Şimdi Ara

ONEPLUS ONE KULLANICILARI KULÜBÜ (Official Android 6 Geldi ) (375. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
10.515
Cevap
86
Favori
297.194
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
17 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 373374375376377
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    ROM un özelliği bu. Çıplak geliyor. Mesela bende Google servislerinin çoğu yüklü değil. Gmail kullanıyorum ancak gmail yüklü değil. MyMail uygulaması var. Herkese öneririm. 10 numara hesap uygulaması. Fazla uzatmadan, ROM arındırılmış ROM. İhtiyaçları siz gidereceksiniz. Kısacası neyin yüklü olması gerektiğine siz karar veriyorsunuz.

Kamera için düşünmeye gerek yok. Ya ColorOs yada Next Camera.

Dosya yöneticisi olarak Es file Manager kullandım uzun süre. Şimdi Solid Explorer kullanıyorum. Deneme süreci benim için çok olumlu geçti. Satın aldım. Marketin en iyi dosya yöneticisi. Materyal tasarım desteği geldi. Herşey bir yana, mesela bir klasörden başka yere dosya taşımak için ekranı yan çevirin. Sağdan taşınacak dosyayı seçin ve soldaki taşınacak yere atın. PC gibi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dhKARACAN -- 20 Temmuz 2015; 17:57:30 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • ya aslında o şekilde olması çok hoşuma gitti ben de ondan dolayı geçmeyi düşündüm de o dediğim işte kamera ile file manager yokluğu zorladı beni onlar için ne öneriyorsun
  • dr_arslan D kullanıcısına yanıt
    Mesajı düzenledim. Tekrar okuyun.

• Çok iyi fiyat,5 dolardan 3 dolara düşmüş
    İki adet sipariş verdim ,
    Güzel bir cam filmi gibi,
    Bilgi için teşekkürler...

http://m.aliexpress.com/item/32264048925.html?productSubject=Original-Oneplus-one-Premium-Tempered-Glass-Screen-Protector-One-Plus-1-Brand-New-protective-film-MOCOLO&productSubject=Original-Oneplus-one-Premium-Tempered-Glass-Screen-Protector-One-Plus-1-Brand-New-protective-film-MOCOLO&productId=32264048925&productId=32264048925&tracelog=wwwdetail2mobilesitedetail

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi solideo -- 20 Temmuz 2015; 18:02:53 >

• eyv gördüm çok sağol dostum bi de son olarak bi şey daha sorayım :) exodus'u kurduktan sonra play music müzik dosyalarını görmedi sonra google photos da yan dosya resimlerini bunla alakalı bi bilgin var mı nasıl çözerim
  • solideo S kullanıcısına yanıt
    Linki özellikle paylaştım. Çünkü ürünü satan çok satıcı var. Verdiğim linkteki ürünü satan ürünün üreticisi. Önemli nokta bu. En azından ürün elimize ulaşana kadar kafamız rahat olur. Muhatabımız sağlam. Bunu sizin özelinizde diğer arkadaşlara da bilgi olsun diye belirtmek istedim.

• dr_arslan D kullanıcısına yanıt
    Hocam umarım yadırganmam, müzik dinlemiyorum. Ancak yıllar önce Poweramp satın almıştım. Birde Mx Player pro yüklü. Ders kayıtları vs dinlemek için. Kısmen tecrübe ettiğim konularda bilgim varsa bir şeyler paylaşıyorum. Bu konuda malesef yardımcı olamayacağım))

Genel kaide olarak cihazı yeniden başlatmayı deneyebilirsiniz.

Ayrıca inat ettim. 100 saati geçti cihazı kapamadım yada yeniden başlatmadım. Bakalım stabillik nereye kadar gidecek. Şu an herşey sorunsuz )

• ben de ders kayıtları power amp güzeldi ders kayıtları için kullanıyorum ben de play music idare ediyordu ne bileyim ben google ürünlerini severim :D
    aga ben bir ayı gördüm reset atmadan cm12 ile cm tabanlı romlar genelde stabil oluyorlar
  • Beyler garip bir sorunum var şarjı %20 varken telefonu kenara koydum demin baktım telefon acılmıyor.
    Şarj bitti desem takıyorum ekran gelmiyor Power tusuna basıyorum telefon titremiyor.

Telefonda hayat belirtisi yok .
    Demin kendimi arttım calıyor görünüyordu

Ekran yalan oldu deseme telefonun calması gerekiyor.
    TElefon yalan oldu desem arayana ulasılamıyor derdi.

Boyle sorun yasayan oldumu .
  • quote:

Orijinalden alıntı: red01

Beyler garip bir sorunum var şarjı %20 varken telefonu kenara koydum demin baktım telefon acılmıyor.
    Şarj bitti desem takıyorum ekran gelmiyor Power tusuna basıyorum telefon titremiyor.

Telefonda hayat belirtisi yok .
    Demin kendimi arttım calıyor görünüyordu

Ekran yalan oldu deseme telefonun calması gerekiyor.
    TElefon yalan oldu desem arayana ulasılamıyor derdi.

Boyle sorun yasayan oldumu .

