Şimdi Ara

Omega 3 Balık Yağı/Şurup - Kalp ve Beyin Sağlığı (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
3.526
Cevap
112
Favori
365.883
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
15 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Kıdemli Yarbay

New life dan medikal müdür aradı sorduğum soru ile ilgili olarak. Diğer 480mg içinde Çoklu ve tekli doymamış yağ asitleri varmış. Bir kaç teknik bilgi de verdi. Onları anlayamadım haliyle.

Hamileler için 670mg lık EFA daily'yi öneriyorlarmış.

Evet böylece tüm soru işaretleri ortadan kalktı iyi günlerde kullanmanızı dilerim :)

Bu arada hiç yazıların satır arasında geçmedi sanırım siz kullanmıyorsunuz :) Bence en kısa sürede sizde kullanmaya başlayın.

• quote:

Orijinalden alıntı: Epidoras

quote:

New life dan medikal müdür aradı sorduğum soru ile ilgili olarak. Diğer 480mg içinde Çoklu ve tekli doymamış yağ asitleri varmış. Bir kaç teknik bilgi de verdi. Onları anlayamadım haliyle.

Hamileler için 670mg lık EFA daily'yi öneriyorlarmış.

Evet böylece tüm soru işaretleri ortadan kalktı iyi günlerde kullanmanızı dilerim :)

Bu arada hiç yazıların satır arasında geçmedi sanırım siz kullanmıyorsunuz :) Bence en kısa sürede sizde kullanmaya başlayın.

Evet doğrudur hiç kullanmadım ancak muhtemelen kullanmaya başlıyacağım.

Karatay ve Ahmet Aydın sağolsun. Kitapları sayesinde bu tür şeylerden haberdar olduk..

• ]ahmet aydın carlson likit olarak tavsiye ediyor diye biliyorum
     Omega 3 Balık Yağı/Şurup - Kalp ve Beyin Sağlığı

ve de ocean's marka balık yagınıda oneriyordu sanırım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi maxelll -- 1 Ağustos 2012; 1:34:57 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: maxelll

]ahmet aydın carlson likit olarak tavsiye ediyor diye biliyorum

ve de ocean's marka balık yagınıda oneriyordu sanırım.

Kitabında hiç rastlamadım. Kaynak var mı? Varsa bi bakalım.
  • beslenmebulteni.com/bes/file/omega_makale.doc

word dosyası var.

bilirsiniz beslenmebulteni.com sitesini.. orada ziyaretçidefteri kısmındada okumustum . soru soranlara tavsiye ediyordu.
  • quote:

beslenmebulteni.com/bes/file/omega_makale.doc

word dosyası var.

bilirsiniz beslenmebulteni.com sitesini.. orada ziyaretçidefteri kısmındada okumustum . soru soranlara tavsiye ediyordu.

Sizin yazınız üzerine likitleri araştırdım. Kokusundan dolayı içiniz bulanabilir falan yazmışlar. Evet Ahmet Aydın da likit öneriyor ama EFA daily aldım artık. Biraz kullanalım olmazsa likite döneriz.
  • quote:

quote:

word dosyası var.

Sizin yazınız üzerine likitleri araştırdım. Kokusundan dolayı içiniz bulanabilir falan yazmışlar. Evet Ahmet Aydın da likit öneriyor ama EFA daily aldım artık. Biraz kullanalım olmazsa likite döneriz.

yukarıda belirttigim carlson likit balık yagı alanında tad konusunda odul almıs bir urundur. tadı noktasında supheniz olmasın limonlusunda kullanıyorum cok guzel. daha once kapsul olarak kullanmadım karsılastırma yapamayacagım ama once bi limon tadı geliyor arkasından hafif bi balık tadı geliyor ama koku vs yok gibi. ustelik bilgidim kadarıylada carlson içeriginde agır metal analizi yapılan tek firma ve norvecten de gelmesi daha guvenilir ve saglıklı oldugunu ortaya koyuyor. ama tabi daha iyisi varsa onuda deneriz.

