Şimdi Ara

Opel Coştu 1.6 cdti 175 ps (13. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
361
Cevap
10
Favori
25.177
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1112131415
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: StreamRolleR

quote:

Orijinalden alıntı: etnaxy

1.3cdti 200 beygiri bekliyorum...

O zor işte :) şuan benim bildiğim en abartı Polo R WRC 1.6 TSI 310hp

valla biz polo gti'a bile razıyız be hocam hafif olduğu için az beygirle daha çok uçuyor. fiyatı da oldukça iyi. 50bin verip neredeyse 200 beygire kadar olan tüm arabaları tokatlıyorsun piyasadaki.

öğrenci adamım. millet mercedes bmw audi hayaliyle tutuşur da, bendeki hayal polo gti 1.4 180 ps

• quote:

Orijinalden alıntı: vet147

Sütçü beygir katsayısıyla çarparsak 175 x 0,8 = 140 hp ediyor , gayet güzel veri

• Şu forumda araba konularında muhakkak bi kavga çıkıyor. bekleyin görelim. sanki opel, vw, honda, toyota iyi olsa bize madalya takacaklar. illa ki kavga çıkacak.
    Neyse asıl bahsetmek istediğim mevzuya gelirsek. gerçekten de 1.6 105bg-120bg araçların olduğu bir ortamda 175bgin heyecan verici olduğunu kabul etmemek mümkün değil. Opelin hollanda sitesini inceledim. orada 1.6 cdti zafira'nın verileri var (136bg). O boyuttaki bir araç için çok güzel veriler. Opel evet ağır araçlar üretiyor ancak corsa 1.3 95 bg DTE motor halen piyasanın en az yakıt tüketen aracı. yeni verilere göre VW polo BMin de altında tüketim. üstelik 4 silindir, 20bg güç farkı ve ağırlık farkına rağmen. yani opel yapamaz demek biraz haksız bir iddia bence. Otomatik,çiftkavramadan filan bahsetmiyorum. manuelden bahsediyorum. yanlış anlaşıılmasın. Özet olarak, bekleyelim,görelim.
    Saygılarımla

• quote:

Orijinalden alıntı: muharrem.05

quote:

Orijinalden alıntı: ~Lion King~

muharrem o arac 4. viteste 205 gormez. benim aracta 4. viteste 180 den sonra zorlamadim. ki 205 e kadar benimkinin bile cikacagini hic sanmiyorum. birde 4.viteste 205 oldugunu dusunsek arac 7000 rpm de diyelim. 5 e taktin 5000 rpm 6 ya taktin 3000 rpm.. yani 205 km den sonra daha 4000 rpm lik hiz yapar diyorsun. o da tahminime gore 260 a tekabul eder.

Bizzat kendim denedim fatih Bende boşa kürek çekecek göz var mı?
    Bak bu iki video benim 3 ile 4. vitesteki hızlarım. Bu arada 1.6 turbo 180 hp lerde 4. viteste 209 km/h da devir kesiciye giriyor 7100 devirde

dogru sende yamuk olmaz

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: krom7

quote:

Orijinalden alıntı: HondAta

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: baboker

125 hp'lik atmosferik motorlu hondacılar dalga geçmesin boşuna.. bu motor chipli haliyle typer'a bile kafa tutar..

Yavas be kardesim yavas sallayın, 180'lik turbo benzinli astra bie acınacak halde sen tutmuş type-r diyorsun

Abi yorulmadın mı şunlara bişey anlatmaya çalışmaktan.

Azcık fizik bilen, motor bilgisi bilen adamın diyeceği laflar değil bunlar.

Ayrıca neyin çırpınması bu. Gitmiyor işte koduğumun opeli gitmiyor. Emsalleriyle aynı performansı verebilmek için yaklaşık 20 hp fazlasına ihtiyacı var.

Şu sütçüyü bizim gibi savunan bir millet daha yoktur. Yarış arabası yapmıyor ki adamlar

Ya kardeşim ortada böyle bi motor'un çıkacağı haberi bile daha gerçek değil.

Hani büyük oto magazin sitelerinde böyle bi haber yok.

Ama biz opel'i alkışlamaya başladık bile , adamlar 2 dk'da motoru chipledi anasını satıyım.

Hayır yıllardır japonlar doğru düzgün dizel motor getirmiyor diye söven adamlar , hedefi avrupa piyasası olan bi marka daha yeni 1.6 dizel motor getiriyor diye utanmasalar saygı duruşunda bulunacaklar.

Bence bu forumdaki arkadaşların hepsine mercedes opelden falan iş teklifi geliyordur sanırım ücrette anlaşılamıyor.

