Şimdi Ara

Onkyo TX-SR605 7+1 hdmi 1.3

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
18
Cevap
0
Favori
4.511
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Gezerken gözüme çarptı harika görünüyor türkiyede bulunmasi anca 1 sene sonra bu ürün hakkinda sizlere de bir danişayım diye burda yaziyorum.

Onkyo TX-SR605 7+1 hdmi 1.3

Onkyo TX-SR605 : 7.1 amplifier with 1.3 HDMI, 1080p & new HD formats...for cheap!
    This future-ready receiver offers the latest HDMI capability along with highly advanced audio and video processing for a cutting-edge home theater experience.

Onkyo has become the first mainstream manufacturer to officially announce an array of home audio products that offer the two big features that have been MIA on home audio products to date: HDMI 1.3; and onboard decoding of Dolby Digital Plus, Dolby TrueHD, and DTS-HD Master Audio soundtracks found on HD DVD and Blu-ray discs.

7.1 A/V receiver, 90 watts per channel
    2 HDMI 1.3a inputs, with HDMI conversion of analog video
    Onboard decoding for Dolby TrueHD and DTS-HD Master Audio
    Faroudja DCDi video processing
    Audyssey 2EQ auto speaker calibration
    XM- and Sirius-ready

• kesinlikle öle çok şık gözüküyor yanlız bu model'in serisinin 605 olduğundan eminmisiniz???
    üüst sınıf amfisi vardı onkyonun ona benziyorda eyer değilse gerçekten 6## lı serisindense gerçekten iyi gelecekte seçeceğim amfiler arasında olabilir....
  • 605 nispeten yeni bir ürün 3-5 aylık falan.

Resimdeki 605 dir inanmayanlar onkoyonun sitesinden de bakabilir
    http://www.eu.onkyo.com/products/product_en_5710611.html

Umarım kısa zamanda ülkemizde de tedarik edilir bir hal alir 605 ve bir kullanıcı alır da bizde incelemesini okuruz
  • kızmayın hocam hemen ben başka bir modele benzettiğimi söledim sadece

ama 605 miş tamamdır no problem ( en azından benim açımdan)

bu arada onkyo 674 'ün yenisi ne zaman çıkacak 605 yeni olduğuna göre 674'ün de yenisi gelecektir değilmi

saygılarımla

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi zart -- 7 Temmuz 2007; 23:12:34 >
  • ağustostan itibaren 705 ve 805 de satışa çıkıyor avrupa da.hatta bir de başka bir modeli daha 75 li...hepsi de yeni ses formatları destekli....diğer markalarda sene başına kadar umarım yeni cihazlarını çıkarırlar ve ortalık şenlenir...hangi cihazda nasıl performanslı öğrenmiş oluruz.pioneer da bir ürün çıkarmış bu arada..dd true hd ve dts master hd li..bilginize.
  • onkyonun 7+1 olmasi ve hdmi 1.3 desteklemesi onun için türkiyede bu cihazi görmek isterim.
    Yanı ilginç olanı hdmi 1.3 olmasiydi.
  • onkyo yine iyi bir ürün piyasaya sürmeye hazırlanıyor ama ağustos 20 sinde dışarıda satışa çıkacak bizdede eylül 15 gibi
  • Bakalım bizde fiyatı ne kadar olucak.Abartmasalar bari...
  • En az 1.500 YTL olur kanımca. Ama kesinlikle merak ettiğim bir cihaz ve yeni ses formatlarından dolayı almayı düşünüyorum. Tabii elimdeki Harman/Kardon'u satabilirsem
  • slm ben onkyo bayisiyim europe sorumlusu mr kevin miyagi türkiye ziyaretinde tüm bayileri dolaştığında türkiye distribitörü enkayın satış müdürü ile 605 - 805 lerin fiyatı konuşmasında bize söylenen 604 ile aynı fiyatta çıkacağı sözünü verdiler yani 1290 ytl amma 805 fiyatını ne kadar çaba sarfetsemde öğrenemedim bilginiz olsun herkeze selamlar
  • şıklığı tartışılmaz. inanılmaz kaliteli ses vereceğinden de eminim.
  • TX-SR605, Amerika'da +,- 500 Dolar, Avrupa'da +,- 600 Euro. Vergileri düşündüğümüzde Türkiye'de 1.290.YTL makul gibi görünüyor.
    Cihazın siyahı bence daha şık duruyor.
  • çıkışları 150 watt olsaymış daha uygun olurmuş bu avr ye
  • quote:

Orjinalden alıntı: d@LBy

çıkışları 150 watt olsaymış daha uygun olurmuş bu avr ye

Aslında cihaz 6 ohm'da kanal başına 140 W besliyor. Standart çıkış 8 ohm'da 90W. Ancak cihaz üzerinde bir ohm ayar değiştirme düğmesi göremedim. Bu, sanırım cihaza bağlanan hoparlöre göre otomatik olarak yapılıyor veya osd üzerinde böyle bir ayar olabilir.
  • 674'un yenisi yok, 605 zaten 674'un yaptığı HDMI'ya aktarma işini yapıyor. 605'un bir üst modeli 705 Amerika'da da piyasaya çıkmadı THX sertifikalı olması dışında hakkında bilenen fazla bir şey de yok açıkçası. ( DAC'ler 605 ile aynı icinde 605'teki processor'den üç tane olması dışında, 5.1 LPCM'i 7.1 LPCM'e dağıtma kabiliyeti olacağını düşünüyorum, 605 bunu yapamıyor )

Bunun dışında 805 tamamen farklı bir dizayn ayrı ve çok daha gelişmiş güç ünitesi THX sertifikası Burr Brown DAC'leri ile 605 ve 705'ten ayrılıyor. Video özellikleri 605-705 ve 805'te birebir aynı. 805 farklı güç ünitesi yüzünden diğerlerinden ebat olarak da baya büyük. 805'de THX Ultra sertifikalı ve içinde kendi özel THX filtreleri bulunuyor.

