Şimdi Ara

opel astra j kasa için hoparlör tavsiyesi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
15
Cevap
1
Favori
4.799
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • astra j kasa hb model aracımda orjinal hoparlörlerden gelen ses çok kötü.

amacım bangır bangır müzik dinlemek değil, sadece biraz daha kaliteli bir ses almak.

öyle amfili sub bass lı ses sistemi istemiyorum, sadece hoparlörleri değiştirerek daha kaliteli bir ses alabilir miyim?

koaksiyel ya da kompanent hangisi uygun olur ?

araçta necvox multimedya var. sanırım 45 watt lık çıkışlı.

amfi, subbass istemiyorum aracımda, ayrıca kablo döşetmek de istemiyorum, sadece şimdiki hoparlörleri çıkarıp yerine başka hoparlör takılacak, buna uygun tavsiyelerinizi bekliyorum arkadaşlar...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dr_anjinsan -- 3 Ekim 2014; 23:23:54 >

• Aynı sorundan ben de muzdaribim, bilen birileri cevaplasa çok makbule geçerdi.
  • Merhaba,

Bende de Opel Astra Sedan J Kasa 2015 model still paket araç mevcut. Hoparlörler 6 adet ve birçok araca göre 7" ekrana sahip CD600 multimedya player ile gayet başarılı ses veriyor. Ancak ben daha önce amfili Hertz HSK-165 vb dinleyen biri olarak bununla tatmin olmuyorum.

Uygun bir fiyata Sony marka ürünler getirtiyorum.

Sony XM-GS100 mono amfi ile Sony XM-GS4 2/3/4 kanal amfi alıp, bunları da ön tarafa Sony XS-GS1621C component modeli ile beslerken, arkaya subwoofer koymayı düşünüyorum. Bu konuyla ilgili 2 amfi ve component ön kapılarda sabit kalmak koşuluyla arka taraf için 3 sorum olacak :

1) Arka kapıya Sony XS-GS1621 coaxial modeli mi koysam daha iyi olur, aracı delmek ve orijinalini bozmak istemiyorum. Yani şimdiki konumlandırma ile aynı olup amfili Sony premium serisine dönüştürmek mi iyi olur? Yoksa arka kapıya da component mi koymalıyım? Component'i tweeter'ını delmeden nereye koyacağım?

2) Arka bagajda hazır 6x9 yuvalar var. Bagajda XS-GSW121 sub olacağı için arka kapılar yerine XS-GS6921 mi takayım? Ya da hem arka kapıya coaxial, hem de arka pandizota 6x9 mu takayım?

3) Stil paket sonrası masraf yapıp Sony Premium serisine geçmek (Sony XS-GS1621, XS-GS1621C hoparlörleri ve XS-GSW121 Sub'ı Sony XM-GS100 mono ile Sony XM-GS4 4 kanal amfi ile beslemek) yaptığım masrafa değer mi? Sonuçta çok farketmeyecekse iyi bir ses alamayacaksam bu masrafa değmez.

Yardımlarınızı rica ediyorum.

NOT : Bütçem uygun olsa direkt 2 çift Focal PS165FX ve Audison SR4 sistemi kurarak arkaya da sub takarak soruları ortadan kaldıracaktım ama maalesef şu an uygun değilim. Kolay kolay da uygun olamayacağım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi astro1976 -- 22 Aralık 2018; 21:31:9 >

• quote:

Orijinalden alıntı: astro1976

Merhaba,

Bende de Opel Astra Sedan J Kasa 2015 model still paket araç mevcut. Hoparlörler 6 adet ve birçok araca göre 7" ekrana sahip CD600 multimedya player ile gayet başarılı ses veriyor. Ancak ben daha önce amfili Hertz HSK-165 vb dinleyen biri olarak bununla tatmin olmuyorum.

Uygun bir fiyata Sony marka ürünler getirtiyorum.

