Şimdi Ara

opel Meriva 1.3 dizeli nasıl bilirsiniz arkadaşlar

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
47
Cevap
1
Favori
43.673
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • opel Meriva 1.3 dizeli almayı düşünüyorum fiyatı 28 milyar civarında nasıl sizce iyi bir araba mı

• arkadaşım 2006 modelini aldı.baya bi araştırma yaptı.1.3 cdti motorun kasayı kaldırmayacağından korkuyordu.ama çok memnun.arabası 14000 km de şu an bi problemi yok.yakıt olarak şehiriçi yaklaşık 0.14 krş yakıyor.1.3 cdti vergisinin 1.4 lere düşük olması en önemli avantajı bence.aradaki bu fark aylık yaklaşık 150-200 km artı km ye geçiriyor seni.
  • arkadaşlar 1.3 motor bence meriva için yeterli değil matoru çabuk yıpratır
    hatta o motor 1.3 değil,1.248 motor baya bi düşük merivada irice bi araba uzun vadede araç zorlanabilir
  • bence de o araca biraz zaman tanıyıp uzun vadede durumuna bakmak lazım,gerçi doblolarda aynı durumda ya,onlarda takip edilebilir motor açısından.
  • anneme almayi dusunuyorduk, motor mevzusu beni de cok iskillendirdi, ankaradaki butun bayileri gezdik ama test surusune cikabilecegimiz tek bir meriva bile olmadigini ogrenince aynen vazgectik, 1,5 clio3 80 hp dizel aldik cok ama cok memnunuz. bi kere nasil bir zihniyettir sattigin arabanin test aracinin olmamasi, hele boyle riskli bir motor ve kasa birlesimi icin. biz de herhalde ' test surusune cikip da vazgecmesinler' diye dusunduklerini dusunduk. cunku bize hicbir aciklama yapamadilar neden test araclari olmadigiyla ilgili. bence gerek yok, ki biz 28 lik versiyonu bulamadik hic, adam hep listelere bakiyo; ' efenim oylesi yok da yok bu paket arti bu paket yuklenmisi var' diyo fiyat 30 dan asagi inmiyodu; 33 milyara clio3 80 hp dynamique dizel aldik; merivadan artilari; 6 havayastigi var, yol bilgisayari var, cok daha guclu ve ekonomik, euro-ncap ten 5 yildizi var, mp3-cd calar var, hareket sonrasi kapilarin otomatik olarak kilitlenmesi var,deri kapli direksiyon ve vites var, merivanin buna tek artisi ise sadece 4 disk freninin olmasi, o kadar. bence gerek yok riske atmaya ;) sonucta test araci olmayan bir model, ya kotu cikarsa ;)

• quote:

Orjinalden alıntı: coutoup

anneme almayi dusunuyorduk, motor mevzusu beni de cok iskillendirdi, ankaradaki butun bayileri gezdik ama test surusune cikabilecegimiz tek bir meriva bile olmadigini ogrenince aynen vazgectik, 1,5 clio3 80 hp dizel aldik cok ama cok memnunuz. bi kere nasil bir zihniyettir sattigin arabanin test aracinin olmamasi, hele boyle riskli bir motor ve kasa birlesimi icin. biz de herhalde ' test surusune cikip da vazgecmesinler' diye dusunduklerini dusunduk. cunku bize hicbir aciklama yapamadilar neden test araclari olmadigiyla ilgili. bence gerek yok, ki biz 28 lik versiyonu bulamadik hic, adam hep listelere bakiyo; ' efenim oylesi yok da yok bu paket arti bu paket yuklenmisi var' diyo fiyat 30 dan asagi inmiyodu; 33 milyara clio3 80 hp dynamique dizel aldik; merivadan artilari; 6 havayastigi var, yol bilgisayari var, cok daha guclu ve ekonomik, euro-ncap ten 5 yildizi var, mp3-cd calar var, hareket sonrasi kapilarin otomatik olarak kilitlenmesi var,deri kapli direksiyon ve vites var, merivanin buna tek artisi ise sadece 4 disk freninin olmasi, o kadar. bence gerek yok riske atmaya ;) sonucta test araci olmayan bir model, ya kotu cikarsa ;)

+1

• countop hayırlı olsun clıon güle güle kulllan
  • 1.3 dizelini bilmem ama 1.6 twinport 105 hp yi gönül rahatlığıyla albilirsiniz.
  • kuzenimde 2006 meriva cdti var,düzlükde o motor ve kasaya göre kıyaslarsan hiç de fena değil diyorsun kullanırken,ama iş yokuşa gelince çıldırırsın arkadaşım,arabayı çekmiyo motor.frenleri mesafe dozlama açısından iyi,virajlarda da yana yatmıyor bunlar artiları.
  • quote:

