Şimdi Ara

Omega 3 Balık Yağı/Şurup - Kalp ve Beyin Sağlığı (4. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
3.526
Cevap
112
Favori
365.861
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
15 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Epidoras

Sabahın köründe uyanıp yazdığım cevaplarda imla hatalarını fark ettim. Geri dönüp düzeltmek için kendimde o enerjiyi görmediğim için sizden bu hatalarımı sabahın kör vaktinde uykunun rehavetinden henüz kurtulamamış olmama bağlayarak görmezden gelmenizi rica ediyor ve sağlıklı bir gün diliyorum :) Birde yazdıklarımı çok ciddiye almayın bir doktorada danışın ;)

Saygılar…

Alıntıları Göster
    teşekür butonu yok mu burada... :)

çok teşekür ederim.

ayrıca size döneceğim .

yeni sorularımla.

saygılarımla.

• quote:

Orijinalden alıntı: yusufziya

çok teşekür ederim.

ayrıca size döneceğim .

yeni sorularımla.

saygılarımla.

Alıntıları Göster
    Evet balık yağında E vitamini önemli.

Ben Efa daily kullanıyorum. İçinde e vitamini olmasına rağmen hapı içtikten sonra bir avuç fındık yiyorum. (şu an taze fındık bulabilirsiniz) Bunun dışında E vitamini olarak: Ispanak,kabak,lahana,marul,zeytinyağı,ceviz,yumurta sarısı,domates,patates.. yiyebilirsiniz.

• quote:

çok teşekür ederim.

ayrıca size döneceğim .

yeni sorularımla.

saygılarımla.

Rica ederim :) takılmayın böyle şeylere, siz omega 3 kullanın yeter :)

Sorularınız için burası hep var mutlaka geç de olsa cevap bulacaktır ;)

Maden suyundan aklınıza gelsin "magnezyum"u ihmal etmeyin!!!!

Saygılar...
  • quote:

Orijinalden alıntı: Kıdemli Yarbay

Ben Efa daily kullanıyorum. İçinde e vitamini olmasına rağmen hapı içtikten sonra bir avuç fındık yiyorum. (şu an taze fındık bulabilirsiniz) Bunun dışında E vitamini olarak: Ispanak,kabak,lahana,marul,zeytinyağı,ceviz,yumurta sarısı,domates,patates.. yiyebilirsiniz.

Evet hocam bunun en kolayı sabahları mutlaka yumurta yemek lazım. Söylediklerinizin arasında olan zeytinyağ eksikliğide şakaya gelmez gerçekten kötü kolesterolün (LDL) okside olmasını ve damar duvarına girmesini önleyerek, iyi kolesterolü (HDL) artırıyor. Böylece, damar sertliği, kalp-damar sistemi hastalıkları, kalp krizi ve inmeden uzak durmamızı sağlıyor zeytin yağı, ihmal edilmemeli.

Bu arada omega 3 kullanmaya başlamışsınız, mutlu oldum :)

Saygılar...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Epidoras -- 7 Ağustos 2012; 23:37:54 >

• quote:

quote:

Evet hocam bunun en kolayı sabahları mutlaka yumurta yemek lazım. Söylediklerinizin arasında olan zeytinyağ eksikliğide şakaya gelmez gerçekten kötü kolesterolün (LDL) okside olmasını ve damar duvarına girmesini önleyerek, iyi kolesterolü (HDL) artırıyor. Böylece, damar sertliği, kalp-damar sistemi hastalıkları, kalp krizi ve inmeden uzak durmamızı sağlıyor zeytin yağı, ihmal edilmemeli.

Bu arada omega 3 kullanmaya başlamışsınız, mutlu oldum :)

Saygılar...

Alıntıları Göster
    Dha'lı yumurta ile omega 3'lü yumurta var marketlerde. Bunların farkı nedir?