• Eczacıya makaleyi gösterdim likitleri çocuklara satıyoruz filan dedi. Carlson pahalı özel getiriyorum dedi. Yani verdi gazı 65 tlye solgar omega 3 700 sattı. Hayırlısı umarım fayda görürüm.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: thebigrambo

Eczacıya makaleyi gösterdim likitleri çocuklara satıyoruz filan dedi. Carlson pahalı özel getiriyorum dedi. Yani verdi gazı 65 tlye solgar omega 3 700 sattı. Hayırlısı umarım fayda görürüm.

Sıvı(Şurup) tercih edilen ürünler genelde çocuklar için üretilmektedir, ürün yelpazesi incelendiğinde bu gözlemlenebilir.

Çocuğunuza kapsül yutturamazsınız, soluk borusuna kaçar, oynar, ısırır ve patlatır :) Şurup da doğrudan yutulabilir bu yüzden ürünler ağırlıkla çocuklar içindir ve sınırlı kullanıma hitap ederler. Şurup ağzı açıldığı andan itibaren oksijenle buluşur biyoloji dersi görenler bilir yanlışım varsada düzeltin: aerobik bakteriler (oksijenli solunum yapan bakteriler) çok fazladır.
    100ml 150 ve 200ml ürünleri kısa sürede tüketmeniz lazımdır, her ne kadar ağızını sıkıca kapatın deselerde bir kez oksijen girdimi işler değişebilir. Ayrıca sıvı olduğu ve korunmaya ihtiyaç duyduğu için tehlikeye açık olmasından ötürü içeriğine koruyucu madde katmaları çok normal olur. Kapsüller yalnızca E vitamini ile korunmaktadır ancak kapsüller midede çözüldüğü için dışarda şurup kadar tehlikeye açık değildir gibi gelmekte.

Varsa bir farmokoloji okuyan biri bizi aydınlatsın :)

Solgar iyi derler, inanırım da :) ama ben o parayı vermem :)

• quote:

quote:

quote:

word dosyası var.

yukarıda belirttigim carlson likit balık yagı alanında tad konusunda odul almıs bir urundur. tadı noktasında supheniz olmasın limonlusunda kullanıyorum cok guzel. daha once kapsul olarak kullanmadım karsılastırma yapamayacagım ama once bi limon tadı geliyor arkasından hafif bi balık tadı geliyor ama koku vs yok gibi. ustelik bilgidim kadarıylada carlson içeriginde agır metal analizi yapılan tek firma ve norvecten de gelmesi daha guvenilir ve saglıklı oldugunu ortaya koyuyor. ama tabi daha iyisi varsa onuda deneriz.

Ağır metal analizi hakkında bir açıklık getirmek istiyorum.

Artık denizlerimiz ve okyanuslarımız ciddi derecede kirlenmiş durumda, bu yüzden Omega 3 *moleküler damıtma ile elde ediliyor. (Aksi belirtilmedikçe)

*Moleküler Damıtma: Balığın yağında kolaylıkla depolanabilen cıva gibi ağır metallerin, yemlerdeki ilaçların, poliklorlu bifelin (PCB)'in, dioksinin, furanın ve diğer zehirli kimyasalların vücuttan atılması prensibi vardır. Bazı üreticiler, omega-3 yağ asitlerini balık yerine doğrudan doğruya kurdukları çiftliklerde alglerden elde etmeyi tercih ediyorlar, böylece zehirli atıkların yağ asitlerine bulaşma ihtimalini, daha üretimdeyken bertaraf etmiş oluyorlar.

Bu sistem üreticiler içinde daha karlı, soğuk ve yüksek dağlarda havuzlar kurarak algler aracılığı ile balıklara omega 3 sentezletiyorlar.

• quote:

quote:

Eczacıya makaleyi gösterdim likitleri çocuklara satıyoruz filan dedi. Carlson pahalı özel getiriyorum dedi. Yani verdi gazı 65 tlye solgar omega 3 700 sattı. Hayırlısı umarım fayda görürüm.

