Şimdi Ara

Opel Corsa 1.2 Twinport LPG

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
35
Cevap
0
Favori
9.362
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhaba. CORSA 1.2 TWINPORT D ACTIVE(2014) Aracım benzinde 40-45 kuruş yakıyor ve ben hergün uzun mesafe yapıyorum bu yüzden aracıma lpg taktırmaya karar verdim.
    Uzun zamandır araştırma yapıyorum. ATİKER GRAND, LANDİRENZO VE BRC arasında kaldım. Seçim yapmakta çok zorlanıyorum. Sizin tavsiyeniz nedir tecrübelerinize ihtiyacım var teşekürler...

• ATİKER GRAND OBD
  • Atiker en ucuz ve en kalitesiz kit, ben üste para verseler taktırmam, ha aracınızda iş görür yeterli gelir ama bir kere taktırcam diğerlerinin fiyatı beni zorlamaz diyosanız italyan bir kit taktırın, Brc de olur landirenzoda uygun olsun istiyosanız lovato
  • quote:

Orijinalden alıntı: tall81

Atiker en ucuz ve en kalitesiz kit, ben üste para verseler taktırmam, ha aracınızda iş görür yeterli gelir ama bir kere taktırcam diğerlerinin fiyatı beni zorlamaz diyosanız italyan bir kit taktırın, Brc de olur landirenzoda uygun olsun istiyosanız lovato

Bugün sanayiye gittim landirenzo evo kit için 2850 lira fiyat çekti. atiker gold öneriyolar grand daha yeni olduğu için onun fiyatıda 1450 çok kararsızım
  • Reis ayni araba ayni model aynı paket 1.5 ay önce taktirdim :)

Atiker gold tercih ettim. Takan usta ayni seyi soyledi. Grand dersen takalim ama gold'u cok taktik ve geri dönüşler iyi bunda durum ne olur bilmiyorum dedi.

Ben diger markalari hic dusunmedim. Fiyatindan ötürü. .

2 ay benzinde bindim. Satan abi kardes uzun yolda 5 litre yakiyor dedi. Inanmasam da aldim :) Bir depoyla 45 lt 775 km gördüm daha da giderdi riske girmedim. Yani lpg ye gerek yoktu. Yalniz sehir ici 8 9 litre yakıyor. Sehir ici baya kullaniyorum.Nasipse uzun yıllar binmeyi düşünüp es dost benzinde binemezsin gec olmadan lpg ye gec demesi üzerine lpg taktirdim. Hava sartlarindan ötürü fazla kullanamadim. Su an 260 km oldu.

Performans kaybi var.

Yokusta bogulma var.

Yakit tuketimi yol bilgisayarina gore artis var.

Stop etme yok.

Ariza lambasi yakma yok.

Gecislerde sarsıntı vb bir sey yok.

Biraz daha binip kontrol için gidecem. Lpg li arac kullanan samimi arkadaslarim sana oyle geliyordur bizim araba lpg de benzinden daha iyi gidiyor diyor :)

• quote:

Orijinalden alıntı: tepetör

Reis ayni araba ayni model aynı paket 1.5 ay önce taktirdim :)

Atiker gold tercih ettim. Takan usta ayni seyi soyledi. Grand dersen takalim ama gold'u cok taktik ve geri dönüşler iyi bunda durum ne olur bilmiyorum dedi.

Ben diger markalari hic dusunmedim. Fiyatindan ötürü. .

2 ay benzinde bindim. Satan abi kardes uzun yolda 5 litre yakiyor dedi. Inanmasam da aldim :) Bir depoyla 45 lt 775 km gördüm daha da giderdi riske girmedim. Yani lpg ye gerek yoktu. Yalniz sehir ici 8 9 litre yakıyor. Sehir ici baya kullaniyorum.Nasipse uzun yıllar binmeyi düşünüp es dost benzinde binemezsin gec olmadan lpg ye gec demesi üzerine lpg taktirdim. Hava sartlarindan ötürü fazla kullanamadim. Su an 260 km oldu.

Performans kaybi var.

Yokusta bogulma var.

Yakit tuketimi yol bilgisayarina gore artis var.

Stop etme yok.

Ariza lambasi yakma yok.

Gecislerde sarsıntı vb bir sey yok.

Biraz daha binip kontrol için gidecem. Lpg li arac kullanan samimi arkadaslarim sana oyle geliyordur bizim araba lpg de benzinden daha iyi gidiyor diyor :)

Performans kaybından kastınız nedir mesala ? Örnekleme yapsanız çok soyut kalıyoda çünkü

• Sarico S kullanıcısına yanıt
    Yokus cikarken 4 de devri dusunce 3 cekip gaza kokleyince 3 de 4 u isteyerek ciktigim Yokuşu 3 ule 4 istemeden çıkıyorum.