Sony XM-GS100 mono amfi ile Sony XM-GS4 2/3/4 kanal amfi alıp, bunları da ön tarafa Sony XS-GS1621C component modeli ile beslerken, arkaya subwoofer koymayı düşünüyorum. Bu konuyla ilgili 2 amfi ve component ön kapılarda sabit kalmak koşuluyla arka taraf için 3 sorum olacak :

1) Arka kapıya Sony XS-GS1621 coaxial modeli mi koysam daha iyi olur, aracı delmek ve orijinalini bozmak istemiyorum. Yani şimdiki konumlandırma ile aynı olup amfili Sony premium serisine dönüştürmek mi iyi olur? Yoksa arka kapıya da component mi koymalıyım? Component'i tweeter'ını delmeden nereye koyacağım?

2) Arka bagajda hazır 6x9 yuvalar var. Bagajda XS-GSW121 sub olacağı için arka kapılar yerine XS-GS6921 mi takayım? Ya da hem arka kapıya coaxial, hem de arka pandizota 6x9 mu takayım?

3) Stil paket sonrası masraf yapıp Sony Premium serisine geçmek (Sony XS-GS1621, XS-GS1621C hoparlörleri ve XS-GSW121 Sub'ı Sony XM-GS100 mono ile Sony XM-GS4 4 kanal amfi ile beslemek) yaptığım masrafa değer mi? Sonuçta çok farketmeyecekse iyi bir ses alamayacaksam bu masrafa değmez.

Yardımlarınızı rica ediyorum.

NOT : Bütçem uygun olsa direkt 2 çift Focal PS165FX ve Audison SR4 sistemi kurarak arkaya da sub takarak soruları ortadan kaldıracaktım ama maalesef şu an uygun değilim. Kolay kolay da uygun olamayacağım.
    size 1 ay önce cevap vermiştim, ön kapılara 1621c, arka kapılara 1621, ve belirttiğiniz anfiyi öneririm

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Hatırlıyorum, teşekkür ederim. Başka öneri veya ilavesi olan var mı acaba?

• Orjinal teyple ancak 35 watt rmsye kadar hoparlörden bass tiz ve sesi net alirsiniz. 40 watt ve üstü hoparlörler size hayal kirikligi yasatir verdiginiz para çöpe gider sadece ince ve tiz sesi duyarsiniz

Size tavsiyem orjinal teyple size istediginiz sesi ancak eski seri hoparlörler verir örnek vermek gerekirse bulabilirseniz internette satilik

Pioneer ts 1754 ,25 watt rms

Pioneer ts e1788, 35 watt rms

Alpine spe 17c2 , 35 watt rms

Kenwood kfc e1755, 30 watt rms

Bulamazsaniz bu degerlerde bir hoparlör bilinmedik markalara yönelin cunki uzerinde yazdigi degerleri yansitmaz daha dusuk gucteki teyplerle iyi sonuclar alabilirsiniz örnek for x markasi yada edison markasi

• Bugün Atakan Tunning'e gittim ve sağolsunlar kafamı karıştırdılar. Component yerine Midrange taktırmamı önerdiler. Dört kapıya da Cadence TX 64 ve Cadence TX 80 amfi, kablo, kapasitör vs.

Sub olarak da ya ilave amfisiz Cadence Boston 200

Ya da ek amfili Cadence MD-1.1500 Mono ile Cadence Q12 subwoofer.

Sorularım şöyle :

Component yani Midbass + Tweeter yerine güya üstünde Tweeter olan Midrange mi daha iyi olur, sub da arkadan bagajdan besler?

Component'in yeri tutmaz, tiz midbass ayrı olarak önde component daha iyi mi olur?

Ön konsoldaki orijinal Tweeter, orijinal haliyle orijinal sistemden beslenerek kalacakmış. Doğru olur mu?

Sony amfi ve hoparlörler çok kaliteli ve zarar görmüyor. Cadence malzeme olarak güven vermiyor. Daha önce kullanmadım. Fiyatı da çok ucuz olması endişelendiriyor. Bu fiyata malzeme veya bir şeylerden eksik gelir gibi geliyor. Bu konuda düşünceniz nedir?