• quote:

Orijinalden alıntı: invisible_jn

Benim yaptığım tüm araştırmalar Omega 3(Balıktan elde Edilen) üzerine EPA ve DHA. Fakat yumurtada DHA hakkında uzaktan yakından fikrim yok. İnternet üzerinde okudum şimdihttp://www.yumurtam.com/index.php?sayfa=yumurta <- bu adrese girdiğinizde ilk sırada "saf" ibareli yumurta var yani gerçek yumurta, altında "DHA"lı olanı var. Şimdi DHA yı bunlar organik olarak kendileri mi elde ediyorlar bilmiyorum eğer sentetik olarak insanoğlunun ürettiği bir ürünse bence kullanılmamalı nedenine gelince beyinde ciddi işe yarayan yağın insan tarafından geliştirilen türünün karışması ne gibi sonuçlara neden olabilir hiç bir fikrim yok. Bunu yapanlarında kötü bir niteyi yoktur ancak ticari bir politika bu ne olacağı bilinmez

= Buraya kadar kendi fikrimi yazdım doğru olmaya bilir, fakat bunu tüketin ya da tüketmeyin diye bir öneri değildir! =

Konu hakkında doktorlara, beslenme uzmanlarına danışabilirsiniz, üreticiye de sorabilirsiniz fakat objektif bir yaklaşım olmaz "kimse kendi üretimine kötü demez" ama bu ürünlerin çıkış kaynağına bakarsak GDO duyulduktan sonra türediyse bilin ki işin içinde genetiği değiştirilmiş ürünler vardır.

Hiç yoktan Genetik değiştirme sistemi ile ilk olarak 197x’ler de sıfırdan bir bakteri ürettiklerini okumuştum, araştırıp görebilirsiniz. Yumurtanın içinde de DHA üretimi yapabilirler mi bilemiyorum ama imkânsız değil. Ben şahsen saf halinde olmayan bir şeyin tüketimine karşıyım bu benim kendi görüşüm, derseniz ki görmediğimiz neler var ki; O zaman görebildiğimce tüketmemeye gayret ediyorum :)

• quote:

DHA 250 ürünü en yukarıdan buraya yazdığım gibi uzun dönem kullanım için değil ilk etapta kullanılabilecek doğrudan beyin için faydalı olan DHA değeri yüksek üründür. Neden uzun dönem kullanımı için önermediğime gelince içeriğine eklenmemiş olan E vitaminidir ama bununda önüne şu şekilde geçebilirsiniz. İleri de alacağınız balık yağlarının içeriğinde E vitamini olanları tercih ediniz EFA, Ocean, Carlson, Solgar ve Sevan Seas vb. ürünlerin çoğunda (sizde kontrol edin) vardır. Sabah E vitaminli ürünü tüketirken akşam yemeğinde DHA 250 ürününü tüketirsiniz ve kullanımınızda DHA nın EPA'nın gerisinde kalmamasını sağlarsınız.

Rica ederim, hızlı cevap verdiğiniz için ayrıca teşekkürler :)

Demek DHA 250'NİN ilk kutusu bittikten sonra başka bir ürüne geçeceğim.. Şu anda günde 1 kapsül kullanıyorum, sabah diğer ürün - akşam DHA 250 fazla gelmez diyorsunuz öyle mi ?

Bu arada Rhodiola'yı duyunca ben de Limitless'ı hatırladım :)

Son 2 haftadır her gün 1 şişe maden suyu tüketmeye dikkat ediyorum, demek ki iyi ediyormuşum :)

Astaksantin konusunda fikirlerinizi bekliyorum öyleyse, tekrar teşekkürler..

• quote:

quote:

Benim yaptığım tüm araştırmalar Omega 3(Balıktan elde Edilen) üzerine EPA ve DHA. Fakat yumurtada DHA hakkında uzaktan yakından fikrim yok. İnternet üzerinde okudum şimdihttp://www.yumurtam.com/index.php?sayfa=yumurta <- bu adrese girdiğinizde ilk sırada "saf" ibareli yumurta var yani gerçek yumurta, altında "DHA"lı olanı var. Şimdi DHA yı bunlar organik olarak kendileri mi elde ediyorlar bilmiyorum eğer sentetik olarak insanoğlunun ürettiği bir ürünse bence kullanılmamalı nedenine gelince beyinde ciddi işe yarayan yağın insan tarafından geliştirilen türünün karışması ne gibi sonuçlara neden olabilir hiç bir fikrim yok. Bunu yapanlarında kötü bir niteyi yoktur ancak ticari bir politika bu ne olacağı bilinmez

= Buraya kadar kendi fikrimi yazdım doğru olmaya bilir, fakat bunu tüketin ya da tüketmeyin diye bir öneri değildir! =

Konu hakkında doktorlara, beslenme uzmanlarına danışabilirsiniz, üreticiye de sorabilirsiniz fakat objektif bir yaklaşım olmaz "kimse kendi üretimine kötü demez" ama bu ürünlerin çıkış kaynağına bakarsak GDO duyulduktan sonra türediyse bilin ki işin içinde genetiği değiştirilmiş ürünler vardır.