Sıvı(Şurup) tercih edilen ürünler genelde çocuklar için üretilmektedir, ürün yelpazesi incelendiğinde bu gözlemlenebilir.

Çocuğunuza kapsül yutturamazsınız, soluk borusuna kaçar, oynar, ısırır ve patlatır :) Şurup da doğrudan yutulabilir bu yüzden ürünler ağırlıkla çocuklar içindir ve sınırlı kullanıma hitap ederler. Şurup ağzı açıldığı andan itibaren oksijenle buluşur biyoloji dersi görenler bilir yanlışım varsada düzeltin: aerobik bakteriler (oksijenli solunum yapan bakteriler) çok fazladır.
    100ml 150 ve 200ml ürünleri kısa sürede tüketmeniz lazımdır, her ne kadar ağızını sıkıca kapatın deselerde bir kez oksijen girdimi işler değişebilir. Ayrıca sıvı olduğu ve korunmaya ihtiyaç duyduğu için tehlikeye açık olmasından ötürü içeriğine koruyucu madde katmaları çok normal olur. Kapsüller yalnızca E vitamini ile korunmaktadır ancak kapsüller midede çözüldüğü için dışarda şurup kadar tehlikeye açık değildir gibi gelmekte.

Varsa bir farmokoloji okuyan biri bizi aydınlatsın :)

Solgar iyi derler, inanırım da :) ama ben o parayı vermem :)

Verdik gitti inan, o kadar konuşmanın üstüne. Bi de mesela Marincap Specialstan farkı ne bunun dedim. O sentetik dedi eczacı bana.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi thebigrambo -- 2 Ağustos 2012; 15:08:01 >

• quote:

hemen de kanmıssın sende neyse bir sonraki sefere alırsın. resimde gorulen carlson cocuklar için olan degil. cocuklara ozel olanda var ama yetişkinlerde kullanılabiliyor carlsonu ki likit kapsulden her zaman daha iyidir. katkısı daha az olur daha hızlı etki eder. ve 65tlden de ucuz carlson 45tl olması lazım.

bu arada içerikde onemli unutmayın epa hda degerleri

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi maxelll -- 2 Ağustos 2012; 16:06:18 >
  • EFA DAİLY S- 1200u anneme aliyorum. kendisi cok memnun. Efa ismi nedense son sayfalarda gecmis. annem uzun arastirmalari sonucu ocean ve efa daily in en iyi oldugunu dusunuyor. ikisinden birini aliyorum bittikce. fakat efanin haplarida sigir jiletini kullanilmiyor. diger sayfalarda sigir jiletini iyi denmis arkadaslar ama iyi degil. Efayi bizim tercih etme sebebimiz bir sebebide balık jelatininden üretilmiş olmasidir./annem öyle diyor)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Opinion -- 8 Eylül 2012; 13:15:34 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Yani (Rhodiola) ilaç kategorisine giriyor, nedeni ise kimyasal olması, Klinik çalışmalar sonucu üretilmiş bir ürün olarak gözüküyor yani kırmızı reçete ile satılan ritalin gibi.

Bu konuda çok haklısınız, Rhodiola hakkında çok kafa karıştırıcı şeyler okudum. Bir defa serotonin inhibitörü olarak da etkisi varmış (antidepresan gibi) fakat iç organları toparladığı konusunda öven yazılar da var. (http://www.mindandmuscle.net/forum/7087-rhodiola-safe-take-w-ssri burada karşı görüşlerde yazılar ve linkler mevcut merak ederseniz) Benim hayli kafam karıştı, aldığım ürünü açmadım, belki onu da DHA 250 ile değiştirirm.

