Şimdi Ara

Opel Corsa Benzinli Yakıt Problemi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
3
Cevap
0
Favori
434
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Aracım Opel Corsa 2010 (111.yıl) benzinli otomatik 1.4 88bin küsürde.

İlk arabam. Tanıdığımdan aldım, bana çok yaktığını söylemişti ben de bunu bilerek aldım, ilk önce arabayı çok haşin kullanıyodum 100km'de 13lt'lerdeydi artık sakin kullanıyorum, 10.5'e kadar düştü ama daha düşmedi uzun yol gitmiyorum evimle iş yerim yaklaşık 7km ama trafik de yemiyorum çok fazla dur kalkım yok yani.

Arkadaşım dedi ki: ben kışın 9lt yazın 8lt değelerindeydim sen nasıl 10.5 yakıyorsun diyor.

Geçenlerde Kam mili sensörü uyarısı verdi gittim bi ustaya hatayı sildi, tekrar çıkarsa değiştiririz dedi

Bu sensör yakıtı etkiler mi değiştirsem sizce -pahalı bir şey değil- değerler düşer mi?

Siz değerli üstatların yorumlarını bekliyorum

teşekkürler.

• Bence değiştir çok pahalı bir parça değil yakıta etki eder tabiki ama trafikte o aracın 9.5 10 dan aşşağı düşmesinide bekleme derim 1.4 tek nokta 8v olanını ben kullanıyorum ki dünyanın her yerinde corsa B deki her motor tipinden gaz canavarı diye bahsedilir malesef bu aracın yapısı bu sağlam fakat müsrüftür.
  • aşağı yukarı aynı aracı kullanıyorum
    uzun yolda tüketimim 7.5 lt/100 km ye kadar düştü.
    istanbul trafiğinde rekorum 12lt

klima yazın hep çalıştırırım.
    3-5 ayda bir hava filtremi değiştiririm.

eğer çok yakıyorsa hiç vakit kaybetme 20 TL'ye corsa hava filtresi al. filtreyi değiştir.

corsa D 1.4 tam otomatik. 2008 - 117.000 km

hava filtresi için de bir seçenek buldumhttp://www.filtretoptancisi.com/OPEL.html
    http://urun.n11.com/hava-filtresi/opel-corsa-d-sungerli-hava-filtresi-5834043-P202476369?cid=604001&gclid=CjwKCAjwxJnNBRAMEiwA8X_-QQy6RVLM7v6CXWpTb83WTKTDDGY1Lg_-yPTcBFkyrxQLEYxqWzzlQhoCNKAQAvD_BwE&gclsrc=aw.ds

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi M4N68T-MV2 -- 31 Ağustos 2017; 1:54:6 >

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.