Şimdi Ara

Omuz gerçekten genişler mi?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
18
Cevap
1
Favori
15.161
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Omuz genişletiyprum diyorlar ama bir soru aklıma takıldı. Çoğu insanın omuz genişliği birbirine çok yakın. Şimdi body yapanların omuzları ne açıdan genişliyor? Hani omuzları ölçmek için menzureyi tam bir tur yani yuvarlak olarak geçirdiklerinden genişlik daha çok kalınlaşmanın sonuçu oluyor. Yani iki omuz arasındaki mesafenin artışından çok artan kalınlığın genişleme olarak söylendiği mi doğru yoksa hem iki omuz arası mesafe artıp hem öne ve arkaya genişleme mi oluyor?

• omuz genişlemez vücut yapanların omuzlarının geniş gözükmesinin sebebi biraz belin ince olması biraz da omuzdaki kasları çalıştırıp büyütmek yoksa genetik neyse o dur ayrıca omuzları büyütmek de kolay iş değildir 1 sene vücut çalışırsın 5-10 cm arası bişey ancak alırsın

sana altın oranı vereyim erkekte fit ve sexy vücut ölçüleri için
    bel çevresi x 1.60 omuz çevresi
    bel çevresi x 1.40 göğüs çevres

bu oranlaır yakalamak elbette zordur ama yakalamaya çalışarak da güzel bir görüntü eld edersin

belin 80 cm olsun omuzlar da 120 civarı olursa gayet geniş gözükür
  • Yani sonuçta kemikler uzamayacağına göre hipertrofi ile kaslar hacim kazanıyor yanlara doğru.
  • etherion kullanıcısına yanıt
    Sağol hocam, yani bir genişleme oluyor mesafe olarak
  • benim geniş
    bu yüzden düz göynek giyemiyorum göğüs ve üzerindeki düğmeleri ilikleyemiyorum

• quote:

Orijinalden alıntı: CeyKalDa

benim geniş

gardaşım o omuzdan değil memelerden kaynaklı kilo vermen gerek
  • Menzure
  • sırt omuz boyun kol vs. hepsinin orantılı genişlemesi lazım spor yapan biri için yoksa garip bir görüntü oluşur
  • Steroid kullanirsan baya genisler
  • quote:

benim geniş

Memeler kadın memesi gibi olmuş yağdan sen omuzum geniş diye geziyorsun he

• quote:

benim geniş

hocam siz kilo vermediniz mi o memeler ney öyle

• Omuz kaslari 3 bolumden olusur. On, orta ve arka.

Omuzlar on gorunumden genis olmasini istiyorsan lateral raise yani omuz yana acis hareketleri yapman gerekiyor.

Omuz baslari daha kalin olsun istiyorsan ön omuz kaslari icin front raise - öne kaldiris benzerleri ve arka omuz icin face pull, bent over lateral raise yapip tum omuz kaslarini calistirman lazim.
  • Bir mahalle elektrikçisinin yanına girEline kırıcı matkap ya da hilti al, beton tavanları kır bütün gün boyu genişliyor mu genişlemiyor mu görürsün?
  • GeceninGizemi kullanıcısına yanıt

• omuz genişlemez vücut yapanların omuzlarının geniş gözükmesinin sebebi biraz belin ince olması biraz da omuzdaki kasları çalıştırıp büyütmek yoksa genetik neyse o dur ayrıca omuzları büyütmek de kolay iş değildir 1 sene vücut çalışırsın 5-10 cm arası bişey ancak alırsın

sana altın oranı vereyim erkekte fit ve sexy vücut ölçüleri için
    bel çevresi x 1.60 omuz çevresi
    bel çevresi x 1.40 göğüs çevres

bu oranlaır yakalamak elbette zordur ama yakalamaya çalışarak da güzel bir görüntü eld edersin

belin 80 cm olsun omuzlar da 120 civarı olursa gayet geniş gözükür
  • CeyKalDa kullanıcısına yanıt
    Offfffffffff

Auuuuuuuuuuu
  • fabrizo kullanıcısına yanıt
    Ozaman deadlift yapılmamalı çünkü bel genişler.

Dogrumu
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.