Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
Şimdi Ara

One Outs | - Eğer akıl oyunlarını seviyorsanız , tam size göre ..

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir Kullanıcı
58
Cevap
4
Favori
4.884
Tıklama
Cevapla
Tüm Forumlar >> Sinema - Dizi - Televizyon - Müzik - Kitap >> Anime / Manga >> One Outs | - Eğer akıl oyunlarını seviyorsanız , tam size göre ..
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
Mesaj
 • Yarbay
  3180 Mesaj
  ONE OUTS
  Death note ve benzeri akıl oyunlarını sevdiyseniz bunu pür dikkat izliceğinize eminim.Ben çok beğendim ve şiddetle tavsiye ediyorum.Anime izlemeye yeni başlıcaklar için uzun soluklu olmayan 25 bölümlük bu Animeyi izlemelerini şiddetle tavsiye ediyorum.


  Konusu : Saikyou Saitama Lycaons takımının clean - up vurucusu olan " KOJİMA HİROMİCHİ " oynadığı takımının şampiyon olması için elinden geleni yapmakda'dır.En son 30 yıl evvel şampiyon olmuş bir takım.Tüm kariyeri boyunca kojima tüm ödülleri kazanmış ama tek birşeyi elde edememiş oda " şampiyonluk "

  Her ne yaptıysa başaramayan kojima kendinde bir eksiklik olduğunu düşünerekden sorunu aramaya başlamıştır.Hikaye bu şekilde başlıyor.Death note tarzı anime sevenlere duyurulur.Kaçırmayın :)

  ~ En basit anlatımla beyzbol ~ 

  Beyzbol oynanırken 9 savunma oyuncusu aynı anda sahada olur. Hücum oyuncuları ise birer birer vuruş noktasına gelerek defansın atacağı topa vurmaya çalışır. Oyun 9 devreden oluşur, her devrede iki bölüm vardır. Önce misafir takım topa vurmaya çalışır daha sonra ev sahibi takım. Her takımdan toplam 3 kişi oyun dışı kaldığında sıra öteki takıma geçer. Devre, her iki takımdan 3’er kişi oyun dışı kalınca biter. Oyuncu değişikliği yapıldığında, çıkan oyuncu bir daha oyuna giremez.

  oyuna ve her devreye deplasman takımı başlar. Son devrede deplasman takımı hücum hakkını kullandıktan sonra hala yenik durumda ise ev sahibi takımın hücum etmesi beklenmeksizin maç biter. Ve maçı ev sahibi takım kazanır. (Zaten önde olduklarından maçı hücum yapmalarına gerek kalmaz.)  ****.:: Sözlük ::.****


  ~ Ekipmanlar ~

  Bat: Sopa

  Glove: Eldiven

  Helmet: Kask

  Cap: Şapka

  Doughnut: Ağırlık halkası (Vuruş sırası gelmeden önce sıradaki vurucunun sopasına ucuna taktığı ağırlıklı halkadır. Sopadan çıkarıldığında sopanın ağırlığı azalmış hissedilir ve daha rahat sallanılır.)


  ~ Oyuncu Pozisyonları ~

  Ace: Yıldız (Takımın en iyi oyuncusu için kullanılır. Beyzbolda genellikle atıcı ya da clean-up vurucu olur.)

  Pitcher: Atıcı

  Batter veya hitter: Vurucu

  Clean-up hitter: "Clean-up vurucu" (Atak yapan takımda vurucu pozisyonundaki dördüncü kişidir. Kendinden önce her hangi bir kalede koşucu olma ihtimali yüksek olduğundan bu pozisyona genellikle en iyi vurucular (Home run vurma ihtimalini yükseltmek için) konur.)

  Catcher: Tutucu

  Fielder: Saha oyuncusu (Savunma yapan takımda.)

  Right fielder: Sağ kanat oyuncusu (Savunma yapan takımda.)

  Left fielder: Sol kanat oyuncusu (Savunma yapan takımda.)

