Şimdi Ara

Ön yüklü Google uygulamaları politikası değişiyor, telefon fiyatları artabilir (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
51
Cevap
0
Favori
1.714
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Google Fotoğraflara gereksiz ve alternatifi olan şey demişsin ya. Tabi, programı kullanmayı bilmeyince öyle olur.
    Telefonumda binnnnlerce fotoğraf var. Bu fotoğraflarda bir tane resmi aramak, tarlada toplu iğne aramak gibi bir şey.
    Açıyorum Google fotoğrafları. Arama kısmına Motosiklet yazıyorum. Yapay zeka, o kadar foto arasından bana resmin içinde
    motosiklet olan fotoğrafları gösteriyor. Deniz yazıyorum. Deniz kenarında çekilmiş fotoğrafları gösteriyor.
    Üstelik mesela motosiklet fuarına gidip 300 tane resim çekmişim. Onu da Motosiklet Fuarı diye klasör yapmış. Öyle gösteriyor.
    Binlerce fotoğraf aramıyorum. Var mı daha ötesi...
  • Custom Rom yükleyin, içerisinde Google uygulamaları (gaaps) yüklü olarak gelmiyor. Hem şarj ömrü uzuyor hem de Google'ın gözetlemesinden kurtuluyorsunuz. Play Store yerine Yalp Store,Fdroid kullanabilirsiniz.
  • OverClocK1ng kullanıcısına yanıt
    Bu özelliği bilmiyordum haklısın, cahillik etmişim bu konuda. Ama hiç ihtiyacım olmadı mesela benim yani lisans ücreti benim cebimden çıkacaksa bu özelliği istemem. Ki bence bu olayı yapabilen Bi uygulama daha vardır Bi akıllı Google değil ya

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Xiaomiseverim X kullanıcısına yanıt
    Apple'ın stok fotoğraflarından Turkcell'in lifebox'ına kadar çoğu uygulamada olan bir özellik, olmayanı bulmak ise daha zor 😉

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • fuckulteli kullanıcısına yanıt
    Playstore bedava değil zaten. Burada zaten konu ücret değil. Konu sadece uygulamaların ön yüklü gelmesi ve silinememesi dolayısıyla rekabetin zedeleniyor olması. Google da ön yükleme şartıyla kullanım ve dolayısıyla kazanç arttırmak amacında. Ama ön yüklü gelmek yerine bu politikayı değiştirip kendi uygulamaları da diğerleri gibi reklamını yapmaya başlayabilir. İşletim sistemini bazı özellikleri dayatmak için bedava yapmıyor. Onun karşılığı zaten başka.
  • Google canım benim önce sağlam ve vazgeçilmez uygulamalar yap sonra gel yanımıza. Google maps desen eyvallah ama elle tutulur başka ne var elinde lisanslayacak anlamadım.

• google+
    google fotoğraflar
    googleplay music
    gazetelik
    kitaplık
    duo

yani o kadar çok gereksiz uygulamaları var kaldıramıyorsun sadece devredışı bırakabiliyorum. ön yüklü gelmemesi güzel olur. telefonu aldığımız zaman kurulumda bunları işaretleyip kurmak daha iyi olur. aromalı romlar gibi.
  • esmerbuyucu kullanıcısına yanıt
    Fotoğraf konusuna ilgim olmadığı için dikkat etmemişim ama dediğim gibi Google uygulamalarına ihtiyacımız olmadığı tekrar ortaya çıkıyor böylelikle
  • Xiaomiseverim X kullanıcısına yanıt
    Yok zaten. Tek kullandığım Google servisi Youtube. Onu da içerik üreticilerinin orada olmasından kaynaklı mecburen kullanıyorum.

• iPhone oyle mi

• Google uygulamalar zorla on yuklu geldigi icin bir sure sonra cihazlar kasiyor

• erkanberk kullanıcısına yanıt
    Ben çok uzun süredir Google drive kullanıyorum. Kendini çok geliştirdi, senkronizasyon özellikleri çok güzel. Evragi evde hazırlayıp işte direkt uygulamaya koyabiliyorum. USB bellek ya da mail ile uğraşmaya gerek kalmıyor.

