple .. çekişindede pek farklılık vermedi... satmak zorunda kaldım sattım.. ama rahatlından vazgeçemedim... 3 gün önce tekrar OPEL OMEGA 2001 2.2 conford aldım... aldım gün 300 Km yaptım.. uzun yol.. 40 tl Bi gaz yaktı... sizin pahalı anlayışınız buysa :) evet arabam çok yakıyo.. parçası pahalı diyosunz Siz arabanıza adam gibi bakarsanız o parçalar ucuz gelir merak etmeyin... Araba sizin altınızda NASIL KULLANIRSANIZ ONUN KARŞILIĞINI ALIRSINIZ Kim almak İStiyosa bütün herkese tavsiye ederim son derece güzel bi araba.... özelikleri olsun herşeyi olsun...

95 Modelinde dahi : ) kaset çalar + 5 li Cd çalar kutusu var: ) Ben kullanıcı oldum için : ) söleyim dedim gerisi sizin yorumunuza kalmış...

A.s hocam 2.0 benzinli omegayı tüple kullanırken 250yi geçmedi yazmışsınız yukarıda verilen fiyatlar 2.5 ve benzinle kullanılırken verilen fiyatlar.Bizdede 2.5 V6 CD var benzinde rahat 0.50 krş yakıyor abartı değil bu fiyatlar ve bu sınıftaki bir araç için çok normal çünkü araba harbiden araba ve kasası çok ağır.Doluluğuna gelince dediğiniz gibi arabada koltuk ısıtmasından xenon farına,elektrikli koltuğuna perdesine kadar herşeyi fabrikasyon mevcut...

• Ay_erdi

A.s hocam 2.0 benzinli omegayı tüple kullanırken 250yi geçmedi yazmışsınız yukarıda verilen fiyatlar 2.5 ve benzinle kullanılırken verilen fiyatlar.Bizdede 2.5 V6 CD var benzinde rahat 0.50 krş yakıyor abartı değil bu fiyatlar ve bu sınıftaki bir araç için çok normal çünkü araba harbiden araba ve kasası çok ağır.Doluluğuna gelince dediğiniz gibi arabada koltuk ısıtmasından xenon farına,elektrikli koltuğuna perdesine kadar herşeyi fabrikasyon mevcut...

Kardeş.. Bi noktada yanlış okumuşum... Tüp Olarak Düşündüm.... ..... Araç konforlu Ve güzel Denildi Gibi Ağır ama Hakkını veriyo.. Motor Kaç bine KAdar Gidiyo ? Bİlginiz Varmı ??
  • quote:

Orijinalden alıntı: martian61

selamlar konu başlığı eskimiş ama yinede yazmak istedim temiz kmsi az düz vites 2000 model üstü omega arıyorum bana yardımcı olacak birileri var mıdır ve sizce bu 2000-20001 model bu araçların fiyatı ne kadardır en çok kaç lira vereyim bilgisi olan arkadaşlar acil cevap yazarlarsa sevinirim

16.000 TL ile 17,500 TL arasında bulabilirsin... 2000-2001 2.2 comford
  • quote:

Orijinalden alıntı: J3uLuTBeY

Ay_erdi

Kardeş.. Bi noktada yanlış okumuşum... Tüp Olarak Düşündüm.... ..... Araç konforlu Ve güzel Denildi Gibi Ağır ama Hakkını veriyo.. Motor Kaç bine KAdar Gidiyo ? Bİlginiz Varmı ??

valla eğer zamanında bakımları yapılırsa düzgün ve temiz şekilde kullanılırsa 200-300 bini rahat devirir hocam diye düşünüyorum.Bu arada yukarıda vermiş olduğum cevap kesinlikle bilgilendirme amaçlıdır ezme vs.gibi şeyler düşünmeyin lütfen ;)

