Şimdi Ara

OPEL ASTRA 1.3 CDTI almayı düşünüyorum.Artıları eksileri nelerdir? Tavsiyelerinizi bekliyorum (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir (2 Mobil) - 3 Masaüstü2 Mobil
5 sn
319
Cevap
3
Favori
434.287
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • sedan 1.3 cdti almayı düşünüyorum nasıl
  • tavsiye ederim cok az yakıyor sehır ici 750 km
  • kurus kontrol taktıran varmı
  • yukarıda var gördüğüm kadarıyla enjoy spor pakete taktırmış.
  • sonradanmı taktıdı curis kotrolu acaba
  • sonradan takılmıştır. enjoy spor paket seviyesinde yok.
    astralarda ve sis farlı corsalarda (tabi sis farı fabrika çıkışı olacak yani min enjoy spor paket olacak) cruise control sonradan takılabilmekte. yukarıda saydığım arabalarda gayet ucuz 115 lira 200 lira arası değişiyor. eğer tesisatı çekilmemişse (corsalarda çekilmemiş olma ihtimali var) 700ytl civarı bir fiyat çkıyor.
    quote:

Orjinalden alıntı: EMNİYETCİ

sonradanmı taktıdı curis kotrolu acaba
  • astra 1.3 dizeli 3 defa test ettim.bu aracın şürüş pozisyonuna hayran kaldım.nedense bu aracı kullanıyorken aynı sınıftaki diğer araçlardan daha fazla keyif aldım.fakat kalkıştaki hantallık biraz can sıkıcı.kim nederse desin o hantallık bence bu fiyatlardaki araçlar için hoş değil.ama sonra aniden araba yerinden fırlıyor.bu araç güzel hoş cidden ama opel in bu şikayetleri özelliklede dizelin şikayetleri yüzünden ben bu arabayı almaktan korkarım.açık konuşmak gerekirse bu araç kullanım olarak aurisden baya üstün bence.ama iş uzun yıllar kullanıma sorunsuzluğa servis kalitesine gelince işler baya bi değişiyor.opel astra eğer sorunsuz bir araç olsa hiç düşünmeden alacağım araç astra olurdu.bu arada sorunlar uydurma demeyin kendi çevremdende duydum.ama ilginçtir yıllardır opel kullanıp en ufak sorun yaşamayanlarda duydum.kısaca biraz şans işimidir nedir.
  • Ben de bir haftaya kadar Astra HB Enjoy Spor paket 1.6 alıyorum. Yukarda bir arkadaşım dizel motoru sormuş. Bence çok yol yapmıyacaksan benzinli alman daha avantajlı. Ben de bu yüzden benzinliyi tercih etcem. Artık hayırlısı. Teknik sorunlar biraz da şans işi. Her araç da her tür sorunlar olabilir. Benim yorumları okurken aklıma gelen tek sorun: Bir arkadaşımız Astraların 2009 da kasa değiştireceğini söylemesi. Ben sırf bu kasa değiştirme yüzünden Golf almaktan vazgeçtim. Ben bugün Ankara Opelde sordum:Adam 2010 da kasa değişir dedi.
  • 10 Aralık'ta Astra cdti Enjoy spor paket sunroof aldım. Arabayı daha teslim aldırmadan xenon far, cruise control, park sensörü, kartel koruması taktırdım. Şu anda 1500 km de. Şehirler arası yakış olarak 4,5 - 5,0 arası yaktı. Şehir içi de 6- 6,5 arası yakıyor şu ana kadar. Çok memnunun nazar değmesin. Yakıt olarak fena deil, ilk kalkış hantal ama 2. vitese geçince çabuk toparlıyor. Kesinlikle tavsiye ederim. Daha öncede 2001 astra 1,6 vardı ve hiçbir problem yaşamadım. Düzenli bakımlarını yaptırdım. Çok sıkıntı yaratacak bir problem yaşamadım. artıları çok fazla, eksileri bana denk gelmedi. Şans olabilir. Ama çevremdeki opel kullanıcılarına da denk gelmedi. Bence şans eseri problem olanlar çok büyütüyor . Problemsizleri bilmediğiniz için problemliler de forumlarda yazdığı için çok fazla zannediliyor; fakat aslında yok öyle bişi
  • quote:

Orjinalden alıntı: yeat

10 Aralık'ta Astra cdti Enjoy spor paket sunroof aldım. Arabayı daha teslim aldırmadan xenon far, cruise control, park sensörü, kartel koruması taktırdım. Şu anda 1500 km de. Şehirler arası yakış olarak 4,5 - 5,0 arası yaktı. Şehir içi de 6- 6,5 arası yakıyor şu ana kadar. Çok memnunun nazar değmesin. Yakıt olarak fena deil, ilk kalkış hantal ama 2. vitese geçince çabuk toparlıyor. Kesinlikle tavsiye ederim. Daha öncede 2001 astra 1,6 vardı ve hiçbir problem yaşamadım. Düzenli bakımlarını yaptırdım. Çok sıkıntı yaratacak bir problem yaşamadım. artıları çok fazla, eksileri bana denk gelmedi. Şans olabilir. Ama çevremdeki opel kullanıcılarına da denk gelmedi. Bence şans eseri problem olanlar çok büyütüyor . Problemsizleri bilmediğiniz için problemliler de forumlarda yazdığı için çok fazla zannediliyor; fakat aslında yok öyle bişi

