Şimdi Ara

Opel Mokka İnceledik. Bol Foto ve Videolu. (15. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
375
Cevap
13
Favori
90.223
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1314151617
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • OOPEL hayırlı olsun aracın aramızda kullanan en eski sensin biraz arçtan bahsedermisin şuan kaç km de ?yakıtı ne oldu ve ilk aldığın gün ile şuan arasında canını sıkan bişey varmı yada alışamadığın bişey varmı?
  • Selam arkadaşlar ben de uzun süredir takip ettim aracı ve 35 gün önce 1.4 turbo cosmo 4*4 sedef beyaz bayiye gelen ilk otoyu aldım.Şu ana kadar çok memnunum. Arazide deneme fırsatım olmadı.1100 km oldu ağırlıklı olarak şehir içi ortalama tüketim 7,7 lt (400 km şehir dışı 700 km şehir içi)
  • tolgaoktay777 teşekkür ederim. 2 aylık en eski mokka kullanıcısı olarak biraz bahsedeyim.Aracı adanadan alıp burdur a geldim.İlk deneyiyim uzun yol oldu.Otabanda geldiğim için yüksek hızlarda geldim200 km bastım.130 dan aşağı düşmedim.Yol tutuş,manevra çok iyi kısacası bana güven verdi.10 yıllık opel kullanıcısı olarak hiç yabancılık hissetmedim. 7,4 yakmıştı o zaman.Şu an genelde şehir içi biniyorum,8.0 ortalama eşim sürünce 9,1 lere çıkıyor.sürüş yakıt için çok önemli diyebilirim.100 le gidersen 4,3 5,4 arası.Aldığım da 1. vitese atarken ara sıra zorlanıyordum şimdi alıştı.2004 opel astram vardı onuda sıfır almıştım,eşimin 2008 corsası vardı yani opele çok aşinayım.Motor sesi diğer araçlarıma göre çok çok az diyebilirim.Bu gün servise uğradım,bazı soracaklarım vardı, 2 kez ekranda 4x4 hatası,1 kere park yardımcısı hatası vermişti kaybolmuştu,start stop arasıra giriyordu.starstop akünün zayıf olduğu anlarda girmediğini söylediler.Diğerleri için bir problem yok yazılımla ilgili olabileceği servis zamanında baktıracağımı söyledim.Opel bayi müdürüde kendinede 1,4 cosmo sunu almış full opsiyoneller dahil indirimli 60000 tl Ren saten gri benimki gibi ama döşemeler kahve pek iyi durmamış geldi.Belkide ben maviye alışmış olacağımdan dolayıda olabilir.Kendisi 1,7 dizeli de kullandı yurt dışına teste gittiğinde nunda güzel olduğunu söyledi.
    Kapıda herhangi bir ses filan yok benimkinde.Alacaklara şimdiden hayırlı uğurlu olsun.Soruları olan sorabilir,cevaplamaya çalışırım.

• Hoş geldin hayırlı olsun aracın şuanda aracın bilgisayında 100 km de ortalama ne gösteriyor ya bu arada mokkaaı olanlar bi facebook zımbırtısı kuralım kim nerden bilelim tam 2 hafta oldu aracı istanbulda hergün 50-100 km yol yapıyorum bi tane sarıyerde gördüm başkada göremedim ya oda duruyordu;)) nerelerdesiniz ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • tüketim makul görünüyor 4x4 olarak..
  • facebook da opel mokka club var ordan bakabilirsiniz.Ben kullanıcılarla konuşuyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: gokturk010

ASX 50 bin lira yahu. ne pahalısı?

Burda demek istediğim yaklaşma açısının çok çok az olması. Şehiriçi için bile az. Normal bir araç gibi. Birazcık yüksek olsa önü kurtaracak. Yani hiç bozuk yol kaldırıma çıkma ya da otoparktaki beton sınırların üstüne burnu girme mümkün değil. Anında sürtecek önünü.

Arazi işini elbette yapın demiyorum. Ama dik bir asfalt köşeden inerken burnunu bu sürter de ford focus sürtmezse (eskisi) ayıp olur.

ASX dizel 2.0 litre motor 4X4 versiyonunun internet sitesindeki fiyatı 100bin TL olarak gözüküyor. Ben mi yanlış bakıyorum acaba?

Araç şehiriçi kullanım için tasarlanmış olduğundan ve spor görünüm verilmek istendiğinden tamponun yere yakın olması normal. Kesinlikle bozuk yolda sıkıntı çekecek kadar alçak değil, ancak olağandışı yükseklikteki kaldırımlara çıkarken tamponun alt kısmı sürtebilir. Uzun lafın kısası, yüksek kaldırımlara park edecekseniz, dağ taş dolaşacaksanız veya off-road kullanmayı düşünüyorsanız tavsiye edilebilecek bir araç değil. Aynı fiyata Dacia Duster 4X4 veya yakın fiyattaki arazi kullanımına daha uygun 4X2 SUV'lere (Yeti gibi) bakmanız daha doğru olur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi interpol -- 19 Kasım 2012; 11:53:13 >

• quote:

Orijinalden alıntı: OOPEL

Opel Mokka İnceledik. Bol Foto ve Videolu.

