Şimdi Ara

Opel Astra Classic 1.4 Essentia (14. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
332
Cevap
1
Favori
45.180
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1213141516
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Fiyat bence uygun benim arabam da 2010 model 42 binde hatasız ben kesinlikle o fiyata vermem. Ama hasarın neyle ilgili olduğuda çok önemli tavan kaput falansa hiç bulasmayin

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Tampon diyor ama tramerde detay çıkmıyor,,, sizin Aracın Değeri sizce nedir ? Bu arada Cidden bu araca tüp takan yok mu bildiginiz ?

• quote:

Orijinalden alıntı: awsedrzxc

Tampon diyor ama tramerde detay çıkmıyor,,, sizin Aracın Değeri sizce nedir ? Bu arada Cidden bu araca tüp takan yok mu bildiginiz ?

Hocam bu araca tüp takan yok bildiğim. Ama aynı motor corsa da da var ve ona tüp talan bir çok kişi var. En baştada dediğim gibi subap yakma riskini alırsanız takabilirsiniz. Benim aracımın ederi bence 38000 den aşağı değildir. Tamponla 3000 liralık kayıt çıkmaz muhtemelen kaput ta da sorun vardır.

• Iki tampon da değişmiş hocam

• quote:

Orijinalden alıntı: awsedrzxc

Iki tampon da değişmiş hocam

Tamponsa önemli değil

• quote:

Orijinalden alıntı: otomobilci_x
    Hocam bu araca tüp takan yok bildiğim. Ama aynı motor corsa da da var ve ona tüp talan bir çok kişi var. En baştada dediğim gibi subap yakma riskini alırsanız takabilirsiniz. Benim aracımın ederi bence 38000 den aşağı değildir. Tamponla 3000 liralık kayıt çıkmaz muhtemelen kaput ta da sorun vardır.

Hocam merhabalar. Benim de yukardaki arkadaş gibi ilk arabam olacak inşallah. Babam LPG olacak diye tutturdu. Sizin arabanız gibi 1.4ler mi LPG ile pek uyumlu değil? 2010 öncesi 1.6 motorlarda da aynı sorun söz konusu mu? Zaten performans açısından iyi olmadığını söylemişsiniz bu yüzden 1.4e pek sıcak bakmıyorum ama yakıt tüketimi değerleriniz çok çok iyi.

Her gün annemin Auris 1.4 dizel multimode yarı otomatik arabasını kullandığım için yarı otomatik vitesin huyunu bilirim bu yüzden şanzuman bana sıkıntı çıkartmayacaktır diye düşünüyorum.

Hocam bir de babam haklı olarak oğluna yani bana güvenli araba almak istediği için kesinlikle ESP olan donanımından istiyor. 1.6larda 1.4lerde hangi paketlerde ESP standart acaba?

2 senelik emekleriniz için çok teşekkür ediyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Grayzer -- 26 Temmuz 2015; 3:01:33 >

• Hocam subap problemi onlarda da var diye biliyorum ama yinede arastirirsaniz daha net bilgiye ulaşabilirsiniz. ESP ise easytronic olan modeller de var. Konunun em başında belirttigim gibi performans isteyen birisine 1.4 u tavsiye etmem.

• Geçen hafta konya dan Antalya manavgata gitmiştik giderken de gelirken de araç ta 2 yetişkin 2 çocuk vardı giderken klima tamamen açıktı dönerken yolun yarısında açıldı  Opel Astra Classic 1.4 Essentia Opel Astra Classic 1.4 Essentia

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi otomobilci_x -- 27 Temmuz 2015; 20:15:11 >