Hiç yoktan Genetik değiştirme sistemi ile ilk olarak 197x’ler de sıfırdan bir bakteri ürettiklerini okumuştum, araştırıp görebilirsiniz. Yumurtanın içinde de DHA üretimi yapabilirler mi bilemiyorum ama imkânsız değil. Ben şahsen saf halinde olmayan bir şeyin tüketimine karşıyım bu benim kendi görüşüm, derseniz ki görmediğimiz neler var ki; O zaman görebildiğimce tüketmemeye gayret ediyorum :)

Tavuk yemlerinin içine bu balık yağlarını ve keten tohumlarını katıyorlarmış. Böylece yumurta da omega-3 yönünden zengin oluyormuş. İşte Omega-3 ve DHA aynı şey diye biliyordum ben. Fakat 2 farklı yumurta çeşidi olunca kafam karıştı.

• quote:

quote:

quote:

Tavuk yemlerinin içine bu balık yağlarını ve keten tohumlarını katıyorlarmış. Böylece yumurta da omega-3 yönünden zengin oluyormuş. İşte Omega-3 ve DHA aynı şey diye biliyordum ben. Fakat 2 farklı yumurta çeşidi olunca kafam karıştı.

Alıntıları Göster
    Ben yatmaya yakın alıyorum. Onarım gece uyurken olduğundan dolayı. yanlış mıyım sizce ?

• quote:

Orijinalden alıntı: Sensation +

Ben yatmaya yakın alıyorum. Onarım gece uyurken olduğundan dolayı. yanlış mıyım sizce ?

Herkes tarafından bilirnir, gece vücut her saat farklı bir salınım yapar ve bu yüzden kolestrol şikayeti olanların omega 3 ü gece almalarını önerdiklerini okudum, geçmiş mesajlarda bu konu üzerinde duruldu daha net olarak geçmiş mesajlardan okuyabilirsiniz.

Saygılar...
  • quote:

Orijinalden alıntı: jullietta

quote:

DHA 250 ürünü en yukarıdan buraya yazdığım gibi uzun dönem kullanım için değil ilk etapta kullanılabilecek doğrudan beyin için faydalı olan DHA değeri yüksek üründür. Neden uzun dönem kullanımı için önermediğime gelince içeriğine eklenmemiş olan E vitaminidir ama bununda önüne şu şekilde geçebilirsiniz. İleri de alacağınız balık yağlarının içeriğinde E vitamini olanları tercih ediniz EFA, Ocean, Carlson, Solgar ve Sevan Seas vb. ürünlerin çoğunda (sizde kontrol edin) vardır. Sabah E vitaminli ürünü tüketirken akşam yemeğinde DHA 250 ürününü tüketirsiniz ve kullanımınızda DHA nın EPA'nın gerisinde kalmamasını sağlarsınız.

Rica ederim, hızlı cevap verdiğiniz için ayrıca teşekkürler :)

Demek DHA 250'NİN ilk kutusu bittikten sonra başka bir ürüne geçeceğim.. Şu anda günde 1 kapsül kullanıyorum, sabah diğer ürün - akşam DHA 250 fazla gelmez diyorsunuz öyle mi ?

Bu arada Rhodiola'yı duyunca ben de Limitless'ı hatırladım :)

Son 2 haftadır her gün 1 şişe maden suyu tüketmeye dikkat ediyorum, demek ki iyi ediyormuşum :)

Astaksantin konusunda fikirlerinizi bekliyorum öyleyse, tekrar teşekkürler..

DHA 250 iki veya 3 kutu tek olarak kullanmanızda bir sakınca yoktur, Bu ürün doğrudan beyin için faydalı asidi barındırdığı diğer ürünlere göre etkinin gözlemlenebilmesi bu üründe daha yüksek seviyelerde. Sonraki süreçte bu ürünü bırakmanıza gerek yok hatta kullanmanızda fayda var, kullanım önerisi de şu şekildedir:

İçeriğinde E vitamini bulunan 1000mg lik bir omega 3 ile birlikte günde bir ya da iki DHA 250 kullanabilirsiniz. Bu şekilde günlük 1250 & 1500mg ürün kullanmanızda sakınca yoktur eğer bir rahatsızlığınız veya doktor uyarısı yoksa. Günlük ulaşabileceğiniz normal insanlar için en fazla 2000mg dir. Daha üst seviyeleri farklı amaçlara hizmet etmekte olup doktor kontrolünde takip edilmesi gerektiğini düşünüyorum.