  Center: Orta saha oyuncusu (Savunma yapan takımda.)

  Shortstop: Kısa topa yakalayıcısı (Savunma yapan takımda.)

  First baseman: 1. kaleci (Savunma yapan takımda.)

  Second baseman: 2. kaleci (Savunma yapan takımda.)

  Third baseman: 3. kaleci (Savunma yapan takımda.)

  Runner: Koşucu (Vuruş yapıp kalelerden birinde yer alan oyunculara denir.)

  Battery: "Batarya" (Atıcı-tutucu ikilisine verilen ad.)

  Relief pitcher: Yedek atıcı (Yorulan veya sakatlanan atıcının yerine oyuna giren atıcıya verilen addır. Normalde maçın ortalarında oyuna girerler.)

  Closer: Sonlandırıcı (Maçın sonlarına doğru oyuna giren atıcıdır. Özellikle başa baş giden maçlarda baskı altında kalmayacak atıcılar seçilir. Galibiyet bu oyuncuya bağlı olduğundan oldukça önemlidir.)

  Pinch hitter: Hücum sırasında yedek oyunculardan biri vurucu olarak oyuna girebilir. Beyzbolda her an oyuncu değiştirilebileceğinden vuruş sırası geldiğinde sayı yapma ihtimali daha yüksek oyunvu oyuna alınabilir. Ancak iyi düşünülmesi gerekir. Çünkü beyzbolda çıkan oyuncu bir daha oyuna giremez.


  ~ Maç İlerleyişi~

  Inning: Devre

  Pitching: Atış

  Batting: Vuruş

  Strike: Iska

  Out: Dışarıda

  Strikeout: "Strikeout" (Atıcının yaptığı atışlar sonucu 3 ıska ile vurucunun devre dışı kalmasıdır.)

  Safe: İçerde

  Run: Koşu/Sayı

  Time: Mola

  Base: Kale

  Home base: Başlangıç kalesi

  Play: Oyna (Hakemin "oyunu başlat" komutu veya "dead ball" pozisyonunu iptal komutu.)

  Extra Inning: Uzatma devresi (9 devre sonucu beraberlik bozulmazsa 5 devrelik bir uzatma daha oynanır. Bu devrelerde de eşitlik bozulmazsa maç 2 gün sonra tekrarlanmak üzere sonlandırılır.)

  Batting Lineup: Hücum sıralaması (Hücum eden takımda vuruş yapacak oyuncuların sıralaması.)

  Run: Sayı (Koşucunun oyundan çıkmadan tüm kaleleri dolaşıp sonuçta merkez kale levhasına dokunup sayı yapmasıdır.)

  Seventh-inning Stretch: Yedinci Devre Gevşemesi (Yedinci devrenin ortasında seyirciler yerlerinden kalkarak esneme hareketleri yaparlar ve kaslarını açarlar. Kimi olduğu yerde yaparken kimileri de ayağa kalkıp gezer. Satıcılar satış yapabilirler. Bu aynı zamanda oyuncular için de kısa bir dinlenme molası olmuş olur. Bu Amerikan Beyzbolunda gelenek haline gelen bir uygulama olmuştur.)

  Perfect game: Mükemmel oyun (Atıcı veya atıcıların, rakip takımdan bir oyuncunun bile vuruş yaparak kale almasına müsaade etmediği ve maçın bu şekilde sonlandığı oyuna verilen addır.)

  Complete game: Eksiksiz oyun (Maça başlayan atıcının tüm maç boyunca oyunda kalmasıdır. Yerine yedek atıcılardan kimse geçmemiştir.)

  Balk: Faul (Atıcının koşucu veya koşuculara karşı yaptığı illegal hareket. Bu durumda her koşucu bir kale ilerleme hakkı elde eder.)

  Double Play: Çifte oyun (Kesintisiz bir hareket sonucu iki ofansif oyuncunun defans oyuncuları tarafından, bu iki oyundan çıkartma (Putout) arasında hata yapılmadan oyundan çıkartılması.)