Orjinalden alıntı: NIGHTBOY

countop hayırlı olsun clıon güle güle kulllan

tesekkurler; daha iyileri senin olsun (bu arada anneme aldik clio yu; bende megane var)
  • clion hayırlı olsun iyi tercih yapmışsın , bendede 2004 model clio sysmbol 65 hp var kullanınca çok şaşırmıştım bu araba nasıl 65 hp olabilir diye çok çevik bir araba clio , 1.5 motor hafif bir kasayla birleşince hem ekonomi hemde performans aynı anda sunulabiliyormuş demekki

diğer yandan merivada fiatın bildiğimiz 1.3 multijet motoru turbo ve değşik uygulamalar sonucu 90 hp ye çıkarılmış güç sunan motoru mevcut kasaya göre o motor çok ufak , arabayı devirlendirmek için sürekli yüksek devirlerde kullanmak gerekir buda hem motor ömrü hemde ekonomiyle ilgili bir unsur yani dengeler bozulduğunda uzun vadede sorunlar çıkartabilir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tufan50 -- 14 Ekim 2006; 21:43:14 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: tufan50

clion hayırlı olsun iyi tercih yapmışsın , bendede 2004 model clio sysmbol 65 hp var kullanınca çok şaşırmıştım bu araba nasıl 65 hp olabilir diye çok çevik bir araba clio , 1.5 motor hafif bir kasayla birleşince hem ekonomi hemde performans aynı anda sunulabiliyormuş demekki

diğer yandan merivada fiatın bildiğimiz 1.3 multijet motoru turbo ve değşik uygulamalar sonucu 90 hp ye çıkarılmış güç sunan motoru mevcut kasaya göre o motor çok ufak , arabayı devirlendirmek için sürekli yüksek devirlerde kullanmak gerekir buda hem motor ömrü hemde ekonomiyle ilgili bir unsur yani dengeler bozulduğunda uzun vadede sorunlar çıkartabilir

tesekkurler dostum, daha iyileri senin olsun

• bnce omotorun o kasayı çekmesi zor eğer sabırlıysan performansla ilgilenmiyosan düşünebilirsin ama en rahat sollamada bile insanı riske sokar gibi gelliyo bna bu araba yinede karar senin
  • dostum bende meriva kullanıcısıyım yeni meriva njoy sporpaketli 1.6 twinport 105 hp (2006 mayıs)
    herşeyden önce bu araba MPV tipi bir araba(tamamen aile arabası). böyle bir arabadan station yada sedan tipi arabalardan beklediğin performansı beklemeyeceksin,çünkü hem ağırdır(örn. meriva 1300 kg) ve hemde yüksektir.
    çok güzel ve kullanışlı içiferah ve geniş yol tutuşu sorunsuz ayrıca viraj problemi kesinlikle yok ve yüksek yapısına rağmen kesinikle yana yatma yapmıyo ayrıca kullanımıda çok rahat ağırlığı 1300 kg olmasına rağmen hafif kullanımda şehir içi yakıt tüketimi 180-210 bin ytl arası şehir dışındaise 170 civarlarında yaktı tabi ben 100 ün altına neredeyse inmedim sayılır ve ayrıca arasıra klimada açıktı
    meriva tamamen bir aile arabası onun performansını diğer arabalarla kıyaslamak yanlış olur
    bu sınıftaki en hesaplı araba tabi meriva. benim tek beğnmediğim konu ise süspansiyonlarının biraz sert oluşu. tabi öyle olmasa bu kadar iyi yol tutuşu olmazdı ve virajlarda yana yatma yapardı
    1.3 dizelini ise hiç kullanmadım ama bende yeterli performans göstermez diye tercih etmemiştimve ayrıca opelin dizelleri iyi değil diye bir söylentide var
    ayrıca ben astra da kullandım(classic) astranın avantajlı tarafı performansının iyi olması ve sınıfı farklı
    diğer her açıdan meriva daha üstün ve kaliteli bir arabadır tabi tasarımı tamamen zevk meselesi
    sakın merivanın yüksekliği sizde negatif bir düşünce oluşturmasın yol tutuş problemsiz....

• İyiki burayı görmüşüm...

