Şimdi Ara

ONEPLUS ONE KULLANICILARI KULÜBÜ (Official Android 6 Geldi ) (506. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
10.515
Cevap
86
Favori
297.203
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
17 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 504505506507508
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Şu an kullanıyorum,bence en iyi Nougat romu,Sultan blobs u yükledim yani kamerası da iyi,tek eksiği ekolayzır ,viper yükledim oldu bitti.
  • maskelisuvari M kullanıcısına yanıt
    Dayanamadım bende biraz önce yükledim ama Lineageo üzerine mi kurulu anlamadım root erişiminde lineageos görünüyor. Onun dışında lineageostan daha akıcı gibi geldi bana.
  • sasuta kullanıcısına yanıt
    Ben de öyle birşeye root erişimi verdim,bana da biraz değişik gelmişti,şimdi hatırladım.RR kadar özellik barındıran başka bir rom yok,o yüzden bence şu an en iyisi bu.
    Uygulamaları kurup ayarlarımı yapıyorum. Bir müddet kullanayaım bakalım nasılmış görelim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: YveJhin

Beyler durduk yere ekranin orta kismi bozuldu.

Dokunmatik basmiyor.

Birseye tiklama icin ya alta yada uste kaydiriyorum.

Heralde omru doldu.

Sifirlasam duzelirmi acaba.

Ekran dokunmatik testini nereden aciyorduk.?

Merhaba bende aynı sorun oldu oneplusun kendi sitesinde touch problemi için orjinal rom yüklemişler fakat düzelme oranına baktığımda yarıdan fazla kişide düzelme olmamış bende de birden bire oldu anlam veremedim 4-5 aydır o şekilde kullanıyorum en sonra çare ekran değiştirmek olucak sanırım çözüm bulursan paylaşırsan sevinirim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: naklov34

quote:

Orijinalden alıntı: YveJhin

Beyler durduk yere ekranin orta kismi bozuldu.

Dokunmatik basmiyor.

Birseye tiklama icin ya alta yada uste kaydiriyorum.

Heralde omru doldu.

Sifirlasam duzelirmi acaba.

Ekran dokunmatik testini nereden aciyorduk.?

Merhaba bende aynı sorun oldu oneplusun kendi sitesinde touch problemi için orjinal rom yüklemişler fakat düzelme oranına baktığımda yarıdan fazla kişide düzelme olmamış bende de birden bire oldu anlam veremedim 4-5 aydır o şekilde kullanıyorum en sonra çare ekran değiştirmek olucak sanırım çözüm bulursan paylaşırsan sevinirim.

Suan lineage kurdum degisen birsey olmadi.

Hatta dun telefonu sokmeye basladim , en sonda nalet olasica kucuk bir vidayi sokemeyince tekrar kapattim.

Dediginiz gibi ise ilk surumlerden birine donup test edebilirim.

Bilgi verdiginiz icin tesekkur ederim.

• Resurrection Remix yükledim ama kamera çalışmıyor maalesef...nasıl düzelir acaba
  • Söylemeyi unuttum değil mi? Romu permissive e getirmek gerekiyor, settings customization in içinde değiştirince var, tabii blobs ve uygun kernel dosyasını en başta flashlamak lazim.

• quote:

Orijinalden alıntı: maskelisuvari

Söylemeyi unuttum değil mi? Romu permissive e getirmek gerekiyor, settings customization in içinde değiştirince var, tabii blobs ve uygun kernel dosyasını en başta flashlamak lazim.

hocam özelden daha fazla rahatsız etmek istemedim...
    Sultan-blobs1_1.zip dosyasını tek flashladım ilk olmadı daha sonra 3 tane ab123321-kernel-beta1~SXDA.zip adında dosyalar vardı onlarla beraber 4 dosya olarak flashladım
    Şimdi de açılıyor ama resim çekince bilinmeyen hata diyor kapanıyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tolga68 -- 17 Şubat 2017; 16:15:54 >
    Bu ne için biraz açarmısınız?
  • Arkadaşlar selamünaleyküm one plus one modelinde Vodafone kullanıyorum ama hücresel işaretinin yanında ünlem var WhatsApp çalışıyor fakat diğer internet uygulamalarına girmiyor çözüm sunabilecek varmı şimdiden teşekkür ediyorum

RR ve bazı diğer romlarda Sultan blob (kamera sürücü dosyası gibi bir şey) ve OxygenOS 3 blob kurup kullanabiliyor.Bunu yapmak için :

1- Romun kesinlikle uyumlu olması gerekir
    2- RR rom da ,uyum var ama blob ve kernel yüklü gelmiyor

https://forum.xda-developers.com/oneplus-one/orig-development/cm13-x-cm14-x-ab123321-kernel-oneplus-t3545468

linkinden Sultan veya OXY3 blob ve kernel indirip,romu flashlarken bu blob ve kerneli de flashlamak gerekiyor,RR romda LOS blob ve kernel varsayılan olarak geldiğinden her sürüm yükseltildiğinde istediğiniz blob ve kerneli kurmak gerekli.