Cadenze güya Focal'den vs de beni tatmin edermiş. Neye göre karar verdi bilemedim. Dinleme şansım da olmadı. Araca göre de hoparlör farklı ses verirmiş. Ama bu bilgi beni tatmin etmedi, tamamen yalıtım olması önemli olan. Yoksa her arabaya özel hoparlör yapılırdı diye düşünüyorum. Hoparlör frekansını belli akustik yapı ve yalıtım etkiler, doğru ama bir hoparlör iyi yalıtımla her araçta performans sağlar bana göre.

Midrange olayı aslında aklıma yattı. Çünkü Hertz HSK 165 kullandığımda Kicker CVR12 sub kullandığım için bass'larını kısmışlardı. Sub kullanacaksam Midrange mantıklı geldi. Ama ilave Tweeter özellikle orijinal yuvalara gerekmez mi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi astro1976 -- 2 Şubat 2019; 20:55:47 >

• quote:

Bugün Atakan Tunning'e gittim ve sağolsunlar kafamı karıştırdılar. Component yerine Midrange taktırmamı önerdiler. Dört kapıya da Cadence TX 64 ve Cadence TX 80 amfi, kablo, kapasitör vs.

Sub olarak da ya ilave amfisiz Cadence Boston 200

Ya da ek amfili Cadence MD-1.1500 Mono ile Cadence Q12 subwoofer.

Sorularım şöyle :

Component yani Midbass + Tweeter yerine güya üstünde Tweeter olan Midrange mi daha iyi olur, sub da arkadan bagajdan besler?

Component'in yeri tutmaz, tiz midbass ayrı olarak önde component daha iyi mi olur?

Ön konsoldaki orijinal Tweeter, orijinal haliyle orijinal sistemden beslenerek kalacakmış. Doğru olur mu?

Sony amfi ve hoparlörler çok kaliteli ve zarar görmüyor. Cadence malzeme olarak güven vermiyor. Daha önce kullanmadım. Fiyatı da çok ucuz olması endişelendiriyor. Bu fiyata malzeme veya bir şeylerden eksik gelir gibi geliyor. Bu konuda düşünceniz nedir?

Cadenze güya Focal'den vs de beni tatmin edermiş. Neye göre karar verdi bilemedim. Dinleme şansım da olmadı. Araca göre de hoparlör farklı ses verirmiş. Ama bu bilgi beni tatmin etmedi, tamamen yalıtım olması önemli olan. Yoksa her arabaya özel hoparlör yapılırdı diye düşünüyorum. Hoparlör frekansını belli akustik yapı ve yalıtım etkiler, doğru ama bir hoparlör iyi yalıtımla her araçta performans sağlar bana göre.

Midrange olayı aslında aklıma yattı. Çünkü Hertz HSK 165 kullandığımda Kicker CVR12 sub kullandığım için bass'larını kısmışlardı. Sub kullanacaksam Midrange mantıklı geldi. Ama ilave Tweeter özellikle orijinal yuvalara gerekmez mi?
    Çok uzun yazdığınız için malesef tamamını okuyamadım. Tweterı teypden besleyim, midrangi anfiden besleyim, öyle şey olmaz. Tweeter mutlaka değişecek ve anfiden beslenecek.
    Önmeli olan sizin sesten beklentinizdir. Spl cinsi yüksek ses istiyorsanız , kalite sizin için 2. Planda ise midrange bakın. Ama kalitelide ses versin diyorsanız component bakacaksınız. Benim önerim öncelikle siz sesten beklentinizi buraya yazın. Aracın tam marka modelini yazın, ana ünite tam marka model ve max bütçenizi yazın, size komple sistem önereyim.

