Şimdi Ara

OPEL ASTRA 1.3 CDTI almayı düşünüyorum.Artıları eksileri nelerdir? Tavsiyelerinizi bekliyorum (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
320
Cevap
3
Favori
434.274
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Fazla km yapmayacaksan dizele gerek yok zaten, birde nasıl araba kullandığın var sakin bir yapıdaysan astrayı yadırgamazsın, ancak agresif kullanımdan zevk alıyorsan astra senin isteklerine cevap veremeyebilir bu durumda 1.6ya yönelmelisin. Bence aklında olan bütün arabaları deneme sürüşüne çıkarak bi test et :)
    Abimde 307 var, onun kalkışı daha rahat astra gibi zorlanmıyor, tabi motor hacmi büyük ve 5 vites :) 307nin konsol astraya göre daha kullanışlı, astrada eşya koymaya göz yok, telefonu elfreninin altına atıyorum mecburen.
    Tam bilmiyorum ama 307nin gaz kelebeği telli sanırım daha iyi tepki veriyor, astranınki elektronik ve tepkisi geçikmeli, ara gazı terimi burada yok oluyor

Diğer araçlar hakkında pek bilgim yok, benim arkadaşlarım hep astracı; 1.4 astra classic, 1.6 astra classic, 1.3 astra cdti :)

Ben incelemedim ama Leon'a bi bak derim dış görünüşü çok tatlı bence :) ama özellikleri hakkında hiç bilgim yok...

Şu an aklıma olumlu olumsuz söyleyecek başka bişi gelmiyor, senin kafana takılan soru varsa astra ile ilgili, cevaplarım...

• Sevgili arkadaşım,

bence siyah yada kırmızı ama kesinlikle Seat Leon'a bir bak.Ondan sonra karar ver.
    Fiyatlar birbirine çok yakın.Ama kalite,performans , görüntü Leon.
  • leonun yakıt tüketimi biraz fazla istanbulun şehir içi trafiğinde oldukça külfetli olur ,görüntü sportiflik çok süper leonda ama yakıtı rakiplerinden çok yüksek karar verirken bunuda düşün araba almak yoksa kolay iş verirsin parayı alırsın ama esas olay ondan sonra başlar bide 2.elde benzinli bi leon çok prim yapmaz ama dizel astra satılığa çıktığı gün gidiyo yani durum bu ona göre kararını ver derim
  • Diğer forumda da açıkladım ama tekrarını yapayım;
    Astranın 0-100 hızlanması özellikle performans manyaklarını tatmin etmeyebilir...(13,5 sn)
    Ama ara hızlanması herkesi tatmin edecektir...Ayrıca yokuş yukarı 200nm torktan dolayı 1,6 benzinlilere çok rahat sellktör yaptırır...astranın makyajlı kasası ile sorunları ortadan kaldırıldı...Ayrıca astranın dizeli ile benzinlisi arasında öyle ahım şahım bir fiyat farkı yok(2,5 milyar kadar))Trigerin zincir olması dolasıyla ve yine yeni nesil dizel teknolojisi ile bakım masrafları oldukça geriledi....Sizin yapacağınız temiz ve eurodizel yakıt almanız...Leonun 1,6 'ları 8 valf...ben tavsiye etmiyorum çünkü çok yakır ve ara hızlanmaları hiç de iyi değil..

Bir dizel kullanıcısı olarak ;dizel bir araç aldıktan sonra asla bir daha benzinli araç kullanmayacağınızı söyleyebilirim...

Sonuç olarak astra dizeli kesinlikle tavsiye ederim selametle....

• cevaplarınız için tesekkur ederım. melankolik arkadasım insallah dedıgın gıbıdır de forumda astra hakkında bunun tam tersını soyleyenler de var.
    Her neyse kusura bakma fazla bılgım yok da bu konuda valf tam olarak neoluo genelde arabalarda goruyorum 8v yada 16v dıye .Arabaların sıtelerınde de goremedım ayrıca astra dizeli kav valf?

bir de astra 1,3cdti 1300 motor az kalmıo mu bunun kullananlar daha ii acıklayabılr sanırım cunku galerıcıye sordum aslında hayır yetmez demeyecegını bılıyordum da nıytekım oyle dedi yeterlı dedı .
    siz ne dersınız?
  • yenı kasası cıkma durumuda var mı 2009 da cunku bn 2008 almayı planlıyorum
  • quote:

Orjinalden alıntı: gokhaninho

cevaplarınız için tesekkur ederım. melankolik arkadasım insallah dedıgın gıbıdır de forumda astra hakkında bunun tam tersını soyleyenler de var.
    Her neyse kusura bakma fazla bılgım yok da bu konuda valf tam olarak neoluo genelde arabalarda goruyorum 8v yada 16v dıye .Arabaların sıtelerınde de goremedım ayrıca astra dizeli kav valf?

bir de astra 1,3cdti 1300 motor az kalmıo mu bunun kullananlar daha ii acıklayabılr sanırım cunku galerıcıye sordum aslında hayır yetmez demeyecegını bılıyordum da nıytekım oyle dedi yeterlı dedı .
    siz ne dersınız?