Maşallah Maşallah. Nazar boncuklarından biri apartmanın biri de arabanın galiba ...
  • arkadaşlar bu aracın 1.6 115 hp sini kullanan veya duyan varsa lütfen anlatsın.. 1.4 le arada çok fiyat oynuyor.
    yakıt durumları neredeyse aynı. bilginize ihtiyacım var.
  • 1,4 veya 1,6 lara otomatik versiyonu gelcekmi
  • Bu araç ASX veya ix35 ayarında değil ki içide dışıda onlar daha küçük. Araç bildiğimiz yükseltilmiş astra. Şehiriçi kullanıma yönelik daha yüksek oturma pozisyonu elde etmek adına yapılmış. Hafif arazi şartlarında tıkanıp kalmaması içinde 4x4 opsiyonu konmuş. O şase ile hiç bir şekilde orta halli arazi şartlarında bile ilerleyemez oturup kalır. Bahsi geçen diğer araçlar ise orta halli arazilerdede ilerleyebilecek şekilde (alt etek tampon aks-dingil aksamları) tasarlanmıştır.

Yüksekte oturayım ama otomobil konforunda olsun diyenler için iyi bir seçenek bunun dışında araziyede çıkarım diye düşünülmez bile.
  • quote:

Orijinalden alıntı: AO

Bu araç ASX veya ix35 ayarında değil ki içide dışıda onlar daha küçük. Araç bildiğimiz yükseltilmiş astra. Şehiriçi kullanıma yönelik daha yüksek oturma pozisyonu elde etmek adına yapılmış. Hafif arazi şartlarında tıkanıp kalmaması içinde 4x4 opsiyonu konmuş. O şase ile hiç bir şekilde orta halli arazi şartlarında bile ilerleyemez oturup kalır. Bahsi geçen diğer araçlar ise orta halli arazilerdede ilerleyebilecek şekilde (alt etek tampon aks-dingil aksamları) tasarlanmıştır.

Yüksekte oturayım ama otomobil konforunda olsun diyenler için iyi bir seçenek bunun dışında araziyede çıkarım diye düşünülmez bile.

Astra da değil. Araç CORSA platformu üzerine yapılıyor.

• 1.4 ve 1.6 benzinli versiyonlarının Otomatik vitesleri 2013 Eylül ayında gelecek. Sadece 2013 yılının ilk aylarında 1.7 dizel versiyonun otomatik vitesi gelecek.
  • quote:

Orijinalden alıntı: AO

Bu araç ASX veya ix35 ayarında değil ki içide dışıda onlar daha küçük. Araç bildiğimiz yükseltilmiş astra. Şehiriçi kullanıma yönelik daha yüksek oturma pozisyonu elde etmek adına yapılmış. Hafif arazi şartlarında tıkanıp kalmaması içinde 4x4 opsiyonu konmuş. O şase ile hiç bir şekilde orta halli arazi şartlarında bile ilerleyemez oturup kalır. Bahsi geçen diğer araçlar ise orta halli arazilerdede ilerleyebilecek şekilde (alt etek tampon aks-dingil aksamları) tasarlanmıştır.

Dediklerinizde doğruluk payı var, ki aracın bir kullanıcısı olarak bunları söylüyorum.

ANCAK; araç ASX veya ix35 ayarında değil demişsiniz. Burada elbette kullanıcı tercihleri önemlidir. Bana göre fiyat-performans olarak baktığınızda 1.6 ASX'den (4X4 değil ve 5 vitesli) daha ucuz olan 1.4 mokka (4X4 ve 6 vitesli) hem şehir, hem de arazi performansı açısından çok çok daha ileride. ix35 her ikisinden de büyük olabilir (bagajı küçük olsa da, Mokka'nın iç hacminin yeterince büyük olduğunu da söyleyebilirim), ancak yanına bile yaklaşmamayı tercih ederim. 4X4'ü 90bin civarında bir araç ve birçok açıdan 1.6'sını almaya gerçekten değeceğini düşünmüyorum, hele ki başka seçenekler varken (Sportage daha iyi bir seçenek olurdu).

Mokka'nın bir arazi aracı olmadığı burada konuşuldu. Şehiriçi için tasarlanmış ancak çok bozuk olmamak şartıyla arazi şartlarına da uyum sağlayabilecek şekilde geliştirilmiş bir araç (ben değil aracın tasarımcıları söylüyor).