Seçeneklerde ESP ve yokuşta kalkış desteği easytronic şanzıman seçeneğiyle verilmiş 1.3 CDTİ için.Acaba teslim aldırmadan ESP ve Yokuşta Kalkış Desteğini easytronic şanzımandan bağımsız olarak ayrı ayrı taktırabilirmiyiz düz şanzıman seçeneğine?

• öyle birşeyin imkanı yok esp istiyosanız manuel viteste benzinli cosmo ids plus paketli araba alacaksanız. kalkış desteği ise sanırım manuellerde olmuyor hiç bir donanım paketinde. eskiden cosmo paketi vardı dizel cosmolar için esp içeriyordu
    quote:

Orjinalden alıntı: arcis

quote:

10 Aralık'ta Astra cdti Enjoy spor paket sunroof aldım. Arabayı daha teslim aldırmadan xenon far, cruise control, park sensörü, kartel koruması taktırdım. Şu anda 1500 km de. Şehirler arası yakış olarak 4,5 - 5,0 arası yaktı. Şehir içi de 6- 6,5 arası yakıyor şu ana kadar. Çok memnunun nazar değmesin. Yakıt olarak fena deil, ilk kalkış hantal ama 2. vitese geçince çabuk toparlıyor. Kesinlikle tavsiye ederim. Daha öncede 2001 astra 1,6 vardı ve hiçbir problem yaşamadım. Düzenli bakımlarını yaptırdım. Çok sıkıntı yaratacak bir problem yaşamadım. artıları çok fazla, eksileri bana denk gelmedi. Şans olabilir. Ama çevremdeki opel kullanıcılarına da denk gelmedi. Bence şans eseri problem olanlar çok büyütüyor . Problemsizleri bilmediğiniz için problemliler de forumlarda yazdığı için çok fazla zannediliyor; fakat aslında yok öyle bişi

Seçeneklerde ESP ve yokuşta kalkış desteği easytronic şanzıman seçeneğiyle verilmiş 1.3 CDTİ için.Acaba teslim aldırmadan ESP ve Yokuşta Kalkış Desteğini easytronic şanzımandan bağımsız olarak ayrı ayrı taktırabilirmiyiz düz şanzıman seçeneğine?

• quote:

Orjinalden alıntı: TiFoSi_BJK

öyle birşeyin imkanı yok esp istiyosanız manuel viteste benzinli cosmo ids plus paketli araba alacaksanız. kalkış desteği ise sanırım manuellerde olmuyor hiç bir donanım paketinde. eskiden cosmo paketi vardı dizel cosmolar için esp içeriyordu
    quote:

Orjinalden alıntı: arcis

quote:

ESP'nin olmaması gerçekten hayal kırıklığı gibi.Peki kullananlara da sormak istiyorum:Esp'nin yokluğu sorun oluyor mu?

• esp nin eksikliği ihtiyaç duyuluncaya kadar ortaya çıkmaz abs nasıl kaza yapıp yapmama arasındaki farkı belirlerse espyle kaza yapmayacağınız yerde esp siz o kazayı yaprsını işte fark sadece budur.
  • bndede 1.3 cdi astra vvar gri kardes ılk aldıgında araba 2 den 3 e atarken bıle devırsız kalcak ama sıkıstırır ılk 2 ay araba acılsın sonra 1.6 lara yolda dıs cokertısınn bıde spor paket aldım mı 16 jant verırler bırasda fılm xenon kromaj maşpiyel fln yaptınmı araba kendıne gelır....
  • Sevgili arkadaslar,

1. Bu topic altinda, Astra ile mevcut kullandiginiz herhangi bir araci karsilastirmak yerine, Astra'nin sinifinda olan bir arac ile karsilastirilmasi daha makbul olacaktir (Yapilan hata, bkz: Grande Punto vb.).

2. Astra'yi, sinifi olmayan araclara nazaran motoru acisindan elestirmek de son derece yanlistir. Astra, stock haliyle karoser'ine oranla iyi tork oranlarina sahip bir aractir. Orn: Grande Punto ile karsilastirmasi yapilamaz.

3. Yuksek motorlu herhangi bir araci kullandiktan sonra, dizel Astra kullanan ve daha sonrasinda da "Bu araba gitmiyor yahu..." diyen arkadaslar, bir daha dusunsunler.

