Şimdi Ara

Opel Corsa Yakıt Tüketimi 1.3 CDTI Dizel (78. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.581
Cevap
16
Favori
639.523
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7677787980
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    model detayı vermemişsiniz.Eğer Enjoy paket 90hp lik modelse 32 istemekle haklı hele ki bu kilometreyle,eğer 75 likse 29,30 civarı piyasası
  • 2013 model 1.3 cdti de bende var.

Yakit performansindan hic memnun degilim.

Bakim yapildi dahada cok yakmaya basladi.

44 lt depo isik yandiginda alirim hep 40 lt ye tekabul edeiyor.

İstanbul trafiginde kullaniyorum maglum , 40 lt de 540-550-560 km yapiyor max.

550 desek ortalama 7.2 lt yapar 100 km de.

Ayni araca sahip arkadaslarim sehir ici 5.5-6.0 lardan bahsediyorlar sanirim yaza dogru satacagim cozemezsem.
  • 3,5 lt'yi görmek için klimayı kapatmanız,80 km yi ve 2000 devri geçmemek,hız sabitleyici ile birlikte sakin kullanmak lazım.Tabi araçta da tek kişi ve az bir bagaj olması şart.Kolay değil o kadar az tüketimleri tutturmak.

80-100 km aralığında giderek uzun yolda klima açık 4,5 lt tutturabilirsiniz,fakat daha aşağısı kesinlikle için çaba göstermeli,genel olarak da özellikle ani hareketlerden kaçınmak lazım.Şöyle örnek vereyim ben araç otomatik olduğu halde ön fren diskimi 200 bin km de değiştirdim ne kadar az fren kullandığımı oradan hesap edin.Arka fren balataları orjinal 400-500 bin km ye kadar yolu var aşınmamıştı bile.

Tek kişi 4,5 lt, araçta 3 kişi olduğunda 5,5 lt,şehir içi de yine 5,5 lt maksimum değerlerini tutturuyordum. Sakin kullanımda da 4 lt, altını pek görmedim.
  • Arkadaşlar merhaba, 2. el corsa 1.3 cdti almayı düşünüyorum 2004 2005 2006 modellerden 14 15bin tlye. 180 veya 200 binden aşağı görmedim sizce almam mantıklı mı. Ford ka almayı düşünüyorum ama bu daha güzel sadece kilometre fazla tşpş daha güzel ve ford ka alsam sanki elimde kalacakmış gibi bi de öğrenciyim bu konuda yardımcı olur musunz. Ve izmirde yaşıyorum arabayı bulsam kime göstereyim usta olarak
  • Arkadaşlar bu motorun ikinci elde satışı hiç yok neden acaba? yakıt yönünden çok cazip geldi...POLO 1,4 TDI araştırıyordum. Sonra bunu düşünmeye başladım fakat ikinci el hiç yok.. Ayrıca yakıt tüketiminde tutarsız yazanlar var.. Bir kullanıcı 45 litre mozot ile 750 km yol gitmiş.. Başka bir kullanıcı aynı depo mazot ile 1150km yol gittiğini yazmış hangisi doğru..
  • quote:

Orijinalden alıntı: laruz

Arkadaşlar bu motorun ikinci elde satışı hiç yok neden acaba? yakıt yönünden çok cazip geldi...POLO 1,4 TDI araştırıyordum. Sonra bunu düşünmeye başladım fakat ikinci el hiç yok.. Ayrıca yakıt tüketiminde tutarsız yazanlar var.. Bir kullanıcı 45 litre mozot ile 750 km yol gitmiş.. Başka bir kullanıcı aynı depo mazot ile 1150km yol gittiğini yazmış hangisi doğru..