Bu arada sordum, tanıdığımızın kullandığı ve çok memnun olduğu yosun özlü besin takviyesi Astaksantin (Bioastin)miş. Bunun da hayranları var ama ben hala hayran olunacak bir destek ürün bulamadım :) DHA 250'yi kullanmaya başlayalı bir hafta kadar oldu, henüz bir değişiklik beklemiyorum ama olmadı da :) Rhodiola ve Astaksantin çok daha hızlı gösteriyormuş etkisini sanırım..

• Epidoras müthiş bir araştırma olmuş

omega3 adına söylenebilecek bir çok şeyde söylenmiş.

tebrik ederim.

yaklaşık 1 ay sonra bir arkadaşım yurt dışından gelecek.

http://www.amazon.com/Solgar-Triple-Strength-Omega-3-Softgels/dp/B000NI6WHY

bu ürünü getirtmeyi düşünmekteyim.

ne dersin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: yusufziya

Epidoras müthiş bir araştırma olmuş

tebrik ederim.

ne dersin.

Solgar bir çok kişinin tercih ettiği bir marka.

Linkteki fiyatı da Türkiye fiyatına göre çok iyi.

Hazır eliniz deymişken bize de getirttirseniz çok iyi olur

• quote:

Orijinalden alıntı: Opinion

EFA DAİLY S- 1200u anneme aliyorum. kendisi cok memnun. Efa ismi nedense son sayfalarda gecmis. annem uzun arastirmalari sonucu ocean ve efa daily in en iyi oldugunu dusunuyor. ikisinden birini aliyorum bittikce. fakat efanin haplarida sigir jiletini kullanilmiyor. diger sayfalarda sigir jiletini iyi denmis arkadaslar ama iyi degil. Efayi bizim tercih etme sebebimiz bir sebebide balık jelatininden üretilmiş olmasidir.

Efa Daily ürününün en son sayfalarda ortaya çıkmasının nedeni aslında benim, bu araştırmayı ilk yapmaya başladığımda listemde Efa da vardır. Fakat omega 3 o kadar yararlı ki bu yararları öğrenip en yalın şekilde anlatılan ortak bir kaynak oluşturacağım derken arada görmezden geldiklerimizde oldu. Efa yı unutmamın nedenlerinden biri ise genel olarak her tabakaya hitap etmesi gerekirsen fiyat konusunda biraz sıkıntılı :) insanlara en uygun ve ödediğin ücret bazında en iyi olan ürünlerin üzerinde durmaya çalıştım kısaca :). Tabi ki herkesin kesesinin ayrı olduğunu unutarak ayıp ettim :)

Şimdi tutup EFA S-1200 alırsanız içerdiği değerler müthiş ancak 45 kapsül 49,90 TL Yani her gün yuttuğunuz her kapsülün tanesi 1,108 Kuruşa denk geliyor. İçerdiği Omega 3 içeriğinden dolayı takdire şayan lakin Omega 3 uzun dönem ve ömür boyu kullanılması gereken bir ürün 1 yıl kullandığınızı düşünürsek 404,42 TL yapıyor matematiksel olarak :) EFA 60 Kapsül ve tanesi 0,60 kuruştan yapsın almazsak tamam :) Patentine mi? yoksa üretimine mi çok para harcayıp maliyeti mi çok yüksektir bilemiyorum. Eskiden yurt dışından getirilen herhangi bir ürün %100 kar ile getirilmiyorsa zarardı diye duyardım. Günümüzde %200 / %500 ler ile kar etmeye kadar yükseldi. Ürünün kalitesinin nedeni pahalı olmasıysa fizibilitesini yapsınlar kaliteye ucuza ulaşalım :)

Bu arada belki biliniyordur ama söyleyeyim New Life Uluslararası GOED'in kurucusu ve üyesidir. (Global Organization for EPA and DHA Omega-3) Amerika Birleşik Devletleri merkezli omega 3 ün faydalarını araştıran ve bu araştırmalar tüketicileri bilinçlendirmeye hedeflemekte olur piyasada omega 3 üzerinde standartları belirlemeye çalışan bir oyun kurucudur...

• quote:

Orijinalden alıntı: yusufziya

Epidoras müthiş bir araştırma olmuş

tebrik ederim.

ne dersin.

