Şimdi Ara

Okula Yeniden Başlama? (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
47
Cevap
1
Favori
1.065
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Açıkta lise okudum ne o okullardaki piskopat hocaları ne sigaracı ergenleri ne kavgacı manyakları ne inekleri çektim sabah kuş cıvıltılarıyla uyanıp penceremi açıp dersimi çalıştım ve üniye en iyi derecelerimlen girdim.
  • git eml'ye okul bittiğinde elinde mesleğin olur 12.sınıftata okula 2 gün gidiyorsun zaten

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • valla meslek liselerine gitmede nereye gidersen git ben o kadar başarılıken emleye gittim hayatım karardı eml pişmanlıktır
  • quote:

Orijinalden alıntı: SkipDom60

git eml'ye okul bittiğinde elinde mesleğin olur 12.sınıftata okula 2 gün gidiyorsun zaten

EML beni bozar hocam :D ne sigara içtiğim var ne alkolüm var ne kavgacı bir Tipim. Baya sessiz çocuğum yani. Yanlış anlama bizim burdaki eml lerin yarısı kavgacı okumaya niyeti olmayan tipler yani ;D

• Secret King kullanıcısına yanıt
    Bu yılda olmazsa öyle yapacağım zaten :D nasıl gerçekten örgün eğitim gibi öğretiyorlarmı çalışmam başarırmıyım yani hocam AÖL de :D

• quote:

Orijinalden alıntı: Rudy_Fernandez

quote:

Orijinalden alıntı: Alice Glass

quote:

pişman olacağın bir durum yok. muhtemelen şu an dışarda gördüğün üniversitelilerin hepsinden daha iyi işin ve gelirin olacak rahat ol

okumak sadece zaman kaybı açık ve net

Siz okudunuz mu? Merak ettimde.

lise 3de bıraktım 6 yıldır çok rahatım

Sen bu arkadası dinleme hocam. Ulkemizde ise girerken hangi okuldan mezun olduguna bakiyorlar ozellikle. Okumadan yetenekle veya yaratici bir fikirle zengin olmak da amerika veya avrupada dusuk bir ihtimal olsa da ülkemizde imkansiz

• quote:

Orijinalden alıntı: QReal

quote:

Orijinalden alıntı: Penanggalan

quote:

İyi olur gerçekten. Teşekkürler :D

Teog 8.sınıflara yapılıyor.
    Ve ayrıca daha giremezsin.

Yok hocam yani Teog a girmek değil amacım Teog ile alınan yerlere SBS ile girebilirmiyim diyorum. Yoksa anadolu okullarından hiçbirine giremiyorum sanırsam :D

Meb telefon hattını arayıp sor bence

• quote:

quote:

quote:

quote:

İyi olur gerçekten. Teşekkürler :D

Teog 8.sınıflara yapılıyor.
    Ve ayrıca daha giremezsin.

Yok hocam yani Teog a girmek değil amacım Teog ile alınan yerlere SBS ile girebilirmiyim diyorum. Yoksa anadolu okullarından hiçbirine giremiyorum sanırsam :D

Meb telefon hattını arayıp sor bence

Aynen en iyisi gidip sormak. Yanlış anlamayın seçimimi yanlış yaptığımdan lise uzaklığı 20 km ondan burdan soruyorum :D ve en güzeli de ulaştırmalı olmayan anadolu olmasada bir liseye gitmek. Kısmet

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: SkipDom60

git eml'ye okul bittiğinde elinde mesleğin olur 12.sınıftata okula 2 gün gidiyorsun zaten

EML beni bozar hocam :D ne sigara içtiğim var ne alkolüm var ne kavgacı bir Tipim. Baya sessiz çocuğum yani. Yanlış anlama bizim burdaki eml lerin yarısı kavgacı okumaya niyeti olmayan tipler yani ;D

sigara olayı senin içinden gelecek meraklıysan izmaritle bile başlarsın.
    benim tavsiyem herangi bir meslek lisesine git okul bitince bildiğin bi iş olacak

• Açıktan okuyacaksın. Başka bir seçenek yok diye biliyorum. Açıktan bitirirsin sonra bi üni. seçersin.

Hem açıktan okurken aynı zaman da da çalışabilirsin.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Örgün eğitimden farkı yoktu ben bitirdiğimde daha doğrusu daha iyi bile diğer türlü okula gidiyorsun hocanın ağız kokusunu çekiyorsun birde adam gibi birşey anlatmıyor maaşım az diyor çıkıyor gidiyor özel desen düzgün öğretmiyor zaten açık lise kolay sınavı ben lisede 85 alıyosam açık liseyi 94 ortalamayla bitirdim üniye girerken çok işime yaradı lise ortalaması , üni sınavındada zorlanmadım.
  • Teog cok kolaydi. Gunde 5 saat pc oynayarak 475 aldim. Senin suan ki puanin teog a gore daha yuksek aslinda. Kac aldin ?

