Şimdi Ara

Olağandışı Durumlarda Hazır Cevaplar

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
27
Cevap
0
Favori
4.250
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Günlük hayatta karlaştığınız değişik durumlarda arkadaşlarınıza ne gibi hazır cevaplar veriyorsunuz?Bir örnekle açıklamak gerekirse;
    Diyelim bir arkadaşınız geldi pantolon fermuarınızın açık olduğu söyledi sizde aa öylemi diyip utana sıkıla fermuarı çekmek yerine "içerde çırak var rahat ol demek ;)" gibi..Yada bir kız geldi parfümü çok sıkmışsın dedi buna ne demeli? Eğer güzel cevaplar olursa başlığa yazarım hemde hepimiz gerçek hayatta karşılaştığımız şeylere güzel cevaplar verelim

• İlk önce şunu demeliyim ki, sıkıcı durumları ezberleyip ona uygun cevapları ezberlemek çok ezikçe bir durum olur.ÖSS ye mi hazırlanıyorsun, hayat bu!.Amaç karşı tarafa doğru cevap verebilmek ise şunları dene; kendine yaşanmışlık kat(satırcı katırcı meselesi), iletişim kurmaktan çekinme, deneyimli insanlar ile takıl, kitap oku.

Ayrıca her zaman pişmiş kelle gibi cevap verilmez çünkü rezil olması gereken sen de olabilrsin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: svs07

İlk önce şunu demeliyim ki, sıkıcı durumları ezberleyip ona uygun cevapları ezberlemek çok ezikçe bir durum olur.ÖSS ye mi hazırlanıyorsun, hayat bu!.Amaç karşı tarafa doğru cevap verebilmek ise şunları dene; kendine yaşanmışlık kat(satırcı katırcı meselesi), iletişim kurmaktan çekinme, deneyimli insanlar ile takıl, kitap oku.

Ayrıca her zaman pişmiş kelle gibi cevap verilmez çünkü rezil olması gereken sen de olabilrsin.

Doğru dedinde dostum gayet üniversite okuyan sosyal, iletişimde sorun yaşamayan biriyim ben.Sanırım konuya girişi yanlış yaptım amaça sadece fikir almaktı
  • şimdi şöyle bişey var, bu tarz laflar kendiliğinden gelmiyosa sonradan ekleme gibi durur belli olur ztn.yani bir takım lafları ezberleyip gitsen bile surat ifadenden, ses tonundan doğal olmadığı farkedilir o yüzden kendiniz olun, ne gerek var aklınıza güzel bişey gelirse lafı koyarsın ztn.
  • mesela hıyara dönmüşsün dediklerinde
    duvara döneyim o zaman tarzında cevaplardan bahsediyorsun ama bence o tür cevaplar kişide biter bazen kafan meşgüldür aklına gelmez bazen de beyin 10 numara çalışır acayip cevap verirsin

Bi kaç ay önce Ygs'ye hazırlanırken etüt merkezi tarzı bir yerdeyiz işte 3 kişi var sınıfta ben arkadaşım bi kız daha gırgır şamata gidiyor işte ondan sonra kız dedi ya oğlum siz niye geliyorsunuz buraya dedi ben de oturmaya dedim ama şimdi bana antipatik geliyor ama o zaman makaralar gevşemiş çok gülmüştük.

Bi kerede okulda öğretmen bize test vermiş vermiş ama kimsenin taktığı yok e hadi oturmaya mı geldiniz dedi ben de dedim : oo hadi kalkın arkadaşlar filan ...

cart vurt
  • Arkadaşın dediği gibi ezberleyerek oldu mu çok daha kötü olur. En iyisi akışına bırakmak. Sıkıcı bir şekilde cevaplamak yerine gülerek espriyle cevaplamak hiç olmazsa utanıp sıkılmadan cevaplamak.
    En ilkel örneği; avatardaki sen misin? - Evet.

Eğer aklına hiç birşey gelmiyorsa soruyu tekrarlama yoluna giderek zaman kazanabilirsin diyeceğim ama o da pek iç açıcı olmaz.
    İnsanın, olaylar durumlar karşısında verebileceği tepki, durumlara katabileceği yorum ile alakalı bu durum. Ve ancak kendini yetiştirmekle keskinleşir.
  • Dediğiniz gibi olay tecrübeyle sabit
  • konuyu görünce aklıma geldi.Anlatayım ;
    Bi arkadaşım sınıfın ortasında bana dedi ki ;
    -"hede senin hiç sevgilin olmadı mı?" aslında olmadı ama sınıfın ortasında herkes benden gelecek cevabı bekliyor valla 0,1 saniye içinde aklıma geldi neredeyse, ben de : "sen varsın ya bebeğim" dedim belki tuhaf bir cevap ama "yok, hiç olmadı." deyip Emrah moduna bürünmektense daha iyidir diye düşündüm.
  • bunu kazanmak gerçekten güzel birşey.bunun teknikleri var boş durduğunuz zamanlarda 8-10 kelimeli cümleler kurmak vs.şeyler.bende de nedense hep olay geçtikten sonra vurucu cümleler aklıma geliyor.lan diyorum keşke deseydim sunu ama iş işten geçmiş oluyor.
  • Türk'ün aklı işte.. iki durumdan birinde geliyor.. Nasrettin Hoca fıkraları oku..
  • Konuyu görmüşken yazayım, belki katkım olur.

