Şimdi Ara

Ön lisans diploması ile askerliğe başvuru yapıp 1 ay sonra lisans diplomasını vermek

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
13
Cevap
0
Favori
1.182
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar Ön lisans mezunuyum,Haziran da Lisans mezunu olacağım. Ağustos celp için son başvuru tarihi 31 Mayıs. Şimdi ben Mayıs ta Ön Lisans diplomamı verip askerliğe başvuru yapsam, Haziranda da Lisans diplomamı versem Lisans mezunu olarak gidebilir miyim askere?

• Neyi değiştirecek bilmiyorum. Askerlik şubesinde belge güncelleme yapabilirsin.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • pp_pp kullanıcısına yanıt
    Lisans mayisa yetişmediği için kasım da gidebilecegim yani 3 ay erken gitme şansım var onu değiştirecek hocam .Askerlik şubeye gidip soracağım musait zamanda

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Yeni sistemde her halükarda 6 ay degil mi süre? Ne faydası olacak?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ali222 -- 15 Ocak 2020; 12:44:54 >
  • ali222 A kullanıcısına yanıt
    kasım değilde ağustosta gidebileceğim bu yöntem olursa. üstte yazdığımı okumamışsınız. haziranda başvuru yaparsan kasıma atıyor. ağustos için son başvuru 31 mayıs
  • Yedek astsubayliga başvur.

• quote:

Orijinalden alıntı: RoIF

kasım değilde ağustosta gidebileceğim bu yöntem olursa. üstte yazdığımı okumamışsınız. haziranda başvuru yaparsan kasıma atıyor. ağustos için son başvuru 31 mayıs
    Lisans diplomanı neden vermek istiyorsun onu anlamadım? Önlisans ile başvurup ağustosta gidersin işte?
  • Little Caprice kullanıcısına yanıt
    Subay olarak gitmek varken niye astsubay olarak gideyim hocam. Asker de kalabilirsem kalmayı düşünüyorum

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Subay olarak gitmek varken niye astsubay olarak gideyim hocam. Asker de kalabilirsem kalmayı düşünüyorum
    Anladım ama bence başvuru yaptıktan sonra değiştirsen de lisans mezunu olarak saymazlar tam olarak ne zaman subaylar vs belli oluyor bilmiyorum ama ilgili kura çekilmeden önce seni güncellemeleri lazım askerlik şubesine sor bence ama muhtemelen lisanstan mezun ol öyle başvur derler
  • quote:

Ben de mezun olunca hemen basvurmustum. Ertesi yıl Nisan ayina tarih vermişlerdi. Erken sevk dilekçesi verip Ağustos ta gitmistim. ( Bu arada sonradan diploma sunmanin işe yarayacağını sanmam)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ali222 -- 15 Ocak 2020; 20:50:51 >
  • quote:

yedek astsubaylıktan diplomayı alınca subaylığa terfi edebilirsiniz. astsubay olsanız bile sonradan subay olursunuz.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.