Şimdi Ara

Önerilen Güç Kaynakları Listesi (52. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.210
Cevap
37
Favori
87.204
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
11 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 5051525354
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

İşlemciniz K serisi ve o.c varsa tüketim daha da yüksek olacaktır, 1000w bir psu uygun olur sisteminiz için.

Silverston SX1000 modeline gelirsekte, % 20'nin altındaki yüklerde kapanan gelişmiş yarı fansız çalışma ile sessiz çalışan 120 mm ince çift bilyalı yataklı fan kullanılmıştır, sesli olacağını düşünmüyorum, bu seviyede olan bir üründen kötü performans beklenemez.

https://www.vortez.net/news_story/silverstone_introduces_sx1000_sfx_l_80plus_platinum_power_supply.html

• GeForce RTX 3090 - On your average system we recommend a 750 Watt power supply unit.

https://www.guru3d.com/articles_pages/geforce_rtx_3090_founder_review,7.html

Önerilen Güç Kaynakları Listesi

• LEON-X kullanıcısına yanıt
    teşekkürler
  • Sistemimde çok fazla dalgalanma oluyordu. Oyunlarda ani düşmeler ve istediğim fps değerlerini alamamak gibi. High power eco 700w kullanıyordum. Xpg core reaktor 650 w gold ile değiştirdim ve tüm sorunlarım uçtu gittim tavsiye ederim. Çok fazla koruma mevcut ve 10 yıl garantili.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • @geryeon

Merhaba, Highpower'ın o modelinin 80+Bronze olduğunu sanmıyorum, ilgili sitede (80plus.org) HPE-700BR-A12S bu seri yok ya da ben bulamadım;

700w 80+Bronze olarak iki farklı ürün var;

HPC-700-B14S(C)

HPG-700BR-F12/14S (C)

Önerilen Güç Kaynakları Listesi

80+Bronze sertifika test raporu varsa Teknobiyotik'ten istemek lazım ama ne kadar güvenilir onlara onu da bilemiyorum...

https://www.teknobiyotik.com/donanim/psu-guc-kaynagi-power-supply/high-power-700w-80-bronze-eco-aktif-pfc-yuksek-verimli-guc-kaynagi-hpe-700br-a12s-32817.html

• Merhaba , Sanırım yazan%85 verimlilik yazısını kalem oyunuyla 80 plus gibi bir algı yaratıyorlar.

• Selam @LEON-X

Sharkoon wpm gold zero 650w kullanıyorum hakkında detaylı inceleme pek bulamadım . 2 haftadır kullanıyorum her hangi bir ses yada kapanma olmadı sistemde . Gold ve alman markası olduğu için tercih ettim umarım yanlış seçim değildir. Bundan önceki güç kaynağım fsp sertifikasız giriş seviyesi üründü 2 seneyi aşkın kullandım.

• Kaos_3492 kullanıcısına yanıt
    Hayırlısı olsun, çok extreme işler yapmayan kullanıcılar için rahatlıkla yeterli gelecek bir ürün, içiniz rahat olsun.

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • @LEON-X Teşekkürler birde psu da 2 adet pcie çıkış var ve bağlanan her bir kabloda 8*8 çıkış vardı bende ekran kartına tek kablodan 8*8 vermek yerine iki adet pcı e kablo çektim Kart 6700xt 8*6 pin

Oyunlarda ve testlerde gözlemlediğim kadarıyla tek kabloda olsa çift kabloda olsa yükte aynı watt değerini harcıyor ben yükü tek kabloya bindirmek istemedim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kaos_3492 -- 1 Mayıs 2021; 11:47:19 >
  • Kaos_3492 kullanıcısına yanıt
    Doğru yapmışsın çift kablo beslenmesi ile 👍🏻