Eğer rom varsayılan olarak Sultan veya Oxy3 blobla geliyorsa ,böyle bir romda tabii ki her seferde blob ve kernel flashlamak gerekmiyor.

Bu arada OXY 3 blob un görüntü kalitesi daha iyi deniyor ama 4k video çekmiyor,Sultan blob ise daha stabil çalışıyor,denemesi bedava,deneyip kendiniz görebilirsiniz :)

• quote:

Orijinalden alıntı: maskelisuvari

RR ve bazı diğer romlarda Sultan blob (kamera sürücü dosyası gibi bir şey) ve OxygenOS 3 blob kurup kullanabiliyor.Bunu yapmak için :

1- Romun kesinlikle uyumlu olması gerekir
    2- RR rom da ,uyum var ama blob ve kernel yüklü gelmiyor

https://forum.xda-developers.com/oneplus-one/orig-development/cm13-x-cm14-x-ab123321-kernel-oneplus-t3545468

linkinden Sultan veya OXY3 blob ve kernel indirip,romu flashlarken bu blob ve kerneli de flashlamak gerekiyor,RR romda LOS blob ve kernel varsayılan olarak geldiğinden her sürüm yükseltildiğinde istediğiniz blob ve kerneli kurmak gerekli.

Eğer rom varsayılan olarak Sultan veya Oxy3 blobla geliyorsa ,böyle bir romda tabii ki her seferde blob ve kernel flashlamak gerekmiyor.

Bu arada OXY 3 blob un görüntü kalitesi daha iyi deniyor ama 4k video çekmiyor,Sultan blob ise daha stabil çalışıyor,denemesi bedava,deneyip kendiniz görebilirsiniz :)

Sonradan bu dosyaları flashlasak olmaz mı acaba?

• Romu kurduktan sonra mı? Olur tabii ki, ben de öyle yaptım, hatta lightning kernele bile geçtim.

• Geçenlerde baktığımda Lineage haftalık sürümde 2017.02.20 sürümü vardı fakat şimdi baktım kaldırılmış. Acaba sürümde hata olduğu için mi yoksa desteği kestikleri için mi kaldırılmış olabilir?

Bu arada merak ettiğim bir şey var. Mesela bu haftalık güncellemeleri telefona verileri kaybetmeden twrp ile yükleyebilir miyiz, nasıl?
    Büyük İhtimalle sürümde bi sorun olduğu için kaldırılmıştır, sorunu giderip yeniden yayınlanır.

Ben Sultanxda Rom'u kullanıyorum, çıkan her yeni sürümü telefonda yüklü olan sistemi silmeden twrp ile üstüne yüklüyorum şimdiye kadar bir sorunla karşılaşmadım
  • teyubesk39 kullanıcısına yanıt
    Yüklerken nelere dikkat etmek gerek, wipe yapacağız mı?
  • Hicbisey silmeyin, sadece yeni sistemi kurup cihazi yeniden baslatin

• quote:

Orijinalden alıntı: teyubesk39

Hicbisey silmeyin, sadece yeni sistemi kurup cihazi yeniden baslatin

ResurrectionRemix yeni sürümünü indirmiştim onu güncelledim yalnız ben "Cache ve Dalvik/ART" yi temizledim ne olur ne olmaz diye. Şimdilik bir sorun yok bakalım. Teşekkürler.
  • Rica ederim, dalvik cache programlarin ön yükleme dosyalarini tutar, ornek vermek gerekirse whatsapa girip ciktinizda whatsap on bellege yuklenir ve siz programdan ciksaniz bile onbellekde tutulur, whatsapi tekrar actiginizda programi yeniden baslatmak yerine onbellekde yuklu ve hazirda bekler durumda oldugu icin daha cabuk sekilde acilir, dalvik cache yi temizlemek gozle gorunur bir etki saglamaz ama rom update yaparken temizlenmesi tavsiye edilir

• 
Sayfa: önceki 504505506507508
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.