Şimdi Ara

ONEPLUS 5 KULLANICILARI KULÜBÜ (372. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
7.753
Cevap
103
Favori
447.816
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
9 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 370371372373374
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • SondurakBarcelona S kullanıcısına yanıt
    Volte yazan dosyadakileri yüklemeniz lazım 1.37 sürümü olacak... Ne hatası veriyor yine pdc toolmu veriyor pekala.
  • ICromwelleI kullanıcısına yanıt
    Evet pdc tool driver hatası veriyor, "qmi connection not ready please use usb driver version 1.00.32" yazıyor telefonu seçince pdc'de.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: rideordie

Driver olayını bir türlü aşamadım aşağıdaki yol ile çalıştı volte.

Kullandığım mbn (Vodafone India):https://drive.google.com/file/d/1Bi-OCdsvr6cUcDUffEs0UZEe6XcV3yIY/view?usp=sharing
    https://forum.xda-developers.com/rog-phone-2/how-to/guide-enabling-volte-vowifi-v2-t4028073
    Bu arada şu yöntemle rootsuz olarak 1. simde volte-vowifi aktive edebildim. MBN için teşekkürler.

• 10 sürümüne geçtikten sonra şarjım çok hızlı bitmeye başladı kaliteli pil önerisi olan var mı?

Çok aşama var içinde hocam. Hangi kısımlarını yaptınız? Birkaç cümle özet geçerseniz ben de denemek istiyorum. Misal o Asus APK'yı kurdunuz mu? EFS kısmından mı başladınız? Teşekkürler.

Edit:
    1. Linkteki EFS ile ilgili dosyaları ve yukarıda sağlanan mbn dosyalarını indirip bir klasörün altında çıkardım.
    2. Telefonu PC'ye bağladım. *#801# ile Diag mode'u etkinleştirdim. Daha önceden PC'de zaten Qualcomm sürücüleri QPST yüzünden kuruluydu.
    3. Diag etkinleştikten sonra PC'den bağlantı onayını verdim. CMD komutu ile EFS klasörü erişilebilir mi kontrol ettim (yönergede olduğu gibi)
    4. Daha sonra yönergede yazan aşamaları sırayla izledim. Hiçbir hata almadım komut penceresinde. Yukarıda verilen mnb dosyasını kullandım son aşamada.
    5. Telefonu kapatıp açtım ve yeniden merhaba VOLTE!

Rootsuz cihazda bu yöntemin işlemesi de çok enteresan oldu. Teşekkürler tekrar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi valuable -- 9 Haziran 2020; 0:0:57 >

• valuable kullanıcısına yanıt
    Aynen hocam ben görmeden siz çözmüşsünüz zaten. Bu arada yukarıdaki mnb sadece volteyi aktif ediyor sanırım, vowifi aktif olmadı bir türlü. Tüm modem profillerine nasıl ulaşırız rootsuz olarak, rootlu biri yüklese keşke diğer profilleri de deneriz. Bir de ikinci simi de aktif edebildiniz mi, hata vermişti bende?
    ONEPLUS 5 KULLANICILARI KULÜBÜ
    Wowifi aktif çalışıyor, 2. Sim içinde uyguladım hata vermedi bende. Kullandığım hat vodafone

Vowifi bende aktiflleşti, denedim bir sorun da yok gibiydi. Ikinci SIM için de aktiflleşti gibi oldu fakat ben sadece 1.sim ile kullanıyorum volte yi. Kartların yerini değiştirip 2.slotta var mı diye bakmadım ihtiyaç olmadığı için.

• rideordie kullanıcısına yanıt
    valuable kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler cevaplar için. İkinci hat için yapamadım ben, s komutu tanınmıyor gibi bir hata veriyor. Birinci hat aktif oldu ama vowifi sadece uçak moduna alınca çalışıyor, türk telekom benim hattım onunla alakalı herhalde. zaten vowifi türk telekomda hiç düzgün çalışmıyor.
  • Bu yeni yöntemi yaptıktan sonra, dün twrp üzerinden wipe cache yaptım IMEI adresleri uçtu. Yedekler vardı bir şekilde kurtardım IMEI adreslerini. Bu yeni yöntemi uygulamadan çalışan EFS yedeklerini alsınlar mutlaka. ( QCN yedeği vs. de alın.)

Edit: sorun oos native callrecorder mödülünden kaynaklanıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi rideordie -- 10 Haziran 2020; 20:22:16 >
  • En iyisi yine theOne5OS romun android 9 versiyonuymuş. Bunu net. anladım. Volteyi de aktif ettim. Canavar gibi oldu maşallah .

