Şimdi Ara

Opel Coştu 1.6 cdti 175 ps (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
361
Cevap
10
Favori
25.143
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • süper ya kasası çok güzel olmuş motorlar da süper yorumları okudum baya çekemeyen olmuş bu yeni kasanın başka fotoları varmı arkadan yandan vs. renkte süper olmuş
  • İnşallah yanılttılar beni derim de.
    geleceği yok arkadaşım boşa ümitlenmeyin.
    Honda da dizel getiriyordu hala bekliyoruz.
    Alın 1.3 cdti arabanızı bir de modül +25hp bitmiştir.
  • 125 hp'lik atmosferik motorlu hondacılar dalga geçmesin boşuna.. bu motor chipli haliyle typer'a bile kafa tutar..
  • hele bir gelsin, test edelim sonra yorum yaparız. renaultun 130hplik 1.6 dizeli bazı modellere hala gelemedi. opelden 1 yıldır sürekli 1.6 dizel yolda, çift kavramalı şanzıman yakında haberleri duyuyoruz ama bir türlü somut halini göremiyoruz. bu da opel kullanıcılarına bir gaz verme hamlesi gibi göründü bana. dolayısıyla gelsin sonra yorum yapalım.
  • dizel 1.6 170 bence zor
  • Ins gelir.1.6 cdti 175 hp hemde.oof of of..bide chipletirsen deyme keyfine

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: intikam91

dizel 1.6 170 bence zor

50-60 beygirlik blok 1 turboyla 110-120 beygirler cikariyorsa, 2 turboyla 160-170 cikarir.
    Asil mesele o torku kaldirabilecek dayaniklilikta 1.6lt motor blogunun insaasi.
    Uretilemeyecek, yapilamayacak birsey degil ama maliyeti ve satis fiyati istah acacak cinsten olmayacaktir.

• quote:

Orijinalden alıntı: baboker

125 hp'lik atmosferik motorlu hondacılar dalga geçmesin boşuna.. bu motor chipli haliyle typer'a bile kafa tutar..

Yavas be kardesim yavas sallayın, 180'lik turbo benzinli astra bie acınacak halde sen tutmuş type-r diyorsun

• quote:

Orijinalden alıntı: HondAta

quote:

125 hp'lik atmosferik motorlu hondacılar dalga geçmesin boşuna.. bu motor chipli haliyle typer'a bile kafa tutar..

Yavas be kardesim yavas sallayın, 180'lik turbo benzinli astra bie acınacak halde sen tutmuş type-r diyorsun

Abi yorulmadın mı şunlara bişey anlatmaya çalışmaktan.

Azcık fizik bilen, motor bilgisi bilen adamın diyeceği laflar değil bunlar.

Ayrıca neyin çırpınması bu. Gitmiyor işte koduğumun opeli gitmiyor. Emsalleriyle aynı performansı verebilmek için yaklaşık 20 hp fazlasına ihtiyacı var.

Şu sütçüyü bizim gibi savunan bir millet daha yoktur. Yarış arabası yapmıyor ki adamlar

• quote:

Orijinalden alıntı: vet147

quote:

quote:

Ayrıca neyin çırpınması bu. Gitmiyor işte koduğumun opeli gitmiyor. Emsalleriyle aynı performansı verebilmek için yaklaşık 20 hp fazlasına ihtiyacı var.

Şu sütçüyü bizim gibi savunan bir millet daha yoktur. Yarış arabası yapmıyor ki adamlar

Ya kardeşim ortada böyle bi motor'un çıkacağı haberi bile daha gerçek değil.

Hani büyük oto magazin sitelerinde böyle bi haber yok.

Ama biz opel'i alkışlamaya başladık bile , adamlar 2 dk'da motoru chipledi anasını satıyım.

