Şimdi Ara

Omuzda ve Sırtta Sivilce? (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
77
Cevap
3
Favori
74.619
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Benim yüzümde de pek sivilce çıkmadı ama son bir senedir sırtımda çıkmaya ve çoğalmaya başladılar.Kese falan da etki etmiyor.Yağlı bir deriye sahibim.Belki ondandır.En iyi bu hafta bir cildiyeciye görünmek.
  • genelde yıkanmamaktan çıkar
  • tuzlu su sivilcelere iyi gelir.Bol bol denize gir.Bendede vardı ne zamandır denize giriyorum baya azaldı
  • Deniz,güneş müthiş iyi gelir sivilcelere..İmkanın varsa en iyi çözüm bu..Hadi yüzümde desen bazı maskeler var sivilcelere iyi gelen ama sırta yapılmazki bunlar
  • sırtınızı omzunuzu iyi keseleyin ve eğer imkanınız varsa hergün duş alın bende de vardı bitti
  • quote:

Orjinalden alıntı: ByNeron

tuzlu su sivilcelere iyi gelir.Bol bol denize gir.Bendede vardı ne zamandır denize giriyorum baya azaldı

denizden döndükten 1 ay sonra geri çıkıo usta tıbbi bi yöntemi var mı yani kesin çözüm??
  • sizin omuz ve sırtta var benim göğsümde bile var . Ne hastalıksa bendekide 3 yıldır geçemedi bi türlü.

hatta şu an lise 3 teyim 6ncı sınıftan beri yüzümde sırtımda ve omuzlarında var , 2 yıldırda göğsümde var ne iş anlamadım.Deri hastalıgı var bende sanırım.Bi arada kolumda çıkmıştı .

denize gidincede geçmiyo ayrıca, nedense sadece soluklaşıyor . Duş alıncada eski haline geliyolar.Nasıl bi şeydir anlayamadım ben 3 ordan 3 ordan 6 yıldır aynı dert. Asosyal oldum sivilceler yüüznden.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Katıksız Manyak! -- 5 Temmuz 2009; 4:40:03 >
  • şuan 2 tane hap kullanıyorum...

2 haftadır sabah ve akşam...şuan mutfakta haplar isimlerini unuttum ( lazım olursa pm at )

suratımdaki bütün sivilceler gitti.
    vücuttakileri kuruttu ve götürüyor...
    bodyede başladım zayıflıcam...

işleri yoluna sokma zamanı benim için.
  • Harbi bende var la fan acak hadi
  • quote:

Orjinalden alıntı: YourMotherWasAngel

Harbi bende var la fan acak hadi

fan açınca geçmio onun yerine birine bi iki bişey sorda uygula
  • yağlı yiyecek yemekten oluyor genelde. bi ara günde 2 hamburger yerdim. sırtımda aynı gün çıkardı. şuan yemiyorum. 1 tane sivilce yok hiç bi yerimde.
  • atom silahı lazım size roaccutane ... şuanda kullandığınız antibiyotikler hiç bir işe yaramıyor
  • cok alkol tüketirseniz de cıkar
  • quote:

Orjinalden alıntı: semih_efendi

atom silahı lazım size roaccutane ... şuanda kullandığınız antibiyotikler hiç bir işe yaramıyor

kışın kullanılıyomuşo ilaç sanırım.Alıcam ama kış gelsin
  • ben kullandım kullanacak arkadaşlara önerim eylül 1 başlayın mart sonu nisan başı pek güzel olmuyor çünkü ilacın yan etkilerini ilk 15 gün pek hissetmiyorsunuz sonra aniden çıkıyor ama ilacı bıraksanızda 5-6 gün yan etki var ve güneş hiç çekilmiyor vampirizm haline bürünüyorsunuz insanlar benden 6 ayda korkmaya başlamışdı ne yalan söyliyeyim zaten beyazım iyice beyazlaştım şeffaflaştım dudaklarım çatlaklarla ve sürekli kanlı bir görüntü ile doluydu gözlerim falan gölgelenmeye başladı arada sırada derste falan burnum-dudağım yavaş yavaş kanıyordu farketmediğimden gören bir kez havalara zipliyordu ha geçti mi geçti artık tek tük küçük küçük 40 yılda bir ama o beyazlık hala daha tam anlamıyla geçmedi

• quote:

Orjinalden alıntı: simoney

cok alkol tüketirseniz de cıkar

sivilcelerin sebebi belli oldu
  • hamama gidip bi kese attırın ohh mis gibi
  • Ben 1 yıla yakın roaccutane kullandım. 1 yılın sonunda yüzümde hiçbir şey kalmadı. İlacı bırakalı 2 yıl oldu, yüzüm pırıl pırıl. Sivilce namına bir şey yok amma velakin ara sıra bende de omuzlarda ve sırtta çıkıyor.