Hocam geç cevap için kusura bakmayın çünkü denemeden yanıt vermek istemedim. Uçak moduna almadan wifi üzerinden Turkcell ile cayır cayır VoWifi görüşmesi yaptım, hat düşmedi. Arada telefon 1 saat kullanılmadıktan sonra tekrar uyandırıp baktığımda VoWifi hala aktifti. Fakat bu noktaya gelmem geçen sene de çok uzun sürmüştü. Sebebine geleyim.
    Bizim internet sağlayıcılarımızın çoğu evde internetimize CGN denen havuz IP mantığını uyguluyor. 100-150 müşteri aynı IP'yi kullanarak internete çıkıyor. Belki zaten biliyorsunuzdur. Eğer modeminizde port tetikleme imkanınız varsa lütfen 500 numaralı portunuzu tetiklemeye (açmaya) çalışın. Mümkünse çift yönlü, TCP/UDP. Geçen sene ben bu port işlemini bilmediğim için aylarca bizim telefonda olmadı bu VoWifi işi, stabil deyip geçtim, 500'ü tetikledikten sonra hiç sorun yaşamadım. Belki mobil hattınız TT olduğu için sorun vardır doğrudur ama modem modelinize göre port açılıyor mu tetikleniyor mu bir araştırsanız sizin bu sorunu çözebiliriz diye düşündüm. Bilginiz olsun. Selamlar.

Hocam 500 tcp mi udp mi ayrıca bu port yönlendirme değil mi?
  • Modemde modeme jargon değişiyor benimkinde tetikleme olarak geçiyor, NAT - > Port Tetikleme. 500 çok önemli, düşmesi durumunda 4500 ü de kullanabilirmiş (geçen sene araştırmıştım). Modem arayüzünden aldığım ekran görüntüsünü iletiyorum. Diğer 3 port da Google Cloud Messaging (GCM) denen Google altyapısının yönettiği bildirimlerin gecikmemesi için tetiklenmiş portlar. (Yazıların üst üste geldiği noktada önemli bir bilgi yok, başlangıç ve bitiş numaralarını aynı yaptım, 500 500, 4500 4500 vb.)

Teşekkürler hocam port yönlendirme olarak geçiyor genel olarak.
    Hocam çok sağolun vakit harcamışsınız detaylıca yazmışsınız. Şimdi açtım dediğiniz gibi portları. Fotoğrafını atıyorum.

Ama hala kopmaya devam ediyor. Çok ilginç bi şekilde uçak moduna alınca kopmuyor sanırım. normalde şu an çok fazla kopuyor mesela bazen de 1-2 saat stabil oluyor. Uçak modunda da kesinlikle sms gönderip almıyor. Bu arada Turkcell ile deneyince çok stabil, hiç koptuğunu görmedim. SMS onda da alıp gönderilmiyor uçak modunda. PDC yöntemini uygularken Volte india profiliyle yapınca yine stabil olmuyordu turk telekom. O yüzden h3g diye bi operatörü denemiştim, o daha stabildi diye hatırlıyorum. Ama şimdi sadece volte india mbn'si paylaşıldığı ve telefon rootlu olmadığı için diğerlerine ulaşıp deneyemiyorum. Basit bir teknolojiye ulaşmak için bu kadar uğraşmak zorunda kalmamız çok saçma gerçekten.

• Şöyle bir şey var android 10 oxygen os'da wowifi kaldırıldı zaten yok hiçbir ülkede sanırsam bir hatayla karşılaştılar yakın zamanda eis ile onu da eklerler diye tahmin ediyorum.
  • Merhaba
    Batarya konusu ne durumda. Oneplus orijinal batarya konusunda yardımcı oldu mu? Ya da başka yerden orijinal batarya bulabildiniz mi?

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: rideordie

Bu yeni yöntemi yaptıktan sonra, dün twrp üzerinden wipe cache yaptım IMEI adresleri uçtu. Yedekler vardı bir şekilde kurtardım IMEI adreslerini. Bu yeni yöntemi uygulamadan çalışan EFS yedeklerini alsınlar mutlaka. ( QCN yedeği vs. de alın.)

Edit: sorun oos native callrecorder mödülünden kaynaklanıyor.
    Sizce rootsuz olarak bu yöntemi uygulamış olanların da herhangi bir lokal yada OTA güncellemesi ile bu durumla karşı karşıya kalma ihtimali var mı? 2.5 seneyi aşkın süredir format/root işlemi yapmadım bu cihazda.

Eğer risk varsa da ikinci bir sorum olacak. Cihazı ilk aldığımda modemst1.bin ve modemst2.bin yedeklerini almışım. Bunlara sahip olmak yeterli olur mu sıkıntı olursa? Yanıtınız için şimdiden teşekkürler.
    Herhangi bir sıkıntı olacağını sanmıyorum, benim sorunum OOS Native Call Recording modülünden kaynaklanıyormuş.

• 
Sayfa: önceki 370371372373374
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.