Solgar gerçekten iyidir ama ben uzun dönem kullanımlar için hep içeriğinde E vitamini bulunmalıdır diye yazmışımdır, Solgar ile iletişime geçip bu ürüne neden E vitamini koymadıklarını sorabilirsiniz. E vitamini Omega 3 için ve sizin için gereklidir. Bir de bu ürünün 1 kapsül için toplam 1500mg değerlere sahip, bunun 950mg si Omega 3 ve kalanının ne olduğunu yazmamış ve neden yazmazlar anlamam. Genel olarak mutlaka balık kaynaklı yağdır ama nedir? İnsanlar övünç duyulacak şeyleri daima yazmıştır tarih boyunca, yalnızca kötüler yazılmaz. o zaman bu 1500mg lik yağın içeriğinde bulunan 550mg olan nedir? ayrıca 1500mg biraz iddialı neden bu üreticiler tüketicinin taleplerine doğrudan cevap vermeyip kendi ticari kaygıları ile üretim yaparlar ki? Tamam, kabul ediyorum şirketler kar edecek ki üretim yapsın ama hiç bir özelliği olmayan balçığı yutturmaya çalışırlar?

Siz bu üründen günde 2 adet içerseniz 3000mg leyla olursunuz :) çok yalın oldu sanırım bu tabir ama benim yazılarımı değil konunun uzmanları balık yağı bir yerden sonra psikolojik vakalarda kullanıldığına dikkat çekiyor. Ürün sadece 950mg olarak üretilseydi sabah ve akşam alarak vücudunuza tek seferde sentezlenecek balık yağı konusunda boğmamış olurdunuz.

Bu ürünün kullanım önerisinde günde bir iki defa demiş bu kendi resmi sitesinde yazıyor, muhtemelen kutunun üzerinde de bu ibare vardır, eğer bu ürünü alırsanız önerinin yapıldığı ülkenin ülkemize göre günlük beslenme ve alınan kalori ortalamamızla tutmuyor olabilir yani 2 adet(3000mg) ağır gelebilir. Ben ilk farklı bir markanın ürününden iki adet 1000mg yutup bizzat denedim, sonuç: hiç olmadığı kadar dingin, aşırı sakin ve sesim soluğum çıkmadan erkenden mışıl mışıl uyudum :)

Ayrıca yukarıda paylaştığım videolardan birinde balık yağı bir yerden sonra(günlük doz aşımı) her şey gibi abartıldığında zararlı olacağının altını çiziyor bir prof.

Sorunuza cevap vermek gerekirse Kıdemli Yarbay'ın dediği gibi Türkiye deki fiyatına göre gerçekten uygun :) (Güvenirliğinden emin olun)

Saygılar…

• quote:

Orijinalden alıntı: jullietta

quote:

Yani (Rhodiola) ilaç kategorisine giriyor, nedeni ise kimyasal olması, Klinik çalışmalar sonucu üretilmiş bir ürün olarak gözüküyor yani kırmızı reçete ile satılan ritalin gibi.

Bu konuda çok haklısınız, Rhodiola hakkında çok kafa karıştırıcı şeyler okudum. Bir defa serotonin inhibitörü olarak da etkisi varmış (antidepresan gibi) fakat iç organları toparladığı konusunda öven yazılar da var. (http://www.mindandmuscle.net/forum/7087-rhodiola-safe-take-w-ssri burada karşı görüşlerde yazılar ve linkler mevcut merak ederseniz) Benim hayli kafam karıştı, aldığım ürünü açmadım, belki onu da DHA 250 ile değiştirirm.

Bu arada sordum, tanıdığımızın kullandığı ve çok memnun olduğu yosun özlü besin takviyesi Astaksantin (Bioastin)miş. Bunun da hayranları var ama ben hala hayran olunacak bir destek ürün bulamadım :) DHA 250'yi kullanmaya başlayalı bir hafta kadar oldu, henüz bir değişiklik beklemiyorum ama olmadı da :) Rhodiola ve Astaksantin çok daha hızlı gösteriyormuş etkisini sanırım..