• Bu arada açığa geçiyorum dışlarlarmı felan diye düşünme zaten düşünenleri kınıyorum çünkü tanıdığım bir kaç ailenin çocukları lise 2 de açığa geçti ve odtüyü kazandılar , şu an türkiyede AÇIĞA geçen çok sebebi ise okullardaki sigara kavgacı tipler siyasi takımsal hocaların manyaklığı birşey öğretmiyorlar , sen geç açığa gerekirse ben öğretirim zaten çok boş vaktin olacak çok rahat üni kazanırsın süper kaynaklar videolu anlatımlar her bişey var
  • Ben bu sene bıraktım (10. sınıf) açık liseye geçtim evde biraz inekliyorum ama örgünden kat kat iyidir kimsenin ağız kokusunu çekmiyorum
  • Hocam gerçekten çok sağolun ya. Aynen dediğin gibi kavgacı sigaracı tiplerden ne hocayı dinleyebiliyorsun nede derse kafayı verebiliyorsun. Ben Şu yılıda araştırayım bi olmazsa açığa geçeyim. En azından bi çıkış yolu bulduğuma gerçekten sevindim şu işten ;D. Bu arada SBS den 320 almıştım. Bu puanla bile anadolular alıyordu harbiden. Teog mantığıyla puanım hiç iyi değil o zaman :D

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi QReal -- 15 Mayıs 2014; 5:47:24 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: WhiteCorpuscle

quote:

pişman olacağın bir durum yok. muhtemelen şu an dışarda gördüğün üniversitelilerin hepsinden daha iyi işin ve gelirin olacak rahat ol

Kusura bakmayin ama buna zugurt tesellisi derler. Eger duzgn bir isiniz varsa, yapmaktan zevk aliyorsaniz, okumak size gore degilse okumayip calismak kesinlikle mantiklidir. 4 yildan fazla bir sure onlar harcarken sen kazanacaksin. Fakat bunun haricinde nasil oluyorda okumayan insanlarin meslekleri okuyanlardan iyi oluyor surekli? Etrafinizda 3-5 esnaf, dogustan yetenekli/ sansli ya da torpilliler disinda boyle bir sey mumkun degil. Sermayeniz yoksa bu dediginiz sey %1 anca vardir. Baskalarini da yanlis yonlendirmeyin lutfen. Siz okumadiniz diye okumak neden kotu ve bos bir sey olsun?

ben okuyupta rahat yaşayan birini görmedim daha

• dostum oku bence tabi okuldan sıkılacağın günler gelicek ama o günleri çok ararsın sıkıcı günlerde olabiliyor eğlencenin dibine vurduğun günlerde bu arada okumazsan düzgün bir iş sahibide olamazsın ondan dolayı oku çocuğuna aileni rahat yaşatmak çocuğunun seni örnek almasını istiyorsan oku
  • Anlamadım. 8'i geçtiysen niye bir daha teog'a giresin ayrıca teog seneye kalkıyor. Yine bi sınav sistemi gelicek ve o sistemde Sosyal Bilgiler - T.C. İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük dersi sınavda sorulmayacak ki bu seni etkilemez sen geçmişsin 8'i.

Açık oku derdim derslerin kötü olsaydı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Löpuah

Anlamadım. 8'i geçtiysen niye bir daha teog'a giresin ayrıca teog seneye kalkıyor. Yine bi sınav sistemi gelicek ve o sistemde Sosyal Bilgiler - T.C. İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük dersi sınavda sorulmayacak ki bu seni etkilemez sen geçmişsin 8'i.

Açık oku derdim derslerin kötü olsaydı.

Ben SBS ye girdim zaten hocam ama 1 yıl bıraktım ve şimdi Teog ile alıyorlar beni SBS mantığı ilemi alırlar yani ben bu sene tekrar başlasam onu merak ediyorum :D

• quote:

Daha önce bu kadar komik bir şey duyduğumu hatırlamıyorum. Tamamen kendini avutuyorsun haberin olsun.Züğürt tesellisi.Demişsin bir de okuyup ta rahat yaşayan görmedim diye.Kendi akraba ve tanıdıklarımdan örnek vereyim.Adam doktor ve eline aylık 5 haneli paralar geçiyor.Annem ve babam da okumuş insanlar ve benzer para giriyor evimize.Bir kere bile oturup şunu alsak bu kadar para kalır o zaman şunu alamayız vs. gibi maddi bir hesap yapmadık.Her ay babalar gibi masrafımızı karşılarız,yeriz,içeriz,gezeriz,üstüne birikim yapıp mal mülk sahibi oluruz.Bugün okumayan ve çalışan hangi insan bu seviyeye gelebiliyor ki? %1 mi, %2 mi ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Koios -- 15 Mayıs 2014; 18:56:58 >

• 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.