Kese iyi gelir diyorlar...
  • sıkıntılarınızdan kurtulun tüm sıkıntılarınızdan hiç bir şeyi dert etmeyin o zamanda sivilcelerinizin azaldıgını görüceksiniz siz her yanım sivilce diye daha kendinizi sıkarsanız o sivilceler dahada çoğalır
  • Bu forumda okuduğum yorumlara göre sivilce ile ilgili çoğu kimse bişey bilmiyor yada bildiğini zannediyor ama yanlış biliyor..Buradaki yazıyı okuyun ve stresin,yediğiniz şeylerin sivilce çıkmasına sebeb olmadığını anllarsınız...

quote:

Yüzünüzde beliren bu küçük noktacıklar sinir bozucu değil mi? Ergenlik çağı da geçti, peki neden hala oradalar? Bu konuda yanlış bildikleriniz...

Metabolizma bozukluğu etken
    Yağ bezelerinin fazla çalışmasından, hormon veya metabolizma bozukluklarından kaynaklanan en küçük çıbanlardır sivilceler.

Kalıcı izler bırakabilir
    En sık yüzde, alında, sırtta, göğüste ve omuzlarda oluşur. Estetik görünümün geçici olarak bozulmasına neden olabilecekleri gibi, şiddetli olan lezyonlar nedbeleşerek iyileştiklerinde kalıcı izler de bırakabilirler.

Sivilceler hakkında yanlışlar ve doğrular

"Bazı besinler bende sivilce yapıyor": Yanlış

• Besinler ve akne üzerine yıllarca süren çalışmalar sonunda herhangi bir besinin akneye sebep olduğu görülmedi. Ne çikolata akne yapar, ne yağlı yemekler ne de süt. Eğer öyle olmuş olsaydı o besinlerden yemeyerek insanlar sivilcelerinden kolayca kurtulurlardı. Oysa gerçek öyle değil.

• Beslenme şeklinizi değiştirerek sivilcelerden kurtulamazsınız, kurtulan da görülmedi. Sivilcelerden ancak sivilce tedavisiyle kurtulabilirsiniz.

"Stres sivilce yapar": Yanlış

• Stres sivilcelere yol açmaz. O yüzden stresten kurtularak sivilcelerin geçmesini beklemek boşuna. Dahası stresli insanların kullandığı bir takım ilaçlar yan etki olarak sivilce yapar.

• Stres, cilt yüzeyine daha fazla sebum salgılanmasına neden olarak belki dolaylı olarak mevcut sivilceleri arttırabilir ancak hiç yoktan sivilce varetmez. Stressiz olduğu bilinen kimselerde de sivilce çıkabilir. Sivilcenin tedavisi başka türlü, stresin tedavisi başka türlüdür.

"Güneşışığı sivilcelere iyi gelir": Hayır

• Sadece yüzünüz biraz daha bronzlaşacağı için sivilceler daha az dikkat çeker. Güneş ışığı birkaç sivilceyi kurutsa bile yenilerinin gelmesini engelleyemez, epidermise(cilt üstü tabakası) zarar verebilir ve ilerleyen safhalarda sivilceler artabilir.

• Güneş ışığına maruz kalmak ciltte erken yaşlanma ve yanıklara neden olabilir. Güneşe çıkmadan önce koruyuculuk katsayısı en az 15 olan koruyucu losyonlar kullanmanızı tavsiye ederiz. Sivilceleriniz içinse sivilce tedavisi görmekte fayda var.

"Sivilcelerimi zaman zaman patlatıyorum": Sakın!

• Sivilcelerinizi patlatmakla mikroplara davetiye çıkarırsınız ve eğer enfeksiyon kaparsanız yüzünüzde ömür boyu geçmeyecek kalıcı yaralar meydana gelebilir.

• Siyah noktaları(komedonları) da sıkmamak gerekir.

"Sivilceler yaş ilerledikçe geçer": Tam böyle değil!

• Sivilceler ileri yaş grubunda daha az görülür. Ancak sivilcelerden büyüyerek kurtulunmaz. Bazı kimselerde sivilcelerin neden olduğu kalıcı yaralar vardır. Tedavi edilebilecek bir hastalığı tedavisiz bırakmamak ve kalıcı yara riskinden mümkün olduğu kadar erken kurtulmak gerekir.

• 20-44 yaş arası insanların yüzde yetmiş beşinde akne görülmezken geriye kalan yüzde 25'inde akne mevcuttur. Bazı hanımların adet dönemleri boyunca değişen hormon dengeleri sivilcelere neden olabilir. Doğum kontrol hapları sivilce yapabilir. Hamilelikte de sivilce görülebilir.

• 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.