Kullandığımız şeylere çok dikkat etmeli olduğumuzu öğrendim, beyin her ne kadar yukarıda yazdığım şekillerde beslendiğinde ve kullanıldığında kendini yeniliyor olsa da en ufak bir kimyasal beynimizde her şeylerin ters gitmesinde etkili olabiliyor. Bu adımda siz şimdilik Rhodiola yı geri verin ve size bir öneri yapayım; Rhodila'yı GNC den aldığız için size önerim yine GNC'ninhttp://www.gnc.com.tr/gnc/fish-body-oil-concentrated/1807.html GNC Fish Body Oil Concentrated 90 kapsül olan ürünü sitesinden şimdi baktığımda gold kart indimide mevcutmuş, elinizde kullanmadığınız ürünü bu ürünle değiştirmeniz kullanım amacınızla doğru yönde olacaktır.

DHA 250 ürünü en yukarıdan buraya yazdığım gibi uzun dönem kullanım için değil ilk etapta kullanılabilecek doğrudan beyin için faydalı olan DHA değeri yüksek üründür. Neden uzun dönem kullanımı için önermediğime gelince içeriğine eklenmemiş olan E vitaminidir ama bununda önüne şu şekilde geçebilirsiniz. İleri de alacağınız balık yağlarının içeriğinde E vitamini olanları tercih ediniz EFA, Ocean, Carlson, Solgar ve Sevan Seas vb. ürünlerin çoğunda (sizde kontrol edin) vardır. Sabah E vitaminli ürünü tüketirken akşam yemeğinde DHA 250 ürününü tüketirsiniz ve kullanımınızda DHA nın EPA'nın gerisinde kalmamasını sağlarsınız.

Bioastin ilk bakışta gerçekten güzel duruyor ama bunun arka planını incelemek lazım, fırsatım olduğunda söz veriyorum Bioastin tam olarak inceleyip burada paylaşmaya gayret edeceğim. DHA 250'ürünü kısa sürede sizi değiştirmeyecektir, uzun dönemde faydasını göreceğinizi düşünüyorum. Biraz da pozitif düşünmenin faydası olduğundan yana fikirlerim yok değil :). Ben ilk kullanmaya başladığımda gözümün önünde Limitsiz filmini canlandırmıştır her ne kadar ilkyazımda yok öyle bir şey desem bile ama pozitif olmamın ve kendimi buna inandırmamın kullandığım omega 3 ler ile birlikte içimde ciddi bir kimyasal tepkimeye girip beni gaza getiriyor diyebilirim :).

Bu arada bir kaç yazı önce birilerine yazdığım yazıyı yinelemek istiyorum, magnezyum kullanımını eksik etmeyiniz.

Magnezyumla birlikte alınması gereken (inorganik) minerallerin bir kısmını maden suyu ile alırız, günde 1 yada 2 adet tüketilebilir. Konu hakkında daha detaylı bilgi ve kullanım önerisi için yararlanabileceğiniz kaynaklar: Prof. Dr. Zeki Karagülle nin uzman TV deki videoları izlenebilir alternatif olarak Prof. Dr. Nergis Erdoğan videoları da izlenebilir.

(Magnezyum vücudumuzda 300 den fazla yararlı kimyasal tepkimeye yol açtığını aklınızdan çıkartmayınız ;) )

• Sabahın köründe uyanıp yazdığım cevaplarda imla hatalarını fark ettim. Geri dönüp düzeltmek için kendimde o enerjiyi görmediğim için sizden bu hatalarımı sabahın kör vaktinde uykunun rehavetinden henüz kurtulamamış olmama bağlayarak görmezden gelmenizi rica ediyor ve sağlıklı bir gün diliyorum :) Birde yazdıklarımı çok ciddiye almayın bir doktorada danışın ;)

Saygılar…
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.