Normaldir. Araclarin degerleri kis kosullarinda mi, yaz kosullarinda mi? Trafik durumu nedir? Mesela ben kis aylarinda Antalya'da sehirici 5 lt yakarken Alanya'da sehirici 4 lt yakiyorum.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: danGerfuLL

quote:

Arkadaşlar bu motorun ikinci elde satışı hiç yok neden acaba? yakıt yönünden çok cazip geldi...POLO 1,4 TDI araştırıyordum. Sonra bunu düşünmeye başladım fakat ikinci el hiç yok.. Ayrıca yakıt tüketiminde tutarsız yazanlar var.. Bir kullanıcı 45 litre mozot ile 750 km yol gitmiş.. Başka bir kullanıcı aynı depo mazot ile 1150km yol gittiğini yazmış hangisi doğru..

Normaldir. Araclarin degerleri kis kosullarinda mi, yaz kosullarinda mi? Trafik durumu nedir? Mesela ben kis aylarinda Antalya'da sehirici 5 lt yakarken Alanya'da sehirici 4 lt yakiyorum.

Peki acaba neden 2.eli hiç yok?

• quote:

quote:

quote:

Satan mi yok yoksa tutulmuyor anlaminda mi sordunuz?

Satan yok diyorsaniz var; ancak yakit, vergi, fiyat/performans gibi konularda avantajli.

Tutulmuyor derseniz, buyuk sehirlerde fazla sayida Corsa gorebilirsiniz. Zira yakit yonunden avantaj sagliyor. Antalya'daki ayni trafikte i20 1.4 otomatik benzinli 8-9 litre arasinda yakiyor.

• Polo 1.4 TDI'ler 3 silindirli, zaten dizel olan motor 3 silindir ile daha fazla ses cikaracaktir. Yalitim iyi degilse iceride gurultu daha fazla olur.

1.2 TDI Polo'ya bindim fazlasiyla gurultuluydu arac Corsa'ya nazaran.

• 2015 Toyot Yaris 1,33 otom. en dolu sıfır aracımı(daha sonra LPG taktırmama rağmen) yakıtı benim kullanımıma fazla geldiği için satışa çıkardım.395093163 (genelde tek kişi biniyorum. sakin kullanırım. Uzun yolda bile 110km hızı geçmem.)Yaklaşık 4-5 aydır araç araştırıyorum.
    Kriterlerim;
    - Diesel olması
    - Fransız ve Güney kore,ve orta kalite araç aramıyorum. Alman veya Japon menşeili olması
    - Çok büyük sedan tarzı , yada çok küçük aramıyorum. Hatchback arıyorum.(Cam tavan,geri görüş,)
    - ikinci el satışı hızlı olan model olması Golf gibi.
    - Tampon, far hariç değişen ve boya olmaması..
    - Yukarıdaki özelliklere uygun olarak, Şehir içi yakıtı gerçek değeri en fazla 4 litreye yakın değerleri olan
    - Limitim yaklaşık 85 bin tl Bu miktara uygun 2015-2016 arası olmalı ve düşük km
    bir araç arıyorum.
    Yukarıdaki kriterler beni;
    ilk başta AUDİ A3' yöneltti. = önce TFSI olanına sıvı sistem lpg araştırdım. sonra kurtarmadığı için vazgeçtim.dizeli orjinali 105 bin
    daha sonra VOLVO V40 : satışı çok zor bir araç olduğunu öğrendim.daha sonra Golf7 ye yöneldim: DSG sorunu kafama takıldı ancak ikinci el yine de alacaktım.Fakat ikinci eli bile orjinali 105 bin
    daha sonra POLO 1.4 TDi DSG ye yöneldim: fiyatı makul ancak özellikleri az, hız kontrol yok, geri görüş kamera yok. azıcıkta küçük geldi
    daha sonra :Fabia 1.4 TDI Fabia ya yöneldim: o da biraz basit geldi.. ama içine girmedim
    daha sonra Corsa 1.3 CDTI Design yöneldim. İkinci eli satışı bulamadım. Ayrıca Opel lerde beyinlerde elektronik arızanın çok olduğunu duydum..
    Bundan sonra bineceğim aracın şimdiki 2015 Yaris in konfor ve kalitesinden düşük olmasını da istemiyorum.. Belki bütün bunları okuyanlardan bazıları " SEN ÇOK ŞEY İSTİYORSUN" diyecek ama 40-50 bin ttl ye araç aramıyorum.Bütün bunlarda kararsız kaldım. Sizce ben ne yapmalıyım.?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi laruz -- 5 Şubat 2017; 0:47:5 >

• quote:

quote:

quote:

quote:

Satan mi yok yoksa tutulmuyor anlaminda mi sordunuz?