VALF
    Silindir başındaki gaz geçiş supaplarına verilen isim. Diğer adı supaptır. 8V ve 16V gibi işaretler otomobilin kaç supaplı (valf) olduğunu gösterir. 8V dört silindirli bir motorda 8 supap bulunduğunu yani her silindire iki supap düştüğünü (1 emme, 1 egzoz supabı) gösterir. Dört silindirli motor için kullanılan 16V (ya da 16 supap) ifadesi ise o motorda silindir başına 4 supap (2 emme, 2 egzoz) bulunduğunu gösterir. 24V ise altı silindirli bir motorda silindir başına 4 supap bulunduğunu gösterir.

Bir önceki konumda da bahsettiğim gibi 8v-16v farkı:8v'nin daha fazla yakması performansının özellikle ara hızlanmalarının biraz daha kötü olması....

Astranın kasasının 2010 gibi değişeceğini biliyorum....

Astra CDTI kullanıcı yorumları-opel-bölümünde -adlı konuda ''racai''arkadaşımızın yorumlarının hepsini okumanızı tavsiye ederim....

astra cdti 16v'dir ayrıca 6 ileri şanzımana sahiptir...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi melankolik23 -- 15 Eylül 2007; 18:11:00 >

• racai arkadasın da yorumlarını okurorum suanda dıgerlerınınde Ayrıca ılgılendıgın için sagolasın.
  • gokhaninho hep aynı yere takılıyosun 1.3 motor yeterli oluyomu sorusunu 55 kere sormuşsun :) bizde 155 kere söyledik yeterli diye sadece kalkış kötü oda zaten drag'lara katılmıyacaksan senin içinde önemi yoktur heralde daha ne diyelim
  • 34 hız .. sırf senın ıcın baktım 2 kere sormusum be haksızlık etme
    ne ise saka bı yana saol
  • her neyse işte işte :) bişe demedikte yani kullan bence test et istersen benimkini kullan bi çık tem'e gör bak 190 km'ye o kadar çabul çıkıyorumki inanamassın eğer dizel kullanmadıysan zaten daha önce 200 tork çok hoşuna gidicek
  • ya bı de gecen babam gıtmıs de galerıye ben gıtmedım. Sımdı ben oraya gıdınce test ıcın dızel arabayı verıolar dımı bı de nası kendı ıstedıklerı yerden mı test edılıo yok sa trafıge cıkılabılıomu sacma bı soru gıbı gelmesin ama
  • Onların bütün müşterilere uygulattığı bir test sürüşü parkuru var kısa bir şey, şuradan dön şuradan sap diye galerinin etrafında bir tur attırıyorlar işte.
  • opel arkas maslak öyle diil ama kendi test güzergahını kendin belirleyebiliyosun dizel de var tabiki easytronicte test araçları olarak
  • Diesel arabada buji var mı ki? Merak ettim...

quote:

Orjinalden alıntı: melankolik23

bazen shell bazen de opet euro dizel alıyorum,Elazığda oturuyorum hava bazen -10 dereceyi bile geçiyor...arabayı çalıştırırken hiç sorun yaşamadım...bu arada dizellerde marşı çakmadan bujinin ısınması için sıcaklığa göre belirli bir süre beklemek gerekiyor süre bitince gösterge panelindeki uyarı lambası sönüyor öyle marş çakılıyor....buji tam ısınmadan marşa basılırsa elbette motoru çalıştırmak sorun olacaktır.....
  • Yeni kasası 2010-11 de cıkabılır.
    quote:

Orjinalden alıntı: gokhaninho

yenı kasası cıkma durumuda var mı 2009 da cunku bn 2008 almayı planlıyorum
  • 2011e kalmaz muhtemelen 2009 yılında 2010 model olarak çıkar.
  • Su birikintilerinde hiç yolda kalan dizel araç gördünmü ;)
    Dizellerde Buji bulunmaz. Çalışma prensibi farklıdır. Benzinlide ateşlemeleri buji yaparken dizellerden ateşleme kendiliğinden olur.
    Aşağıdaki linki bir kontrol et sitersen

Dizel Motorların Çalışma Prensibi

quote:

Orjinalden alıntı: ozmudo

Diesel arabada buji var mı ki? Merak ettim...

quote:

Orjinalden alıntı: melankolik23

bazen shell bazen de opet euro dizel alıyorum,Elazığda oturuyorum hava bazen -10 dereceyi bile geçiyor...arabayı çalıştırırken hiç sorun yaşamadım...bu arada dizellerde marşı çakmadan bujinin ısınması için sıcaklığa göre belirli bir süre beklemek gerekiyor süre bitince gösterge panelindeki uyarı lambası sönüyor öyle marş çakılıyor....buji tam ısınmadan marşa basılırsa elbette motoru çalıştırmak sorun olacaktır.....

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Cmmerve -- 19 Aralık 2007; 10:01:50 >

• Dizel araçlarda buji var :)

İsmi 'Isıtma Buji'si'

Linkteki dizelde unutmuşlar bunu

Benzili bujisi gibi herseferinde değil sadece ilk seferde havayı ısıtıyor bidaha çalışmıyor.

Not: Kontak açtığımızda spiral şeklindeki ikaz ışığı sönmeden 'ısıtma bujisi havayı ısıtmadan' marş motorunu çalıştırmayalım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi thorri -- 19 Aralık 2007; 21:34:13 >
  • yeni astra 2009 model olarak ; en erken 2008 in son çeyreği , en geç 2009 un ilk çeyreğinde piyasaya çıkacaktır. Kaynak autocar
  • 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.