Şimdi Ara

Opel Astra 1.3 Dizel İlk Çalıştırmadan Sonra Gelen Tıırrrr tırrr sesi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
5
Cevap
1
Favori
752
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Aracım Opel Astra 2010 model 1.3 Dizel. İlk çalıştırmadan sonra tıırrr tıırrr şeklinde rahatsız edici bir ses geliyor. Bu ses 5-6 defa tekrar ediyor ve biraz yol aldıktan sonra kesiliyor. Araştırdım ama pek birşey bulamadım, aynı durumu yaşayan ya da bilgi verebilecek varsa çok sevinirim. İyi forumlar dilerim.

• Trigerden kaynaklanıyor olabilir.
  • Motor tarafından mı geliyor? İçerden mi geliyor? Sesi biraz daha açıklasanız. Hava kanalı yönlendirme motoru benzer ses yapıyordu bende. Araç içinden geldiği kesin bir ses bendeki. Zamanla geçti. Büyük olasıkık yönlendirme kanalını kontrol eden motorun çevirdiği plastik dişliler vs yağı azalıyor. Tekrarlarsa orayı temizleyip yağlıycam. Gerekirse değiştiririm. Motor bölmesinden geliyorsa bilemiyeceğim. Triger zincir. Tırr tırrr dan ziyade şıngırdama yapar ama araç 100.000 i geçti ise. Benim aracım 137000 de. Zincir sesi yok ama 150000 de değiştirtcem.

Bu sabah fan dişlisi gibi tırlama sesi yaptı. ( Şaka gibi uzun süredir ses yapmıyordu). Havalandırma fanı bence. Fan hızını arttırıp azaltınca ses kesilip geldi bi süre. Sabah hava çok soğuktu ( güneş doğmadan yola çıktım - 3 derece falan). Bana da sanayi yolları görünüyor. ( Denemeniz için yazdım, havalandırma yönlendirme ve hızı ile ses değişiyorsa oedan kaynaklanabilir)

Öğrenirseniz haberdar edin. İyi günler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hknky -- 13 Kasım 2020; 10:39:3 >

• quote:

Orijinalden alıntı: hknky

Motor tarafından mı geliyor? İçerden mi geliyor? Sesi biraz daha açıklasanız. Hava kanalı yönlendirme motoru benzer ses yapıyordu bende. Araç içinden geldiği kesin bir ses bendeki. Zamanla geçti. Büyük olasıkık yönlendirme kanalını kontrol eden motorun çevirdiği plastik dişliler vs yağı azalıyor. Tekrarlarsa orayı temizleyip yağlıycam. Gerekirse değiştiririm. Motor bölmesinden geliyorsa bilemiyeceğim. Triger zincir. Tırr tırrr dan ziyade şıngırdama yapar ama araç 100.000 i geçti ise. Benim aracım 137000 de. Zincir sesi yok ama 150000 de değiştirtcem.

Bu sabah fan dişlisi gibi tırlama sesi yaptı. ( Şaka gibi uzun süredir ses yapmıyordu). Havalandırma fanı bence. Fan hızını arttırıp azaltınca ses kesilip geldi bi süre. Sabah hava çok soğuktu ( güneş doğmadan yola çıktım - 3 derece falan). Bana da sanayi yolları görünüyor. ( Denemeniz için yazdım, havalandırma yönlendirme ve hızı ile ses değişiyorsa oedan kaynaklanabilir)

Öğrenirseniz haberdar edin. İyi günler

Son zamanlarda hiç yapmıyor ya da çok ince bir ses çıkartıp bir daha yapmıyor. Hava kanalı yönlendirme motoru banada mantıklı geldi, kontrol edeceğim.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.