Satan yok diyorsaniz var; ancak yakit, vergi, fiyat/performans gibi konularda avantajli.

Tutulmuyor derseniz, buyuk sehirlerde fazla sayida Corsa gorebilirsiniz. Zira yakit yonunden avantaj sagliyor. Antalya'daki ayni trafikte i20 1.4 otomatik benzinli 8-9 litre arasinda yakiyor.

Koskoca Türkiye'de sadece 2 tane var o da 9-10 yaşında
    https://www.sahibinden.com/opel-corsa-1.3-cdti/dizel/otomatik,yari-otomatik?a9615=true&sorting=a4_asc
    oysa diğer kıyasladıklarım bazıları sayfalarca ilan var. 2016 model Corsa 1.3 CDTI Design var da ben mi göremiyorum.

• Corsa'yi gec o zaman Astra bak sen o paraya. 1.6 cdti lerine ozellikle. Corsa, Yaris'in yaninda ic dizayn ve hacim olarak iyi degildir. Bende 2016 Color Edition var bildigim kadariyla da en full paketi bu. Bir Astra etmez acikcasi. Astra'da da en fazla 1 litre yakit fark eder sehiricinde.

• quote:

quote:

Siz bu değerleri hangi model aracınızla sağlıyorsunuz yazar mısınız?

• Opel Corsa 1.3 CDTI Eastronic - Color Edition paket.

• quote:

Opel Corsa 1.3 CDTI Eastronic - Color Edition paket.

kaç model.. km kaçta?
  • quote:

quote:

kaç model.. km kaçta?

2016 model, 8 bin kusur km.

https://forum.donanimhaber.com/fb.asp?m=123807417&fromZero=yes&fromDotNet=1

Su konuda fotograflari koydum inceleyebilirsiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi danGerfuLL -- 5 Şubat 2017; 12:40:11 >
  • quote:

quote:

quote:

kaç model.. km kaçta?

Teşekkür ederim. Sizin bu yazınızdan sonra Opel Corsa 1.3 CDTI Eastronic de araştırmalarım yoğunlaşacak. Peki aracınızı ilk aldığınızda da aynı değerleri yakıyor muydu? yoksa giderek kullandıkça mı düşmeye başladı..
    - önemli bir soru daha siz bu değerleri neye göre yazdınız araç göstergesine bakarak mı ? aracınıza kaç litre mazot ile kaç km yol gidiyor.?

• quote:

quote:

quote:

quote:

kaç model.. km kaçta?

Teşekkür ederim. Sizin bu yazınızdan sonra Opel Corsa 1.3 CDTI Eastronic de araştırmalarım yoğunlaşacak. Peki aracınızı ilk aldığınızda da aynı değerleri yakıyor muydu? yoksa giderek kullandıkça mı düşmeye başladı..
    - önemli bir soru daha siz bu değerleri neye göre yazdınız araç göstergesine bakarak mı ? aracınıza kaç litre mazot ile kaç km yol gidiyor.?

İlk 1000 kmde biraz fazla yaktı sonra düşmeye başladı.

Araç göstergesinin fotoğrafları bunlar. Hiç ölçmedim kaç lt mazot ile kaç km gittiğini.

O kadar para verecekseniz Astra almanızı tavsiye ederim açıkçası.

• quote:

Opel Corsa Yakıt Tüketimi 1.3 CDTI Dizel

4 kisi, bagaj dolu, mp3 calar tamamen acik, klima kapali. Yolun yarisi gece, yarisi gunduz.

mp3 çalar açık derken? yakıta etkisi olduğunu mu düşünüyosunuz ben mi yanlış anladım?

• 
Sayfa: önceki 7677787980
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.