Şimdi Ara

Önerilen Güç Kaynakları Listesi (50. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.210
Cevap
37
Favori
87.020
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
11 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 4849505152
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Sorun çıkaracağını zannetmem.

Ben Ryzen 7 ile overclocklu şekilde kullandım çok iyi çalıştı.

Zaten 5 sene garantisi var.

Almadan önce fabrika üretim aşamalarına kadar izlemiştim bizim psu'yu.

Güveniyorum ben sonuna kadar.

• Yüzde yüz Japon kapasitör kullanılıyor bizim psu'da.

İçiniz rahat olsun.

Sertifikalar tastamam.

Millet gamepower gibi merdiven altı ürünler kullanıyorsa, biz hiç tereddüt etmemeliyiz.

• kunGFu kullanıcısına yanıt
    Arkası Patreon (Yarın) AData XPG Pylon 750w İncelemesi:

https://www.techpowerup.com/review/xpg-pylon-750-w/single-page.html#introduction

Biraz bakındım, halen başka yerlerde incelemesi yok gibi

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • @LEON-X yorumlar ve bilgilendirme için çok teşekkürler o zaman tam gaz devam zaten 5 seney bir upgrade yapılır illa ki guncellerim o zamanın şartlarına göre

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Epirus kullanıcısına yanıt

Tesekkürler Önerilen Güç Kaynakları Listesi 

bu upgradeli hali ile bakalim basarimi ne olacak onu merak ediyorum. Koruma devresi isini yapiyorsa, ripple degerleri is görecek seviyede ise alinabilir. Fiyatina göre performans, ne kadar ekmek o kadar köfte..

Yanliz su da var güncel modellerde 12V kanalina da dcdc cevirici koyuyorlar, ama bu unitede sadece 5 ve 3.3V a bagli durumda. bu ünitenin eski oldugu onaylanmis oldu, budget seviye demistik o da onaylandi. 12V un ripple degeri 50mV alti olmasi lazim, degilse basarimi iyi degildir. Üniteden sebep cok bir beklentim yok. Core reactor modeli ile bir tutamayiz ama cesit olsun iste.

Arkası Yarın demiştim ama TPU normalde hafta sonları tatil modunda olduğu için test içerikleri Pazar ertesine kaldı gibi.

Evet, varolan fiyatına göre güncel tüm özellikleri/gereklilikleri karşılaması beklenmemeli.

8 ve 4+4 EPS konnektörleri var ama tıpkı PCIe kablolarında yapılageldiğu gibi tek kabloda. Ve görece zayıf olan 18AWG.

Aslında 5 yıl garantili olsa, daha değerli görünür ve daha çok önerilirdi gibime geliyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Epirus -- 30 Ocak 2021; 18:43:59 >

Patreon ne demek bilmedigim icin, yarin paratez icinde kaldi Önerilen Güç Kaynakları Listesi  Demek ki testler yapildi, dökümentasyon islemleri falan kaldi. 18awg lik kablolari hemen hemen her üretici kullaniyor seasonic, fsp... cunku maliyet, bakir degerli... zaten saf bakir kullamiyorlar alasim cesidi de onemli, her 18awg kabloda bir degil.

• @LEON-X hocam merhabalar, uzun zamandır psu arayışı içerisindeyim size de bir danışmak istedim.

Şu an kullandığım psu xigmatek high power 600w psu, yaklaşık 1 senedir kullanıyodum, geçenlerde fandan traktör sesi gelmesi sonucu söküp fanı değiştirdim(garantisi devam ediyordu ancak uğraşmak istemedim). Şu an bunu başka projelerde kullanma fikrim var, ve yeni bir uygun fiyatlı psu arıyorum. Sistemim şu şekilde:

Cpu: Ryzen 5 1600af

Gpu: Rx5600xt rog strix

Mobo: a320m s2h gigabyte

sisteme küçük bir upgrade ile anakart değişikliği yapıp işlemciyi overclocklu bir biçimde kullanma gibi bir fikrim var, şu an bazı durumlarda yetersiz kaldığı için.

Psu olarak kafamda xpg core reactor 750w modeli vardı ancak fiyatlar çok pahalı, daha uygun fiyatlı ve performansı düzgün bir psu öneriniz varmıdır hocam? Teşekkürler.

Benden daha da ilgisiz kişiler varmış.

Bazı siteler değerli veya önemli saydıkları içeriklerini, Patreon gibi zımbırtılar vasıtasıyla abonelerine öncelikli sunuyorlar.