605-805 HDMI1.3 ve zamanımızın zorlu formatı 1080P24'u sorunsuz aktarabiliyor. Benim bildiğim bu skaladaki receiverlar içinde 1080P24'ü problemsiz aktaran tek alet.

Yeni format desteğine gelince True HD'yi içinde çözebildiği söyleniyor ama bunu deneyebilen yok çünkü bu formatı bitstream olarak receivera gönderecek her hangi player piyasada yok. Advanced Content HD DVD ve Bluraylerde menu müziklerinin ve ses kayıtlarının farklı farklı şekilde kaydedildiği gözönüne alınırsa bu yeni codeclerin her zaman receiver içinde çözüleceği ve LPCM olarak gönderileceği gibi bir durumla karşı karşıyayız, bu receiveri kimsenin True HD formatı içinde çözmesi beklentisiyle almasını tavsiye etmiyorum.

6ohm 8ohm seçimi yapılabildiğini okuduğumu hatırlıyorum.

Bu üç receiver video sinyalleri gizli menusu sayesinde upscale etme özelliğine sahip, yalnız sıkıntısı bu upscale aktive edildiğinde 1080i sinyalleri de 720p'ye indirmesi, bu içindeki Faroudja çipin bir kısıtlaması. Başka bir problemde yurtdışı forumlarda component ve svideodan gelen 480 16:9 görüntülerin oranini belirtilen flagin bu upscale işlemi sırasına kaldırılması ve 16:9 görüntünün 4:3 olarak tv'ye aktarılması olarak belirtilmiş. Avrupa versiyonunda belki bu mevzu hallolmuştur denemek lazım.

• quote:

Orjinalden alıntı: Daneel

674'un yenisi yok, 605 zaten 674'un yaptığı HDMI'ya aktarma işini yapıyor. 605'un bir üst modeli 705 Amerika'da da piyasaya çıkmadı THX sertifikalı olması dışında hakkında bilenen fazla bir şey de yok açıkçası. ( DAC'ler 605 ile aynı icinde 605'teki processor'den üç tane olması dışında, 5.1 LPCM'i 7.1 LPCM'e dağıtma kabiliyeti olacağını düşünüyorum, 605 bunu yapamıyor )

Bunun dışında 805 tamamen farklı bir dizayn ayrı ve çok daha gelişmiş güç ünitesi THX sertifikası Burr Brown DAC'leri ile 605 ve 705'ten ayrılıyor. Video özellikleri 605-705 ve 805'te birebir aynı. 805 farklı güç ünitesi yüzünden diğerlerinden ebat olarak da baya büyük. 805'de THX Ultra sertifikalı ve içinde kendi özel THX filtreleri bulunuyor.

605-805 HDMI1.3 ve zamanımızın zorlu formatı 1080P24'u sorunsuz aktarabiliyor. Benim bildiğim bu skaladaki receiverlar içinde 1080P24'ü problemsiz aktaran tek alet.

Yeni format desteğine gelince True HD'yi içinde çözebildiği söyleniyor ama bunu deneyebilen yok çünkü bu formatı bitstream olarak receivera gönderecek her hangi player piyasada yok. Advanced Content HD DVD ve Bluraylerde menu müziklerinin ve ses kayıtlarının farklı farklı şekilde kaydedildiği gözönüne alınırsa bu yeni codeclerin her zaman receiver içinde çözüleceği ve LPCM olarak gönderileceği gibi bir durumla karşı karşıyayız, bu receiveri kimsenin True HD formatı içinde çözmesi beklentisiyle almasını tavsiye etmiyorum.

6ohm 8ohm seçimi yapılabildiğini okuduğumu hatırlıyorum.

Bu üç receiver video sinyalleri gizli menusu sayesinde upscale etme özelliğine sahip, yalnız sıkıntısı bu upscale aktive edildiğinde 1080i sinyalleri de 720p'ye indirmesi, bu içindeki Faroudja çipin bir kısıtlaması. Başka bir problemde yurtdışı forumlarda component ve svideodan gelen 480 16:9 görüntülerin oranini belirtilen flagin bu upscale işlemi sırasına kaldırılması ve 16:9 görüntünün 4:3 olarak tv'ye aktarılması olarak belirtilmiş. Avrupa versiyonunda belki bu mevzu hallolmuştur denemek lazım.

Arkadaşlar,
    ONKYO 605'in çıkış ohm değerinin osd menü'den seçilebiliyormuş. Aşağıdaki link'teki tanıtım video'sunu indirirseniz hem bunu, hem de diğer menü'lerini ve özelliklerini görebilirsiniz. Oldukça ayrıntılı menüleri var.
    Selamlar.
    http://www.avland.co.uk/onkyo/txsr605/txsr605.htm

• Artık 605 fiyatı görmek istiyorum, distribütör duy sesimizi yoksa gidip Yamaha 661'i alıyorum.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.