Şimdi Ara

Opel grandland x Tavan boyası atma sorunu (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
78
Cevap
1
Favori
6.348
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
Giriş

Madem çok görünüyor ya bu şekilde boya üstüne siyah boya yapmayı bıraksınlar ya da bu işi adam gibi yapıp insanları mağdur etmesinler. Lafa bak bu PSA Grubu araçlarda çok görünüyor 😡😡

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Knight_Hammer kullanıcısına yanıt

🤷

• Selamlar, 2023 başında bayiden teslim aldığım "0" Corsa Elegance Aracımda da aynı sorun oluştu maalesef. Opel genel merkez üzerinden şikayet açtığım, ancak yakın zamand adönüş yaptılar. Tavanı tekrar boyamayı, değer düşüklüğü olarak da 70bin TL ödemeyi önerdiler. (sanırım şanslılardanım, bu kadarını bile yapmadıklarını okuyorum internette, kullanıcı hatası diyerek...)

Benzer tecrübe ve teklifi anal arkadaşlardan yorum rica ediyorum. ne yapmam gerekir? hukuksal yollar da mevcut ancak süreç uzun ve uğraştırıcı gibi görünüyor..

bir de yeni aracın tavanını boyatmak (her ne kadar servisten bu işlemin neden yapıldığı, üretim hatasının giderildiği vs gibi bir yazı alacak olsam da (inşallah) aracın değerini ne kadar düşürür oransal olarak??

• mkonar M kullanıcısına yanıt

Bizim araç alım satımları garip olarak değerlendirdirildiği için bişey demek imkânsız. Sısıf aracın kapıları gevşek olduğundan sıktırıldığını düşünürsek o da kapılarda sök-tak oldu denilecektir. Sizin şöyle bir imkanınız var , en azından elinizde rapor olacak bu size garanti verebilir.

• Dün otokoçta gördüğüm 2 yaşında grandland araçta da tavanda boya atması vardı . Sorduğumda “3 aydır satamıyoruz bu aracı “ dediler .

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • Sungur16 kullanıcısına yanıt

O zaman geçmiş olsun. This is Türkiye what can we do ?

• mkonar M kullanıcısına yanıt

Bu arada yukarıda paylaştığım aracımı Opel servisine götürdüm. Banada 70bin₺ ayrıca boya önerdiler. Fiyatı az bulmama ve oluşacak değer kaybını bilmeme rağmen, dava açsam uzun yıllar süreceği için kabul edip geçtim. İşlemler daha yapılmadı ama protokol oluşturuldu.

• Sungur16 kullanıcısına yanıt

Araç kusursuz olsa da zaten en az 2 ay sürer satılması :))

• s.cagdas.a S kullanıcısına yanıt

alman lardaykende bir halt değildi astra g ve j corsa d kullandım salak saçma arızalar yaşattı hepsi opel eskidende şimdide bir boka yaramaz bir marka alman diye milleti keklediler yıllarca

• sharkemre kullanıcısına yanıt

Boyası çok ince abi dikkat et dedi servisteki usta. Dokunsan taş sıçrasa boyası atıyor. En azından Almanlardayken bu kadar değildi. Bu benim 3. Opelim ilk defa böyle bişey yaşadım. Audi, Bmw, Mercedes varken Opel Yalova kaymakamı gibi bu Alman guruplarının içerisinde. Onun için f/p olarak bakıyorum. Yoksa bu ışıltılı hayatı bende istemedim :) Olsaydı param Audi alır geçerdim.

• Aynı sorun civic fb7 ve fc5 kasaların tamamında var, boya kavlıyor, boyası kavlayan araç mı olur, madem kavlayacak hiç boyamadan direkt boyasız sacı satsınlar, o ne öyle yamalı ördek gibi

• s.cagdas.a S kullanıcısına yanıt

opel astra K ların boyasıda böyle K kasalar Almanlardayken General Motorun bir ürettiği araç ama emin olun Astra K larıda araştırırsan boya şikayetlerinin olduğunu görürsün Opel in düşüşü 2005 lerden sonra başladı GM nin mali krizleri markanın kalitesinin oldukça düşmesine ve fiyat maliyet oranının azalmasına yol açtı Corsa D ve E kasalarda en üst paket bile alsan arka camlarının manuel gelmesi gibi herkes clio larla dalga geçiyordu ama clio ların üst paketlerinde arka camlar hep elektrikli olmuştur neyse yinede opel güzeldi keşke psa grubu almasaydıda illa fransız alacaksa Renault Nissan ortaklığı alsaydı eminim şuankinden çok daha kaliteli araçlar üretirlerdi

• sharkemre kullanıcısına yanıt

Demek ki ilk iki opelde şanslıymışım. Gerçi ben J kasa almıştım .

• Knight_Hammer kullanıcısına yanıt

Bu sorun sadece SİYAH TAVANLI araçlarda mı mevcut. Dİğer normal tek renkli araçlarda bu boya sorunu var mı?

• FurkanEmir411 F kullanıcısına yanıt

Bu arada Grandland veya C5 Aircross dizellerinde ad blue tankı sorunu var mı?

• darüzzafer68 kullanıcısına yanıt

Çift renkli modellerde var diye duyuyoruz. Tavan rengi normal rengin üzerine siyah renk boyanan modellerde boya problemi oluyormuş. Citroen C5 Aircrosslarda ilk zamanlarda müşterilerin bir kısmı firmadan para alma ve tavan boyatma için anlaşma yaptılar, sonra bu durumu firma kaldırdı sadece boya yapma durumu vardı diye biliyorum. Bende 3008 var 2019 model o nedenle kesinlikle çift renk olsun istemedim zaten hoşuma da gitmiyor ☺️

• youtube
    ALDIKLARI GICIR GICIR ARAÇLARIN DAHA BİR YIL GEÇMEDEN BOYALARI DÖKÜLMEYE BAŞLADI. SIFIR OTOMOBİL MAĞDURLARINDAN BAHSEDİYORUZ. SESLERİNİ DUYURMAK İÇİN BAŞKEN...
    https://www.youtube.com/watch?app=desktop&v=vzvUa0rsP7g
  • 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.