  Called Game: Bazı sebeplerden dolayı hakem tarafından bitirilmiş oyuna denir.

  Wind-up Position: Atıcının atış yaptıgı iki legal pozisyondan biri. Atıcının hareketine başlamasıyla topu atana kadarki geçen süre biraz daha fazla olduğundan kalelerde her hangi bir koşucu varsa sonraki kaleyi alma ihtimali artar.

  ERA (Earned Run Average): Atıcının karşı takıma kazandırdığı koşuların maç başına ortalamasidir. Yani attığı toplara ne kadar vurmuşlar onu gösteren bir istatistik. Ne kadar düşükse atıcının o kadar iyi olduğu anlamı çıkarılabilir.


  ~ Atış Çeşitleri ~

  Change-up: Aynı atış stili olmasına rağmen farklı tarz atış yapmaktır. Örneğin fastball attıktan sonra forkball atmak gibi. Bu sayede vurucunun kafası karışmış olur.

  Breaking Ball: Değişken top (Fastball gibi düz bir hat üzerinde değil de değişken rotalarda giden toptur. Fastball'a göre vuruş yapılması zor bir atış şeklidir.)

  Curveball: Kavisli top (Değişken top'un çeşitlerinden biridir. Düz bir hat üzerinde gelmeyen toptur. Fastball'un tersine top sadece arkaya değil de diagonal şekilde dönüş gösterir. Bu da nereye gideceğini kestirmeyi oldukça güçleştirir.)

  Slider: Yanlamasına aşağıdan yapılan atışlardır. Kavisli ve fastball arası bir atıştır. Tpon aldığı falso kavisli toptan daha azdır ama daha hızlı gider.

  Knuckle: Değişken toplara benzer şekilde olmasına karşın atış yapıldıktan sonra top bir aşağı bir yukarı oynak gibi hareket ettiğinden vurulması çok güçtür.

  Forkball: Knuckle benzer bir yol izler ama vuruş alanına yaklaşana kadar daha az aşağı yukarı hareket eder. Vurucu topa hareket ettikten sonra birden aşağı inerek vurucunun ıskalamasını sağlar.

  Gyroball: Japon oyuncular tarafından kullanılmaya başlanan bir atıştır. Bu teknkte özel bir tutuş şekli filan yoktur. Sadece atıcının omzunun sağlamlığına dayanır.

  Walk (Base On Balls): Yürütmek (Kendisine, vuruş bölgesi (Strike Zone) dışına giden dört ball atılan vurucuya verilen birinci kaleye gitme ödülüdür. Bu ödül sonucu söz konusu vurucu, vuruş yapmasına gerek kalmadan birinci kaleye yürür. Bir nevi teknik faul.)

  Ball: "Hata" (Vuruş bölgesinden (Strike Zone) geçmeyen ve vurucu (Batter) tarafından da vurulmayan atış. Top vuruş bölgesine gelmemesine rağmen vurucu sopasını sallarsa ve vuramazsa ıska olarak değerlendirilir. Eğer atış önce yere çarpıp oradan sekerek vuruş bölgesinden geçerse, bu da "ball" olarak değerlendirilir. Eğer bu tür bir atış vurucuya dokunursa, vurucu birinci kaleye ilerleme hakkı elde eder. Eğer vurucu böyle bir atışa vurursa uçuş halindeki topa vurulmuş gibi kabul edilir. En fazla dört "ball" atılabilir. Beşincisinde vurucu birinci kaleye ilerleme hakkı elde eder.)

  Dead Ball: Ölü top (Kurallardan kaynaklanan bir durum sebebiyle geçici olarak oyununu durması sonucunda oyun dışı kalan top.)


  ~ Vuruş Çeşitleri ~

  Home run: "Home run" (Vurucunun topu oyun alanı dışına yollamasıdır. Bir vurucunun takımına sağlayabileceği en büyük yarar sayı turudur. Çünkü normal bir koşuda bir vurucu ancak bir sayı kazandırabilirken, sayı turunda sahada ne kadar koşucu varsa bir o kadar daha sayı kazandırmış olur.)

