Şimdi Ara

Opel Corsa Yağ İçiyor (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
52
Cevap
0
Favori
21.052
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • Özel serviste yaptırdım. Egr valfi de değişti. Bir de gömlek bile değişti. Motor tümden gidikmiş. Adam sen bunu buraya ancak getirebilmişsindir dedi ki haklıydı. Çünkü son zamanlara doğru araç gitmiyordu bile. Motor kaputa zangır zungur vuruyordu. Bilmiyorum artık ama sorunu temiz çözdüğü için ben helal ettim ustaya artık...
  • Ankarada hangi servise yaptırdın aracı?
  • opart bu şaşmaz a giderken makromarketin arkası
  • Geçmiş olsun.
    İnşaallah bundan sonra sorunsuz binersin arabaya.
  • geçmiş olsun budun,

Canım türkiyemde ikinci el alırken ne kadar dikkatli olunması gerekliliği bir kez daha kanıtlandı.Bunu hep vurguluyorum.Millet takmış boyasına yok vuruk olup tamir olmasına falan.Şimdi boyası orjinal olsa kaç yazar sizi bu kadar üzer mi ? Sonuçta araba demek motordur .Bunda bir arıza vaya kandırmaca olursa o arabadan keyif alamaz hale gelirsiniz.Binbir türlü sahtekarlığın sanki normal bir şeymiş gibi yapıldığı ülkemizde bu dumumları sigorta altına aldırtmak çok zor , o yüzden size garanti verebilecek firma veya kuruluşları tercih edin bir milyar fazla para verin önemli deil.Para kazanılır ama boşa giden zaman veya olabilecek bir tehlikeden kaçınmak oldukça zordur.Bu söylediklerimi en iyi başına gelenler anlayacaktır,ancak tecrübe demek zaten başına böyle durumlar gelmemiş arkadaşlarımızı doğru yönde bilgilendirmektir.Gerisi biraz da şansa kalıyor .
  • tamamıyla haklısın üstad benimde başıma geldi 4500 tl para verdim motoru toplatmak için satan adam emanet yaptırmış bende alırken kontrol ettirip aldım ama 2 hafta sonra araba yag yakmaya performans düşüklügü gibi sorunlar çıktı daha sonra servise gittim motor ölü dediler yapılacak fazla bir şey yoktu anlıycagınız yeniden yaptırdım sorunsuz bir şekilde kullanıyorum şu an ikinci el araç alırken en önemlisi motor ve kaporta durumu bence gerisi boş
  • quote:

Orijinalden alıntı: bayramalper

tamamıyla haklısın üstad benimde başıma geldi 4500 tl para verdim motoru toplatmak için satan adam emanet yaptırmış bende alırken kontrol ettirip aldım ama 2 hafta sonra araba yag yakmaya performans düşüklügü gibi sorunlar çıktı daha sonra servise gittim motor ölü dediler yapılacak fazla bir şey yoktu anlıycagınız yeniden yaptırdım sorunsuz bir şekilde kullanıyorum şu an ikinci el araç alırken en önemlisi motor ve kaporta durumu bence gerisi boş

neredeyse2 yıllık bir konuyu hortlatmanın manası ne?
  • Geçmiş olsun macera dizisi gibi okudum bütün yazılanları
  • İlk aldığımda 2 ay dolaştım hiç bişi olmadı diyorsun. 2 ay da nerden baksan yine bi 400 km dolaşmışındır. O halde akla şu geliyor.....Senin yağını değiştirdiğin yerde bi problem var. 1.2 motor bi aracın yağ karter kapasitesi en fazla 3 litredir. Yani bu eksiltmenin aynısını hiç bişi olmadığını söylediğin 2 ayda yapsa kesinlikle motorun ışık yakardı.

--- Araca doğru miktarda yağ konuyor mu....
    --- Aracı lifte kaldırıp baktığında gerçekten de bi yerde sızıntı yok emin misin...
    --- Aracı olduğu yerde çalıştır. Aracın yağ seviyesini kontrol et. Sonra 1 - 2 saat ne kadar zamanın varsa çalıştır. Arada sırada yüksek devirde gaza bas. Sonra stop et ve aracı 20 dakika bekletip yağını kontrol et. Çok fazla bi eksiklik var mı... Çalışma esnasında alt tarafı ve motoru üstten kontrol et....
    --- Aracın rektefiyelik değil. Bunu unutma..
    --- Eğer keçelerin ve segmanların patlasa aracın heryerinden yağ çıkar ya da eksozun mavi/siyah arası duman çıkarırdı.
    --- Bence aracında bişi unutuldu. Yağ filtreni gözden geçir..Belki onda bi tıkanıklık vardır.
    --- Motorun dediğim gibi rektefiyelik değil. Moturu açtıracaksan rektefiye amacı ile açtırma.
    --- Bu arada aşırı derecede yağ yakan araç beyaz değil, mavi duman atar...
    quote:

Orijinalden alıntı: budun

Ben 2 ay önce 99 model opel corsa 1.2 swing aldım. İçindeki yağ ile 1 2 ay dolaştım ve hiç yağ eksiltmedi. Yeni yağ koyup ankaradan istanbula gidiyordum ki yağ lambası yandı. Hemen sağa çekip bulabildiğim traktör yağını koyup kendimi istanbula attım. Orada bir özel servise gösterdim bana hiç bir şey yok yağ koymayı unutmuşlar dedi. Sonra içine yağı doldurdu ve ben ona güvenip oradan balıkesir e geçtim ki blk ye gittiğimde araçta hiç yağ kalmamıştı. Yani 400km de 3lt yağ yaktı. Orada yetkili servise gösterdim. Egzozdan beyaz duman geliyor. Bana motorun yağ yakıyor dediler. İznim bittiği için ankaraya dönemk zorunda kaldım ve yağ ekleye ekleye aracı buraya getirdim. Yarın yetkili servise götüreceğim. Sizce ne kadar tutar? Nerede problem vardır. Bir araç 400 km de 3 lt yağ yakabilir mi? Kafayı yedmi. Hani aracın motoru bitik olsa, ki o zaman bile bu derece yakmaz, motorun perfoırmansı çok düşük olur. Ben bu araçla yeri gelince 150 160 basıyorum. Herhangi bir performans düşüklüğü yok. Lütfen yardım....

• sanırım arac satılırken motoru bitikmiş ve double-up veya benzeri bir uygulamayla motoru süsleyip satmışlar ve 1-2 ayda motorda double-up'ın etkisi bitince gerçekler ortaya çıkmış.
  • quote:

Orijinalden alıntı: orhansah

sanırım arac satılırken motoru bitikmiş ve double-up veya benzeri bir uygulamayla motoru süsleyip satmışlar ve 1-2 ayda motorda double-up'ın etkisi bitince gerçekler ortaya çıkmış.

Kesinlikle
  • slm bence kendi capında kronik 1- opel meriva 2- opel corsa 3-opel vektra yağ eksiltir. Yağ eksiltmesi başka bir durum Yağ yakması başka , kendi kullanım klavuzunda bile 1000 km de 0.4 sanırım eksiltebilir der .

Sonuç olarak opel se bağajda yağ bulundur.
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.