Herkes bişeyleri iddia ediyor bende kendimce araba forumlarını okumayı seven biriyim ne opelin ne başka bişeyin ortağı bilmemnesi değilim 1.6 yeni kasa 115 hp astra arabam var.

Bende bu satırları yazan arkadaşa karşı bir iddiada bulunup 115 hp 1350 kglik astrama karşı 100-105 beygirlik yakın ağırlıkta bir aracı getirip anahtarına kapışmayı teklif ediyorum. (opeller 20 beygir geride ya? ) Kabul ediyormu?

Ne kapışması kardeş ? Benim şu konuda ki derdimş kimse anlayamadı halen.

Ortada fol namına bişey yok , yumurta hiç yok ama biz oturduk motoru getirdik , chipledik ve type-r avladık bile .

He illa kapışmak istiyorsan sen 140'lık astra al gel ben 110'luk vtec 2 ile gelirim. Arada ki 30 hp ne işe yarıyormuş bakarız bi , üstünde detaylı tartışır belki opel için arge geliştiririz beraber. :))))

Değerli kardeşim ben ne diyorum sen diyosun???

Gİt honda hayranlığını fanlığını nerde yapıyosan yap...

Sen değilmisin opeller diğer arabalardan 20 beygir geride diyen? O sözler sana ait mi değilmi ? O sözler sana aitse iddiamda ısrarlıyım yazdığım satırları iyi oku. Yok sözünün arkasında durmıcaksan laf kalabalığı yaparak kafa bulandırma....

Ben honda bilmemneyle xrz cart curtla bişeyi kıyaslamıyorum. (((Gitmiyor işte koduğumun opeli gitmiyor. Emsalleriyle aynı performansı verebilmek için yaklaşık 20 hp fazlasına ihtiyacı var.))) Sözünün arkasında dur.
    Sadece madem böle bir iddian var getir anahtarını koy diyorum bu kadar basit yazdıklarım türkçe anlaması çok kolay.

Kardeşim ben şu kasa 1.6 110 hp'lik honda civic sedan aile arabası ile geliyim anahtarıda koyuyum ortaya dedim tamam mı ?

Opel Coştu 1.6 cdti 175 ps

Benim honda'yı kattığım bile yok ortaya , saçma sapan yukarıda 2-3 eleman kattı.

Sen istersen kendi aracınla değil de 140'lık manuel astra ile 'de gelebilirsin ben yine anahtarı koyarım ortaya.

arada ki fark 30 hp , sende görmüş olursun gerçekleri.

• 1,6 dizel bu haziranda zafira ile geliyormuş dostlar, diğer modellereyse 2016 yılıyla yani yeni kasalarla kullanılacakmış...

• quote:

Orijinalden alıntı: leigh_hunt

1,6 dizel bu haziranda zafira ile geliyormuş dostlar, diğer modellereyse 2016 yılıyla yani yeni kasalarla kullanılacakmış...

bakalım merakla bekliyoruz opelin 1,6 dizelini hondayı boşverin konu opel

• quote:

Orijinalden alıntı: oquzdag

quote:

1,6 dizel bu haziranda zafira ile geliyormuş dostlar, diğer modellereyse 2016 yılıyla yani yeni kasalarla kullanılacakmış...

bakalım merakla bekliyoruz opelin 1,6 dizelini hondayı boşverin konu opel

Aynen hocam konu Opel
  • konuyla pek alakası yok ama

2.0 cdti dizel oto edition paket insigniaları tavsiye edermisiniz benzinden bıktık kullanamıyoruz aracı takas vericez tiguan.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ColDasHeLL

konuyla pek alakası yok ama

2.0 cdti dizel oto edition paket insigniaları tavsiye edermisiniz benzinden bıktık kullanamıyoruz aracı takas vericez tiguan.

130 hp olanlar yazılım ile 150-160 hp oluyor sağlıklı bir şekilde yetkili serviste, eğer bu şekilde kullanıcaksanız tavsiye ederim. Birde üstüne yeni stil paketi alıp Afl far + 18" jant + bluetooth opsiyonu getirirseniz güzel bir kombinasyon olur
    Stok halde ne yazık ki performansı çok iç açıcı değil zaten büyük ihtimal 1.6 cdti 136 hp olan motor gelince 130 hp lik motor gelmeyecektir.
  • quote:

quote:

130 hp olanlar yazılım ile 150-160 hp oluyor sağlıklı bir şekilde yetkili serviste, eğer bu şekilde kullanıcaksanız tavsiye ederim. Birde üstüne yeni stil paketi alıp Afl far + 18" jant + bluetooth opsiyonu getirirseniz güzel bir kombinasyon olur
    Stok halde ne yazık ki performansı çok iç açıcı değil zaten büyük ihtimal 1.6 cdti 136 hp olan motor gelince 130 hp lik motor gelmeyecektir.

