Şimdi Ara

OnBellek Temizleme iOs 10.2.1 [JB'siz]

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
45
Cevap
3
Favori
3.555
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Daha onceden battery doctor ile on bellek temizlemesi yapabiliyorduk yeni surumunde bu olay kaldirildi.Daha dogrusu biz kaldirildigini sandik fakat bu ozelligi gizlemisler..Onbellek temizleme islemini bi kac kere yaptiginizda ciddi derece yer aciliyor

Video ekliyorum cok basit sekilde yapabilirsiniz

Edit : Video bana ait degildir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi VioLee -- 25 Şubat 2017; 9:48:53 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• Kardeş ben bu özelliği ios 10 ilk çıktığından beridir biliyorum yer sıkıntısı çeken arkadaşlara söylüyorum zaten mucize bişey bulmuş gibi konu açma

• Sen biliyorsan kalabalik yapma o zaman kardesim.Bilmeyen bi dunya insan var onun icin bos konusma devam et.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Denedim evet gizli özellik açılıyor. Lakin, videoda bahsettiği gibi instagram, Facebook vs. Gibi programlardan en ufak birşey silmiyor. Hala yüksek ölçekte yer kaplıyorlar..

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Harika bir konu teşekkürler. Bilmiyordum öğrendiğim iyi oldu.

6s 64 GB kullanıyorum. Cihazı 2015 ekiminden beri sıfırlamadan kullanıyorum. Yani 16 aydır bu cihazın üzerinde yüzlerce uygulama yükledim sildim. Son zamanlarda baya bir azalma olmuştu. Kara kara düşünüyordum nasıl ön bellek temizleyeceğim diye bu konu ilaç oldu.

8.3 GB yer kalmıştı bu uygulama ile 7.7 GB yer temizledim ve şimdi boş hafıza 16 GB oldu. Özellikle de 16 GB model kullananlar için bu uygulamayı mutlaka kursunlar. Hatta her iPhone'da olması gereken bir uygulama. Tek sıkıntısı ekran çözünürlüğü. Hâlâ iPhone 5'ten kalma çözünürlük var.

Temizlikten önce

Temizlikten sonra

• Telefonu o kadar salladın ki 50. saniyede midem bulanmaya başladı ve bu şaka değil ciddiyim. Şu cihazları sabit tutun lütfen.
  • Teşekkür ederim bu özelliği bilmiyordum. Video da dediğiniz herşeyi uyguladım. Yaklaşık 2GB olan alanım 6GB çıktı. Teşekkürler hocam tekrar.

• quote:

Orijinalden alıntı: seyrusefer

Denedim evet gizli özellik açılıyor. Lakin, videoda bahsettiği gibi instagram, Facebook vs. Gibi programlardan en ufak birşey silmiyor. Hala yüksek ölçekte yer kaplıyorlar..

Hocam ayni temizleme islemini bi kac kere yapin ilk yapista tamamini silmiyor 3 4 kere yaptiginizda sosyal medyayida temizliyor

• quote:

Orijinalden alıntı: NoWLoadinG

Telefonu o kadar salladın ki 50. saniyede midem bulanmaya başladı ve bu şaka değil ciddiyim. Şu cihazları sabit tutun lütfen.

Video bana ait degil hocam

• Mr. Jingles kullanıcısına yanıt
    Evet hocam kesinlikle olmasi gereken bi program.Ben bi kac yol daha denemistim onlar zahmetli ve yavasti kendim 16 GB kullaniyorum normalde yetiyor ama uygulamalar zamanla cok yer kapliyor sisme yapmasa guzel olucak ama bunuda programla halledebiliyoruz

• VioLee kullanıcısına yanıt
    Çok yaptım, evet temizliyor şu kadar temizledim diyor. Telefonun ayarlarına bakınca öyle görünmüyor. Mesela Facebook 670 mb boyutunda o kadar çok yapmama rağmen hala aynı. İnstagram da aynı, işin garip yanı örn. Prog 500 mb yer açtım diyor, ayarlardan kontrol ettiğimde değişen birşey Yok.. bu arada ben iso 10.3.3 beta kullanıyorum bellki ondandır. Bilemedim. @VioLee

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi seyrusefer -- 25 Şubat 2017; 14:54:41 >
  • teşekkürler hocam,

instagram 1gb yakındı. şu an 50 mb :) daha birçok programı temizledi.
  • colaker kullanıcısına yanıt
    @colaker bende olmuyor hocam nerde yanlış yapmış olabilirim. Özelliği açtım ama siliniyor görünüyor fakat Yok.

• seyrusefer kullanıcısına yanıt
    Hocam siz nasil yapiyosunuz bi anlatin belki bi yerde yanlis yapiyosunuzdur.Ben suan her yaptigimda instagram,facebook,swarm hepsi ilk indirdigim boyuta dusuyor

• seyrusefer kullanıcısına yanıt
    Battery Doctor > Junk > Clean Up Cache > Clean dedikten sonra saklama alani doldu diye ibare cikiyor bitti diyin ona temizleme islemini tamamlasin.Eger herhangi bi temizleme olmadiysa bi kac kere daha deneyin oda olmazsa cihazi kapatip acin tekrar deneyin veya uygulamayi kaldirip tekrar yukleyebilirsiniz.Videoda ki yapilanlari birebir uygulayin olacaktir beta surumu kullanan arkadasim var oda temizleme yapabiliyor

@VioLee dediğiniz gibi yapıyorum. Bende "saklama alanı dolmak üzere" diye bir ibare çıkmıyor. Çok yaptım, sildim yeniden yükledim olmadı. Bide teli kapatıp deniyeyim. Bakalım. Bildiririm size durumu.

@VioLee tekrar sildim, yükledim, telefonu açtım kapadım. Sonuç değişmedi.

• Hocam öncelikle paylaşım için teşekkürler ancak bende özelliği açmama rağmen sosyal hesapların cache belleklerini bir türlü silemedim,

• Ek olarak video da gösterilenden farklı bir yol ile, uygulamayı çalıştırdığınızda konum bilgisi izni istiyor ,izin vermeyin daha sonra programı açın, ardından gizlilik ayarlarından programın konum bilgisi kullanmasına izin verin özellik açılıyor .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Offchu! -- 25 Şubat 2017; 22:22:25 >
  • teşekkür ederim kardeş, yararlı bir paylaşım.

• 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.