İlk deneyimlerimi yukarıda paylaşmıştım. Aracı 2 aydır kullanıyorum, özellikle performansına diyecek yok. Ne yokuşlarda tıkanma, ne kısa mesafede hızlanmada problem, ne de herhangi bir şekilde zorlanma yaşadım. 80-90 ile girdiğim sert virajlarda en ufak kayma yok, karda dahi yol tutuşu çok başarılı. Yakıt harcamam 9.1 litre, o da performanslı kullanmamdan kaynaklanıyor. Sakin kullananların 8 litre yaktıkları paylaşıldı.

Şehiriçi için fiyat-performans dengesi açısından bence Mokka rakipsiz, yanına belki Yeti yaklaşabilir, o da estetik sebeplerden dolayı sınıfta kalıyor. Arazi performansı açısından kendi sınıfındaki veya Sportage, ix35, Tiguan'ın yer aldığı bir üst segmentteki araçların 4X4 fiyatlarının fahişliği düşünüldüğünde (kimse 4X4 olmayan bir araç ile araziye çıkmak istemez sanırım) her şeye rağmen tercih edilebilir gibi duruyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi interpol -- 9 Ocak 2013; 9:29:09 >

• Merhaba. 1 aylik opel mokka sahibiyiz. Aslinda arac kardesimin. Iki gundur aracta toplamda 3 kez olmak uzere "4x4 sistemi devre disi" seklinde bir mesaj goruyoruz. Araci servise gotursuk, cihaza baglandi bir ariza gorunmedigi soylendi. Bu mesajla daha once karsilasan neden oldugunu bilen varsa iletisime gecerse sevinirim.
    Tesekkurler.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • bu segmentte pejo 2008 çok iddialı geliyor alacak olan varsa onu beklesin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: gamyemez

ellerinize sağlık. ayriyeten aracı ben de inceledim. sonuç olarak çok hoşuma gitti. fiyat olarak daha ucuza bu özelliklerde suv var mı? cevap hayır. ama bana göre tek eksisi 1.3 95 hp dizel motorun bu arabaya konmaması. yılbaşından sonra 1.7 ile gelecekmiş. o kadar vergi bu arabaya verilirmi bilmem.

hocam ne suvu bu araç urban crossover, rakibi şu anda juke ile toyota urban cruiser, sportage falan bile daha üst sınıf. b+ bu araç.
  • quote:

Orijinalden alıntı: amadeus99

quote:

Orijinalden alıntı: gamyemez

ellerinize sağlık. ayriyeten aracı ben de inceledim. sonuç olarak çok hoşuma gitti. fiyat olarak daha ucuza bu özelliklerde suv var mı? cevap hayır. ama bana göre tek eksisi 1.3 95 hp dizel motorun bu arabaya konmaması. yılbaşından sonra 1.7 ile gelecekmiş. o kadar vergi bu arabaya verilirmi bilmem.

hocam ne suvu bu araç urban crossover, rakibi şu anda juke ile toyota urban cruiser, sportage falan bile daha üst sınıf. b+ bu araç.

evet mamari olarak gama ll platformu üzerine kurulmuş ve aveo ile aynı, sınıf olarak doğrusunuz B+ iç mekan genişliğine de bir şey diyemem. ama araç kalite ve donanım olarak çok üst seviyede. çok dolu dolu. crossover demek de çok yerinde olmaz. crossover dersek bu kez de yeni sanderoyla aynı kefeye koymuş oluruz. toyota urbanla da kıyaslayamazsınız, mokkaya haksızlık olur bu. juke hakkında çok bilgim yok açıkçası.

4x4 1.4 turbo olanın ağırlığı 1386 kg. 1.3 motor dizel olmalı diye düşünüyordum ama aracı bir kaç gün kullanma fırsatım oldu. 1.3 bu aracı kesinlikle kaldıramaz kanaatine vardım.

• quote:

Orijinalden alıntı: hzeppelin1

Merhaba. 1 aylik opel mokka sahibiyiz. Aslinda arac kardesimin. Iki gundur aracta toplamda 3 kez olmak uzere "4x4 sistemi devre disi" seklinde bir mesaj goruyoruz. Araci servise gotursuk, cihaza baglandi bir ariza gorunmedigi soylendi. Bu mesajla daha once karsilasan neden oldugunu bilen varsa iletisime gecerse sevinirim.
    Tesekkurler.

Araçtaki 4X4 sistemi yol koşullarına göre kendiliğinden devreye giriyor ve çıkıyor. Bu sebepten dolayı 4X4 devredışı yazmış olabilir. Ben de aynı şekilde birkaç kez aynı ikazla karşılaştım, çok da önemsemedim. Zaten arabayı alırken tanıtan görevli de aynı şeyi söylemişti. Eğer sürekli yanıyorsa veya çok sık çıkıyorsa bir problem olabilir.
  • 
Sayfa: önceki 1314151617
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.