Ses kısma + power tuşuna uzun süre düzelecektir.

• Exodus dışında hangi Rom'u önerirsiniz? Color OS'u denemek istiyorum, önceki telefonumda hep onu kullanıyordum. Lollipop desteği de gelmiş sanırım daha güzel olmuştur. Bir sorunu var mı, kullanan arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim.
  • Merhaba arkadaşlar. Konudan biraz uzak kaldım Aceba color os un lollipop versiyonu çıktı mı? Sanırım kimse kullanmıyor artık color osu...

• Arkadaşlar cm12 yüklü cihazımın pili sapıttı, önce 20lerde sonra 40larda kapanmaya başkadı temiz kurulum yaptım tekrar yine aynıya döndü ne önerirsiniz?

• quote:

Orijinalden alıntı: abdullahkan

Arkadaşlar cm12 yüklü cihazımın pili sapıttı, önce 20lerde sonra 40larda kapanmaya başkadı temiz kurulum yaptım tekrar yine aynıya döndü ne önerirsiniz?

Pil değişimi.
  • abdullahkan kullanıcısına yanıt
    Bataryayı ne kadar zamandır ve ne sıklıkla şarj ederek kullanıyorsunuz, bilmiyoruz. Normal şartlarda ortalama 2 yıla yakın kullanım ömrü var. Wipe cache/data/dalvik/system işlemleri tam anlamı ile temiz kurulum olmuyor. Belirttiğiniz temiz kurulum fastboot yöntemi şeklinde ise ve buna rağmen aynı sorun devam ediyorsa Kemal hocamın dediği gibi bataryanın değiştirilmesi gerekebilir. Eğer fastboot ile kurulum yapmadıysanız birde bunu deneyin. Daha sonra cihazınızı tam doluma ulaşana kadar şarj edip yaklaşık 10 dakika kadar şarjda bekletin. Birde bu şekilde gelişmeleri gözlemleyin.

Ancak yine büyük ihtimal bataryanın öldüğü kanısındayım bende.
  • Günde 2-3 defa şarja koyduğum oldu samurai siege oynadığım için sık harcardım pili

• Bir arkadaşım da kendisine oneplus aldı.

Dün boot unlock ve root yaptık ama ne denediysek TWRP kuramadık. Her defasında kurulum başarılı görünüyor ama recoveryi açtığımızda cyanogen açılıyor.

Geliştirici seçeneklerinden "cyanogen kurtarma moduna güncelle" kısmını deaktif ettik
    Super Su ayarlarından "CM root ayarlarına uy" kısmını da deaktif ettik ama yine de cyanogen recovery açılıyor.

Atladığımız bir kısım mı var?
  • abdullahkan kullanıcısına yanıt
    Bataryanın hor kullanımı sonucu oluşuyor bu problem. Çok ısınınca telefonu acil olmadıkça kullanmamak lazım. Ayrıca bazı arkadaşlar şarja takıp oyun oynuyor deli gibi ve sürekli amper çekiyor bataryadan. Oyun sırasında bataryada azalma olmayınca (şarja takılı olduğu için) sorun yok zannediliyor ancak bataryanın ömründen ve veriminden yemiş oluyorlar. %20 nin altına düşünce şarj etmek, tam dolumu gördükten sonra en az 15 dakika daha şarjda bırakmak bataryayı verimli kullanmak adına önemli adımlar.

Kısacası sizin durumunuz için pili değiştirmekten başka çare yok.

Kolay gelsin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: simetri

Bir arkadaşım da kendisine oneplus aldı.

Dün boot unlock ve root yaptık ama ne denediysek TWRP kuramadık. Her defasında kurulum başarılı görünüyor ama recoveryi açtığımızda cyanogen açılıyor.

Geliştirici seçeneklerinden "cyanogen kurtarma moduna güncelle" kısmını deaktif ettik
    Super Su ayarlarından "CM root ayarlarına uy" kısmını da deaktif ettik ama yine de cyanogen recovery açılıyor.

Evet hocam. Fastboot ile twrp kurduktan sonra telefonu elle kapatın yani komutla başlatmayın. (ses kısma+güç)

Telefon kapandıktan sonra yine elle recovery e girin. (ses kısma + güç) TWRP gelecektir. Sonra zaten ekstra birşey yapmanıza gerek yok. twrp aktif olmuş olacak yani.

• quote:

Orijinalden alıntı: kemalwebnet

quote:

Orijinalden alıntı: simetri

Bir arkadaşım da kendisine oneplus aldı.

Evet hocam. Fastboot ile twrp kurduktan sonra telefonu elle kapatın yani komutla başlatmayın. (ses kısma+güç)

Telefon kapandıktan sonra yine elle recovery e girin. (ses kısma + güç) TWRP gelecektir. Sonra zaten ekstra birşey yapmanıza gerek yok. twrp aktif olmuş olacak yani.

Öncelikle cevap için teşekkürler.

Son denememizde elle kapatmıştık ve TWRP'ye girmiştik. İkinci kez kontrol ettiğimizde yine CM açıldı. Sinir harbi resmen.

• 
Sayfa: önceki 373374375376377
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.