Şimdi Ara

[ÖNEMLİ]Cenaze evine ne gider?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
19
Cevap
0
Favori
77.039
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Beyler bence eli boş gidilmez sizce ne gider?Konu önemlidir.Fikir ve görüşlerinizi almak için söylüyorum.

• en güzel hediye cenaze namazına gitmektir.
  • quote:

Orjinalden alıntı: oktayd

en güzel hediye cenaze namazına gitmektir.

Manisada kıldırılınca gidemiyorsun.

Bakın Klasik şeylerdende bahsetseniz olur.Orjinalde olur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi YediGüzelAdam -- 30 Eylül 2008; 18:15:18 >
  • Valla bi Kuranı Kerim yada Yasin götürebilirsin başka ne götürülebilinirki
  • Evden yemek yapıp götürebilirsiniz yada pilavlık pirinç yanında içecek alırsınız
  • Ya bilmiyorumda benim babaannem cenaze evine giderken bir kutu kesme şeker götürüyor adetmiş...
  • quote:

Orjinalden alıntı: .CaPtaiN.

Evden yemek yapıp götürebilirsiniz yada pilavlık pirinç yanında içecek alırsınız

evet buda mantıklı yemek götürülür
  • quote:

Orjinalden alıntı: Zmirli_DarTT

Ya bilmiyorumda benim babaannem cenaze evine giderken bir kutu kesme şeker götürüyor adetmiş...

Saol...
  • cenaze evine en cok yemek gider
    olmadi seker veya cay gotur bir paket
    veya icecek kola fanta fln ama gazeteye sarda goturyardimci olduysam ne mutlu
    bana yardim etmek istiyorsan imzama tiklaman yeterli simdiden tesekkurler
  • quote:

Orjinalden alıntı: SerTCoCuK

cenaze evine en cok yemek gider
    olmadi seker veya cay gotur bir paket
    veya icecek kola fanta fln ama gazeteye sarda goturyardimci olduysam ne mutlu
    bana yardim etmek istiyorsan imzama tiklaman yeterli simdiden tesekkurler

yardım ettim.
  • Şeker gider mi ya ? Hiç duymadım öyle şey .
  • kendin git. gerisi saçma ve gereksiz. adam babasını kaybetmiş kesme şeker veriyorsun. al acını hafifletir karşı tarafın istediği sadece sizi görmektir yanında olduğunuzu bilmektir. bazı insanlar onu da istemez.
  • nedenini bilmiyorum ama çay - şeker veya tatlı götürülüyor..

Bu arada başınız saolsun..
  • quote:

Orjinalden alıntı: .CaPtaiN.

Evden yemek yapıp götürebilirsiniz yada pilavlık pirinç yanında içecek alırsınız

Yemek dedim çünkü cenaze evinde bir telaş olduğu için yemek yapmaya pek fırsat olmaz ilk günler
    Diğeri ise üç günlük hayrı diye bi adet var genelde pilav yaparlar yanında irmik helvası , pilavlık pirinci de o yüzden yazdım

Bu arada başınız sağ olsun.
  • quote:

Orjinalden alıntı: out

nedenini bilmiyorum ama çay - şeker veya tatlı götürülüyor..

Benim bildiğim mezarlara su koyarlar falan kuşlar içsin diye yada hayrat yaparlar ölü üzerinden yapılan tüm iyilikler ona sevap olarak gidermis bu da sanırım cenazedekilerin karnı doyunca ona sevap olarak gidiyo
  • kendin git yeter

eger cok uzaktan kimse deilse ordaki işlerine yardımcı ol yeter
  • quote:

[font="Papyrus"]Abi ben aynen senin dediğini dedim.Herifler şok oldu.Onlar mı kültürsüz benmi kültürsüz bilmiyorum.Acaba götürsemmi tatlı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi YediGüzelAdam -- 30 Eylül 2008; 18:43:09 >
  • quote:

Bazı yörelerde taziye evinde taziye için gelenlere sürekli çay yapılır ve şeker ya da çikolata ikram edilir. Ciddiyim çok kere katıldım. Bu işleri akrabalardan birileri ya da komşular yapar. Cenaze sahiplerine yük olunmasın diye çay ve şeker yaygın olarak götürülür. Yakınsa yemek yapılır. Ama genelde gidenler pek bir şey götürmezler, acılarını paylaşmak, zor durumlarında yanlarında olmak onlar için çok büyük bir tesellidir.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.