Şimdi Ara

Olimposda nerede kalınır?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
23
Cevap
1
Favori
7.140
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Eşim ve 2 çocuğum (5 ve 2 yaşında) ile birlikte tatile çıkacağız inşallah. Tarihi gezilecek mekanı bol, doğası güzel ırmağı deresi vs.. kafa dinleyecek bir yer arıyoruz. Aklıma olimpos geldi, nerede kalınır nerelere gidilir pek bir bilgim yok, bilgisi deneyimi olan arkadaşlardan yardım istiyorum. Bu aradığım özelliklerde daha değişik yer önerileriniz varsa onlarıda değerlendirebilirim ama deniz olsun istiyorum :) Teşekkür ediyorum şimdiden.

• aynı sorunun cevabına benim de ihtiyacım var.
  • quote:

Orijinalden alıntı: gungorf01

aynı sorunun cevabına benim de ihtiyacım var.

olimposdan vazgeçip tarihi dokusu daha fazla olan sideye karar verdim, konaklamayı ELİT GARDEN HOTEL dehttp://www.elitgardenhotel.com/ yapacağım, yarım pansiyon, 1+1 şeklindeki geniş aile odasının geceliği 120TL . Küçük çocuğu olanların kullanabileceği küçük bir mutfak kısmıda bulunuyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: HaTToRi

quote:

olimposdan vazgeçip tarihi dokusu daha fazla olan sideye karar verdim, konaklamayı ELİT GARDEN HOTEL dehttp://www.elitgardenhotel.com/ yapacağım, yarım pansiyon, 1+1 şeklindeki geniş aile odasının geceliği 120TL . Küçük çocuğu olanların kullanabileceği küçük bir mutfak kısmıda bulunuyor.

Hocam ben de araştırıyorum ama biz zaten genç bi çiftiz. Otel biraz beklentilerin altında gibi geldi açıkçası. Bu süreçte ben de bir kaç otel araştırdım sizin işinize yarar belki:

http://www.sehrikeyif.com/firsat/detay/didim-de-5-kisi-tatil-95-9-tl-6998.html (Didim Yasmin Garden Complex'de; 1+1 tip veya 2+1 tip odalarda muhteşem tatil sadece 95.9 TL)

http://www.sehrikeyif.com/firsat/detay/alanya-da-4-kisi-tatil-89-tl-7202.html (Sweet Apart Otel'de 'Haziran - Ağustos' ayları arasında 1+1 apart odalarda 4 kişilik tatil 89 TL!)

Tabi bunların üstüne yemek ücreti koyduğunuzda aynı hesaba gelir fakat eğer 2 kişiyseniz 120 iyi bir fırsat mıdır bilemedim...

• quote:

quote:

quote:

Hocam ben de araştırıyorum ama biz zaten genç bi çiftiz. Otel biraz beklentilerin altında gibi geldi açıkçası. Bu süreçte ben de bir kaç otel araştırdım sizin işinize yarar belki:

http://www.sehrikeyif.com/firsat/detay/didim-de-5-kisi-tatil-95-9-tl-6998.html (Didim Yasmin Garden Complex'de; 1+1 tip veya 2+1 tip odalarda muhteşem tatil sadece 95.9 TL)

http://www.sehrikeyif.com/firsat/detay/alanya-da-4-kisi-tatil-89-tl-7202.html (Sweet Apart Otel'de 'Haziran - Ağustos' ayları arasında 1+1 apart odalarda 4 kişilik tatil 89 TL!)

Tabi bunların üstüne yemek ücreti koyduğunuzda aynı hesaba gelir fakat eğer 2 kişiyseniz 120 iyi bir fırsat mıdır bilemedim...

normalde 4 kişiyiz eşim ben ve 2 çocuğumuz var, olimpos sizin gibi genç çiftlere daha çok hitap ediyor, çocuklar olmasaydı bende kesinlikle olimposa giderdim ve türkmekoğlumu ne öyle bir yer var orada kalırdım. Side biraz daha sakin olacak olimposdan, manavgata 5km, alanyaya 60km, özel aracımızla gideceğimiz için ulaşım sıkıntımız olmayacak, kaldıki sidedede gezilecek bir sürü tarihi mekan çok, eşimle kendime müze kartıda çıkarttım, manavgat şelalesi, alanya kalesi vs.. buralara rahatca gidilebilir. Side alanya ile antalyanın tam ortasında. Otel konusundada tercihimizi planladığımız tatil seyrine göre seçtik, otelden dışarı çıkmadan tatil yapacak olsaydık daha farklı oteller ve seçenekler vardıwww.booking.com dan bulduk oteli. Sabah kahvaltıyı yapar çıkarız gezeriz, döner akşam yemeğimizi yer dinleniriz - sidenin içini gezeriz gibi . Birkaç püf noktası var bazı otellerin otoparkı olmuyor, bazılarıda interneti parayla veriyor vs.. gibi