Geçen gün işyerinde alt katta çalışan bir arkadaş yanımıza geldi. Naber nasılsınız vs gibi sıradan sorular sordu. Bende iyiyiz işte çalışıyoruz gibisinden cevaplar verdim. Sonra bu arkadaş bir sessizlik anının hemen akabinde "üfff burası çok sıcak yaaa" dedi. Ama böyle alaycı, artist bir tavırla... Bende bir anda yapıştırdım cevabı "Eeee o zaman 2 soğuk espri yap da ortam serinlesin" dedim... Diğer arkadaşlarla benim yüzümde bir tebessüm oluştu. Bu lafı yiyen arkadaş da, birşey diyemeden bozuk bir şekilde aşağı kata geri döndü.

• quote:

Orijinalden alıntı: Saahin

konuyu görünce aklıma geldi.Anlatayım ;
    Bi arkadaşım sınıfın ortasında bana dedi ki ;
    -"hede senin hiç sevgilin olmadı mı?" aslında olmadı ama sınıfın ortasında herkes benden gelecek cevabı bekliyor valla 0,1 saniye içinde aklıma geldi neredeyse, ben de : "sen varsın ya bebeğim" dedim belki tuhaf bir cevap ama "yok, hiç olmadı." deyip Emrah moduna bürünmektense daha iyidir diye düşündüm.

• quote:

Orijinalden alıntı: hero4262321

Konuyu görmüşken yazayım, belki katkım olur.

Geçen gün işyerinde alt katta çalışan bir arkadaş yanımıza geldi. Naber nasılsınız vs gibi sıradan sorular sordu. Bende iyiyiz işte çalışıyoruz gibisinden cevaplar verdim. Sonra bu arkadaş bir sessizlik anının hemen akabinde "üfff burası çok sıcak yaaa" dedi. Ama böyle alaycı, artist bir tavırla... Bende bir anda yapıştırdım cevabı "Eeee o zaman 2 soğuk espri yap da ortam serinlesin" dedim... Diğer arkadaşlarla benim yüzümde bir tebessüm oluştu. Bu lafı yiyen arkadaş da, birşey diyemeden bozuk bir şekilde aşağı kata geri döndü.

Bizim bir arkadaş var "napıyon?" deyince : "geleni yapıyom, kaçan kurtuluyo" diyor.

• artiz mi olcan sen hınzır?
  • A : Erkek
    B : Kız
    C : Erkek

A: Erkekler aldatır ama kızlar aldatamaz.
    B: Öyle bir aldatırız ki ruhunuz duymaz.
    C: Önce bir sevgili bulunda sonra aldatırsınız.
    B: Yok yaa! Büyümüşte küçülmüş ...
    C: Bende büyüyüp küçülen tek bir şey var.
    B:

Bugün yaşanmıştır.Olayın içinde ben yokum.

• quote:

Orijinalden alıntı: Saahin
    A : Erkek
    B : Kız
    C : Erkek

A: Erkekler aldatır ama kızlar aldatamaz.
    B: Öyle bir aldatırız ki ruhunuz duymaz.
    C: Önce bir sevgili bulunda sonra aldatırsınız.
    B: Yok yaa! Büyümüşte küçülmüş ...
    C: Bende büyüyüp küçülen tek bir şey var.
    B:
    />

Bugün yaşanmıştır.Olayın içinde ben yokum.

• Ters bir durum olursa işi şakaya vur dalgaya al rahat ol gerekirse kendinle dalga geç
  • kendine güven gerisi gelir. illa ki laf sokucam diye çabalama ama.
  • Bi gün matematik hocası öğrencilere hava atmak için ; bana 1'i gösterebilir misiniz ya da 2'yi, 3'ü ama rakamla ya da yazarak değil bilimsel olarak
    arkadaş ; 3'ü bilmem ama ben size 31 'i gösteririm.
  • Çok kolay bir yöntem benden size gelsin...

-Fermuarın açık!
    +Ben açık bıraktım.

-Mal gibi ne bakıyon?
    +Malım da ondan.

Takmamış gibi davranırsanız karşıda ki kişiyi daha çok mahcup edersiniz.

ama şöylesi daha güzel;

-Trene benzettin heralde ne bakıyon?
    +Ben öküz olmayı kabul ederimde sen binlerce kişinin bindiği tren olmayı nasıl kabul ediyorsun.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.