Saygılar...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Epidoras -- 10 Ağustos 2012; 9:35:02 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Sensation +

Sorunuza bir cevap verdim ama bir ekleme daha yapmak istiyorum,
    Amerikalı bir sağlık örgütü özel bir diyet ve beyne özgü testler uyguladı ve tam 6 yıl boyunca 4.000'den fazla insanı takip etti bu testlerin sonucunda omega 3 ün doğrudan tamir için faydalı olduğunu söylemek zor, nedenine gelince Beyni tamir etmek için daha net bir yöntem açıklayacağım okuduğum kitap içeriğinden faydalanarak:

Düzenli ve usulüne uygun yapılan egzersizler; Beyin destekli Nörofronik Faktörü (BDNF) gibi yararlı hormonların da salgılanmasını sağlar. BDNF, beyindeki hücrelerin gelişimini, bakımını ve onarımını sağlayan bir hormondur. Eğer amacımız daha sağlıklı ve optimum seviyede çalışan bir beyne kavuşmaksa, salgılanan BDNF miktarını arttırmaya çalışmak, bizim için daha uygun olacaktır. Miskinlik, tembelli beyni aciz bir organa çeviren en büyük etkendir.

Bu satırlar noktası, virgülüne Beyin cerrahı bir doktorun kitabından alıntıdır.
    Siz buna uyarak omega 3 kullanırsanız BDNF ye omega 3 ün faydası olacaktır ama doğrudan omega 3 tek başına sanıldığı gibi tamir, onarım gerçekleştirebilecek bir asit değil, arabayı çalıştıran benzin gibi düşünebilirsiniz. Arabanızın suyunu eksik etmezseniz omega 3 suyu benzin gücü ile mekanik enerji çevirir onu tutar başka bir türe çevirir vs. vs. vs. dönüştürür ellem eder küllem eder su ile motorun ısısını düşürerek hararet yapmasını engeller ve arabanız sorunsuz çalışır. Motor dan pek anlamam umarım basit ve doğru örnek vermişimdir. :)

Saygılar...

• quote:

quote:

quote:

Lise de biyoloji dersi gördüyseniz eğer hatırlarsınız belki, Mutualizm çok uzun yıllar oldu eğer doğru hatırlıyorsam;

Mutualizm: Birden fazla türün karşılıklı olarak birbirinden yarar sağladığı birlikteliklere deniyordu. Mesela insan vücudu doğrudan K vitamini sentezleyemiyordu ama insan vücudunda bağırsaklarda yaşayan bir bakteri K vitamini sentezleyerek bize yarar sağlıyordu kendiside bizden otlanarak yaşıyor :)

Gelmek istediğim nokta tavuklara yedirdikleri yemi sindiren hayvanın içinde bu olay nasıl gelişiyor, ilk etap da elbette gözle görülen bir şey olmadığı için bu tür ürünler satışına karşı çıkılmıyor acaba bu tür ürünler bizim DNA mızı değiştiriyor olabilir mi? Gelecekte genlerimiz kalıtsal olarak çocuklarımıza aktarıldığında ne gibi sonuçlara yol açacak bu tür ürünlerin kullanılması? Bunlar ciddi bir muamma benim için. Bu yüzden ben bahsettiğiniz ürünleri gördüm ama bildiğim normal yumurtalardan tercih ettim. Benim kendi tercihim kullanmamaktan yana ama bu konuda yazdıklarım doğruluk ile hiç alakası da olmayabilir bu konuyu bir doktora da değil doğrudan genetik mühendisine sormak lazım tabi bulabilirsek. :)

Konu hakkında yazdıklarımı pek ciddiye almayın sadece fikrimi beyan etmek istedim.

Saygılar...