4. Rampada kalkmiyormus? Kaldiramayanlar utansin.

Ben de bir Astra HB kullanicisi olarak suanda dusunduklerimi paylasiyorum:

1. Direksiyonunun hidrolik olmasina ragmen, zaman zaman agir oldugunu dusunuyorum.
    2. Motorun, sasesine oranla tatmin edici oldugunu soyleyebilirim.
    3. Sehirici'nde 110 ile 140 YTL arasinda yaktigini soyleyebilirim (kullanima bagli olarak degiskenlik gosterebilir) (Arkadasimda duz viteslisi var ve asiri derecede fazla yakit tuketimine sahip).
    4. Arac ici malzeme kalitesi, aracin fiyati gozonune alindiginda yeterli gorulebilir.
    5. Lanet bir kornasi var!
    6. Sport mod'unun manual opsiyonu son derece guzel. Beyine bagli degilsin, istedigin kadar sport'ta kullan.

Sevgiler,
    C Sullivan

• Bu ne demek anlamadım...Otomatik az yakıyorda düz viteslisimi fazla yakıyor.....Yoksa sen arkadaşımda dizel değil benzinli motor varmı demek istedin??????

quote:

Orjinalden alıntı: C Sullivan

(Arkadasimda duz viteslisi var ve asiri derecede fazla yakit tuketimine sahip).
  • quote:

Orjinalden alıntı: maranello

Bu ne demek anlamadım...Otomatik az yakıyorda düz viteslisimi fazla yakıyor.....Yoksa sen arkadaşımda dizel değil benzinli motor varmı demek istedin??????

quote:

(Arkadasimda duz viteslisi var ve asiri derecede fazla yakit tuketimine sahip).

Arkadasimda ayni aracin (ayni motorun), manual sanzimanli olani war, benim aracimdan daha fazla yakit sarfiyatina sahip.
  • quote:

Sevgili arkadaslar,

1. Bu topic altinda, Astra ile mevcut kullandiginiz herhangi bir araci karsilastirmak yerine, Astra'nin sinifinda olan bir arac ile karsilastirilmasi daha makbul olacaktir (Yapilan hata, bkz: Grande Punto vb.).

2. Astra'yi, sinifi olmayan araclara nazaran motoru acisindan elestirmek de son derece yanlistir. Astra, stock haliyle karoser'ine oranla iyi tork oranlarina sahip bir aractir. Orn: Grande Punto ile karsilastirmasi yapilamaz.

3. Yuksek motorlu herhangi bir araci kullandiktan sonra, dizel Astra kullanan ve daha sonrasinda da "Bu araba gitmiyor yahu..." diyen arkadaslar, bir daha dusunsunler.

4. Rampada kalkmiyormus? Kaldiramayanlar utansin.

Ben de bir Astra HB kullanicisi olarak suanda dusunduklerimi paylasiyorum:

1. Direksiyonunun hidrolik olmasina ragmen, zaman zaman agir oldugunu dusunuyorum.
    2. Motorun, sasesine oranla tatmin edici oldugunu soyleyebilirim.
    3. Sehirici'nde 110 ile 140 YTL arasinda yaktigini soyleyebilirim (kullanima bagli olarak degiskenlik gosterebilir) (Arkadasimda duz viteslisi var ve asiri derecede fazla yakit tuketimine sahip).
    4. Arac ici malzeme kalitesi, aracin fiyati gozonune alindiginda yeterli gorulebilir.
    5. Lanet bir kornasi var!
    6. Sport mod'unun manual opsiyonu son derece guzel. Beyine bagli degilsin, istedigin kadar sport'ta kullan.

Sevgiler,
    C Sullivan

amma çok var yahu,
    simdi bunu yazdık diye yemeyelim

• arkadaşlar daha öncede bi yerde yazmıştım ama tekrar yazayım opel bayisine gittiğimde cosmo versiyonlarda bile perdehava yaztıklarının olmadığını gördüm ve bayi bu yıl cosmolarda 4 havayastığı var dediler bu nasıl iş

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi LTBA_36R -- 16 Şubat 2008; 23:27:45 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: LTBA_36R

arkadaşlar daha öncede bi yerde yazmıştım ama tekrar yazayım opel bayisine gittiğimde cosmo versiyonlarda bile perdehava yaztıklarının olmadığını gördüm ve bayi bu yıl cosmolarda 4 havayastığı var dediler bu nasıl iş

Yanlış bilgi vermişler size, Cosmo HB için,
    Sürücü, yolcu, yan ve perde havayastıkları vardır.
    Belki sedan için söylemiş olabilir arkadaş yada karıştırmıştır yada çoğu satıcı gibi sattığı ürün hakkında bilgisizdir. Opelin sitesinden astranın teknik bilgilerini içeren pdf dosyalarını indirirseniz orda yazıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mizrakk -- 16 Şubat 2008; 23:43:07 >
  • 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.