Şimdi Ara

Onlarca Metrelik Ucuz Karnabahar Kuyruğu: 'Ecevit'e Laf Söyleyenler Utanır mı?' (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
150
Cevap
3
Favori
13.672
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
215 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Karaoğlan'a laf söyleyenler taş olsun....Beddua TCK kapsamında suç teşkil etmez ve ben de bu devlet adamına laf söyleyen varsa taş olsun Allah'ından bulsun diyorum

• İAmSterdam06 İ kullanıcısına yanıt

Yanlışın var biz üretiyoruz onlar tüketiyor. Araştır bakalım bu topraklarda yetişen en kaliteli meyve sebzeler çok ucuz rakamlarla hangi ülkelere gidiyor?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ecevit döneminde kuyruk yoktu.

Yasak vardı bol bol. Her şey için (Ehliyet için bile) Savcılıktan temiz kâğıdı istenirdi. Çünkü herkes Terörist olabilirmiş ve Teröristlere araç kullandırmayacakmışlar.

Borç vardı bol bol. Ama Devletin borcu ve kredi alamadan maaş ödeyemiyordu. Son krediyi İMF vermeyinde istifa edip s... olup gittiler.

Tabii bir de borç defteri vardı her yerde. Devlet maaş ödeyemeyince memur da borç yazdırıyordu esnafa.

Kuyruk yoktu çocuğum.

Kuyruklar rahmetli Süleyman Demirel zamanındaydı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi K110 -- 13 Ocak 2021; 22:13:7 >
  • Gerçekleri duymak bazılarının zoruna gidiyor. Bırakalım kendi hayal dünyasında yaşasınlar.

• -Hattori- kullanıcısına yanıt

Off daha iyi açıklanamazdı,

ben bunlara seviniyorum beter olsun hepsi aç kalsın gebersinler.

• Yetmez, ama evet!
  • Bari başka bir ürün deseydiniz karnabahar kuyruğu da ne ya :)

sabah başka konuda eklediydim yine ekleyeyim. Hiçte kuyruk falan yoktu

Onlarca Metrelik Ucuz Karnabahar Kuyruğu: 'Ecevit'e Laf Söyleyenler Utanır mı?'

Bundada yoktu

• Az daha dayanın 2023 de kendi karnıbaharımızı çıkaracağız,bor muydu yoksa la o

• Hatta şu fiyatada tv aldım :)

• CehApe zamanında yağ guyrukları vardı.

• Ecevit'i Kıbrıs sonrası önce Karaoğlan diye yalakalık yapan sonra gelen ambargolar nedeniyle arkadan bıçaklayanların çocukları kuyrukta sesleri çıkmıyor çıkamaz 20 yılda müthiş bir şekilde beyinleri uyuşturuldu.

neyse umarım ekmek 5tl olur gidip kuru ekmek için kuyruğa girerler, biz zamanında çok anlattık terörist ilan edildik, gerçi halen ilan ediliyoruz. Onlarca Metrelik Ucuz Karnabahar Kuyruğu: 'Ecevit'e Laf Söyleyenler Utanır mı?' 

• Bizim de Black Friday imiz bu şekil kardeşş

• İAmSterdam06 İ kullanıcısına yanıt

Boş yapma, adam seni uzatmış zaten yere 2 metre apışıp kalmışsın. Cevap veremeyince fare gibi kaçarsın böyle. Hadi bende şimdi sana söylüyorum, boş yapma uza.

• Orada sıra bekleyenlerin %95 akseçmen

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi berlin007 -- 14 Ocak 2021; 0:43:31 >
  • Arap baharından, karnabahara

• quote:

Orijinalden alıntı: Dj_Gençkan

Aynen kardeşim aradaki tek fark burada temel gıda maddeleri için sıraya giriliyor, orada gucci, armani, iphone, vsvs gibi lüks markalar için. Aha google elinin altında arat bakalım hangi alman karnabahar için kuyrukta birbirini ezmiş. Adamlar 8 birim paraya 1 kg et alıyor.

Alıntıları Göster

Artık şu birim para muhabbeti bitse. 8 birime 1kg et hiçbir şey ifade etmiyor çünkü.

İsveçteki 8 birim başka(bizim gibi sıfır atmaları lazım benzemesi için) Almanyadaki başka buradaki başka. Asgari ücretler tamamen alakasız birim olarak. Çalışılan pozisyonlar maaşlar filan tamamen farklı. Türkiyenin yarısı asgari ücretliyken o ülkelerde bu oran çok çok düşük. Türkiyede maaşlar arası uçurum varken(evet asgari ücretteki son zamma rağmen) oralarda gelir eşitliği var. Almanyada yaklaşık 1500€ asgari ücret verilirken kariyerli insanlara 3000-3500€ veriliyor. Trde 7-8 asgari ücret kazanan beyaz yakalar var. Birim muhabbeti için iki ülkede de aynı gelir gruplarının benzer birimde ücret alması gerekir.

En doğru karşılaştırma saatlik ücretin alım gücü. Örneğin ps5 için şu kadar saat çalışmak gerekiyor, filanca tvyi şu kadar maaşımla alabiliyorum gibi. Hoş bizim ülkede de saatlik ücret yok. İnsanlar ay sonunda eline geçene bakıp gerekirse günde 10 saat çalışıyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: doksanlar çocuğu

hhHahhahahaahah

yazık lan sakat galiba fazla üstüne gitmeyin. maaşı galiba fazla yattı conta yaktı.

adam resmen başak geçiyor milletle.

Tam tersine bunlar yurtdışında Euro ile kazanıp Türkiye'de TL ile krallar gibi yaşayan kitle.

Şu dönemde de hala AKP'yi ve politikalarını savunan birini görürseniz bilin ki bunlardandır. Artık kendi kitlesi bile inanmıyor çünkü bunlara.

• 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.