• Forum başlığında yazdığı gibi aracım Opel Astra Sedan J Kasa. Stil paket mevcut. Yani sunroof ve 6 hoparlör (ön konsolda 2 Tweeter, 2 kapıda, 2 arka kapıda hoparlör) ve CD600 modeli olan 7" intellilink multimedya cihaz.

Kaliteli ses tabii ki önceliğim. Ama yüksek ses de seviyorum. Kaliteli ses derken midbass yerine midrange takmak daha mantıklı geldi. Çünkü arkadan sub zaten bass verecek. 16 cm hoparlörler bana diğer sesleri verecek. Ama mutlaka Tweeter da amfide beslenerek sesi tamamlamalı bence de. Cadence T64 kendinden tweeter'lı midrange imiş. Ben Tweeter göremedim.

• quote:

Forum başlığında yazdığı gibi aracım Opel Astra Sedan J Kasa. Stil paket mevcut. Yani sunroof ve 6 hoparlör (ön konsolda 2 Tweeter, 2 kapıda, 2 arka kapıda hoparlör) ve CD600 modeli olan 7" intellilink multimedya cihaz.

Kaliteli ses tabii ki önceliğim. Ama yüksek ses de seviyorum. Kaliteli ses derken midbass yerine midrange takmak daha mantıklı geldi. Çünkü arkadan sub zaten bass verecek. 16 cm hoparlörler bana diğer sesleri verecek. Ama mutlaka Tweeter da amfide beslenerek sesi tamamlamalı bence de. Cadence T64 kendinden tweeter'lı midrange imiş. Ben Tweeter göremedim.
    Ön kapılara Hertz esk 165 1 takım.

Arka kapılara Hertz ecx 165 1 takım.

Subwoofer Soundmagus Sm30d

Anfi Qline 110.4
    Mono anfi Qline 1500.1

Ön kapılara yalıtım iyi olur. Hoparlörleri kapılara 2 cm mdf kasnak ile taktırın ki kaliteli ses alabilesiniz. Bi de orjinal teyp olduğu için anfi çıkışı yok, o nedenle massive msh01 anfi dönüştürücü ile 3 çift rca çıkışı elde edersiniz.

• Önceki ses sistemimde önde Hertz HSK 165 ve sub olarak Kicker CVR12 vardı.

Yazdığınız modeller daha alt seviye modeller. Şu an yapmış olsaydım ve bütçem iyi olsaydı yine Hertz HSK 165 hatta XL olanı veya Focal PS165 FX koyardım. Arkaya da Hertz HCX165 veya Focal PC100 mesela. Amfi Audison, sub için ise net değilim. Ama aynı seri isterdim.

Bunlar bence daha verim alabileceğim modeller. Ama bütçe ve Sony hastalığım sebebiyle amfisi problem yaşatmayacak ve ürünlerine 2 yıl garanti verdiği için daha önce yazıştığımı Sony Premium serisi XS modelleri düşünüyorum.

Ama Atakan Tunning midrange diye kafamı karıştırdı.

• quote:

Önceki ses sistemimde önde Hertz HSK 165 ve sub olarak Kicker CVR12 vardı.

Yazdığınız modeller daha alt seviye modeller. Şu an yapmış olsaydım ve bütçem iyi olsaydı yine Hertz HSK 165 hatta XL olanı veya Focal PS165 FX koyardım. Arkaya da Hertz HCX165 veya Focal PC100 mesela. Amfi Audison, sub için ise net değilim. Ama aynı seri isterdim.

Bunlar bence daha verim alabileceğim modeller. Ama bütçe ve Sony hastalığım sebebiyle amfisi problem yaşatmayacak ve ürünlerine 2 yıl garanti verdiği için daha önce yazıştığımı Sony Premium serisi XS modelleri düşünüyorum.

Ama Atakan Tunning midrange diye kafamı karıştırdı.
    Boşver midrangi. Sony premium serisi de f/p dir. Parasının hakkını hertz ayarında verecektir.

• Teşekkür ederim ilginize.

• quote:

Teşekkür ederim ilginize.
    Bişey değil

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.