  Grand slam: Home run'ın en beğenileni ise bütün kaleler doluyken (1, 2 ve 3) oluyor ki; bunun adına da "Grand slam" deniyor. Ve 4 sayı direk hücum takımına yazılıyor bu da tadından yenmiyor.

  Sayanora home run: "Maç çeviren home run" (Atak yapan takım gerideyken ve kale/kalelerde oyuncu/oyuncular bulunurken vurucunun vurduğu home run sonucu tüm koşucuların sayı yaparak takımlarını öne geçirip maçı kazandığı durumlarda kullanılır.

  Bunt: "Bunt" (Sopanın savrulması yerine, atılan topun önüne doğru kasıtlı olarak getirilmesi şeklinde, topun içsaha (Infield) içine yavaşça düşürülmesi.)

  Fly Ball: Uçan top (Vurucu tarafından vurulan ve havada yüksekten uçan top.)

  Sacrifice Bunt: Kale/kalelerde bulunan koşucu/koşucuların ilerlemesi için bilerek bunting vurmaktır. Bu vuruşla vurucu kendinin dışarı gönderilmesini göze alır. Taktik amaçlı yapılır.

  Hit and Run: Vur-koş (Burada amaç topa vuruş yapmak değil kaleden koşmaya başlayan koşucunun sonraki kaleye ulaşmasını sağlayacak kadar vakit kazanmak adına topa dokunarak oyalanmaktır.)

  Sacrifice Fly: Üçüncü kalede bulunan koşucunun başlangıç kalesine dönerek sayı yapabilmesi uğruna topu olabildiğince uzağa vurmaktır. Topun yere düşme ihtimali az olduğundan vurucunun oyun dışı kalma olasılığı yüksektir. Taktik amaçlı yapılır.

  Inside-the-park home run: Saha içi home run. (Yapılan vuruş sonucu top dışsahada uzak bir noktaya düşmesine rağmen oyuncu tüm kaleleri koşarak dolaşır ve sayı yapar.)

  Foul Ball: Faul (Vurucunun topa vurmasına rağmen oyun sahası içerisine düşmediği durumlardır.)


  ~ Saha ~

  Mound: Tepe (Atıcının atış yaparken normalden biraz yüksekte durduğu yer.)

  Infield: İç saha

  Outfield: Dış saha

  Strike zone: Vuruş alanı

  Catcher’s Box: Tutucu Kutusu (Atıcı atışını yapana kadar tutucunun içinde bekleyeceği alan.)

  Bullpen: Saha kenarında yedek atıcıların oyuna girmeden önce ısınmak için hafif atışlar yaptıkları alana denir.

  < Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi W7K2D -- 26 Kasım 2011; 1:25:05 >  |
  |
  _____________________________

  - SoTe - W7K2D -

  Katılım zamanı: 23 Şubat 2006
  Paylaşımlarım : One Outs ( Anime ) - Ko | Şerif atamaları - One Piece çizimlerim - Iphone ile Uydu bulmak - Dreambox Dm800HD se - Assassin's Creed Embers 2011
 • Yarbay
  3180 Mesaj
  İnsanın başka bir anime paylaşası gelmiyor , böyle görünce
  |
  |
  _____________________________

  - SoTe - W7K2D -

  Katılım zamanı: 23 Şubat 2006
  Paylaşımlarım : One Outs ( Anime ) - Ko | Şerif atamaları - One Piece çizimlerim - Iphone ile Uydu bulmak - Dreambox Dm800HD se - Assassin's Creed Embers 2011
 • Yarbay
  5814 Mesaj
  Merak ettim İzlerim belki.
  |
  |
  _____________________________
 • Emekli Yönetici
  29532 Mesaj
  Death Note'tan sonraki animem olabilir ki Death Note izlediğim ilk ve tek animeydi.
  _____________________________
 • Binbaşı
  1117 Mesaj
  Death Note ve Hellsing izledim sadece nedense bunlar çok basitmiş gibi görünüyor gözüme anlamadım gitti ama izliycem zorluycam kendimi
  |
  |
  _____________________________