Hayır yıllardır japonlar doğru düzgün dizel motor getirmiyor diye söven adamlar , hedefi avrupa piyasası olan bi marka daha yeni 1.6 dizel motor getiriyor diye utanmasalar saygı duruşunda bulunacaklar.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: vet147

quote:

quote:

Ya kardeşim ortada böyle bi motor'un çıkacağı haberi bile daha gerçek değil.

Hani büyük oto magazin sitelerinde böyle bi haber yok.

Ama biz opel'i alkışlamaya başladık bile , adamlar 2 dk'da motoru chipledi anasını satıyım.

Hayır yıllardır japonlar doğru düzgün dizel motor getirmiyor diye söven adamlar , hedefi avrupa piyasası olan bi marka daha yeni 1.6 dizel motor getiriyor diye utanmasalar saygı duruşunda bulunacaklar.

Böyle bir motorun gerçekçiliğine zaten inanmıyorum. Böyle bir motordan önce mevcut ağırlığı düşürmeye çalışır adamlar ilk önce. Verimsizliği göremeyecek kadar sığır değildir mühendisleri.

125 hp atmosferik civic sahipleri demişlerde , o civic in 140 hp astrayla aynı performansı sergilediğini unutuyorlar heralde

• Guc iyi de nasil bir bloktan cikacak o guc ? Abarti olmus biraz.

• opel düşmanları doluşmuş
  • ya çocuklar siz daha hondayı bilmezken (yıl 2004) ben VTi, Type-R kullanıyordum.. Bilmediğim araba değil hondalar..
    kendi altınızdaki 125 beygirlik benzin canavarı, çağ dışı kalmış motora bakmayıp, opel'le toshack geçiyorsunuz..
    dua edin lpg ucuz, yoksa arabaya binemeyeceksiniz..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-75E81FD3D -- 19 Şubat 2013; 14:27:41 >
  • quote:

ya çocuklar siz daha hondayı bilmezken (yıl 2004) ben VTi, Type-R kullanıyordum.. Bilmediğim araba değil hondalar..
    kendi altınızdaki 125 beygirlik benzin canavarı, çağ dışı kalmış motora bakmayıp, opel'le toshack geçiyorsunuz..

yani 1.6 180 lik, 1.4 140 lık opel motorlarına gitmeyen diyenler neye göre kıyaslıyor, tsi lere göre. EEE hondacılara ne oluyor, hiroşima motorları ile hitleri kıyaslayıp dursunlar... opel en azından çaba gösteriyor. Yeni bir şeyler yapıyor.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• 1 yıldır dizel motor getirecek honda-tr. satış rakamlarında dipteler.. bayileri sinek avlıyor.
    artık devir turbo devri.. zamanında VTi, Type-R güzeldi, efsane arabalardı. ama yerinde sayarsan boynuz kulağı geçer..
  • quote:

Orijinalden alıntı: oquzdag

quote:

ya çocuklar siz daha hondayı bilmezken (yıl 2004) ben VTi, Type-R kullanıyordum.. Bilmediğim araba değil hondalar..

yani 1.6 180 lik, 1.4 140 lık opel motorlarına gitmeyen diyenler neye göre kıyaslıyor, tsi lere göre. EEE hondacılara ne oluyor, hiroşima motorları ile hitleri kıyaslayıp dursunlar... opel en azından çaba gösteriyor. Yeni bir şeyler yapıyor.

Hocam böyle motor yapacaksa hiç yapmasın

Atmosferik motorları turbolmakla o iş olmaz; direkt enjeksiyonlu motorlara daha yeni geçecekler.

En azından Honda uzman olduğu konuda ilerliyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: ALFAXQ

quote:

quote:

Atmosferik motorları turbolmakla o iş olmaz; direkt enjeksiyonlu motorlara daha yeni geçecekler.

yapmayın, uzman olduğu konu nedir? hondada direk püskürtme yapmayacaksa hiç değişken subap zamanlaması yapmasın daha iyi. Hyundai bile geçti direk püskürtmeye. 1.6 180 lik opel motoru, 1.6 125 lik honda motorundan her açıdan üstün. Çok yakıyorsa hondada çok yakıyor. Ama en azından gidiyor. fiyatıda ucuz. Arızasınıda duymadık,
    anlamıyorum bu sorunsuzluk, uzmanlık vs. geçin bir kalem. Yenilik, performans, tüketim. bunlardan bahs edin.