• quote:

Sabahın köründe uyanıp yazdığım cevaplarda imla hatalarını fark ettim. Geri dönüp düzeltmek için kendimde o enerjiyi görmediğim için sizden bu hatalarımı sabahın kör vaktinde uykunun rehavetinden henüz kurtulamamış olmama bağlayarak görmezden gelmenizi rica ediyor ve sağlıklı bir gün diliyorum :) Birde yazdıklarımı çok ciddiye almayın bir doktorada danışın ;)

Saygılar…

Alıntıları Göster
    Bende eczaneden alıyorum bunları kilo alıyorum bunun sayesinde güzel...

• quote:

Orijinalden alıntı: BjkPrensi

Balık yağının kilo ile alakası yoktur.. Nerden çıkardınız bunu?
  • quote:

quote:

Hocam niyet önemli :)

Bu olayın aslı astarı Balık yağının asit özelliği yağ çözücüdür, zaten bu sayede kalbi koruyor, beyin uyarılıyor yağlar elden gidiyor diye, kişide bu yüzden yemeğe sarılıyor olabilir, bunun dışında hiç bir bilimsel veri balık yağının kilo aldırdığını tespit edememiş yazıflatmak dışında :)

=- Bu bir hipotez olup benimdir, hiç bir bilimsel veriye dayanmaz sadece omega 3 ün yağ çözme yeteneğine sahip olması dışında -=

Eh tabi birde yurdum insanı faktörü var, nezleye iyi geliyor diye içse emin olun işe yarayacaktır :)

BjkPrensi şiddetle bakmanı öneriririm:http://tr.wikipedia.org/wiki/Plasebo_etkisi

Saygılar...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Epidoras -- 13 Ağustos 2012; 18:46:48 >

• quote:

quote:

quote:

Hocam niyet önemli :)

Bu olayın aslı astarı Balık yağının asit özelliği yağ çözücüdür, zaten bu sayede kalbi koruyor, beyin uyarılıyor yağlar elden gidiyor diye, kişide bu yüzden yemeğe sarılıyor olabilir, bunun dışında hiç bir bilimsel veri balık yağının kilo aldırdığını tespit edememiş yazıflatmak dışında :)

=- Bu bir hipotez olup benimdir, hiç bir bilimsel veriye dayanmaz sadece omega 3 ün yağ çözme yeteneğine sahip olması dışında -=

Eh tabi birde yurdum insanı faktörü var, nezleye iyi geliyor diye içse emin olun işe yarayacaktır :)

BjkPrensi şiddetle bakmanı öneriririm:http://tr.wikipedia.org/wiki/Plasebo_etkisi

Saygılar...

Alıntıları Göster
    arkadaşım .

gerçektende etkileyici bir omega3 araştırması.

bayramdan sonra muhtemelen ömür boyu sürecek bir omega3 takviyesine başlıyorum.

her ne akdar içimi kötü olsada fiyat/performans ürünü olan sıvı omega3 ten yanayım. içerikte daha iyi bunlarda.

carlson 200ml sabah 1 + akşam 1 tatlı kaşığı tüketmeyi planlıyorum.

omega3 ne zaman içilmeli sizce.

aç yada tok karnına ??? fark ediyor mu ?

günlük 2 parçaya bölerek içersek faydası daha fazla olur mu .

teşekür ederim.

• quote:

arkadaşım .

her ne akdar içimi kötü olsada fiyat/performans ürünü olan sıvı omega3 ten yanayım. içerikte daha iyi bunlarda.

teşekür ederim.

carlson uzerinde yazanda oyle zaten sabah aksam birer tatlı kasıgı yetişkinler için.

ac tok cok farketmez ama ac alırsan kana karısması daha iyi olur ama tad olarak birazda agzının tadı bozulabilir sabah sabah ac karına almakta

• quote:

arkadaşım .

teşekür ederim.

Selam,

Teşekkür ederim @yusufziya. Cevap biraz geç oldu sanırım, umarım işinize yarar...

Daha önceden bahsettiğimiz gibi sıvılarda genel de şurup şeklinde olanlar ağırlıkla ürün yelpazesi incelendiğinde çocuklara yönelik olduğu görülmektedir. Ancak bu yetişkinlerin bu ürünü kullanamayacağı anlamına tabi ki gelmez, tercih ettiğiniz marka konusunda uzman bir üretici olduğu için rahatlıkla kullanabilirsiniz. Sıvı (Şurup) formunda olanlar kapsüllere göre daha fazla kapasiteye sahip olduğundan ihtiva ettiği omega 3 değerleri kapsüllere göre yüksektir.