  Dexter,Kyle XY,
  Merlin, Chuck, Criminal Minds, Fringe, How i Meet Your Mother, House MD, Man vs Wild, Oz, Prison Break, Sherlock, South Park, Supernatural, The Bigbang Theory, The Walking Dead, Hellsing, Death Note, Family Guy, Simpsons
 • Yarbay
  3180 Mesaj
  quote:

  Orijinalden alıntı: PHI

  Death Note'tan sonraki animem olabilir ki Death Note izlediğim ilk ve tek animeydi.

  Üstad bana guven :) gercek anlamda death note benzeyen benim gozumde tek anime :)  < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  |
  |
  _____________________________

  - SoTe - W7K2D -

  Katılım zamanı: 23 Şubat 2006
  Paylaşımlarım : One Outs ( Anime ) - Ko | Şerif atamaları - One Piece çizimlerim - Iphone ile Uydu bulmak - Dreambox Dm800HD se - Assassin's Creed Embers 2011
 • Yarbay
  3089 Mesaj
  Konu yarıda kalmasa mükemmel bir anime olabilirdi. Sadece 25 bölüm olmasına rağmen Tokuchi Toua'nın müthiş bir deha karakter olduğunu söyleyebilirim. Akıllı olmasının yanında insan psikolojisini de bilmesiyle yenilmez bir kumarbaz oluyor.  < Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Espâda -- 30 Kasım 2011; 21:12:47 >
  _____________________________
 • Yarbay
  3180 Mesaj
  quote:

  Orijinalden alıntı: Espâda

  Konu yarıda kalmasa mükemmel bir anime olabilirdi. Sadece 25 bölüm olmasına rağmen Tokuchi Toua'nın müthiş bir deha karakter olduğunu söyleyebilirim. Akıllı olmasının yanında insan psikolojisini de bilmesiyle yenilmez bir kumarbaz oluyor.

  Çok akıcı yazmışınız , teşekkürler
  |
  |
  _____________________________

  - SoTe - W7K2D -

  Katılım zamanı: 23 Şubat 2006
  Paylaşımlarım : One Outs ( Anime ) - Ko | Şerif atamaları - One Piece çizimlerim - Iphone ile Uydu bulmak - Dreambox Dm800HD se - Assassin's Creed Embers 2011
 • Yüzbaşı
  347 Mesaj
  İzleyeceğim en kısa zamanda not ettim
  |
  |
  _____________________________
 • Yarbay
  2883 Mesaj
  ANIME&MANGA tavsiyeler ve öneriler burada...
  http://forum.donanimhaber.com/m_35421840/f_y/mpage_16/tm.htm#53489447


  başlığında yazmıştım ama dikkat eden olmamıştı.. iyi olmuş, güzel animedir hakikaten
  |
  |
  _____________________________

  Find The Way
  Give The Love
  Get The Power

  O'Sensei Morihei Ueshiba
 • Yarbay
  3448 Mesaj
  Torrente attım, yakın zamanda izlerim.
  |
  |
  _____________________________

  Orta Dünya Soy Ağacı Çalışmam | MyAnimeList | Last.fm | psn: FingolfinPF
  "Mutluluk uçsuz bucaksız ormanlardadır, bomboş sahillerdeki coşkudadır, insan elinin değmediği bir yerdedir,
  Denizin diplerinde ve gürlemesindedir. İnsanları severim ama doğayı daha çok severim."