• Konyadayım evde sıkılınca meke gölüne gidip orayı fotoğraflamak istedim tek başıma evden çıktım yol bilgisayarını sıfırladım hızımı 80-90 arasında cc ile sabitleyerek bir deneme yapayım dedim.
    ve karapınara yaklaşırken durum bu oldu.
     Opel Astra Classic 1.4 Essentia
    daha sonra karapınardaki trafik ışıkları (hepsine yakalandım) ve durum bu oldu
    meke gölü acı göl etrafındaki 15-20 kez aracı durudurup fotoğraf çekimleri için beklemeler, tekrar hareket ettirmeler vesaire sonucunda dönüş yolculuğuna başlamadan önceki durum bu oldu.
    dönüş yolculuğuna başladıktan hemen sonra yine karapınardaki ışıklara takıldım ve ortalama 4,2 ye çıktı.dönüş yolculuğunda da cc ile hızımı 80-90 arası süratlerle sabitleyerek konyaya döndüğümde durum buydu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi otomobilci_x -- 1 Ağustos 2015; 8:59:20 >

• Denizli Samsun git gel 1860 km yaptim. Yakit degerleri 5.3 gosterdi.Uzun yolda yakmiyor desek yeridir.

• quote:

Orijinalden alıntı: steautr

Denizli Samsun git gel 1860 km yaptim. Yakit degerleri 5.3 gosterdi.Uzun yolda yakmiyor desek yeridir.

Hocam sizde de Mi bu araçtan var.

• 3 hafta önce samsunda sürekli benzin aldığım istasyonda depoyu tabanca atana kadar fulledim ve önce ankaraya oradan konya ya oradan manavgata gittim. tabi bütün şehirlerde es dost akraba ziyaretleri nedeniyle kaldım ve şehir içlerinde de bayagi takıldık, daha sonra manavgat tan tekrar konyaya geldik konyada iken bir kez karapınara gidip geldim. daha sonra tekrar ankaraya ve ankarada da çevre yolundan bir kez etlikten etimesuta gittim. dolaysiyla yapılan yolun 2000 km si şehir dışı ve neredeyse tamamı klima açık full bagaj ve 2 yetişkin 2 çocuk şeklinde (son 400 km si ise 3 yetişkin 2 çocuk ve arabanin heryeri tika basa dolu) 110_120 km süratlerle kat edildi. şehir içlerinde sakin bir sürüş tarzım vardır. Bu arada konya_karapinar arasında ise yukarıda da paylaştığım bir yakıt denemem var buda yolculuğun yakıt tüketimi göz edilen tek istisnasıdir (220 km). Az önce bütün bu yolculuğa çıkmadan önceki benzin istasyonuna gittim ve aynı tabancayla tekrar tabanca atana kadar depoyu fulledim ve sonuç bu. Yol bilgisayarı ise herzamanki gibi hatasıza yakın bir hesaplama yapmış. Çünkü fişlerin toplami 141.51 litre iken bilgisayar 141.1 litre gösteriyor

Opel Astra Classic 1.4 Essentia Opel Astra Classic 1.4 Essentia

• otomobilci_x kullanıcısına yanıt
    Evet. 2011 astra yi 30 Nisan dan beri kullanıyorum. Şehir içi yakıtından memnun olmasamda sehir disi muhtesem.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi steautr -- 9 Ağustos 2015; 18:08:16 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: steautr

Evet. 2011 astra yi 30 Nisan dan beri kullanıyorum. Şehir içi yakıtından memnun olmasamda sehir disi muhtesem.

Hayırlı olsun gule gule kullanin. Paylasimlarinizi bekliyorum.

• Samsun trafiğinde yakıt degerleriniz nasıl acaba. Gördüğüm kadarıyla çok yoğun bir trafik oluyor. Denizli içinde birkaç kmlik mesafelerde 10 un altına düşmedim hiç. Bunda ışıkların ve motorun ısınmadan varmış olmamın etkisi olduğunu düşünüyorum Önceki aracimda (honda jazz) 7.5 değeri fazla gelirdi Jazz uzun yolda 5 in üstüne hiç çıkmadı fakat astra diğer yönleri ile çok daha iyi bir araç

• quote:

Arkadaşlar 1 aydır samsundayım buradan şehir içi verilerini paylaşayım diyorum ama güzergahım çok kısa b u nedenle hafta içi toplam 40-42 km kadar yol yapıyorum ve bu kadar az km yi paylaşmak istemiyorum hafta sonuda mutalaka çevreye bir yere gidiyoruz ve ortalamalar düşüyor.
    Yinede verileri paylaşayım sabah 4,2 km yolum var ama önce soğuk motorla siteden çıkıyorum (içinde dimdik bir rampada var) 100 metre gidiyorum stop et çocukları kreşe bırak sonra şehir içi trafiğine giriyorum ve akşamda aynı olay tekrarlanıyor. ortalama hızım 18-21 arası oluyor tüketim 9-10,5 litre arasında çıkıyor sanırım kışın 11 litrenin altına inmem mümkün olmayacak.

