Şimdi Ara

Önemli Uyarı - DSi Bölge Kilidi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
0
Favori
998
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Yurtdışından DSi Alacak arkadaşlara önemli uyarı!

USA ile EUR bölge kodlu oyunların bugüne kadar bir problemi yoktu çünki DS çoğu el konsolu gibi region free yani her ülkeden alınabilen oyunu çalıştırır vaziyetteydi. Lakin DSi'de USA DSi'niz varsa sadece USA oyun oynayıp sadece USA'dan nete girebilme gibi bir kısıtlama mevcut.Bu da DSi'nin region locked yani bölge kilidi olduğunu bizlere sunuyor.
    Bölge kodunun bir oyunun DSi'de kullanılıp kullanılamaması gibi bir görevi var.
    NTSC-J yahut NTSC versiyon konsol alırsanız Türkiye'den oyun içi wifi bağlantıları yapmanıza karşın DSi Shop'a yahut Browser ile internete bağlanamayacaksınız.
    EUR \ UK (PAL) Versiyon konsol almak zorundasınız ki bu da size Türkiye'den DSi Shop'ta alışveriş yapma ve Browser aracılığı ile internette gezinme gibi DSi özelliklerini Avrupa kabul edilen ülkemizde sorunsuzca kullanabileceğiniz anlamına geliyor.

Ki zaten DSi alan bir insan bu yeni özellikler için alacaktır.

Lütfen bu hususta dikkat edelim, ülkemiz EUR (Avrupa) bölge koduna dahil olup Türkiye'den USA bölge kodlu DSi konsolları ile DSi Shop ve Opera Web Browser uygulamaları kullanılamamaktadır.

• yok böyle bir rezalet,oyun dünyasının geldiği noktaya bak Nintendonun yaptığına
  • Eğer DSi'ı açtığınızda ülkeyi Türkiye olarak seçerseniz, ürün pal olsa bile DSi shop kullanılmıyor. Bu da bilginize=)
  • Doğru, Jem-Jem teşekkür ediyorum bunu eklemeyi unutmuşum.

Arkadaşlar sistem Wii ile aynı, ülke olarak Almanya'yı seçtiğiniz zaman hiçbir probleminiz olmaz.
  • Bu çok kötüymüs bunu bilmiyordum
  • LANET OLSUN!!! diyorum sadece Nintendo Fun'ları olmasa DSİ bu özelliğinden dolayı piyasdan çekilebilirdi...Bende Arabistan'dan aldırtacağım kuzene orada çok ucuz ne yazıkki çoğu ürün USA malı sanırım PAL versiyonu yok bu özelliğini kullanamayacağım nete DS'ten girmeyi pek sevmem benim için fazla sorun teşkil etmeyecek ama elbette DSİ'da nete giren arkadaşlar çok olacaktır... Tekrar diyorum Nintendo'nun ciddi Funları olmasa dünyada DSİ bu özelliğinden dolayı piyasada kalırdı...
  • daha önceden yoktu bu dsi de geldi bende usa ds vardı istedigim oyunu calısıtırıyordum
  • quote:

Orjinalden alıntı: cırık

LANET OLSUN!!! diyorum sadece Nintendo Fun'ları olmasa DSİ bu özelliğinden dolayı piyasdan çekilebilirdi...Bende Arabistan'dan aldırtacağım kuzene orada çok ucuz ne yazıkki çoğu ürün USA malı sanırım PAL versiyonu yok bu özelliğini kullanamayacağım nete DS'ten girmeyi pek sevmem benim için fazla sorun teşkil etmeyecek ama elbette DSİ'da nete giren arkadaşlar çok olacaktır... Tekrar diyorum Nintendo'nun ciddi Funları olmasa dünyada DSİ bu özelliğinden dolayı piyasada kalırdı...

ayıptır sorması ne kadara geliyor? :)
  • meriçbey;Oyun çalıştırması bakımından sorun yok yani USA'da olsa tüm versiyonları çalıştırabilir ya da PAL olsada advancedq'da şahsen denedik çalıştı :)... Sorun internet için bölge kilidinin olması :(...

monsieuremin;Sanırsam 150-200 dolar arasında bir fiyat olucak yani yaklaşık 300-350 lira gibi maliyeti olucak :)...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cırık -- 24 Nisan 2009; 16:02:45 >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.