Şimdi Ara

Okumak istemiyorum.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir (1 Mobil) - 4 Masaüstü1 Mobil
5 sn
13
Cevap
0
Favori
2.822
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Okulda herkesle aram iyi, hocalarla aram iyi. Ama bu ülkede aldığım eğitim zaten belli bir kesimde olmadığım için boşa gidecek ve harcanacak. Açık öğretim tarzı bir şey düşünüyorum aslında tam benlik. Okula gitmeme sadece sınava girme açısından değil, okuduğumu anlarım ve hiç bir zaman unutmam ama sabahın 6sında asker gibi iş başı yapmak çok saçma. 12de kalkıp 6da eve dönmeyi yeğlerim yani.

Var mı bir fikri olan, yarın da okula gitmeyeceğim daha doğrusu bugün.

• okumazsan hayatın berbat olur. ileride pişmanlık çekersin hemde çok... düşünceler sabit değildir değişgendir ona göre
  • lise bitince sanki is hazirmi bide universite var ama bitirince yine is bulacavin garanti degil

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • michaelsikkofield.blogspot.com/2013/02/egitim-sart.html?m=1

• quote:

Orijinalden alıntı: GoldDay

lise bitince sanki is hazirmi bide universite var ama bitirince yine is bulacavin garanti degil

Hayattan bir beklentim yok açıkcası, zengin sayılabilecek durumdayız. Bu sadece babamın parası değil annemin de işi sağlam o yüzden eve giren para çıkan paranın 3-4 katı. Buna güvenerek okumayı bırakmayı düşünmem asla daha çok psikolojik bi baskı yüzünden.

quote:

Orijinalden alıntı: Hurts

okumazsan hayatın berbat olur. ileride pişmanlık çekersin hemde çok... düşünceler sabit değildir değişgendir ona göre

Düşünceler değişkendir ama izler bırakır, uzun süreli

• liseye giderek okumak kadar aptalca bir şey yok zaten. bir devlet lisesi sana ne verebilir ki? diploma çok önemliyse açık lise sınavlarına girersin (4 seçenekli 20 soru soruyorlar, bazı soruların cevapları diğer soruda verildiği bile oluyor) eşek olsan bile diplomanı alırsın.
    bu arada yukarıdaki ifadeler konuyu açan arkadaşa değil, genele. çünkü o bence çok doğru kara vermiş.
  • böyle düşüncelere kapılman normal, bazı psikolojik nedenlerden dolayı (monotonluk, aynı şeylerden sıkılma vs.) akla ilk başta okulu bırakmak geliyor ama yapma, evdeki paraya güvenme, kendi geleceğini kendin yaz, anne baba bugün varlar, yarın yoklar. Hayat bu. İlerde okumakla pişman olmayacağına adım gibi eminim. Az daha dayan..
  • Bireysel eğitime geç o zaman, daha hızlı öğrenirsin.

• quote:

Orijinalden alıntı: hay2010

liseye giderek okumak kadar aptalca bir şey yok zaten. bir devlet lisesi sana ne verebilir ki? diploma çok önemliyse açık lise sınavlarına girersin (4 seçenekli 20 soru soruyorlar, bazı soruların cevapları diğer soruda verildiği bile oluyor) eşek olsan bile diplomanı alırsın.
    bu arada yukarıdaki ifadeler konuyu açan arkadaşa değil, genele. çünkü o bence çok doğru kara vermiş.

devlet lisesinde değilim özel lisedeyim, ortam iyi hocalar iyi ama gerçekten zorluyorlar aşırı derecede ve bizim okulumuz fevkalade Atatürkçü olduğu için güya bir sert disiplin var. Bu disiplin ağzımıza mıçıyor umurlarında değil

quote:

Orijinalden alıntı: mehmet2199

böyle düşüncelere kapılman normal, bazı psikolojik nedenlerden dolayı (monotonluk, aynı şeylerden sıkılma vs.) akla ilk başta okulu bırakmak geliyor ama yapma, evdeki paraya güvenme, kendi geleceğini kendin yaz, anne baba bugün varlar, yarın yoklar. Hayat bu. İlerde okumakla pişman olmayacağına adım gibi eminim. Az daha dayan..

dediğim gibi paraya güvenmiyorum

• quote:

Orijinalden alıntı: Elle Sid Pierre

Lise 2 de okulu birden bırakma kararı almıştım.1 sene okula gitmedim ve pişman oldum.Gerçekten okumak gerekir.Ünide dahil.Çünkü okuduğun zaman sadece ogrenım hayatına etki etmezsin özel hayatında sosyal aktivitelerinde çoğalır.Okula gitmeyen bir genç arkadaş sıkıntısı çeker.Asosyal olursun.1 senede yasadıklarımı anlatıyorum sana.Lisede okula ara vermeden once en guzel kızlar dıbımdeydı.Bıraktım okulu 2-3 kere mesajlastık bunlarla sonra ara koptu.1 sene sonra dondugumde kızlar son senedeydı bende lıse 2 deydım.Ama yine yanıma sokulmuslardı.bu bır ornektı.

Kız için okuyorsan sen bırak okumayı falan

• quote:

Lise 2 de okulu birden bırakma kararı almıştım.1 sene okula gitmedim ve pişman oldum.Gerçekten okumak gerekir.Ünide dahil.Çünkü okuduğun zaman sadece ogrenım hayatına etki etmezsin özel hayatında sosyal aktivitelerinde çoğalır.Okula gitmeyen bir genç arkadaş sıkıntısı çeker.Asosyal olursun.1 senede yasadıklarımı anlatıyorum sana.Lisede okula ara vermeden once en guzel kızlar dıbımdeydı.Bıraktım okulu 2-3 kere mesajlastık bunlarla sonra ara koptu.1 sene sonra dondugumde kızlar son senedeydı bende lıse 2 deydım.Ama yine yanıma sokulmuslardı.bu bır ornektı.

cunku sen okulun en yakisiklisiydin evlat

ve...

Okumak istemiyorum.

Okumak istemiyorum.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Elmanders

quote:

Kız için okuyorsan sen bırak okumayı falan

Sen yazdıklarımdan bunumu çıkardın cidden Ben okulun sosyal hayata.Arkadaşlığada etki ettiğini anlattım.Hem okursun dıploman olur hemde arkadasların aktıvıtelerın olur.Okumayan insan baştan kaybeder ! NET.

Ne biliyim Asosyallik + Verilen örnek Okul okurken tavlanan kızlar Ben bu anlamı çıkardım Kısacası Okursan kız arkadaşların olur okumazsan olmaz Şaka bir yana Cahil kalmayla ilgili şeyler söyleyip kızlarla ilgili örnek vermene dedim

• Okuma birader okuma
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.