• yukarıda birçok yorum yapılmış,
    bir omega kullanıcısı olarak bende kendi fikirlerimi tecrübeyle sabit olarak yani bendeki 1997 model 2.5 v6 cd ve 2001 yılından beri bende 9 yıllık tecrübeme sabit kalarak yorumlarımı yapıyorum.
    sizin almak istediğiniz modeller evet benimkinin makyajlı gerçi biraz abartılmış bir makyajlı hali :D..ama çok yakın bir arkadaşımda da 2002 yılından beri istediğiniz modelin 2.2 versiyonu var ve o konuda da tecrübeliyimki...söylemek gerekirse makyaj dışında bu iki kasa birbirinin çift yumurta ikizi...temelde birçok şey aynı.
    şimdi öncelikle kronik sorunları ele alalım,
    bütün opellerde olduğu gibi opel omegalarında bütün motor serilerinde dikkat edilmesi gereken bazı ufak şeyler var, örneğin triger kayışı, yaptığınız km ye bağlı olarak triger setinizi düzenli olarak değiştirmenizi tavsiye ederim, servislerde size bu konudan bahsedecektir biraz internettede araştırırsanız anlarsınız. ama zannetmeyinki bu çok büyük bir problem, bazı arabalarda 100 bin iken opellerde 50-60bin km dir trigerin ömrü.
    bunun dışında biraz yaşla orantılı olarak direksiyondaki deri kaplamının yavaş yavaş hasarlanması, türkiye şartlarında insanlarımızında beceriksiz ve dikkatsiz oluşuyla park yerlerinde meydana gelen ufak çizik ve ezikler problem olarak gösterilebilir.
    bir kronik problemde farlardadır, farlarda güneş yanığına bağlı olarak sararma sık rastlanan bir problemdirki eğer forumu araştırırsanız veya internette başka araştırmalar yaparsanız göreceksiniz bununda çözümü kolay.birde klima için gaz basılan yerde bir valf var, o zamanla kaçırmaya başlıyor 5-6 sene falan ömrü :D...bir klima bakımı valf değişimi ıvır zıvır 5 sene kadar klimayı götürüyor.
    şimdi anlatmak istediğim birşey daha, yukarıda da birçok kişinin yorumunada dayanarak açıklıyorumki sahibi olmadığınız için pek bir bilgi sahibi değilsiniz ve yanlış yorumlar yapıyorsunuz. opel omega parçaları çok pahalıdır, servisi şöyledir şu kadar yakar batarsın falan. evet benim arabamın ortalama yakıt tüketimi 9.5 litre civarında 100km de ...şehir içi ve dışı ortalaması..ancak uzun yolda cruise control gibi birçok arabada olmayan birçok donanımımından biri sayesinde yakıt tüketimini 100km sabit hızda 8 lt ye düşürmektedirki...bu 1.6 litre şehirler arasında kullanılan ortalama bir arabanınkine çok yakındır.ve tabiki cruise control yolda yokuş çıkarken ve inerken kendisi motor freni veya devrini arttırdığından yakıt tüketimi bir miktar daha düşmektedir.artı benzer şartlarda kullanılan herhangi düşük hacimli bir araba yokuşlarda torku düşük kalacağından daha fazla yakıt tüketmektedir oysaki ben torkun avantajıyla yakıt tüketimimi onlara kıyasla arttırmadan yokuşları çıkabilirim.arabayı max tork aralığında kullandığınız zaman yakıt tüketiminizin şehir içindede biraz daha tasarruflu olacağını belirtmek isterim..elbette bu araba şehir içinde kullanmak için ideal değildir, birçok dizel motorla bunun yarısı kadar yakıt tüketebilirsiniz :)..ama bunun konforunu alamassınız elbette..birde bu açıdan bakalım herhangi bir ufak dizel motorlu 2000 üzeri bir araç orta sınıf donanımsız alacağınız araçla bunun arasında da fiyat farkı olacaktır. o araç daha pahalı olacaktır. aradaki farkı aracınızın ekonomik ömrü çıkaracağı problemler ve arabadan alacağınız haz ı da katarsak fark cebinizde kalsın yakıt paranız olsun omega yı kullanın derim.
    parça fiyatlarına gelince, evet bir fiat tofaş veya benzeri bir araca kıyasla pahalıdır ama birçok yabancı marka arabayla kıyasla parçaları o kadarda pahalı değil. ayrıca omega türkiye içinde pek olmamakla beraber birçok parçasını yurtdışında internet konusunda iyi iseniz bulamayacağınız parçasıda yok ve acayip ucuzlar, ben farların 100 euroya aldım çiftini.arka stoplarımdan biri kırıldı 30-40 euro civarına aldım, direksiyon kumandalarım yoktu mesela 13-15 euro gibi bir fiyata aldım.
    arabama tamamen olmamakla beraber büyük bir bakım yaptırdım geçen sene 4 fren diski değişti balatarım değişti triger setim seğişti ön cam kırılmıştı,klimamın bakımı yoktu gazı vs...bunları gidip en kazıkçı servisten hem alıp hemde yaptırırsanız tabiki çok çok uçuk rakamlar ödersiniz ancak biraz kovalar parçacıları bulup düzgün ve kazıkçı olmayan yerlerde yaptırırsanız benim gibi 700 lira civarına çıkarsınız. buda pahalı gelebilir ama bu yaptırdıklarımın ömrünü düşünürseniz ...9 yıldır kullanıyorum arabayı ilk defa diskleri değişti, balataları 2. kez değişti. şanzumanı ıvırı zıvırı elektronik sistemi direksiyon kutusu aklınıza gelebilecek daha ne varsa 13 yıllık araba daha henüz hiç bir vidası bile değişmedi.bir gram yağ yakmıyor, hiç bir yerinden bir gram yağ kaçırmıyor. sağlamlık, konfor ve yalıtımdan bahsetmiyorum bile...ki bu anlattıklarım arasında benim arabam 1-1.5 yıl kadar şehir dışında kaldığım için araba hiç kullanılmadı yattı, geldiğimde aküsü bitmişti doğal olarak, aküyü değiştirdim marşa bastım ilkinde çalıştı tık diye.tabi benim arabam bu sırada biraz güneşe maruz kaldığından ne yazıkki güneş yanıklarım mevcut :)...arabamda 6-7 yıl önceden kalma kapımda ufak bir vuruk var yaptırmaya fırsatım olmadı hala paslanmadı bile.13 yıllık amortisörleri üzerinde patlak değiller türkiye koşullarında düşünün...sadece rot başları değişmişti ben aldığımda.
    evet kullanıcı olarak size gayet açık olarak anlatmaya çalıştım. araştırın okuyun bakın sadece benim sözümle kalmayın kararınızı verin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi denizmeric -- 5 Ağustos 2010; 1:39:55 >