• quote:

quote:

quote:

quote:

normalde 4 kişiyiz eşim ben ve 2 çocuğumuz var, olimpos sizin gibi genç çiftlere daha çok hitap ediyor, çocuklar olmasaydı bende kesinlikle olimposa giderdim ve türkmekoğlumu ne öyle bir yer var orada kalırdım. Side biraz daha sakin olacak olimposdan, manavgata 5km, alanyaya 60km, özel aracımızla gideceğimiz için ulaşım sıkıntımız olmayacak, kaldıki sidedede gezilecek bir sürü tarihi mekan çok, eşimle kendime müze kartıda çıkarttım, manavgat şelalesi, alanya kalesi vs.. buralara rahatca gidilebilir. Side alanya ile antalyanın tam ortasında. Otel konusundada tercihimizi planladığımız tatil seyrine göre seçtik, otelden dışarı çıkmadan tatil yapacak olsaydık daha farklı oteller ve seçenekler vardıwww.booking.com dan bulduk oteli. Sabah kahvaltıyı yapar çıkarız gezeriz, döner akşam yemeğimizi yer dinleniriz - sidenin içini gezeriz gibi . Birkaç püf noktası var bazı otellerin otoparkı olmuyor, bazılarıda interneti parayla veriyor vs.. gibi

katılıyorum hocam o zaman sana. biz de araba yok pek ayrılamayız gittiğimiz yerden o yüzden ona göre hareket ediyorum. Bir de ben de booking.com'dan bakıyorum bir çok sitede kampanyalı dedikleri fiyatlar zaten booking.com'da standart fiyatlar. size iyi tatiller hocam o zaman iyi seçim yapmışsınız...

• ailece kalınacak bir yer önereceğim.... harika bir doğa içinde ve daha önemlisi harika bir deniz.... tertemiz ve çok sıcak değil, pişiren sıcakta serinleten bir su

marmaris çiftlik koyu....mavi bayrağı hakkı ile almış bir yer....
    tek bir tesis var adı green platan.... ruslar burayı keşfettiğinden beri silme doldurmuşlar bu tesisi
    civarda gidilecek gezilecek çok yer var; marmaris, turunc, bozburun ve selimiye...hepsine eşit uzaklıkta neredeyse
    yol üzerindeki bayır köyündeki yaklaşık 2000 yıllık çınar ağacı
    ve kaldığınız otelin yakınındaki kıyıda ve bozburunda yiyeceğiniz balıklar, kalamalar, karidesler ve varsa lagos tatilinize keyif katacaktır...
    çocuklu ve kafa dinlemek isteyen bir aile için bence ideal yerlerden biri

seçenekler listenize mutlaka ilave edin
    http://www.platanhotels.com/club/tr/

Olimposda nerede kalınır?

• bu arada ben de olimpos/çıralı'daki ODİLE OTEL için bilenlerin yorumlarını almak isterim.....

http://www.hotelodile.com/tr/index.html

daha konforlu, daha rahat ve denize yürüme mesafesinde çok yakın başka konaklama tesisleri konusunda bilgi almak isterim.
  • Olympos'a gidecekler için sheriff'i öneririm.
  • anlaşılan herhalde konsept gereği o civarda çok konforlu ve rahat konaklama tesisi yok gibi....
  • olymposta bungalow evlerde kalmıştım, aile için çok uygun olmasada doğallık,temiz hava ve denizi özellikle çok güzel. Tavsiye ederim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Chris Brown

olymposta bungalow evlerde kalmıştım, aile için çok uygun olmasada doğallık,temiz hava ve denizi özellikle çok güzel. Tavsiye ederim.

Hocam biraz zaman geçti aradan ama aklınızdadır hala evler nasıl? yani içinde çok börtü böcek, güve falan oluyor mu?
  • Genelde birşey olmaz temizleniyor zaten sürekli gönül rahatlığı ile gidebilirsiniz ama bir sürü pansiyon var düzgün bir tane seçim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Olimpos'a 3 kere gittim ve Orange Pansiyon'dan başkasında kalmam. Hepsi hemen hemen ağaç ev olarak birbirinin aynıdır. Ancak hizmet ve ortam fark eder.Olimpos çocuklu ailelere göre pek değil. denize ören yerinden 15 dakika yürüyerek gidiyorsunuz ve kumsalı yoktur. Taşlıktır. Ben daha çok kafa dinlemeye ve eğlenmeye gidiyorum. Deniz ve kumsal arayanlar başka yerlere bakabilir..
  • quote:

Orijinalden alıntı: onurthemenace

Olimpos'a 3 kere gittim ve Orange Pansiyon'dan başkasında kalmam. Hepsi hemen hemen ağaç ev olarak birbirinin aynıdır. Ancak hizmet ve ortam fark eder.Olimpos çocuklu ailelere göre pek değil. denize ören yerinden 15 dakika yürüyerek gidiyorsunuz ve kumsalı yoktur. Taşlıktır. Ben daha çok kafa dinlemeye ve eğlenmeye gidiyorum. Deniz ve kumsal arayanlar başka yerlere bakabilir..