Hocam samsunda durum bu şekilde. Evden çıkıyorum dik bir rampa çıkıp toplam 300 metre sonra stop ediyorum sonra 4 km şehir içine giriyorum ve park ediyorum. Akşam da aynı şekil de geri geliyorum dolaysiyla güzergahım yakıt ekonomisi icin çok uygun değil. Sonuçta bu araç c segmenti atmosferik ve birde otomatik vites bu gözle bakarsanız rakipleri içerisinde yine çok ekonomik olduğunu görürsünüz ancak şehir dışındaki ekonomikligini görünce insan şehir içinde de biraz daha iyi değerler istiyor

• ESSENTIA 1.4 lt. ECOTEC 90 HP 6 İleri Otomatik almayı düşünüyorum arkadaşlar 2. el piyasasına bakınca sıfır almaya karar verdim.

Aileden kaynaklı olarak otomatik almam gerekiyordu ve en iyi fiyat ve kalite olarak bu modeli bulabildim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Monkey D. Dragon

ESSENTIA 1.4 lt. ECOTEC 90 HP 6 İleri Otomatik almayı düşünüyorum arkadaşlar 2. el piyasasına bakınca sıfır almaya karar verdim.

Aileden kaynaklı olarak otomatik almam gerekiyordu ve en iyi fiyat ve kalite olarak bu modeli bulabildim.

Corsa bakıyorsunuz sanırım.

• otomobilci_x kullanıcısına yanıt
    evet
  • quote:

3 hafta önce samsunda sürekli benzin aldığım istasyonda depoyu tabanca atana kadar fulledim ve önce ankaraya oradan konya ya oradan manavgata gittim. tabi bütün şehirlerde es dost akraba ziyaretleri nedeniyle kaldım ve şehir içlerinde de bayagi takıldık, daha sonra manavgat tan tekrar konyaya geldik konyada iken bir kez karapınara gidip geldim. daha sonra tekrar ankaraya ve ankarada da çevre yolundan bir kez etlikten etimesuta gittim. dolaysiyla yapılan yolun 2000 km si şehir dışı ve neredeyse tamamı klima açık full bagaj ve 2 yetişkin 2 çocuk şeklinde (son 400 km si ise 3 yetişkin 2 çocuk ve arabanin heryeri tika basa dolu) 110_120 km süratlerle kat edildi. şehir içlerinde sakin bir sürüş tarzım vardır. Bu arada konya_karapinar arasında ise yukarıda da paylaştığım bir yakıt denemem var buda yolculuğun yakıt tüketimi göz edilen tek istisnasıdir (220 km). Az önce bütün bu yolculuğa çıkmadan önceki benzin istasyonuna gittim ve aynı tabancayla tekrar tabanca atana kadar depoyu fulledim ve sonuç bu. Yol bilgisayarı ise herzamanki gibi hatasıza yakın bir hesaplama yapmış. Çünkü fişlerin toplami 141.51 litre iken bilgisayar 141.1 litre gösteriyor

Opel Astra Classic 1.4 Essentia Opel Astra Classic 1.4 Essentia

Bu testin devamında bugun yine teste baslanan benzinlikte depoyu fulledim arada alınan yakıtlar ve testin sonucu alınan yakıtlar toplami 329 litre iken yol bilgisayarı 326 litre gösteriyor yani %1 lik bir sapma var fotoğraflar yuklenmedi aşağıya tek tek yüklemeyi deneyeceğim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi otomobilci_x -- 16 Ekim 2015; 18:54:52 >

• 
Sayfa: önceki 1213141516
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.