Şimdi Ara

Ön lisans mezunları sınavsız lisans geçişi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
11
Cevap
0
Favori
192
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

2 Yıllık ön lisans mezunları (bilgisayar programcılığı) sınavsız lisans geçişi yapabiliyor mu bazı bölümleri açık öğretim olacak şekilde?

Bilgisi olan yardımcı olabilir mi lütfen.

• O eskidendi . Acikogretim bile olsa formaliteden dgs sinavina giriceksin sonra kamu yonetimi 3. Siniftan devam edersin. Yada baska iibf bolumleri veyahut sosyoloji vs.

(Genelde kamu yonetimi 3. Siniftan baslatiyormus diye ornek verdim) DGS ye tabiyiz biz onlisans evlatlari olarak

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: anatomi96

O eskidendi . Acikogretim bile olsa formaliteden dgs sinavina giriceksin sonra kamu yonetimi 3. Siniftan devam edersin. Yada baska iibf bolumleri veyahut sosyoloji vs.

(Genelde kamu yonetimi 3. Siniftan baslatiyormus diye ornek verdim) DGS ye tabiyiz biz onlisans evlatlari olarak

Bilgisayar programcılığı için DGS'de Kamu yönetimi gözükmüyor hocam ÖSYM tablosunda.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • StoryBro kullanıcısına yanıt
    Hocam bizde saglik okuduk o tabloda bizdede hemsirelik gozukuyor ama acikogretim kamu yonetimine dgs ye girerek tercih verip okuyan cok arkadaslar oldu

• @anatomi96
    @StoryBro

Benim bölümümden -> Yönetim bilişim sistemleri bölümüne geçiş gözüküyor.

140 gibi bir taban puanı mevcut. Açık öğretim bölümü ve kontenjanı 5000. Lakin kontenjanı son bir kaç yıldır hiçbir şekilde dolmuyor yani genelde boşta kalıyor.

Eşit ağırlık matematik-Türkçe bir alan.

Okul puanım ve 18 Türkçe ile birlikte taban puanı geçip bölüme giriş yapabiliyorum.

Eşit ağırlıkta sadece Türkçe yaparak istediğim puanı elde edince giriş yapabilirim değil mi? İlla matematik şartı koyuyorlar mı.

Varsayalım 0 matematik çektim. Fakat Türkçe ile istediğim puanı yaptım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: BR9

@anatomi96
    @StoryBro

140 gibi bir taban puanı mevcut. Açık öğretim bölümü ve kontenjanı 5000. Lakin kontenjanı son bir kaç yıldır hiçbir şekilde dolmuyor yani genelde boşta kalıyor.

Okul puanım ve 18 Türkçe ile birlikte taban puanı geçip bölüme giriş yapabiliyorum.

Eşit ağırlıkta sadece Türkçe yaparak istediğim puanı elde edince giriş yapabilirim değil mi? İlla matematik şartı koyuyorlar mı.

eşit ağırlık dediğimiz mesela türkçeden 10 soru yaptık matematikten de 10 soru yapaçağız bu şart öbür türlü sadece türkçe puanı oluşur eşit ağırlık puanı oluşmaz.

• quote:

Orijinalden alıntı: evandevan5a1

quote:

@anatomi96
    @StoryBro

eşit ağırlık dediğimiz mesela türkçeden 10 soru yaptık matematikten de 10 soru yapaçağız bu şart öbür türlü sadece türkçe puanı oluşur eşit ağırlık puanı oluşmaz.

Haklısınız hocam lakin eşit ağırlıktan giriş yaptığınızda hiç matematik yapmadanda kazanabilirsin fakat sadece Türkçe puanı eşit ağırlığına çok fazla etki etmeyecektir dediler. Yani 10 mat gibi bir şart söylemediler hiç. Bir fikriniz var mı?

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: evandevan5a1

quote:

@anatomi96
    @StoryBro

Haklısınız hocam lakin eşit ağırlıktan giriş yaptığınızda hiç matematik yapmadanda kazanabilirsin fakat sadece Türkçe puanı eşit ağırlığına çok fazla etki etmeyecektir dediler. Yani 10 mat gibi bir şart söylemediler hiç. Bir fikriniz var mı?

KİM DEDİ SİZE EŞİT AĞIRLIKTA MATEMATİK LAZIM DEĞİL DİYE
    SANIRIM BİLMEYEN BİRİ SÖYLEDİ.
    BİR KERE BİLGİSAYAR PROĞRAMCILIĞI DOĞASI ĞEREGİ SAYISAL BÖLÜM SİZ EŞİT AĞIRLIĞA GEÇMEK İSTİYORSUNUZ.
    KAMU YÖNETİMİ EŞİT AĞIRLIK TA MATEMATİK ŞART (YGS LYS VE DGS İÇİN 1,KURALDIR )
    ANADOLU ÜNİVERSİTESİ AÇIKÖĞRETİM KONTENJANI FAZLA TUTUYOR DİĞER İSTANBUL AUZEF VE ATATÜRK AÖF NİN KONTENJANLARI FAZLA DEĞİL O KADAR.

• BİDE DGS DE 140 PUAN BARAJİ GİBİ BİRŞEY YOK
    140 PUAN BARAJI ÜNİVERSİTEYE GİRİŞ SINAVI YGS VE LYS DE YENİ ADI NE OLDU ONLARIN TYT Mİ YTS Mİ TAM KISALTMALARINI HATIRLAYAMADIM.
    DGS DE NE KADAR YÜKSEK PUAN ALIRSANIZ O KADAR İYİ .
  • BR9 kullanıcısına yanıt
    Hocam esit agirlik icin matematikte birtane bile olsa 18 turkcenin yerine yapmalisiniz ki esit agirlik puani hesaplansin.

• İnanin dgs risk dgs ye girerken universite sinavinada girin sansinizi artirin. Dgs de hem kontenjan sikintilari var hemde aday cok . Universite sinavinada girerek bu sene sistem degismisken sansinizi artirabilirsiniz

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.