• merhaba arkadaşlar, yeni sistem topluyorum ancak psu ya karar veremedim, r5 3600 + gtx 1650 super'li bir sistem ile kullanacağım. ilerde ekran kartı yükseltmesine de olanak verebilsin diye biraz yüksek alıyım diyordum, ancak çok üst modellere çıkmam zaten, bu kartın bir iki tık üstü olarak düşünün. ilk başta sharkoon 600w shp v2 alıp geçecektim ucuz olduğu için ancak bazı yerlerde iç yapısı eski vs gibi yorumlar görünce biraz daha bütçe artırmaya karar verdim maksimum 450 tlye kadar çıkabiliyorum. biraz daha araştırınca iki model arasında kaldım FSP hydro K 500w ve corsair cv 550 550w. burda da corsair i beğenmiştim 550 w oluşu ve 528w 12v vermesi korumaları vs. ancak fsp 500w ve 456w 12v ye sahip olmasına karşın aşırı akım koruması var. corsair de bu koruma yok. bunun yerine aşırı sıcaklık ve düşük voltaj koruması var. bunlarda fsp modelinde yok. fiyatlarına gelecek olursak fsp hydro k 400lira civarı corsair cv550 ise 450tl civarı. şimdi sizce hangi modeli almam daha mantıklı olur ? aşırı akım koruması önemli bi faktör müdür ? verebildikleri güç vs. ile genel anlamda hangisini almalıyım sizce?

https://www.fsplifestyle.com/en/product/Hydro500w.html

https://www.corsair.com/eu/en/Categories/Products/Power-Supply-Units/Power-Supply-Units-General-Purpose/CV-Series%E2%84%A2/p/CP-9020210-EU#tab-tech-specs

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kajmeran_ -- 2 Mayıs 2021; 20:59:18 >

• @Kajmeran_ Seçtiğiniz psu'lardan FSP üstündür direkt Bronze seretifikalıdır, düz 80+Plus bir şey ifade etmiyor, Hydro serisinin 600w olanını alabilirsiniz.

corsair dada 80 plus bronze yazıyor, aynı sertifika değil mi ?

• CV serisi imiş, VS ile karıştırdım ben, fiyat farkı ve garanti sürelerine göre tercih yapabilirsin çok aşırı bir fark yok bu segmentteki ürünler arasında.

Cv yi hatırladığım kadarı ile cooler Master üretiyor bu yüzden pek onermiyorlar.

• Sesli diye genelde şikayet vardı, kronik bir sorun görmedim ama bu grup PSU lar da önerim Fsp olur Hydro serileri başarılı genel olarak.

anladım, ben de corsair ın 550w olması nedeniyle ileriye dönük olur diye düşünmüştüm. ancak cv 550 de ocp özelliği yokmuş, fsp de var. uvp ve otp özelliğide corsair da var fsp de yok. bunlar kafamı karıştırdı. sanki bana sistem koruması açısından uvp daha önemli bi koruma gibi geldi ama öyle mi ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kajmeran_ -- 3 Mayıs 2021; 3:53:58 >
  • FSP Hydro korumaları: 600w (12v 552w) 5 Yıl garanti 530 TL

OCP/OVP/SCP/OPP

• OCP (Over current protection) 

Corsair CV Korumaları: 550w (12v 528w) 3 Yıl garanti. 480 TL

OVP (Over Voltage) *

UVP (Under Voltage)

SCP (Short Circuit) *

OTP (Over Temp)

OPP (Over Power) *

• Asus ROG-STRIX-850G 850W modeli nasıldır bilgisi olan arkadaş var mı? Tier list ve incelemelerde gördüğüm kadarıyla çok iyi ama bilen birilerinden de bilgi almak istedim. Aşağı yukarı Core Reactor 750 kalitesinde vardır diye düşünüyorum, yanlış mıyım?

Rog 850'yi almıştım hocam, ondan sordum. Hazır sistemle gelmişti bana, Core Reactor daha iyiyse onu kullanayım diye sormuştum.

• 
Sayfa: önceki 5051525354
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.