Günlük omega 3 kullanımı birçok kaynak 1,5gr (1500mg) olarak açıklamıştır, bu değer özgün kaynaklarla da desteklenmekte olup kişinin ulaşabileceği en yüksek değer 2000mg olmalı ve mümkünse eczacınıza doktorunuza danışılmalı. Henüz Dünya üzerinde omega 3 den zehirlenen kişi bulunmamaktadır fakat şansınızı da zorlamamak gerekiyor. :) 2000mg üzeri farklı alanlara hizmet etmekte olup tedavi amacı ile kullanılmaktadır.

Önceki sayfalarda paylaştığım Çapa TIP fakültesinde kaydedilmiş olan video da alanında uzman kişilerin her şeyin fazlası zarar olduğu gibi omega 3 fazla kullanımının belirtilen hiç bir zararı olmamasına rağmen zarar verebileceğini açıklamıştır.

Kararında kullandığınız müddetçe ömür boyu kullanmanız gereken bir gıda takviyesidir. Gün içerisinde ayrı şekillerde iki kere kullanmanın söylediğiniz gibi günlük ihtiyacınızı karşılama açısından yararı olacaktır, hatırladığım kadarı ile bir tatlı kaşığı 5ml bu yoldan çıkarak günde iki sefer kullanmak kaydı ile en fazla elinizdeki şişe ile 20gün yeterli gelecektir.

Ben şahsen omega 3 saf olarak tercih ediyorum, içeriğinde E vitamini dışında herhangi bir inorganik ve organik bileşik karıştırılmamasından yanayım, omega 3 saflığının bozulmasını istemiyorum. E vitamini Omega 3 için koruyucudur bu yüzden uzun dönem kullanımlarda E vitaminli tercih edilmelidir.

Kullanım tavsiyesi birçok üretici emilimin yemeklerle birlikte alındığında etkili olduğunu ve ağza gelecek balık tadı ve kokusunun en aza indirildiği konusunda görüş bildirmektedir. Doğrudan aç şekilde tüketilmenin yemekle birlikte alınmasından çok büyük farklılıklar yaratacağını düşünmeyiniz. Fark olarak omega 3 doğrudan tek başına alındığında kana karışma 30 dk iken ana öğünlerle birlikte alındığında 45dk ile 1 saati bulmaktadır. Ben kapsül olarak ve aç karnına tüketiyorum. Sizin de bir sağlık sorununuz doktor tarafından alınmış bir uyarınız yoksa bu şekilde kullanmanızda bir sakınca yoktur.

Madem iki kere kullanacaksınız, yukarıda yazdığım günlük dozu unutmayınız, şişeyi kafanıza dikmekten kaçının :) Omega 3 sıvı olanı kapsüllere göre daha hassas olup korunması gerekir, ağzı açıldıktan sonra şişe doğrudan oksijen ile temas eder, solunum yaptığınız ortamda siz kendinizi bağışıklık sisteminiz ile koruyabilirken omega 3 tek başına bunu yapamaz bu bağlamda omega 3 şişenize iyi bakın ağzını sıkıca kapatın, açık bırakmaktan ve kafanıza dikmekten kaçının :). Oksijenli ortamda yaşayan bakteriler(aerobik) oksijensiz ortamda yaşayan (anaerobik)bakterilere göre çok geniş alanlara ve büyük yayılma kapasitesine sahiptirler. Likit ürünü çok uzun süreler saklamadan kullanmanızı ve sağlıklı bir yaşam dilerim :)

Konuyla alakalı olarak konusunda uzman birilerine de danışmanızda fayda olacaktır.

Saygılar...

• quote:

quote:

arkadaşım .

teşekür ederim.

Selam,

Teşekkür ederim @yusufziya. Cevap biraz geç oldu sanırım, umarım işinize yarar...

Daha önceden bahsettiğimiz gibi sıvılarda genel de şurup şeklinde olanlar ağırlıkla ürün yelpazesi incelendiğinde çocuklara yönelik olduğu görülmektedir. Ancak bu yetişkinlerin bu ürünü kullanamayacağı anlamına tabi ki gelmez, tercih ettiğiniz marka konusunda uzman bir üretici olduğu için rahatlıkla kullanabilirsiniz. Sıvı (Şurup) formunda olanlar kapsüllere göre daha fazla kapasiteye sahip olduğundan ihtiva ettiği omega 3 değerleri kapsüllere göre yüksektir.