1.6 atmosferik hangi motor sorunlu? yada hangi marka o konuda uzman değil? çinden abd ye kadar her markanın yaklaşık aynı tüketimlere sahip atmosferikleri var hacimlerine göre. İş turbo,intercooler,direkpüskürtme, düşük devirlerde yüksek tork vs. konularında.
    fiatın atmosferikleri sorunlumu? niye 1.4 170 lik multiair diye bir motor çıkardı. Bırakın allah aşkına neyin uzmanlığından bahs ediyorsunuz. fiat kadar olamayan bir hondadan mı?

ozaman bmw de kalsaydı 1.6 116 hp atmosferikte. Nasıl olsa sorunsuz. Böyle mantıklı olur.? bmw nin uzmanlığı yokmuydu?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi oquzdag -- 19 Şubat 2013; 15:10:37 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: muharrem.05

quote:

Orijinalden alıntı: esmerce

Arkadaşlar lütfen "o onu geçer sonra gelir öbürü geçer geçer ama yakıtı içer vs vs" ile güzel bir başlığı kavgayla doldurayalım bırakın isteyen geçsin gitsin ne önemi var..

Abi benim için sıkıntı yok. Opel konusuna Vw 'yi sokan arkadaş belli. Hemde kendisi Vw yi sevmediğini iddaa edip hep Opel ile Vw kıyaslıyor

Yav şu ergenle laf dalaşına girip durma uğraştığına değmez.

Adamın psikolojik sorunları var belli, her opel lafını duyduğunda sinir krizleri geçiriyor.

Sanırım yolda bayırda turbolu opellerin herhangi birisinden sağlam bir ayar yemiş enkaz vtec2'si ile ki, onun bilinçaltında oluşturduğu nefret yansımasının dışavurumunu paylaşıyor bizlerle.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: ALFAXQ

quote:

quote:

yapmayın, uzman olduğu konu nedir? hondada direk püskürtme yapmayacaksa hiç değişken subap zamanlaması yapmasın daha iyi. Hyundai bile geçti direk püskürtmeye. 1.6 180 lik opel motoru, 1.6 125 lik honda motorundan her açıdan üstün. Çok yakıyorsa hondada çok yakıyor. Ama en azından gidiyor. fiyatıda ucuz. Arızasınıda duymadık,
    anlamıyorum bu sorunsuzluk, uzmanlık vs. geçin bir kalem. Yenilik, performans, tüketim. bunlardan bahs edin.

1.6 atmosferik hangi motor sorunlu? yada hangi marka o konuda uzman değil? çinden abd ye kadar her markanın yaklaşık aynı tüketimlere sahip atmosferikleri var hacimlerine göre. İş turbo,intercooler,direkpüskürtme, düşük devirlerde yüksek tork vs. konularında.
    fiatın atmosferikleri sorunlumu? niye 1.4 170 lik multiair diye bir motor çıkardı. Bırakın allah aşkına neyin uzmanlığından bahs ediyorsunuz. fiat kadar olamayan bir hondadan mı?

ozaman bmw de kalsaydı 1.6 116 hp atmosferikte. Nasıl olsa sorunsuz. Böyle mantıklı olur.? bmw nin uzmanlığı yokmuydu?

Açıkçası honda motor yapamadığından değil, pazarda potansiyel görmediği için yapmıyor. Avrupa pek te umurlarında değil açıkçası ABD gibi bir pazar varken. Dayıyor geçiyor enkaz 1.6-2.0 I-Vtec'leri marka fanatiklerine de yetiyor işte o kadarı. Allah bereket versin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi The Division Bell -- 19 Şubat 2013; 15:39:06 >

• 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.