• birde vergi diliminden bahsedilmiş, cevap verildimi bilmiyorum ama verilmediyse bahsedeyim, arabanızın yasal kasko değeri vergide belirtilen değerinden daha düşük ise verginizi bir alt dilimden ödüyorsunuz.
    yani 2000 cc üstü bir arabanız var ve kaskosu vergi değerinden düşük ise ki genelde omegalarda buna rastlayacaksınız, bir alt dilimden yani 1800-2000 cc ve yıla göre ödeyeceksiniz...
    tam bir omega örneği verelim,
    bahsedilen 2002 model 2200 cc lik bir omega olsun vergi dilimi 2001-2500cc normal vergisi senelik 1.221,00 TL
    ama kasko değeri altta kaldığı için vergi dairesine bir itiraz dilekçesi ile başvurarak, 1801-2000 cc lik dilimden ödeyeceksiniz (bu örnek gerçektir) buda 814,00 TL ye denk gelmektedir bununda 2 taksitte 6 ayda bir olarak 407 lira ödeyeceğinizi varsayarsak söylendiği kadar uçuk olmadığını bunun sadece söylenti olduğunu kabul edebiliriz :)kısacası vergisi 1-3 yaşında 1601-1800 cc arası motorlu bir taşıttan daha düşüktür.

• öncelikle herkese selamlar saygılar arkadaşlar bnde bu aralar bir opel omega almak istiyorum 2.5 v6 200-2001 modellerden düşünüyorum şimdi araba fiyatları 18-22 bin tl arasında değişiyor bnde karasız kaldım şimdi pahalı olanlarmı iyi yoksa öbürleride iyidirde piyasası o olduğu için mi 17-18-19 bin tl fiyat çekiyolar valla temiz bitane bulursam ve bana bu konuda yardımcı olursanız yer şehir farketmez gidecem alacam birde bu arabayı kullanıpta gerçek piyasasını bılen bir arkadaşım abim bana yardımcı olursa çok memnun olurum bnm aradığım modelin ki tabi birşey daha bu vergi indiiriminden yararlananlar varmı nasıl oluyo illa kasko yaptırmak mı gerekiyo bu indirimden yararlana bilmek için bu kanudada bni aydınlatırsanız çok sevinirim :) öyle yada böyle bu gemiye binmek istiyorum bu arada bn 22 yaşındayım bu arabayı bir kere kullandım ve o zaman aşık oldum :)
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.