Günlük omega 3 kullanımı birçok kaynak 1,5gr (1500mg) olarak açıklamıştır, bu değer özgün kaynaklarla da desteklenmekte olup kişinin ulaşabileceği en yüksek değer 2000mg olmalı ve mümkünse eczacınıza doktorunuza danışılmalı. Henüz Dünya üzerinde omega 3 den zehirlenen kişi bulunmamaktadır fakat şansınızı da zorlamamak gerekiyor. :) 2000mg üzeri farklı alanlara hizmet etmekte olup tedavi amacı ile kullanılmaktadır.

Önceki sayfalarda paylaştığım Çapa TIP fakültesinde kaydedilmiş olan video da alanında uzman kişilerin her şeyin fazlası zarar olduğu gibi omega 3 fazla kullanımının belirtilen hiç bir zararı olmamasına rağmen zarar verebileceğini açıklamıştır.

Kararında kullandığınız müddetçe ömür boyu kullanmanız gereken bir gıda takviyesidir. Gün içerisinde ayrı şekillerde iki kere kullanmanın söylediğiniz gibi günlük ihtiyacınızı karşılama açısından yararı olacaktır, hatırladığım kadarı ile bir tatlı kaşığı 5ml bu yoldan çıkarak günde iki sefer kullanmak kaydı ile en fazla elinizdeki şişe ile 20gün yeterli gelecektir.

Ben şahsen omega 3 saf olarak tercih ediyorum, içeriğinde E vitamini dışında herhangi bir inorganik ve organik bileşik karıştırılmamasından yanayım, omega 3 saflığının bozulmasını istemiyorum. E vitamini Omega 3 için koruyucudur bu yüzden uzun dönem kullanımlarda E vitaminli tercih edilmelidir.

Kullanım tavsiyesi birçok üretici emilimin yemeklerle birlikte alındığında etkili olduğunu ve ağza gelecek balık tadı ve kokusunun en aza indirildiği konusunda görüş bildirmektedir. Doğrudan aç şekilde tüketilmenin yemekle birlikte alınmasından çok büyük farklılıklar yaratacağını düşünmeyiniz. Fark olarak omega 3 doğrudan tek başına alındığında kana karışma 30 dk iken ana öğünlerle birlikte alındığında 45dk ile 1 saati bulmaktadır. Ben kapsül olarak ve aç karnına tüketiyorum. Sizin de bir sağlık sorununuz doktor tarafından alınmış bir uyarınız yoksa bu şekilde kullanmanızda bir sakınca yoktur.

Madem iki kere kullanacaksınız, yukarıda yazdığım günlük dozu unutmayınız, şişeyi kafanıza dikmekten kaçının :) Omega 3 sıvı olanı kapsüllere göre daha hassas olup korunması gerekir, ağzı açıldıktan sonra şişe doğrudan oksijen ile temas eder, solunum yaptığınız ortamda siz kendinizi bağışıklık sisteminiz ile koruyabilirken omega 3 tek başına bunu yapamaz bu bağlamda omega 3 şişenize iyi bakın ağzını sıkıca kapatın, açık bırakmaktan ve kafanıza dikmekten kaçının :). Oksijenli ortamda yaşayan bakteriler(aerobik) oksijensiz ortamda yaşayan (anaerobik)bakterilere göre çok geniş alanlara ve büyük yayılma kapasitesine sahiptirler. Likit ürünü çok uzun süreler saklamadan kullanmanızı ve sağlıklı bir yaşam dilerim :)

Konuyla alakalı olarak konusunda uzman birilerine de danışmanızda fayda olacaktır.

Saygılar...

Alıntıları Göster
    Marincap - Seven Seas ve kendi reklamını yaptığı ürünü test ediyor. İzlemenizi tavsiye ederim

http://www.dailymotion.com/video/xmwcsg_kadyr-mihci-omega-3-ve-9-zun-faydalari-nelerdir_lifestyle

Başından geçenleri anlatıyor dinlemeye değer.

Bir doktorun hastası için danıştığında sabah, öğlen ve akşam 20 şer adet olmak üzere günde toplam 60 adet içirmişler,

Ne kadar doğru olduğunu bilmiyorum omega 3 işe yarıyor ama adamın yaptığı öneri biraz yuh dedirtiyor :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Epidoras -- 15 Ağustos 2012; 14:43:04 >

• 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.