Türkmen hakkında düşünceleriniz nedir? Özellikle ekşide yerden yere vurmuşlar, bu kadar kötü mü sahiden? Öyle ise niye her sene dolup taşıyor?
  • Türkmen'de kalanlar Olimpos'un gerçek ortamını bilmeden gelenlerdir çoğunlukta çünkü biraz daha otelimsi bir anlayışla hizmet veriyorlar ve yurtdışından da turlarla anlaşıyorlar. Benim kaldığım orenge ise birbirini tanıyan veya birbirine yakın insanların arkadaşından eşten dosttan duyduğu ve gittiği bir yer ve daha sıcak bir ortamı vardır. Olimpos zaten dinginliği doyasıya yaşadığınız isterseniz de geceleri kurtları dökebildiğiniz ve bu ikisi arasında güzel denge kurulabilen tamamen kendinizi şarj edebileceğiniz bir yer. Orange da zaten Türkmen'e çok yakındır ve Türkmen'den sonra olan 2-3 yer denenebilir. Kadirin evleri kesinlikle tercih edilmemeli çünkü paragöz Kadir tamamen yurtdışı turlarına odaklı ve turist gençleri yolmaya meraklıdır orda sizle ilgilenen olmaz ve denize en uzak yerlerden birisidir. Ancak kadirdeki öküz barda içebilirsiniz tabi :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: onurthemenace

Türkmen'de kalanlar Olimpos'un gerçek ortamını bilmeden gelenlerdir çoğunlukta çünkü biraz daha otelimsi bir anlayışla hizmet veriyorlar ve yurtdışından da turlarla anlaşıyorlar. Benim kaldığım orenge ise birbirini tanıyan veya birbirine yakın insanların arkadaşından eşten dosttan duyduğu ve gittiği bir yer ve daha sıcak bir ortamı vardır. Olimpos zaten dinginliği doyasıya yaşadığınız isterseniz de geceleri kurtları dökebildiğiniz ve bu ikisi arasında güzel denge kurulabilen tamamen kendinizi şarj edebileceğiniz bir yer. Orange da zaten Türkmen'e çok yakındır ve Türkmen'den sonra olan 2-3 yer denenebilir. Kadirin evleri kesinlikle tercih edilmemeli çünkü paragöz Kadir tamamen yurtdışı turlarına odaklı ve turist gençleri yolmaya meraklıdır orda sizle ilgilenen olmaz ve denize en uzak yerlerden birisidir. Ancak kadirdeki öküz barda içebilirsiniz tabi :)

İnternette Türkmeni neden bu kadar kötülüyorlar? Hizmet olsun, personelin ilgisizliği olsun, temizlik olsun her konuda kötü yorumlar var. Ayrıca yemekleri de kimse beğenmiyor.

Bu kadar facia mı gerçekten orası?

• otomasyon hizmet verdikleri için öyle dediğim gibi kalabalık turlara yamanmaya çalışıyorlar.. orange pansiyondaki akşam yemeklerini hiçbir şeye değişmem zaten öğleyin sıcaktan bişey yenmiyor sabahları fena değildir..
  • Olimposta, çıralıda Denize yakın bungalowlu oteller hangileri bilgi verilirse sevinirm, ayrıca bungalowlarda böcek vb sıkıntısı oluyor mu. Eşimle gideceğim, müşteri profilleri vs önemli.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Merhabalar . Ağustosta ailecek gittiğimiz bir mekanı tavsiye etmek isterim . OLİMPOS ELVİM BUNGALOWS . Olimposun sadece gençlere yönelik olmadığını 2 çocuğum ve eşimle Selvim bungalows a giderek çok çok iyi anladım. Mekan sahipleri olsun elemanlar olsun , insan kendini kendi evinde gibi hissediyor emin olun. Ayrıca evcil hayvan da kabul eden bir pansiyon ve zaten çocuklarıma da hayvan sevgisi aşılama anlamında çok iyi geldi . Ördekler , tavuklar , ha bi de küçük bi köpekleri var adını şimdi unuttum o kadar tatlılar ki . Hatta çocuklar anlamında havuzu olan bir otel tercih etmiştik ve biliyorsunuz ki Olimposta fazla havuzlu yer yok . Bu arada Selvim bungalov müstakil olduğu için benim tercihim orası oldu . Tavsiye ederim. :)
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.