Şimdi Ara

Ölmek üzere olan bir akü nasıl adam edilir? (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
34
Cevap
0
Favori
31.885
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • 3.5 yıllık konu hortlamış ama faydalı bir bilgi olmuş, elinize sağlık.
  • Denendi %100 çalışıyor. Kesin bilgi yayalım
  • quote:

Orijinalden alıntı: birtasarimci

Geçen bir sitede okudum (kaynak hatırlamıyorum).
    Eğer akü bittiyse ve araç çalıştırmıyorsa akünün içine bir miktar çay şekeri koyun diyordu. Bu aküye bi defa daha çalıştırmak için güç verecektir diyordu.
    Yalnız bunu bir ustaya teyit ettirin kullanmadan önce... bu web sitenin verdigi bilgi ne kadar güvenilir bilmiyorum.

akünün içine şeker konursa

plakalar sağlamsa az biraz distile (saf) su eklenebilir içindeki asitli suya (dikkat göz ve ellere zarar verebilir).
    profesyonel önlemler alınarak içindeki sıvı boşaltılıp %10 sülfürik asit %90 distile su konulabilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi _mp_ -- 25 Aralık 2013; 21:03:38 >

• yeni akü almak iyidir ancak teknikleri de denemek gerek sanki
  • tüketim yapıp vergi vermektense , aspirin ve şekeri unutmayacağım
  • Arkadaşlar akü işi tehlikeli iştir hafife almayalım...
    Boşverin 3-4 senede bir 150tl'den kaçmayalım.
  • aspirini her göze mi koyacağız? tek seferlik bir kurtuluş metodumu yoksa bir süre daha idare ettirecek bir yöntem mi?

şeker fikri videodan sonra ürkütücü. emin misiniz?
  • Merhumu nasıl bilirdiniz de gömün ruhuna el fatiha diyebilirsiniz olmadık bir yerde tık der kalırsınız size 10 akü parasından daha ağır koyar her şey ihmal olur akü kesinlikle ihmale gelmez

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Benim eski akü 5 sene gitmişti, keyfe keder değiştirdim.
    Aracınızı sık kullanan biri değilseniz, kısa süreli kullanımlarda aracınızın dinamosu aküyü tam manasıyla şarj etmeyebilir.
    Onun için bir oto elktirkçisinde akünüzü en az 2 gün süreyle şarj ettirmeniz gerekebilir.
  • aspirin olayı hikaye attım işe yaramadı bende aküyü yeniledim.
  • bırak ölsün hiç uğraşma yenisini al
  • quote:

Orijinalden alıntı: cavador

tüketim yapıp vergi vermektense , aspirin ve şekeri unutmayacağım

• ozas_91 kullanıcısına yanıt

Ölmək üzere olan aküm vardı. Burayı okuduktan sonra her göze 2 tane aspirin attım. Sabah araba tek seferde çalıştı. Üstelik dizel zafira benim arabam aküde 65 amper.

Buraya yazmadan önce birkaç gündür test ediyorum canavar gibi çalışıyor.

Aspirin bence AKÜ TAMİRİNDE işe yarıyor.

• Plakalar hasar görmadiyse desülfatör işe yarar. Arkadaşın aküsünü birkaç defa şarj ettik, 3 gün marş basmıyordu. 1 ay kadar desülfatörde durdu. Benim araca taktım 3-4 ay kullandım ve akü üzerinde iken sattım. Tahminim %70 kadarını kurtarmıştır.

Benim aldığım 12V ile çalışan devreydi, 220V ile çalışanlar birkaç kullanımda plakaları çatlatıyor diye okumuştum. Yine de hiç yoktan iyidir.

• 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.