1 ve 2 de gaza kokleyince aninda tepki veren beni koltuga yapistiran arabam lpg de koltuga yapistiracak kadar gaz yemiyor.

Bu arada sizin arac uzun yolda 8 9 litre yakiyorsa yolunda olmayan bir seyler vardir.. ha siz sert kullanip yaktiriyorsaniz bir sey diyemem.

Ben benzin tuketiminden şikayetçi degildim..
    Bendede gold var atikerin iyi denilen sistemi yani kötünün iyisi ama benim için beş para etmez, landirenzo pahalı geliyosa bence brc uygun seçim olur oda pahalı derseniz lovato ya bakın gerçi prins in uygun fiyatlı sistemleride çıktı onada bakın derim prins technomax olması lazım
  • quote:

Bendede gold var atikerin iyi denilen sistemi yani kötünün iyisi ama benim için beş para etmez, landirenzo pahalı geliyosa bence brc uygun seçim olur oda pahalı derseniz lovato ya bakın gerçi prins in uygun fiyatlı sistemleride çıktı onada bakın derim prins technomax olması lazım

Prins technomax sizce bu magnezyum sübaplar konusunda sıkıntı çıkartırmı. Forumda detaylı bilgi bulamadım. Acil yardıma ihtiyacım var 1-2 güne taktıracağım çünkü.
    Sübap konusunun markadan farkettiğini sanmıyorum ancak prinsin yağlamalı sisteminin(VSI2) sübaplara faydası var oda baya pahalı. diğer markalar arasında farkedeceğini sanmam. technomax prinsin alt kalite kiti ucuz olsun derseniz diye önerdim, ben sizin yerinizde olsam Brc taktırırım, hangi ildesiniz?
  • Ankara
  • quote:

Orijinalden alıntı: Sarico

quote:

Atiker en ucuz ve en kalitesiz kit, ben üste para verseler taktırmam, ha aracınızda iş görür yeterli gelir ama bir kere taktırcam diğerlerinin fiyatı beni zorlamaz diyosanız italyan bir kit taktırın, Brc de olur landirenzoda uygun olsun istiyosanız lovato

Bugün sanayiye gittim landirenzo evo kit için 2850 lira fiyat çekti. atiker gold öneriyolar grand daha yeni olduğu için onun fiyatıda 1450 çok kararsızım

konuyu gördüm dikkatimi çekti bende 2015 fiesta 1.25 taktırmayı düşünüyorum granda 1600 dediler AKL eleganta 1500 senin verdiğin fiyat uygun geldi hangi ildi ? :)

• Hocam naptırdınız taktırdınız mı ? aynı araçtan bende de var ve çok fazla yakıyor. Hangi marka seçtiniz ve sorunla karşılaştınız mı ?
  • Bu sorunun cevabını ben de merak ediyorum.

Bnm gold da su an icin cok şükür sıkıntı yok. Performans biraz düzeldi. Çok derken tüketim nasıl su anda ?
  • Hocam ben henüz taktırmadım taktırma düşüncesindeyim fakat marka arayışı içerisindeyim
  • Sorum konuyu acan Sarico yaydi :)

Obd li herhangi bir kit öneririm..

Son zamlarla lpg nin de tadi kacti ..
  • ben de hala taktırmadım arayış içindeyim Atikerin fiyat uygun normal ODB li olsada iş görür mü bilemedim
  • 1. 4 otomatik olanına lovato c obd li kiti taktirdim. Ustaların bir çoğu kasap size önce bunu söyleyeyim. Yol ayarı bile yapmıyorlar. Kitten memnunum ustalarimdan memnun değildim. Sonunda kendi kitime usta oldum. Kablomu aldım kendi ayarımi bile yaptım. Şimdi süper oldu çok şükür. Lovato taktırmayi düşünen varsa teknik detaylarını anlatabilirim. Ona göre taktirirsiniz
  • tepetör T kullanıcısına yanıt
    Hocam kaçlık nozul takmış. Önce ona bir bak. Sonrada bu adam size yol ayarı yaptı mu? Bunlar uygun ölçüde olursa benzinde ki gibi gider
  • aceryeni A kullanıcısına yanıt
    Yok yapmadi. Abi araba az kalsin vincten düşünüyordu Allah korudu. Vincin ayaklarını düzgün yerlestirmemis bi kaydi neyse ki altinda küçük bi hasarla kurtuldum. Sanayi isi sıkıntı..

Cok kafama takmiyorum üstat. Nozul olculerini bi sorayim gittiginde.

Bu arada bütçem kısıtlı olmasa ben de lovato taktirirdim. Lavoto obd 2200 demislerdi.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.