  Switch FC: SW - 8548 - 9877 - 7372 | 3DS FC: 5301 - 1859 - 0736 | Steam
 • Yarbay
  3180 Mesaj
  Harika :)  < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  |
  |
  _____________________________

  - SoTe - W7K2D -

  Katılım zamanı: 23 Şubat 2006
  Paylaşımlarım : One Outs ( Anime ) - Ko | Şerif atamaları - One Piece çizimlerim - Iphone ile Uydu bulmak - Dreambox Dm800HD se - Assassin's Creed Embers 2011
 • Yarbay
  3448 Mesaj
  İzlemeye başladım, güzel benziyor, öneri için teşekkürler.
  _____________________________

  Orta Dünya Soy Ağacı Çalışmam | MyAnimeList | Last.fm | psn: FingolfinPF
  "Mutluluk uçsuz bucaksız ormanlardadır, bomboş sahillerdeki coşkudadır, insan elinin değmediği bir yerdedir,
  Denizin diplerinde ve gürlemesindedir. İnsanları severim ama doğayı daha çok severim."

  Switch FC: SW - 8548 - 9877 - 7372 | 3DS FC: 5301 - 1859 - 0736 | Steam
 • Yarbay
  3180 Mesaj
  quote:

  Orijinalden alıntı: Red Wings

  İzlemeye başladım, güzel benziyor, öneri için teşekkürler.

  Konuya ilginiz ve bunu değerlendirmeniz neticesiyle ben teşekkür ediyorum
  |
  |
  _____________________________

  - SoTe - W7K2D -

  Katılım zamanı: 23 Şubat 2006
  Paylaşımlarım : One Outs ( Anime ) - Ko | Şerif atamaları - One Piece çizimlerim - Iphone ile Uydu bulmak - Dreambox Dm800HD se - Assassin's Creed Embers 2011
 • Binbaşı
  1175 Mesaj
  GTO bitince bu animeye ben de başlayayım ama arkadaşın biri konu yarım kalıyor demiş ne derece yarım kalıyor? Bir claymore yada berserk gibi falan mı?  quote:

  Orijinalden alıntı: PHI

  Death Note'tan sonraki animem olabilir ki Death Note izlediğim ilk ve tek animeydi.

  Full Metal Alchemist Brotherhood bence bunu da izle pişman olmazsın. Çoğu arkadaşıma zorla izlettim neredeyse hepsi sevdi.  < Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Said6 -- 9 Aralık 2011; 23:45:14 >
  |
  |
  _____________________________
 • Yarbay
  7850 Mesaj
  Takip ......
  |
  |
  _____________________________
  Bilgisayar donanım konusunda yazılım bazlı geniş kapsamlı tavsiye için mesaj atınız (internet,oyun,autocad ,solidworks,3dmax,maya,zbrush,video render,ses işleme,video çekim)Mesaj kutum kapalı değil. Mesaj atamıyorsanız engellenmişsinizdir.
 • Yarbay
  3954 Mesaj
  keşke death noteyi izlememiş olsaydım diyorum ve izlemeye başlıyorum
  |
  |
  _____________________________
  Girl I do this often make that catty poppin
 • Yarbay
  3180 Mesaj
  İzleyen arkadaşların yorumlarını merak ediyorum arkadaşlar =)
  |
  |
  _____________________________

  - SoTe - W7K2D -

  Katılım zamanı: 23 Şubat 2006
  Paylaşımlarım : One Outs ( Anime ) - Ko | Şerif atamaları - One Piece çizimlerim - Iphone ile Uydu bulmak - Dreambox Dm800HD se - Assassin's Creed Embers 2011
 • Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
  death note tarzı animeleri severim. bunu da denemem lazım.
  |
  |
  _____________________________
 • Binbaşı
  1175 Mesaj
  Şimdi bitirdim. Epey güzel bir animeydi. Beyzbolla bu güne kadar hiç alakam yoktu kuralları nasıl falan bilmezdim ama gayet güzel bir anime bence. Zaten beyzbol ana konu değilde yan etmen gibi birşey. Konu yarım kaldı denemez bence tam tadında bitirmişler. 9/10 veriyorum ben bu animeye.
  |
  |
  _____________________________
HızlıCevap
Sayfaya Git:
Sayfa:
Reklamlar
e-ticaret
haberler
SEO
Kurumsal Web Tasarım Şirketi
google reklamları
üniversite
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR4
0,625
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.