Şimdi Ara

Ön yüklü Google uygulamaları politikası değişiyor, telefon fiyatları artabilir (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
51
Cevap
0
Favori
1.716
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
Giriş
    Teşekkürler. Adb ile kaldırmayı diyorsunuz herhalde, onu biliyorum. Benim demek istediğim husus sıradan bir kullanıcının uygulama ayarlarından istemediği uygulamayı silebilmesidir basitçe. Herhangi bir ek işlem gerekmeden. Yoksa ben zaten her türlü silerim, hiç affetmem

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ozmenakif

Teşekkürler. Adb ile kaldırmayı diyorsunuz herhalde, onu biliyorum. Benim demek istediğim husus sıradan bir kullanıcının uygulama ayarlarından istemediği uygulamayı silebilmesidir basitçe. Herhangi bir ek işlem gerekmeden. Yoksa ben zaten her türlü silerim, hiç affetmem
    Biz bildiğimiz için sorun olmuyor ama bilmeyenler için çok can sıkıcı bir durum ++ olarak çok şarj yiyor google uygulamarı ben xiaomi kullanıyorum çok memnunum
  • quote:

Orijinalden alıntı: enza

Bu özellik faydalı gibi görünse bile Google sizin resimlerinizi sizi fişlemek için kullanıyor. Benzer özellikleri Samsung Galeri'de getirmeye çalışıyor ve onda da amaç resimleri tarayıp kullanıcıyı fişlemek. Fişlemek derkende kullanıcı verisinin eşleştirme yapılabilmesinden bahsediyorum. Bu veriler oldukça değerli ve üreticiler için büyük bir gelir kaynağı.

Bir Android telefon aldığımda ilk yaptığım şey Google Fotoğraflar uygulamasını kaldırmaktır. Kaldırılamıyorsa devre dışı bırakmaktır.

Alıntıları Göster
    fişlemeyen varmı hocam ? icloud bile fişliyor

• quote:

Orijinalden alıntı: DarthWorm

fişlemeyen varmı hocam ? icloud bile fişliyor

Alıntıları Göster
    Herkes fişliyor fotoğraflar oraya buraya gidiyor ancak fotoğraflar ile kişi, mekan, tür eşlemesi çok daha sakat. Samsung Galeri ve Google Fotoğraflar bunu yapıyor. Amaç fotoğraftaki kişiyi, nesneyi ve mekanı tanıyıp buna göre fişleme yapmak. Benimde en çok canımı sıkan uygulamalar bu yönde fişleme yapan uygulamalar oluyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: enza

Bu özellik faydalı gibi görünse bile Google sizin resimlerinizi sizi fişlemek için kullanıyor. Benzer özellikleri Samsung Galeri'de getirmeye çalışıyor ve onda da amaç resimleri tarayıp kullanıcıyı fişlemek. Fişlemek derkende kullanıcı verisinin eşleştirme yapılabilmesinden bahsediyorum. Bu veriler oldukça değerli ve üreticiler için büyük bir gelir kaynağı.

Bir Android telefon aldığımda ilk yaptığım şey Google Fotoğraflar uygulamasını kaldırmaktır. Kaldırılamıyorsa devre dışı bırakmaktır.

Alıntıları Göster
    Fişlesin beni. Son kuruşuna kadar helal i hoş olsun. Bu şekilde terörist gibi insanları falan bulursa ne mutlu.
    Motosikletimle gezip güzel fotoğraflar çekiyorum. Fişlerken onlara da baksın.

Senin canını niye sıkıyor ki? Teröristsen canını sıkar. Yoksa Guugıl naapsın senin fotoğrafını.
    Muhittin Topalak in relationship with Kezban. Kill him...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi OverClocK1ng -- 21 Ekim 2018; 15:54:12 >

• quote:

Orijinalden alıntı: OverClocK1ng

Fişlesin beni. Son kuruşuna kadar helal i hoş olsun. Bu şekilde terörist gibi insanları falan bulursa ne mutlu.
    Motosikletimle gezip güzel fotoğraflar çekiyorum. Fişlerken onlara da baksın.

Senin canını niye sıkıyor ki? Teröristsen canını sıkar. Yoksa Guugıl naapsın senin fotoğrafını.
    Muhittin Topalak in relationship with Kezban. Kill him...

Alıntıları Göster
    O zaman hayırlı fişlemeler diyelim.

Bilgi güçtür. Kişisel eşleştirilmiş veriler bir toplumu yönetmekten tutunda yönlendirmeye kadar etki eder. Fakülte yıllarında bu konunun eğitimini aldım bu nedenle söyleyecek çok sözüm var ve bu konu çok su götürür ama burası ne yeri ne zamanı.

Milliyetçi bir insan olarak kişisel verimin "benden habersiz" eşleştirilerek kullanılması beni rahatsız ediyor. Sizi etmiyorsa benim içinde bir sıkıntı yok.

• Yaw esasında bi bakıma haklısın amaaaa, "Benden habersiz" kullanılıyor diyorsun ya.
    Eskiden telefonlar sadece telefon iken, bilgisayarda yaptığımız şeyler takip ediliyordu.
    Hatta Windows 10 Bedava olarak niye çıktı sanıyorsun ki. Sonra mobil telefonlar çıkınca da
    sabit PC deki verileriniz hariç mobilde de yaptığınız her şey izlenmeye başladı.
    Kısacası aynı b.kun laciverti..
  • quote:

Orijinalden alıntı: OverClocK1ng

Yaw esasında bi bakıma haklısın amaaaa, "Benden habersiz" kullanılıyor diyorsun ya.
    Eskiden telefonlar sadece telefon iken, bilgisayarda yaptığımız şeyler takip ediliyordu.
    Hatta Windows 10 Bedava olarak niye çıktı sanıyorsun ki. Sonra mobil telefonlar çıkınca da
    sabit PC deki verileriniz hariç mobilde de yaptığınız her şey izlenmeye başladı.
    Kısacası aynı b.kun laciverti..
    Haklısınız.
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.