anladım hocam

ben 2. el alıcam 0 degil yani ne varsa o edition paket olanlardan. dizel istiyoz artık benzin ilik kuruttu

ufacık c3 ile 1 senede 7 bin km yaptım .7 bin km benzin parası 2 milyarı geçmiş. binememek pahalılık aman tasarruf etsin yavaş gidelm zaten devir hayal.dizel istiyoruz o yüzden sordum

örnek veriyim siz anlarsınızhttp://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-opel-2009-opel-insignia-2.0-edition-dizel-otomatik-hatasiz-orjinal-115803348/detay#

• quote:

quote:

quote:

anladım hocam

ben 2. el alıcam 0 degil yani ne varsa o edition paket olanlardan. dizel istiyoz artık benzin ilik kuruttu

ufacık c3 ile 1 senede 7 bin km yaptım .7 bin km benzin parası 2 milyarı geçmiş. binememek pahalılık aman tasarruf etsin yavaş gidelm zaten devir hayal.dizel istiyoruz o yüzden sordum

örnek veriyim siz anlarsınızhttp://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-opel-2009-opel-insignia-2.0-edition-dizel-otomatik-hatasiz-orjinal-115803348/detay#

Dostum edeceğin tasarruf vereceğin vergiyle gidecek ama, hesabını yaptınmı?
    1.3 dizel astra alırsan daha mantıklı olmazmı?

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: baboker

125 hp'lik atmosferik motorlu hondacılar dalga geçmesin boşuna.. bu motor chipli haliyle typer'a bile kafa tutar..

Yavas be kardesim yavas sallayın, 180'lik turbo benzinli astra bie acınacak halde sen tutmuş type-r diyorsun

Abi yorulmadın mı şunlara bişey anlatmaya çalışmaktan.

Azcık fizik bilen, motor bilgisi bilen adamın diyeceği laflar değil bunlar.

Ayrıca neyin çırpınması bu. Gitmiyor işte koduğumun opeli gitmiyor. Emsalleriyle aynı performansı verebilmek için yaklaşık 20 hp fazlasına ihtiyacı var.

Şu sütçüyü bizim gibi savunan bir millet daha yoktur. Yarış arabası yapmıyor ki adamlar

Ya kardeşim ortada böyle bi motor'un çıkacağı haberi bile daha gerçek değil.

Hani büyük oto magazin sitelerinde böyle bi haber yok.

Ama biz opel'i alkışlamaya başladık bile , adamlar 2 dk'da motoru chipledi anasını satıyım.

Hayır yıllardır japonlar doğru düzgün dizel motor getirmiyor diye söven adamlar , hedefi avrupa piyasası olan bi marka daha yeni 1.6 dizel motor getiriyor diye utanmasalar saygı duruşunda bulunacaklar.

Bence bu forumdaki arkadaşların hepsine mercedes opelden falan iş teklifi geliyordur sanırım ücrette anlaşılamıyor.

Herkes bişeyleri iddia ediyor bende kendimce araba forumlarını okumayı seven biriyim ne opelin ne başka bişeyin ortağı bilmemnesi değilim 1.6 yeni kasa 115 hp astra arabam var.

Bende bu satırları yazan arkadaşa karşı bir iddiada bulunup 115 hp 1350 kglik astrama karşı 100-105 beygirlik yakın ağırlıkta bir aracı getirip anahtarına kapışmayı teklif ediyorum. (opeller 20 beygir geride ya? ) Kabul ediyormu?

Ne kapışması kardeş ? Benim şu konuda ki derdimş kimse anlayamadı halen.

Ortada fol namına bişey yok , yumurta hiç yok ama biz oturduk motoru getirdik , chipledik ve type-r avladık bile .

He illa kapışmak istiyorsan sen 140'lık astra al gel ben 110'luk vtec 2 ile gelirim. Arada ki 30 hp ne işe yarıyormuş bakarız bi , üstünde detaylı tartışır belki opel için arge geliştiririz beraber. :))))

Değerli kardeşim ben ne diyorum sen diyosun???

Gİt honda hayranlığını fanlığını nerde yapıyosan yap...

Sen değilmisin opeller diğer arabalardan 20 beygir geride diyen? O sözler sana ait mi değilmi ? O sözler sana aitse iddiamda ısrarlıyım yazdığım satırları iyi oku. Yok sözünün arkasında durmıcaksan laf kalabalığı yaparak kafa bulandırma....