Şimdilik ilk sayfayı gördük

Kablo mevzusu dediğiniz gibi karmaşık. Tek kabloda 2 ayrı EPS sanki kandırmaca gibime gelmişti.

• @The KsM Kardeşim merhaba, RX 5600XT güç tüketimi için verilen değerler;

https://www.guru3d.com/articles_pages/msi_radeon_rx_5600_xt_gaming_z_review,8.html

• Radeon RX 5600 XT - On your average system we recommend a 450~500 Watt power supply unit.

F/P olarak;

Fsp 80+Bronze Hydro 600w --- 500 TL

Adata XPG Pylon 80+Bronze 650w --- 570 TL

Fsp 80+Bronze Hydro 700w --- 600 TL

https://www.akakce.com/power-supply.html

Gayet yeterli gelecek ürünler.

• LEON-X kullanıcısına yanıt

teşekkür ederim hocam.

TPU halen engeli kaldırmamış. Ruskiler ise 650w'lık modeli incelemişler:

https://i2hard.ru/publications/26686/

Tesekkürler,

tpu yayinladiktan sonra tekrar bakariz o halde :) bende baktim yoktu. Rus arkadaslarinda inceleme tam istedigimiz gibi degilmis ama yinede emege saygi...

edit: baktimda patreona, tpu gel 8,5eu ayliga bagliyim seni o zaman istedigin gibi bak diyor :)) boyle birseye daha once denk gelmemistim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kunGFu -- 1 Şubat 2021; 18:0:19 >
    Evet, detay az. TPU incelemesinde satın almayı etkileyecek bariz bir problem çıkmaz diye tahmin ediyorum.

Umarım çıkmaz da. 5 yıl garantili ürüne 2 yıl sınırı getiren, herhangi bir soruna hep kullanıcı hatası deyip tamir için para isteyen, bunlar da yetmezmiş gibi müşteriye çemkiren elemanlarla dolu firmaların olduğu bir ülkede yaşıyoruz.

Gelir edinme yöntemleri çeşit çeşit olmuş. Yakın zamana kadar ben de bilmiyordum. İlk olarak bir Twitter kullanıcısında rastlamıştım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Epirus -- 1 Şubat 2021; 19:29:54 >
  • Önerilen Güç Kaynakları Listesi

Herkese merhaba. Cooler Master'ın bu güç kaynağı nasıldır? Tier listelerinde bulamadım.

Yeni çıktığı için incelemesi de pek yok. Almayı düşünüyorum. Tam modüler gold sertifikasına

sahip bi ürün. İyi gözüküyor gibi. Ne diyorsunuz?

• İlk mesajdaki tablo eksikve yanlış, 80+ sertifikası std olarak 115V'a göre verilir ülkemiz gibi 220V kullanan ülkelerde bu psu lar 115V'a göre daha da verimlidir. Ayrıca titanium ile platinum arasındaki fark, titanium psu ların %10 yükte dahi %90 verimliliği sağlaması gerektiğidir ve platinumlarda %100 yükte %90 verimli olmak zorundadır. Bu görünmüyor mesela.

Bu tablo ilk mesaja eklenirsa daha yararlı olacağını düşünüyorum.

https://www.clearesult.com/80plus/program-details/#program-details-table

• quote:

Orijinalden alıntı: sasuta

İlk mesajdaki tablo eksikve yanlış, 80+ sertifikası std olarak 115V'a göre verilir ülkemiz gibi 220V kullanan ülkelerde bu psu lar 115V'a göre daha da verimlidir. Ayrıca titanium ile platinum arasındaki fark, titanium psu ların %10 yükte dahi %90 verimliliği sağlaması gerektiğidir ve platinumlarda %100 yükte %90 verimli olmak zorundadır. Bu görünmüyor mesela.

Bu tablo ilk mesaja eklenirsa daha yararlı olacağını düşünüyorum.

https://www.clearesult.com/80plus/program-details/#program-details-table

Ekledim hocam teşekkür ederim paylaşım içinÖnerilen Güç Kaynakları Listesi 

• 1000 liralık bütçem var. apu sistemde kullanacağım modüler bir psu arıyorum. ileride 3050ti tarzı bir ekran kartı takacağım için en az 650w olması işime gelir. CM v650 sfx gold var 999 liraya ama emin olamadım. ltt psu tier listteki ürünleri türkiyede bulmak çok zor. önerilere açığım.

• 
Sayfa: önceki 4849505152
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.