Fotoğraflar uygulaması sınırsız depolama hakkı veriyor. Bir çok platformda kullanılabiliyor. Şu aralar yapay zeka özellikleri de bayağı gelişti. Özellikle de otomatik arşivleme özelliğini seviyorum.

iPhone ile Androidi birlikte kullanan biri olarak Duo en kaliteli görüntülü görüşme uygulaması. Face time falan hikaye. Çıktığından beri kullanıyorum.

Gmail zaten vazgeçilmez. Açık ara en akıllı ve pratik posta servisi.

Google Keep yine çıktığından beri kullandığım, Apple'ın her yeni iOS sürümü ile kendinden bir şey çaldığı fakat bir türlü o arayüzün pratikliğini yakalayamadığı bir not alma uygulaması.

YouTube'a değinmeye gerek yok.

Akıllı telefonu akıllı telefon olarak kullanmak isteyenler Google'ı bir şekilde kullanıyor.

• Hobar kullanıcısına yanıt
    Bu dediğiniz şekilde yıllardır s3 cihazımı kullanıyorum ben. Google play eksikliğini gram hissetmedim lazım uygulamaları güvenilir sitelerden (apkmirror gibi) indir yada lazım olursa yandex store gibi mağazalardan edinebiliyorum.

• Bize koymaz.. Zaten dünyada en pahalısı Türkiye'de.. :) Vız gelir tırıst gider..

• chrome ve facebook uygulamalarına gıcık olduğum kadar başka uygulamaya gıcık olmuyorum. hem tam olarak kaldıramıyorsun hem de heryerde reklamına denk geliyorsun.

• Böylece herşeyinizi okuyor, biliyor.

• Inşallah üreticilerin kendi işletim sistemlerini geliştirmelerine vesile olur

• Samsung'a Tizen OS'e yatırım yapması için bir fırsat sanırım. Hadi Samsung, hadi!

• quote:

Orijinalden alıntı: ozmenakif

Bence uygulamaların önyüklü gelmesi değil de, silinemiyor olması sıkıntı. Kullanmadığım uygulamayı silebilmeliyim. Bilinçli olarak google eskiyen cihazları yavaşlatıyor. Telefonum eskidiğinde root ile uğraşmadan play store, play hizmetleri vs. uygulamalardan kurtulma imkanım olmalı
    Silme yöntemini gösterebilirim rootsuz formatsiz hiçbir uygulama yüklemeden sadece cmd koduyla tüm Google uygulamalarini silmek mümkün bende hiçbiri yok playstore harita hariç

Ön yüklü Google uygulamaları politikası değişiyor, telefon fiyatları artabilir

• quote:

Orijinalden alıntı: OverClocK1ng

Google Fotoğraflara gereksiz ve alternatifi olan şey demişsin ya. Tabi, programı kullanmayı bilmeyince öyle olur.
    Telefonumda binnnnlerce fotoğraf var. Bu fotoğraflarda bir tane resmi aramak, tarlada toplu iğne aramak gibi bir şey.
    Açıyorum Google fotoğrafları. Arama kısmına Motosiklet yazıyorum. Yapay zeka, o kadar foto arasından bana resmin içinde
    motosiklet olan fotoğrafları gösteriyor. Deniz yazıyorum. Deniz kenarında çekilmiş fotoğrafları gösteriyor.
    Üstelik mesela motosiklet fuarına gidip 300 tane resim çekmişim. Onu da Motosiklet Fuarı diye klasör yapmış. Öyle gösteriyor.
    Binlerce fotoğraf aramıyorum. Var mı daha ötesi...
    Bu özellik faydalı gibi görünse bile Google sizin resimlerinizi sizi fişlemek için kullanıyor. Benzer özellikleri Samsung Galeri'de getirmeye çalışıyor ve onda da amaç resimleri tarayıp kullanıcıyı fişlemek. Fişlemek derkende kullanıcı verisinin eşleştirme yapılabilmesinden bahsediyorum. Bu veriler oldukça değerli ve üreticiler için büyük bir gelir kaynağı.

Bir Android telefon aldığımda ilk yaptığım şey Google Fotoğraflar uygulamasını kaldırmaktır. Kaldırılamıyorsa devre dışı bırakmaktır.

• 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.