Ben honda bilmemneyle xrz cart curtla bişeyi kıyaslamıyorum. (((Gitmiyor işte koduğumun opeli gitmiyor. Emsalleriyle aynı performansı verebilmek için yaklaşık 20 hp fazlasına ihtiyacı var.))) Sözünün arkasında dur.
    Sadece madem böle bir iddian var getir anahtarını koy diyorum bu kadar basit yazdıklarım türkçe anlaması çok kolay.

Kardeşim ben şu kasa 1.6 110 hp'lik honda civic sedan aile arabası ile geliyim anahtarıda koyuyum ortaya dedim tamam mı ?

Opel Coştu 1.6 cdti 175 ps

Benim honda'yı kattığım bile yok ortaya , saçma sapan yukarıda 2-3 eleman kattı.

Sen istersen kendi aracınla değil de 140'lık manuel astra ile 'de gelebilirsin ben yine anahtarı koyarım ortaya.

arada ki fark 30 hp , sende görmüş olursun gerçekleri.

Sevgili Hondaata kardeşim ben artık sana laf anlatmaya çalışmıcam.

Ben arabamı senin honda arabanla kıyaslamıyorum. SEnin araban daha hızlı olabilir beni ilgilendirmiyor. Genelleme yapmıcaksın o zaman benim hondam daha iyi diceksin.

Opeller benzeri diğer arabalardan 20 beygir geride diyen sen değilmisin? Hala kalmış yok 140lık yok bilmemne diyip duruyorsun.

O zaman de ki 140lık astra hakkını vermiyor. Neden bütün opel arabalara motorlara genelleme yapıyosun?
    Ondan sonra lafını böle yutarsın işte. Neyse ben daha fazla bişey demicem.
    boş boş konuşup kavga ediyoruz sanki cebimize para giriyor :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi krom7 -- 22 Şubat 2013; 11:05:22 >

• quote:

2016 mı? Ah Opel ahh astra sedan alma hevesimizi kursağımızda bıraktın 2016 çok geç
  • Adamlar 1.6 dizel söylentisi çıkarıyor forumda bayram havası sen neymişsin bea opel:-)
  • quote:

Orijinalden alıntı: Performance.

quote:

2016 mı? Ah Opel ahh astra sedan alma hevesimizi kursağımızda bıraktın 2016 çok geç

geç sayılmaz
    Renault 2010'da 1.6 130 bg'lik dci motoru duyurdu 2011'de ancak piyasaya sürdü ilk olarak megane'da kullanılacağı söylenen motor ilk scenic'te kullanıldı megane'a ancak 2012 başlarında geldi
    2011'de duyurduğu 1.6 twin turbo 160 bg'lik motoru ise hala piyasaya sürmedi
    motor piyasaya sürülmeden geliştirildi
    önceki ve resmi olamayan bilgilere göre 1.6 174 bg olarak revize edilen twin turbo dci motor şimdi yine resmi olmayan bilgilere göre 1.6 dci 185 bg 410 nm euro6 olarak megane IV'e 2014 sonunda takılacakmış
    ki o zamana kadar bu motor en az 200 bg olarak çıkar

aynı şey 1.2 tce motorda olmuştu
    1.2 115 bg olarak açıklanan ve ilk serisi öyle çıkan motor 1.2tce 120 bg olarak revize edildi ve ilk clio IV de kullanılacağı söylendi son olarak 1.2 tce 130 bg olarak makyajlı scenic'te satışa çıkacağı resmi olarak açıklandı ama ben çıkacağı güne(2-3 ay) kadar bir revize daha bekliyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi baybars_ -- 22 Şubat 2013; 15:11:55 >

• quote:

quote:

valla benim hevesimde kursağımda kaldı

• Arkadaşlar mevcut 136 hp lik dizel motor 2014 yılı içinde satışta olacak İnsignia ve Astra da, bu yeni çıkacak olan yüksek hp li motorun seri üretimi 2016 yılı olacağa benziyor
  • beyler verildimi bilmiyorum ama hollanda da 1.6 cdtı zafiralar satışa çıkmış, aracın silindir hacmi 1.598 cc yani türkiyede yüksek vergi dilimine girmicek..zafiraya göre yakıt tüketimide gayet makul....max torku 2000 dd.. buyrun inceleyin.. tabi bu 136 beygirlik araç..175 ne alemde bilmiyorum..
    http://www.opel.nl/Media/Showroom/PDFs/NL/Zafira_Tourer_prices.pdf

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi egemen_ertas -- 22 Şubat 2013; 18:39:15 >
  • quote:

quote:

quote:

valla benim hevesimde kursağımda kaldı

Bende 1.6 Dizel motor gelseydi, Insıgnia'da karar kılacaktım, evdeki hesap çarşıya uymadı.

• 
Sayfa: önceki 1112131415
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.