2005 Ekim'den beri 1.3 CDTI Meriva kullanıcısıyım. Bana da alınırken bu efsaneyi çok anlattılar. Efendim bu motor bu kasayı nasıl çeker. Fakat ben başka kriterleri ön plana aldığım için beni kararımdan çeviremediler. İyiki çevirememişler. Zira aracımdan fazlasıyla memnunum. Hele hele şu bayırda kaldı ifadesine hayret ettim. Zira 6 kişi ile en zor yokuşlardan full çıkmış ve genelde 5-6 kişi ile aracımda dolaşan biri olarak şaşırdım doğrusu. Tabii şunu söyleyeyim bu aracı şehirlerarası yolda 2000 motor bir benzinli araçla kıyaslamanız çok yanlış. Ona bir şey diyemem ama kıyaslamayı piyasadaki 1.5 dizeller ile yapıyorsanız bu motor bu kasayı taşımaz fikrine tamamen karşıyım.

Başka özelliklere bakarsak...

1- Fiyat avantajı: Piyasadaki fiyat kalite oranına göre bence en tercih edilecek araçlardan birisi. Neredeyse alt segment fiyatına orta segment genişliği.
    2- İç hacim: Benim gibi 1.90 lık bir sürücünün en dikkat ettiği özelliklerden birisi. Sürücü bölümü geniş ve rahat. Koltuğu en geri ayara getirmeden kullanıyorum. En geride iken bile arkada oturana yer kalıyor. Arka koltuklar yüksekte ve size ferahlık veriyor.
    3- Yükseklik: Yerden yüksek olması avantaj fakat bunun getireceği savrulma riski en aza indirilmiş oldukça güvenli.
    4- Yakıt ve vergi avantajı: Diesel araç oldukça ekonomik. Trafiğe takılmama durumunda kitapçık değerleri tutturuluyor. Ayrıca 1.3 vergi avantajı da cabası.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nungor -- 14 Kasım 2006; 18:04:04 >

• tawsiye etmem kız arabasııı
    alternatif corsa all
  • ARKADAŞIM TEŞEKKÜR EDERİM ...!
    GERÇEK BİR KULLANICIDAN BUNLARI DUYMAK ÇOK GÜZEL. ÇÜNKÜ KULLANAN HİÇ KİMSE OLADIĞI İÇİN HERKES KENDİ KAFASINA GÖRE YORUM YAPIYODU TABİKİ 1.3 DİZEL İÇİN. DAHA ÖNCE DE SÖYLEDİĞİM GİBİ BENİM ARABAM YENİ MERİVA 1.6 ARABA OLARAK BEN ÇOK MEMNUNUM. AMA DİZELİ SENİN SÖYLEDİĞİN GİBİ BİLSEYDİM İNAN BUNU ALIRDIM
    NEYSE OKADAR DA ÖNEMLİ DEĞİL. AMA MERİVA GAYET HOŞ VE ÇOK KULLANIŞLI
  • ARKADAŞIM HERALDEMERİVANIN İÇERİSİNE HİÇ GİRMEMİŞ VE YADA BU ARABAYI HİÇ İNCELEMEMİŞSİN
    ÇÜNKÜ BU ARABA CORSA ÜZERİNE GELİŞTİRİLMİŞ BİR ARABA AMA CORSADAN ÇOK FARKLI SADECE ARKADAN BAKTIĞINDA BİRAZ ANDIRIYO. YOKSA BUNDAKİ GENİŞLİK VE FERAHLIK CORSANIN NERESİNDE VAR. TABİ CORSAYA KÖTÜ DEMİYORUM. AMA MERİVA CORSAYLA KIYASLANACAK BİARABA DEĞİL BİKERE SINIFLARI ÇOK FARKLI. BELKİ ZAFİRAYLA KARŞILAŞTIRILABİLİNİR.
    quote:

Orjinalden alıntı: mematibaş12

tawsiye etmem kız arabasııı
    alternatif corsa all
  • Arkadaşlar bende 2006 1,6 corolla sedan var!
    Babamda ise 2006 1,3 Dİzel Meriva var.
    ikimizde 2006 Mayıs ayında aldık arabaları. İkiside sıfır.
    Yani hem 1,6 Corolla kullanıcısıyım hemde 1,3 Dİzel meriva kullanıcısıyım.
    iki araabada bence harika!
    bence ne Corsa ne de Astra Clasic Merivanın çeyreği etmez!
    açıkçası Meriva gibi bir araba ile Corsa ve Astra Clasic'i karşılarştırmak yanlış (tabiki bana göre)
    bence Astra Clasic kalite olarak şu an Opel in en kötü arabası!
    ha ama bu arada Astra Clasic tipini ve modelini en çok beğendiğim araba :)
    ama nerde 7-8 yıl önesinin Astra Clasic i
  • çok hoş bir araba...
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.